Středa 21 říjen 2020
Žádné příměří. Válka v Náhorním Karabachu se stala tragédií dvou národů   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 17:45:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem přinesl smutek téměř každé rodině v regionu, a to na obou stranách. Zatímco se politici snaží regulovat konflikt, seznamy obětí a zraněných každým dnem rostou.

Mnohé domy v Náhorním Karabachu a na územích, která se nachází u bojové linie, jsou do základů zničeny. Mnohé děti se staly sirotky. Lidé bydlí ve sklepech, kde se schovávají před ostřelováním a bombardováním.

Boje na kontaktní linii v Náhorním Karabachu začaly 27. září. Arménie a Ázerbájdžán se navzájem obviňují z rozpoutání bojových akcí, v Karabachu hlásí dělostřelecké ostřelování mírových obcí neuznané republiky, včetně jejího hlavního města Stěpanakert. Arménie vyhlásila stanné právo a poprvé i obecnou mobilizaci s tím, že Ankara aktivně podporuje Baku.

V Ázerbájdžánu byla zavedena částečná mobilizace a na některých místech stanné právo. Vedoucí představitelé Ruska, Spojených států a Francie vyzvali znepřátelené strany, aby střety ukončily a zahájily jednání bez předběžných podmínek.


Zdroj: https://sptnkne.ws/EcyC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLGBT aktivisté zaútočili na kostel v polském Štětíně. Místní kněz je zděšen z jejich proklamované tolerance   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 12:10:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
LGBT aktivisté zaútočili na katolický kostel v polském Štětíně (Szczecin). Pomalovali ho duhovými barvami, hanlivými proticírkevními nápisy “máte krev na rukách” a soli LGBT (jen LGBT).

Kostel se přitom podle místního kněze Piotra Korduly nikdy k otázkám LGBT nevyjadřoval. Kněz nechápe, proč si LGBT aktivisté vybrali právě jeho svatostánek. Prý je z jejich útoku hluboce zarmoucen. Piotr Kordula se rovněž podivil nápisu “Soli LGBT” (latinsky pouze LGBT). Kněz prý nechápe, když LGBT lidé požadují toleranci, proč používají takové netolerantní slogany. Celý incident vyšetřuje nyní policie.

Je to další z mnoha útoků LGBT aktivistů, kteří jsou řízeni a financováni ze Západu, na katolické objekty a věřící po celém Polsku. Cílem je vyvolání násilí, které má pravděpodobně sloužit jako záminka k nějakému zahraničnímu útoku proti odbojnému Polsku. Za vším ale je třeba vidět skutečnou historii agresivního LGBT hnutí a lidi jako W. Reich (žák S. Freuda) a jejich kumpány z “frankfurtské školy”. To oni a jejich následovníci jsou zodpovědní za LGBT teror a perverzní útoky na naši kulturu, tradice, rodinu a děti.

Gregorz
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlovárna v německé Duisburgu zakáže bikini. Burkini povoleny budou dál   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 12:05:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na základě stížností návštěvníků veřejná plovárna Duisburger Niederrhein-Therme v Německu zakáže návštěvnicím nosit bikiny. Dle města se prý “jedná o místo, kde se střetává mnoho kultur, a nahota prý není některými skupinami tolerována”!!! V Duisburgu má skoro polovina obyvatel imigrantský původ a většinou se jedná o muslimy. Ženy, které přijdou v bikinách, se budou muset jít převléknout, nebo budou vykázány z bazénu.

Podle informací od provozovatele ale dál budou povoleny muslimské burkini, tedy nehygienický celotělový oděv. Na to si sice také mnozí návštěvníci údajně stěžovali, ale s tím mohou jít tak maximálně “na lampárnu”. S bílým německým člověkem se již nepočítá, tak proč se zabývat jeho stížnostmi!?

Milan v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo je v naší zemi mužem č.1? Roman Prymula - protektor světové vlády v ČR   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 12:01:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová vláda byla zřízena přímo před našima očima a za naivního potlesku lidstva v domnění, že se tak děje pro jeho vlastní dobro. Jedná se o OSN, o její agentury a spolupracující soukromé nadnárodní korporace.

Například světovým ministerstvem financí je Mezinárodní měnový fond, který je přidružený k OSN a klade si za cíl prostřednictvím půjček "podporovat" jednotlivé státy. Cha! Jedná se však vždy o tzv. "záchranu“ země formou dluhového otroctví. Dluhy pak jsou spláceny totální privatizací všeho společensky smysluplného - sociálních služeb, infrastruktury atd. Dále jsou podmínkou půjček ústupky zahraničním společnostem za účelem využívání přírodních zdrojů, ropy, plynu, lesů, vody, minerálů. Tím dochází k absolutní závislosti a zotročení lidí a celých národů.

Světovým ministerstvem školství je UNICEF - dětský fond OSN, který má v popisu práce toto (cituji): "Prostřednictvím základního vzdělání a osvěty v oblasti odpovědného rodičovství pomáháme dětem zajistit lepší budoucnost a efektivně snižujeme porodnost." Není však s podivem, že jedním ze dvou hlavních cílů této údajně „filantropické“ organizace je, aby se nerodily děti?

Světovým ministerstvem zdravotnictví je WHO - Světová zdravotnická organizace. Jedná se o agenturu OSN.

Diktátu WHO je podřízena naprostá většina států světa a tedy má prakticky absolutní moc nad zdravím světové populace, jak můžeme ostatně vidět nyní v souvislosti s prapodivnou „pandemií smrtelně nebezpečného koronaviru“. WHO realizuje programy na údajnou likvidaci nemocí a to především vývojem a distribucí vakcín. V roce 2009 například WHO doporučila, aby byly celosvětově masově používány nedostatečně otestované vakcíny proti tzv. "prasečí chřipce" a až poté se sledovalo, jaký vliv mají tyto látky na člověka.

V květnu 2016 - z podnětu Nadace Billa a Melindy Gatesových - uspořádal Úřad OSN pro partnerství (UNOFP) mezinárodní summit v New Yorku za účelem vytvoření Agendy ID2020. Jedná se o zavádění elektronického identifikačního programu, který používá všeobecné očkování pro digitální identitu. Podle Agendy ID2020 mají mít všichni lidé na světě do roku 2030 tzv. digitální identitu. Na zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu se letos v lednu rozhodli začít s okamžitým zaváděním. Jak toho dosáhli? V březnu propukla „globální pandemie“, kterou lze prý vymýtit jen povinným očkováním.

Agenda ID2020 je úzce spojena s GAVI – the Global Alliance for Vaccines and Immunization (Globální aliance pro očkování a imunizaci), kterou také vybudoval Bill Gates. GAVI se sama identifikuje jako celosvětové partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti zdraví, zaměřené na „imunizaci pro všechny“!!!! GAVI je podporováno WHO a jeho hlavními partnery a sponzory jsou soukromé farmaceutické koncerny!

Momentálně je svět řízen vražednou "péčí" WHO o údajné blaho lidstva. Do křesla ministra zdravotnictví byl premiérem Andrejem Babišem dosazen člen Světové zdravotnické organizace Roman Prymula – tedy nikým nevolený WHO protektor pro ČR. A jmenován byl prezidentem Milošem Zemanem.

Pokud s takovouto politikou lidé souhlasí a vyhovuje jim, pak je to v pořádku. Pokud ale ne, tak je skutečně nutné urychleně a zcela zřetelně vyjádřit vládě veřejně svůj nesouhlas.

Aliance národních sil tímto veřejně deklaruje zásadní nesouhlas s vládní politikou, která krok za krokem prosazuje plošné testování a očkování, zcela v intencích pokynů WHO a Agendy ID2020.

Vladimíra Vítová
předsedkyně Aliance národních sil


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Staroměstském náměstí proběhla “Operace Mlýn” podle tréninkového manuálu zásahových sil ministerstva vnitra!   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 11:53:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Staroměstském náměstí proběhla “Operace Mlýn” podle tréninkového manuálu zásahových sil ministerstva vnitra! Svědecké video dokazuje, že útvary ministerstva vnitra hermeticky uzavřely všechny východy z náměstí, Hooligans neměli kudy odejít a kordony pouštěly jenom “barevné”, kódové označení pro civilisty v běžném konfekčním a barevném oblečení! Operace měla za úkol nepustit z náměstí členy Hooligans a předvést před televizními kamerami zásah pořádkovou technikou proti nim, jako kdyby šlo o skutečný zásah při nepokojích! Ty velké exploze pocházely z policejních hlukových granátů z vrhačů Milkor MGL a Heckler HK69A1 používaných pořádkovými silami!

Nedělní nepokoje a policejní zásah na Staroměstském náměstí v Praze jsou zřejmě definitivně rozklíčovány. Do redakce se nám dostaly informace, že v neděli na Staroměstském náměstí proběhla “Operace Mlýn”, učebnicový a tréninkový zásah pořádkových sil proti “závadovému tělesu” osob na Staroměstském náměstí. Úkolem zásahu bylo oddělit “závadové těleso”, tím je myšlena zřejmě skupina osob příslušící k Hooligans, od zbytku civilistů na náměstí a poté provést zásah s cílem ukázkové pacifikace závadového tělesa za použití prostředků pořádkové techniky.

Pod podmínkou přísné anonymity nám informaci o zásahu poskytl operativní zdroj z okruhu bezpečnostních složek. Na toto potvrzení jsme v redakci čekali už od neděle, protože už předtím se nám dostalo do ruky svědecké a velice znepokojivé video, které zachycuje situaci, kdy po skončení demonstrace nemohou členové Hooligans a lidé oblečení v tmavém oblečení opustit Staroměstské náměstí. Čekali jsme na další podklady a informace, protože video v úvodu tohoto článku je výbušným důkazem a potvrzením informací, které jsme dostali. Video potvrzuje, že to tak opravdu bylo.

Video zachycuje situaci, kdy policejní kordony pouští z náměstí jenom “barevné”, to znamená lidi v civilním a zkrátka barevném oblečení, které členové Hooligans logicky nenosí. Kdokoliv měl na sobě černé nebo velmi tmavé oblečení a byl vizuálně vyhodnocen jako příslušník nebo sympatizant Hooligans, např. s vyholenou hlavou, nebyl ze Staroměstského náměstí propuštěn, zůstal tak na náměstí uvězněn do chvíle, než složky ministerstva vnitra zahájily druhou část Operace Mlýn. Po uzavření náměstí najela do náměstí pořádková stříkačka a začala vodním proudem kropit ustupující a nic netušící skupinky členů Hooligans. Náměstí však nebylo zdaleka ještě vyklizené od civilistů a vodní dělo pracovalo i mezi rodinami s dětmi.
Policie uzavřela celé Staroměstské náměstí a pouštěla ven jenom “barevné” a zvukovou kulisu bordelu a násilí pomohly vytvořit policejní sonické granáty

V tom okamžiku začaly policejní oddíly vrhat směrem k Hooligans sonické granáty Milkor a Heckler, k čemuž policejní střelci používali taktické vrhače hlukových granátů Milkor MGL a Heckler HK69A1, informoval nás přímo konkrétně náš zdroj. Tyto hlukové, čili sonické granáty jsou určeny k dezorientaci středního ucha v hlavě člověka, kdy v blízkosti exploze hlukového granátu dojde k dezorientaci centra rovnováhy člověka ve středním uchu. Pokud granát vybuchne v bezprostřední blízkosti, člověk obvykle ztratí vědomí a padne na zem.

Sonický granát od petard, které občas na demonstracích odpalují někteří demonstrující, poznáte velmi snadno, jedná se jeden jediný izolovaný a mohutný výbuch, zatímco petardy mají několik malých izolovaných explozí v řadě za sebou. Policejní kordony z náměstí pouštěly civilisty, pokud měly barevné a zjevně konfekční oblečení, ovšem pokud se ke kordonu přiblížil někdo v černém oblečení, policisté ho z náměstí nepustili.

A to je důkaz a potvrzení, že se nejednalo o omyl nebo špatnou komunikaci pořádkových sil, že nevěděly, jakou ulicí mají demonstranty z náměstí pouštět, ale že šlo o součást cvičení pořádkových sil v přímém přenosu zpravodajských médií s cílem vykreslení krizové situace na náměstí, spolu se skvělým zásahem pořádkových sil, který následně politici ocení, a rovněž jako prostředek podpory návrhu novely Krizového zákona z dílny ministra vnitra Jana Hamáčka, kterým by se omezilo právo na svobodu informací v době Nouzového stavu.

“Operace Mlýn” tak neměla za úkol provést ostrou akci, ale cílem bylo vyvolání konfliktu s Hooligans, jejich vyprovokování, aby operace měla na obrazovkách médií alespoň trochu důvěryhodnou podobu. To potvrzuje i tiskové prohlášení Hooligans na jejich webu, že policie se je celou dobu snažila vyprovokovat k agresivitě. A nyní to potvrzuje i svědecké video a rovněž informace od našeho zdroje z okruhu bezpečnostních složek.

Muži s kuklami a s kabelkami v centru poklidné demonstrace

Pojďme si nejprve celou situaci znovu zanalyzovat. Na Staroměstském náměstí uspořádal spolek HON demonstraci proti virovým opatřením a demonstrace probíhala pokojně. Poté se ale něco stalo. Pro spuštění Operace Mlýn bylo potřeba vyvolat konflikt a ve zhruba polovině demonstrace začala skupina přibližně 3 osob v kuklách a s pánskými kabelkami házet světlice a vodou naplněné plastové lahve na nedaleký policejní kordon. Začaly létat odpadkové koše, židličky a něco, co vypadalo jako dlažební kostky, ale velice podivné, protože se zdálo, že jsou nějaké lehké, skoro jako ze dřeva nebo plastu. K vydloubnutí kostek v dlažbě je zapotřebí pajcr a kladivo, to není žádná legrace rozebrat dlažbu na demonstraci bez nářadí, takže není jasné, kde by se skutečné dlažební kostky najednou objevily.

V tom okamžiku policie oznámila pořadatelům demonstrace, že z důvodů násilí a ohrožení zdraví a majetku se demonstrace rozpouští. Muži v černém a s kabelkami se poté ještě nějakou dobu na scéně pohybovali, ale těsně před zátahem proti Hooligans a utažením smyčky okolo náměstí se ze scény stáhli. Podle informací si stáhli i kukly a odešli skrze kordony bez zadržení.

Jiné uniklé video zachytilo, jak policista bez služebního čísla, bez reflexní vesty člena anti-konfliktního týmu, nastupuje do policejního auta těsně u policejního kordonu a s další ženou odjíždí pryč, přičemž ihned poté velitel zátarasu kompletně uzavírá náměstí, už nepouští nikoho, ani “barevné” a začíná druhá fáze Operace Mlýn, tedy ukázkové předvedení zásahu pořádkovou technikou proti Hooligans, kteří na náměstí zůstali uvězněni.

Lidé křičeli: “My chceme domů! Buzeranti, pusťte nás ven! Jsou tady děti!”

Tomuhle se říká policejní cvičení a nikoliv aktivní zásah. Dopředu bylo naplánováno, že jakmile začne demonstrace a projevy na pódiu, policie hermeticky uzavře celé náměstí, vyprovokuje předčasné ukončení protestu, pustí ven z náměstí jenom “barevné” civilisty a kdokoliv, kdo bude vypadat trochu jako Hooligan, tedy v černém oblečení “nahoře” i “dole”, tzn. bunda i kalhoty, tak toho z náměstí nepustí, aby potom zásahové jednotky mohli médiím předvést na kameru špičkový a profesionální zásah proti “násilníkům” a odpíračům roušek.

Celá demonstrace tak byla totálně zdiskreditována a paradoxně za to ani Hooligans nemohou, protože když chtěli v klidu a bez problému z náměstí odejít, policie je nepustila, protože plánem bylo provést za přítomnosti televizních kamer zásah pořádkovými prostředky. Takový byl plán a úkol Operace Mlýn podle našeho informátora z okruhu bezpečnostních služeb.

Členové Hooligans po skončení demonstrace chtěli odejít z náměstí, ale když to nešlo, začali křičet na policisty: “Buzeranti, pusťte nás ven!” a v té době byli na náměstí i “barevní” a dokonce malé děti, jak zachycuje video. Policie začala civilisty v barevném oblečení pouštět skrze kordony, ale pouze po jednom anebo po dvou, což šlo velmi pomalu a lidé vzadu najednou začali panikařit, že východy jsou zavřené úplně a hermeticky. Ne, nebyly, pouze se pouštělo po jednom nebo po dvou lidech, policie kontrolovala vzhled lidí, a kdo se jim nelíbil, kdo vypadal jako člen Hooligans, ten nebyl z náměstí puštěn ven.

Dřevěné dlažební kostky a pochroumaný mediální obraz vlastenců a bojovníků za lidská a občanská práva, kteří teď vypadají jako násilníci, kteří na Staromák přišli dělat bordel

Pokud by provokatéři během demonstrace nezačali házet na policisty dřevěné imitace dlažebních kostek a odpadkové koše, demonstrace by v klidu skončila normálně a lidé by se normálně rozešli. Taková je pravda a taková je realita, k čemu doopravdy došlo v neděli na Staroměstském náměstí. Někdo se chtěl mediálně předvést, jak má skvělou policii a pořádkové síly, které umí zatočit s těmi chuligány. A přitom to celé bylo jinak a policie dopředu měla proti Hooligans naplánovaný zásah, pouze bylo zapotřebí z náměstí dostat pryč “barevné”, aby tam zůstali jenom ti v černých a tmavých ohozech, kteří jsou s těmi Hooligans.

A část Hooligans se nechala vyprovokovat a začala proti kordonům opravdu nakonec útočit, ale ne kvůli dělání bordelu, ale kvůli tomu, aby je pustili z náměstí ven. Takhle, dámy a pánové, se v roce 2020 vyrábí krize. Za přítomnosti televizních kamer, za pomoci provokatérů, za pomocí policejních cvičení, se zneužitím Hooligans, které nikdo přece litovat nebude. A na diskusích na mainstreamu se potom dočtete u tupých lidí, že to je dobře, že policie s těmi odpírači roušek tak zatočila, když tam dělali ten bordel. Jan Hamáček tak bude za hrdinu a na straně druhé bojovníci za lidská a občanská práva proti útlaku a útisku budou za vyvrhele a násilníky. Svoboda v ČR umírá pod vodními děly za zvuku výbuchů policejních sonických granátů.

Úvodní foto: Tohle podle Hamáčka a Zemana prý byli Hooligans…

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRequiem   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 11:38:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blížíme se ke zlomu v lidských dějinách- době, kdy bílí lidé ve vyspělých zemích budou v menšině. V Evropě k tomu dojde v roce 2050. Následkem neodpovědnosti a selhání našich vládců, umocněné náboženskou i kulturní nesnášenlivostí imigrantů, bílé tváře v Evropě rychle začnou mizet. Z dnešního počtu jich na konci století zbyde asi pětina podle odhadu Populačního fondu OSN. Když dnes v rodině přibude další člen, měli bychom se u kolébky novorozence zamyslet nad tím, do jakého světa vyroste. Je sice jedna možnost, jak mu jeho nezáviděníhodný životní úděl ulehčit, ale vyžaduje politickou vůli a občanskou statečnost; zatím nevidím ani jedno, ani druhé.

Historickou událostí naší doby je africká populační exploze: jedna miliarda lidí se namnoží na čtyři miliardy a na konci století každý třetí pozemšťan bude Afričan. Před šedesáti lety byla porodnost v Evropě a černé Africe vyrovnaná. Dnes je poměr sedm ku jedné. Sedm malých černoušků na jednoho bílého Evropánka.

Tato skutečnost bude stále silněji ovlivňovat vývoj vzájemných hospodářských, sociálních a politických vztahů obou kontinentů, ale zejména exod Afričanů do Evropy. Demografové označují za zásobník vystěhovalectví skupinu mužů a žen ve věku 20-39 let. V roce 1950 jich v Africe bylo 51 milionů. O třicet roků později 104 milionů. Během let 1980-2010 se jejich počet zvýšil na 250 milionů. A v roce 2040 se mnozí čtenáři dožijí dne, kdy na druhé straně Středozemního moře bude víc jak půl miliardy mladých mužů a žen snít o lepší budoucnosti na jiném kontinentě.

Stručně řečeno, počet možných afrických vystěhovalců se od roku 1980 během každých třiceti let zdvojnásobuje. Tato tendence se zatím jeví jako setrvalá. Můžete namítnout, že těch 500 milionů v roce 2040 je projekce. Ano, ale velice pravděpodobná. Jednak ženy, které budou mít v té době děti, se již narodily a jejich počet je znám. Jednak proto, že plodnost afrických žen se nemění.

Pro neúspěšné africké státy s miliony občanů odkázanými na potravinovou pomoc mezinárodního společenství je emigrace jejich příslušníků ulehčením břemena a finančním přínosem. Do subsaharské Afriky přišlo loni z Evropy v remitendách vystěhovalců téměř padesát miliard dolarů. Jsou vítanou manou pro obyvatele a přispívají nepřímo ke snížení státního sociálního rozpočtu. Která africká vláda by proto vřele neobjala imigrační plány Bruselu!

Známý britský historik skotského původu Neil Ferguson dochází k závěru, že Evropa udělala stejnou chybu jako římské impérium, když otevřelo brány přistěhovalcům, kteří toužili po jeho bohatství a nevzdali se víry svých předků, že jejich bůžkové jsou nejmocnější a činí je nadřazenější. Nebyli to Hunové, ale tito samozvaní ujídači kdo zničili Řím v jedné generaci, a ne během delší doby, jak se vykládá.

Nepřirozeně podobné procesy dnes ničí Evropskou unii, ačkoli málokdo je ochoten to připustit, tvrdí Ferguson, který přednáší na Harwardu a v Oxfordu. Co se skutečně děje je, že Evropa, stejně jako římské impérium zkraje pátého století, nechala svoji obranu padnout. Tato obrana spočívala v odhodlání použít své vojenské zdatnosti v zájmu sebezachování a ve věrnosti evropským hodnotám. Místo nich přijala za své multikulturní ideje, které způsobily, že je rozpolcená, migračně vstřícná a propustná.

Alžírský prezident Hurari Boumediene se projevil jako jasnozřivý prorok, když v březnu 1974 prohlásil: „Žádné množství atomových bomb nebude moci zabránit záplavě milionů lidských bytostí, které jednoho dne opustí jižní a chudší část světa, aby se kvůli přežití usídlily v poměrně volných prostorech severní polokoule.“

Celá Evropa je na cestě do podmanění a vyrabování. Varování jsou umlčena nebo neoslyšena. Nemluvě o našich rodácích, kteří se neustále tlučou do hlavy v rytmu bubnování o lidských právech, o „vítání utečenců“, o „podělení“ s bližními o statky zemské. Falešný humanismus je umocněn arzenálem represivních zákonů proti „rasismu“ a soustavnou nalejvárnou rovnosti a bratrství.

Co bychom si dlouze vykládali! Udělejte si, až Covid dovolí, výlet do kteréhokoli velkého města v západní Evropě od Marseille až po Malmö a všude najdete celé čtvrtě, kde vládnou černé gangy, a kam se po smrknutí neodváží žádný policejní těžkooděnec.

Co dělat?

Především musíme zabránit, aby se do vlády a na Hrad dostali zaprodanci. V žádném případě a za žádnou cenu nesmíme ustoupit hrozbám ani vábení Bruselu, abychom pootevřeli vrátka. To sami nezvládneme. Jedna možnost je udržet a upevnit jednotu Visegradské čtyřky. Její soudržnost a odhodlání ale nejsou dané. To znamená mít pojistku v případě, že společná fronta se prolomí. Tou pojistkou může být politická a ekonomická orientace na Rusko.

Vím, co mne čeká, když ty pro mnohé kacířské myšlenky vyslovím, ale někdo je říct musí, protože jsou v souladu s novou epochou, kterou doba se chystá přivést na svět:

Pusťme jednou provždy z hlavy, že nás Západ uzná za sobě rovné partnery. Nedokážeme nikdy využít svého plného potenciálu jako jednotlivci a národ jestliže neoživíme naši slovanskou duši a nepřihlásíme se ke svým slovanským kořenům. Přijměme své bratry a sestry bez předsudků a začněme budovat společnou budoucnost jako členové rasy velkých geniů a vojevůdců, rasy staletých svobodymilovných národů a pracovitých lidí, kteří spolu žili v souladu od počátku věků a znovu budou žit harmonicky, jak jedni s druhými, tak se svými sousedy.

Není jiná cesta, neboť v konečné analýze nejde jenom o záchranu naší národní identity, ale o přežití bílé rasy.

Jaká je naděje, že se tou cestou dáme? Od pádu Sovětského svazu vyvstaly u nás dvě generace, z nichž první se hlásí o slovo a o podíl na řízení rodné země. Obě byly a jsou převážně vychovány v duchu antikomunismu a od malička jim byl vštěpován odpor vůči všemu ruskému. Výsledkem je pavlovovský reflex, že Rus je nepřítel, Rusko říše zla a Putin hlavní pekelník. Žádný politik, natož mluvící hlavy, jim neřekne a žádné tištěné noviny nenapíší, že co bylo, dávno není, protože svět prochází historickým přerodem. Že časy se mění a národy s nimi; že carský a komunistický systém v Rusku jsou sto sáhů pod zemí; že tamní kříženec kapitalismu s autoritářskými rysy je jiný; nechce dobývat vojenskou silou, to patří minulosti; v dnešním světě se vůdčí místo ve světě se nezískává ve válce, ale v ekonomice, technologii a ve strategickém spojenectví. Českou kotlinu k tomu Rusko nepotřebuje. A navíc a především: těžiště světové převahy se přesunuje ze západu na východ.

Zavrhnout klam, vzdát se planých představ a postavit se čelem k budoucnosti vyžaduje nezlomnou politickou vůli a občanskou statečnost říci NE lživých předsudkům. Zatím nevidím ani jedno, ani druhé. Co si umím představit je, že naši vládcové budou šlapat vodu tak dlouho, až se okénko příležitosti zcela zavře.

Co potom?

Tuto otázku si přede mnou kladl Jean Raspail. Zde je jeho odpověď, napsaná před jeho skonem, která je varovným odkazem.

„V konečném výhledu bude Francie obydlena jenom kraby poustevníky, ať už jejich původ je jakýkoli, kteří budou živořit ve vyrabovaných skořápkách navždy vyhynulého rodu, který byl zván francouzským…Proces už začal. Francie není jediným národem, kterého se dotýká. Celá Evropa se dala na pochod smrti.“

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan: Macron chce oslabit muslimy!   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 11:33:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Netrvalo než několik hodin a francouzský prezident Macron dostal odpověď na své vyhlášení tažení proti zakořenivšímu se radikálnímu islámu v Páté Républice. Globální protektor muslimů – turecký prezident Erdogan - v úterý vyjel (politicky) Macronovi po krku.

Obvinil ho, že chce nynější protimuslimské debaty a nálady instrumentalizovat ke svým cílům a muslimy zastrašit, učinit je slabými a pasivními. Neboť prý, západní politici, když chtějí zaretušovat vlastní chyby, a jimi samými zapříčiněné krize, napadají islám, jehož vzestupem se cítí ohroženi.

Radikální muslimové tak mají silné zastání, a z evropských zákonů si až tak moc nic dělat nemusí. Ty jsou přece pro Evropany…

Zdroj: https://www.oe24.at/welt/weltchronik/erdogan-macron-will-muslime-schwaechen/450853392

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpanělsko, Itálie, Malta, Německo a Maďarsko odmítli sankce namířené proti Turecku   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 05:18:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak si to představte dámy a pánové. Španělsko, Itálie, Malta, Německo a Orbánovo Maďarsko se postavilo proti sankcím namířené proti Turecku a zablokovalo je.

Pravděpodobně z ekonomických dopadů a obav z nelegálního přistěhovalectví, které Erdoğan instrumentalizoval. Sankce naopak podpořila Francie, Rakousko a Slovinsko, zatímco ostatním zemím to bylo jedno.

Zejména východní země se po uvalení sankcí na Bělorusko Tureckem vůbec nezabývají.

Zdroj: https://greekcitytimes.com/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeká Česko chaos? Koronavir věstí vládu Pirátů a nepokoje   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 05:08:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie se bije s odpůrci koronavirových opatření. Ve vládě padají invektivy. A volební průzkumy vypovídají, že příští vládní kabinet bude peklo. Takhle v Česku dopadne covid-19?

O co jde? O společenské dopady koronavirové krize. Jsou tu ty zmatené, až chaotické kroky vlády. Každý týden roste počet nakažených a mění se opatření. Co platilo před pár dny, třeba kde se nosí roušky nebo jaká zařízení mohou být otevřena, neplatí.

Na včerejší tiskové konferenci po jednání vládního kabinetu se novinářka z webu Novinky.cz zeptala ministra zdravotnictví Romana Prymuly, jestli má česká vláda konkrétní dlouhodobý plán odvíjející se od růstu počtu nakažených. Pan Prymula odpověděl, že plán na šest týdnu vláda měla, ale nárůst nakažených byl tak prudký, že se plán musel „modifikovat“. Jinými slovy se současnou situací nikdo nepočítal.

Je tady také kauza „debil“, která českou politiku určitě nezkrášlí. A vlastně se nám ani nechce rozebírat, jestli invektiva adresovaná premiérovi Babišovi od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové byl záměr, jak zvýšit volební preference ČSSD, úlet nebo cílená podpásovka České televize. Stalo se.

Jedna věc je vidět. Někteří naši spoluobčané toho mají dost. Ti aktivnější v neděli byli na Staroměstském náměstí v Praze. Sešlo se jich tam několik stovek. Média hlavního proudu se o projevy nezajímala. V hlavních zpravodajských relacích se objevila bitka policie s demonstranty. Proti odpůrcům vládních protikoronavirových opatření policejní složky použily vodní děla, slzný plyn a jízdu.

Ti, kteří se nechtějí bít s policií, svou pozici vyjádřili jinak. Sociologům řekli, jak se staví k hnutí ANO Andreje Babiše. Věru, nic dobrého z toho pro premiéra nevzešlo. Volby do Sněmovny by v současnosti vyhrálo hnutí ANO, dál ale ztrácí. Podle průzkumu Kantar CZ by přišlo proti srpnu o tři procentní body, aktuální zisk 24,5 procenta je nejhorší výsledek od voleb v roce 2017. Druzí Piráti jsou za vládnoucím hnutím jen o 5,5 procenta. Třetí je ODS s 13,5 procenty. Do Sněmovny by se nedostaly KSČM a ČSSD, které jsou pod pětiprocentní hranicí.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/EbRk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA požadují, aby všichni jejich spojenci zvýšili výdaje na obranu   
Pridal tk Středa 21 říjen 2020 - 04:54:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr obrany Mark Esper během dnešního vystoupení v Atlantické radě ve Washingtonu prohlásil, že USA požadují, aby všichni spojenci, včetně těch mimo NATO, přispívali na obranu 2 % HDP. Zdůraznil, že je to nezbytné především k zadržování Ruské federace a Číny.

„Uznáváme výzvy a cenu pandemie covidu, ale naše hrozby se dnes nezmenšily. Spíše se jen zhoršily, protože země se věnují domácí situaci, aby se zotavily. Současně se naši konkurenti snaží toho využít. Proto vyzýváme všechny členské státy (NATO), aby dodržovaly své závazky a více přispívaly k naší společné bezpečnosti. To se týká i zemí za hranicemi NATO. Očekáváme, že všichni spojenci budou investovat do obrany více - minimálně 2 % HDP,“ uvedl Esper ve svém projevu ve Washingtonu.

„V naší společné bezpečnosti nemohou být žádní černí pasažéři,“ dodal americký ministr obrany.

„Proto očekáváme, že naši spojenci budou schopni, ochotni a dokáží nasadit své síly, když nastanou problémy. Očekáváme, že budou stát bok po boku s USA v boji proti čínskému špatnému chování a ruské agresi,“ dodal Esper.

V této souvislosti šéf Pentagonu vyzval spojence Washingtonu, aby se „připravili na nejhorší“ ve všech částech světa, který podle jeho slov bude čelit geopolitickým výzvám

„Jelikož se jedná o soutěž světových mocností, má globální charakter. Vidíme, jak Rusko a Čína fungují v Americe, Africe, na Středním východě, v Arktidě a Antarktidě. Musíme konkurovat, musíme konkurovat agresivně. Jsme všichni spolu. A pokud zadržování nebude fungovat, pak musíme být připraveni na nejhorší,“ řekl Mark Esper.

Zároveň oznámil dvě iniciativy zaměřené na zadržování Ruska a Číny. První iniciativa se bude týkat posílení spojeneckých vztahů a druhá modernizace obchodu se zbraněmi.

USA budou „vytvářet a sledovat pokrok“ s každým ze svých spojenců, prohlásil Esper. Dříve to podle něj nebylo na úrovni ministerstva řádně sledováno.
Prohlásil také, že USA musí konkurovat obrannému průmyslu v Číně a Rusku a „bránit jim v získávání podílů na trhu“ ve třetích zemích.

„Úměrně tomu, jak Peking a Moskva pracují na rozšíření svého podílu na trhu se zbraněmi, přitahují do svých bezpečnostních sítí další země, což je výzvou pro úsilí USA o rozvoj vlastních vztahů (s partnery) a komplikací pro budoucí operativní možnosti (USA),“ prohlásil Esper.

Slíbil vytvoření „strategičtějšího“ přístupu Pentagonu ke spolupráci s americkými výrobci zbraní.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EbYv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1428 sec,0.0549 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,760kB