Čtvrtek 29 říjen 2020
Hlava uříznutá v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 17:48:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proboha jen žádnou předsudečnou nenávist, žádný antiislamismus, to byste na rozdíl od uřezávačů hlav byli bez pochyb extrémisty! Ale nedělejte si starosti, Evropská komise, ale i OSN (!) nadále plánují dovoz desítek miliónů migrantů z muslimských zemí do Evropy a Evropský parlament to i nadále podporuje s dvoutřetinovou většinou od Sjednocené levice, přes Zelené (za ČR Piráti), Socialisty a velké části Evropských lidovců a liberálů (Renew).

Bude snad ve Francii občanská válka? Muslimové jsou jednotní a odhodlaní, dosud většinová společnost je rozpadlá a pod nadvládou idiotské ideologie. A k tomu se pracuje na odzbrojení občanů. Evropská "elita" se bojí sociální patologii i jen pojmenovat. Jak vystihl Petr Hampl, k válce, i občanské musejí být dvě bojující strany. Jenže tady bojuje jen jedna.

Jen debil může radit, že máme počkat, až bude i v "naší" zemi dostatek džihádistů. Do té doby máme odmítat poplašné zprávy.

Evropě vládne neuvěřitelná neschopnost a nedostatek vůle k zajištění přijatelné budoucnosti. Pro ni je však východisko jen jedno. Opustit cestu do nebytí, nepřipustit No-go zóny, ani "vyloučené lokality". Zákony musejí být vynucovány, a je-li to nutné zpřísněny! Škůdce, kteří tomu překážejí, je nutné eliminovat. Společnost nemůže existovat jako nahodilý soubor osob, které se starají o svoji dnešní zábavu, ale jako propojená funkční komunita, která se stará o vlastní budoucnost.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristický útok v Nice. Centrum zachvátila panika   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 10:43:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrti Notre-Dam v centru Nice zazněla ve čtvrtek ráno střelba. Na místě je policie.

Podle dostupných informací kolem devíti hodin ráno v jednom z kostelů došlo k nožovému útoku. Několik lidí bylo zraněno.

Média zpočátku informovala o jednom mrtvém. Později policie potvrdila tři oběti. Portál Nice-Martin píše, že podle jeho údajů osobě ve věku 70 let byla uříznuta hlava. Agentura Reuters s odkazem na policejní zdroje píše, že útočník uřezal hlavu ženě. Tato informace zatím nebyla ověřena.

Policie žádá veřejnost, aby se vyhnula místu činu.

Starosta města Christian Estrosi oznámil, že se policii podařilo útočníka postřelit a následně zadržet. Za jejich zásah policistům poděkoval. Útočník byl dopraven do nemocnice. Starosta oznámil, že se jedná nejspíše o teroristický útok. Motiv útočníka zatím není jasný.

Na místě pracují i pyrotechnici, kteří hodlají provést kontrolovanou explozi. Zda měl útočník výbušninu, zatím není jasné.

Francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin svolal mimořádnou schůzku, jejímž úkolem je zhodnocení situace a nasazení krizové jednotky, která má zajistit bezpečnostní operaci. Den předtím ministr vnitra varoval, že teroristická hrozba v zemi je velmi vysoká.

Darmanin prohlásil, že Francie musí bojovat proti „rostoucímu islamismu, který ideologicky ozbrojuje lidi“. Na místo incidentu míří francouzský prezident Emmanuel Macron.

Vyšetřování útoku v Nice má na starosti protiteroristická prokuratura.

K incidentu došlo pouze dva týdny poté, co islámský radikál čečenského původu na předměstí Paříže uřízl hlavu učiteli Samuelu Patymu za to, že ve svých hodinách ukazoval karikatury na proroka Mohameda.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EgUU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonzervativci musí bránit polské církve před násilnými protestujícími, říká lídr PiS Jarosław Kaczyński   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 08:10:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Provádějí se útoky na kostely. Je to strašná a nová událost v tomto měřítku v polských dějinách," uvedl Kaczyński.

Lídr práva a spravedlnosti (PiS) a současný místopředseda vlády Jarosław Kaczyński vyzývá konzervativce, aby bránili církev proti radikálním levicovým a pro-potratovým demonstrantům, kteří se vzbouřili kvůli verdiktu polského Ústavního soudu zakazujícího eugenické potraty.

Nedávný verdikt, který vyvolal násilné protesty levicových a pro-potratových skupin, nyní učinil nezákonné potraty děti, které se mohou narodit se zdravotním postižením, jako je Downův syndrom.

"Tyto události mají také jiný aspekt. Provádějí se útoky na kostely. Je to hrozná a nová událost v tomto měřítku v polské historii," uvedl Kaczyński o protestech.

Kaczyński uvedl , že rozsudek je zcela v souladu s ústavou. Poznamenal také, že ústava byla ratifikována parlamentem z let 1993–1997, kterému dominovala levice, uvádí zpráva polského státního média TVP Info.

Kaczyński poukázal na to, že verdikt byl použit, jako záminka pro brutální sociální výbuchy, ke kterým dochází během pandemie. Varoval, že kvůli protestům za současného omezení společenských akcí bude ztraceno mnoho životů.

Místopředseda vlády zdůraznil, že účastníci protestů páchají trestné činy a úřady mají povinnost postavit se proti takovému nezákonnému chování.

Vedoucí PiS připustil, že zatímco lidé mohou vidět církev odlišně a někteří mají víru, zatímco jiní ne, „morální vklad“ církve je jediným morálním systémem běžně přijímaným v Polsku.

Jedná se o útok, který má zničit Polsko a vést k vítězství sil, které ukončí historii polského národa, jak jej známe.

Lídr PiS zdůraznil, že odmítnutí tohoto morálního systému je nihilismus a tento nihilismus je patrný z protestů, útoků na církve a vulgárnosti protestujících, což ukazuje „velmi špatné stránky určité části naší společnosti“.

Dodal, že děti jsou vybízeny k účasti na protestech, které zvyšují škodlivost incidentů.

"Musíme se postavit proti tomu. Je to zodpovědnost státu a občanů. Za každou cenu musíme zejména bránit polské církve. Vyzývám všechny členy PiS a všechny, kteří nás podporují, aby se podíleli na obraně církve - v obrana toho, na co se dnes útočí, a ne náhodou. V těchto útocích velmi často vidíme prvky přípravy, možná dokonce i výcvik. Jedná se o útok, který má zničit Polsko a vést k vítězství sil, které ukončí historii polský národ, jak ho známe,“ prohlásil Jarosław Kaczyński.

Zdůraznil, že podle současné ústavy nelze zavést požadavky radikální levice na povolení potratů na vyžádání.

Požadavky protestujících

Takzvaná celostátní stávka žen vyhlásila na středu generální stávku a představila své požadavky. Pokud budou tyto požadavky splněny, skupiny stojící za protesty říkají, že přestanou vycházet do ulic. Tři hlavní požadavky jsou rozpuštění vlády, úplné legální potraty na vyžádání a konec financování církve ze státního rozpočtu Polska.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMódní značka Gucci uvedla na trh “antimaskulární oděv pro muže” za pouhých 51.000 kč   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 07:50:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Módní dům Gucci se rozhodl uvést na trh nový oděv, který má narušit stereotypy a bojovat proti mužské maskulinitě“. Jedná se o jakousi ženskou zástěru (takovou asi nosily naše babičky) pro muže za pouhých 51,000 kč (1.700 liber).

Co vedlo italské návrháře k podobnému skutku není jasné. Vysvětlením by mohla být homosexuální sexuální orientace (deviace) většiny mužů v módním průmyslu.

Kdo si podobnou zástěru bude kupovat se zatím neví, ale on se nějaký blázen bohužel asi najde.

Značka Gucci je známá podporou radikální neomarxistické agendy. Před časem uvedla na trh oblečení pro ženy, na kterém byla namalovaná vagína a jednalo se o podporu potratů.

Co bude příště? Tričko nabádající ke kanibalismu za pouhých 39000 kč?

VIP
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZločin a trest redaktora Suchoně   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 07:43:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Redaktor TV Nova P. Suchoň si vybíral mezi ponížením a (dle mého) vyhazovem nebo odchodem ze zpravodajství. Vybral si ponížení a (opět dle mého) bude vyhozen nebo odejit ze zpravodajství.

Čím se zmiňovaný redaktor provinil? V TV rozhovoru svými otázkami "tlačil do kouta" prezidenta lékařské komory s těmi správnými názory. Pokud by svými otázkami "tlačil do kouta" prezidenta druhé lékařské komory, který zastává nevhodné názory, byl by oslavován. K tomu není co dodat, že zpravodajství je střetem různých názorů už dávno neplatí. Zpravodajství je stejně jako za bolševika už jen propagandou, resp. vymýváním mozků příslušnou ideologií.

Co říci k MUDr. Kubkovi? Tento odborník, s aktuálně žádanými názory, označil občany "kupující biomrkev na tržišti" za původ všeho COVID zla a je pro přísnější opatření. A dost lidí mu tleská. Jen připomínám, že Hitler taky označil za původ všeho zla jistou skupinu lidí (tedy Židy) a navrhoval, aby se postoj k nim zpřísnil. A dost lidí s ním souhlasilo. V okamžiku, kdy měl moc, tak zpřísnil opatření tak, až se z komínů kremačních pecí kouřilo 24 hod. denně. Komunisté svého času označili za původ všeho zla napřed kulaky, keťase a lichváře a nakonec zkrátka všechny soukromníky. A dost lidí je podporovalo. Když pak získali moc, své názory uvedli do praxe a tak neměli nouzi o otroky v uranových dolech, protože kremační pece už jaksi nebyly v módě, resp. už byly pokládány jako řešení, které je za hranou. Dle mého, je MUDr. Kubek etalónem aktivisty, který usilovně a s budovatelským úsměvem na rtech pracuje na nastolení orwellovské diktatury.

Čím se provinili občané na tržišti na Náplavce? Napřed v TV slyší z úst premiéra země, že pobyt na slunci je výborná prevence proti COVIDU, protože tím získávají vitamín D. Bylo slunečno a tak šli ... mj. i na Náplavku.

K dokonalosti už snad jen stačí zavést povinné ranní dvě minuty nenávisti. Citace z Orwella:

„Jako obyčejně se na obrazovce objevila tvář Emanuela Goldsteina, Nepřítele lidu. Tu a tam se mezi posluchači ozval sykot. Drobná žena s pískovými vlasy ze sebe vydala skřek, v němž se mísil strach a odpor...

Nenávist trvala sotva třicet vteřin a polovina lidí v místnosti začala neovladatelně, zběsile pokřikovat... Ve druhé minutě přešla nenávist v záchvat zuřivosti. Lidé vyskakovali z míst, křičeli z plných plic a snažili se umlčet dráždivý, mečivý hlas znějící z obrazovky... Winston v jasném okamžiku zjistil, že řve s ostatními a zuřivě kope patou do trnože. Na dvou minutách nenávisti nebylo tak hrozné, že se jich člověk musel zúčastňovat, ale že bylo nemožné nezapojit se.“

Redaktor P. Suchoň pouze udělal to, co dělají, hřejivým sluníčkem osvícení, lepšo-demokraté na ČT09 denně. Tam si jednak zvou už jen odborníky s vhodnými názory a rozjedou propagandu na plné obrátky, přičemž pokud se tam náhodou už musí objevit i někdo s (pro ně) nevhodnými názory, tak používají praktiky, že by se redaktor Suchoň mohl ještě mohl učit ... skákají do řeči, nenechají domluvit, podsouvají odpovědi, znevažují odbornost a dehonestují ...

Z mého pohledu se uvedený redaktor neprovinil ničím. Použil aktuální styl zpravodajství jen s tím rozdílem, že si vybral osobu s žádanými názory.

Přitom ti hlídači demokracie by měli napřed řádně probrat otázku, proč se nepostupuje podle pandemického plánu, který byl pro situace typu COVID, jistě za nemalé peníze, vytvořen. Nastolili by totiž k diskuzi velmi zajímavá fakta.

David Dvořák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCovidový Apartheid: Slovenská vláda Igora Matoviče na den 102. výročí vzniku Československa přijala vládní usnesení zavádějící Apartheid   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 07:38:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Covidový Apartheid: Slovenská vláda Igora Matoviče na den 102. výročí vzniku Československa přijala vládní usnesení zavádějící Apartheid, kterým se naplňuje hrozivé proroctví z Bible, že bez “znamení šelmy” nenakoupíš! Vláda v usnesení doporučuje hlavnímu hygienikovi, aby vydal vyhlášku, kterou zaměstnavatelé, živnostníci a provozovatelé obchodů a služeb na Slovensku nebudou smět do svých budov vpouštět osoby a zákazníky bez čerstvého potvrzení o negativním testu na Covid-19 a je pouze otázka času, kdy se zákaz vstupu začne vztahovat i na lidi bez vakcíny! Lidé bez testů a vakcín se stanou lidmi 2. kategorie, bez práv nakoupit si, navštívit hospodu, kino, bez práva chodit do školy!

Česká a Slovenská republika si dnes připomínají 102. výročí založení společného státu a v tento památný den, který vstoupí do dějin, se na obě země snesla temnota. Dnešním dnem v České republice byl vyhlášen výjimečný stav a poprvé od května 1942 zákaz vycházení pro české obyvatelstvo, s výjimkou cest do práce, z práce, k lékaři a na nákup. Dne 27. května 1942 po atentátu na zastupujícího říšského protektora a generála tajné policie Reinharda Heydricha vyhlásili nacisté na území Protektorátu zákaz nočního vycházení od 20.00h do 5.00h ráno. Od té doby zákaz vycházení v českých a moravských zemích nebyl. Až dnes.

Uběhlo 78 let a vláda Andreje Babiše zakázala Čechům noční vycházení od 21.00h do 5.00h ráno. Stejně jako nacisté, ani Babišova vláda si netroufá vyhlásit zákaz vycházení po celý den, protože protektorátní průmysl a válečné výrobní úsilí v závodech nesmí být narušeno. Tedy pardon, nechal jsem se unést, chci říct, že by to poškodilo zájmy montoven zahraničních korporací v ČR. Vyhlášení zákazu vycházení na den výročí vzniku republiky, to je opravdu neuvěřitelné. Vidíte, oni už se ani nestydí jít takto otevřeně proti českému lidu a symbolům české státnosti pod záminkou viru, který má menší mortalitu než sezónní chřipka.

Slovenský premiér předložil návrh vládního usnesení, který doporučuje hlavnímu hygienikovi SR, aby na území Slovenska zavedl de facto Apartheid, rozdělení obyvatelstva na dvě kasty lidí

Jenže, na Slovensku dnes v tento významný den došlo k daleko hrozivější události, kterou slovenská alternativní média zatím nezaznamenala, ale naše redakce na událost byla okamžitě upozorněna, abychom věc medializovali a publikovali. Na Slovensku dnes zasedala vláda Igora Matoviče a přijala vládní usnesení č. 693/2020, ve kterém oznamuje rozšíření opatření v rámci Nouzového stavu a v bodě C doporučuje hlavnímu hygienikovi SR následující:

vydať vyhlášku, ktorou uloží povinnosť relevantným subjektom (zamestnávateľom, prevádzkovateľom, atď.) vyžadovať potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo certifikát vydaný Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 vykonaný subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“ pri vstupe do ich objektov.

Okamžitě po zavěšení usnesení na webový portál slovenské vlády se nám do redakce začaly sypat emaily s prosbami, abychom věc medializovali, že se jedná o překročení veškerých mezí a rovněž o naplnění biblického proroctví z Knihy Zjevení o tom, že kdo nebude mít znamení šelmy na své, resp. ve své ruce, tak nic nenakoupí a nic neprodá. Toto děsivé proroctví se dnešním dnem 28. 10. 2020 stalo na Slovensku skutečností. Pokud si totiž přečtete doporučení hlavnímu hygienikovi, tak vám to okamžitě doje. Relevantní subjekty jako jsou zaměstnavatelé a provozovatelé, tedy obecně firmy, prodejny a provozy služeb jako jsou hospody, restaurace, holičství, kadeřnictví, supermarkety, hypermarkety, večerky.

Právník to vystihl přesně tím slovem, které to vystihuje: Apartheid

Dále to jsou živnostníci s provozovnami svých služeb nebo své výroby, velké závody, velké podniky, organizace, banky, školy, úřady, kina, divadla, prostě a zkrátka všichni zaměstnavatelé a provozovatelé objektů a budov, do kterých vstupují zaměstnanci či zákazníci, budou muset pro vstup do budovy, prodejny, provozovny, objektu požadovat po zaměstnanci či po zákazníkovi platný doklad o negativním testu na Covid-19 a pokud osoba nebude mít test, anebo bude propadlý a příliš starý, osoba nebude vpuštěna na své pracoviště, pokud jde o zaměstnance, a nebude ji dovoleno nakoupit si v obchodě, v supermarketu, pokud jde o zákazníka.

Když jsme text vládního usnesení posunuli našemu právníkovi, tak nám k tomu napsal, že tohle už není legrace, protože tím se podle jeho názoru vytváří ve společnosti Apartheid. Pokud jste toto slovo nikdy neslyšeli, tak apartheid je společenský systém dvoj-třídní společnosti, který fungoval v Jihoafrické republice do roku 1994. Systém apartheidu dělil občany země na ty, kteří měli plná práva, a na ty, kteří měli práva omezená. V praxi to fungovalo na bázi rasového apartheidu, černoši jako občané II. třídy nesměli chodit nakupovat do obchodů bez potvrzení o výjimce, jednalo se o certifikát, který černochům umožňoval bez omezení nakupovat, vstupovat do budov, do objektů, do úřadů, do nákupních center.

V minulosti si společenský systém apartheidu v Jihoafrické republice vyžádal stovky tisíc mrtvých, zmizelých a dokonce občanskou válku. Kdo neměl papír, nemohl si v JAR nakoupit v běžném obchodě

Kdo neměl certifikát o tzv. bezpečnosti, zůstal bezprizorní, nikdo ho nesměl zaměstnat, nikdo ho nesměl pustit do obchodu si nakoupit, nikdo ho nesvezl městskou dopravou. Černoši byli v JAR úplně odříznuti od společenského systému a provozovali své vlastní a nelegální prodejny, podniky, nelegální trhy, stánkový prodej, který se neustále přesunoval, protože policie prováděla razie proti těmto tržištím. Vláda totiž vyžadovala, že všechny podniky a prodejny musí po svých zákaznících vyžadovat certifikát bezpečnosti. Vláda JAR totiž považovala Africký národní kongres (ANC) Nelsona Mandely za teroristickou organizaci a kvůli několika útokům došlo k zavedení zákona o bezpečnostních certifikátech pro černochy. Bez nich nebyli vpuštěni do bělošských obchodů.

Když se díváme v redakci na dnešní usnesení slovenské vlády v bodě C, tak vidíme v podstatě to samé, co bychom mohli nazvat jako pokusem o zavedení sociálního apartheidu na Slovensku současnou vládou Igora Matoviče, který je autorem tohoto vládního usnesení. A opravdu nejde o přehánění, je to holé konstatování faktu, protože odstavec C sice není nařízením, ale pouze doporučením hlavnímu hygienikovi, jenže pokud hlavní hygienik doporučení uposlechne a nařídí zaměstnavatelům a provozovatelům objektů a budov povinnost kontrolovat vstup zaměstnanců a zákazníků, jestli mají platné negativní testy na Covid-19, tak se tím okamžikem naplní skutková podstata rozdělení slovenské společnosti podle apartheidového vzorce a slovenské obyvatelstvo se rozdělí na 2 společenské kasty.

Kdo nebude mít znamení šelmy v ruce v podobě kusu papíru o testu na Covid-19, nic na Slovensku nenakoupí, ani neprodá!

První skupina se nechá pravidelně a každý měsíc testovat, pořád dokola, každý měsíc, až do chvíle, než bude vakcína. Poté budou zaměstnavatelé a provozovatelé kontrolovat i potvrzení o očkování. Lidé s očkováním se nebudou muset testovat každý měsíc, očkování jim vydrží 1 rok, pouze předloží při vstupu do prodejny nebo do práce potvrzení o očkování. Kdo nebude očkovaný, bude muset předkládat potvrzení o čerstvém testu, zřejmě ne starším než 1 měsíc. Druhá skupina nebude testovaná, nebude očkovaná, anebo půjde o pozitivně testované osoby. Tato skupina lidí se stane skupinou osob 2. kategorie, skupinou osob žijících v systému vyčlenění ze společnosti, což není nic jiného než definice Apartheidu.

Pokud Slováci nebudou chtít chodit na testy, pokud si nebudou chtít nechat strkat špejle do nosu každý měsíc, pokud nebudou chtít se nechat očkovat, potom se jejich život začne podobat černochům v dobách Apartheidu v JAR před rokem 1994. Bez potvrzení o čerstvém testu na Covid-19 prostě nenakoupíš v supermarketu, nepustí tě tam. Bez potvrzení tě nepustí do hospody. Nepustí tě na úřad, ani do kina, ani k holiči, pokud jsi student, nepustí tě do školy, nepustí tě na univerzitu.

Pokud nemáš potvrzení o testu, nepustí tě do MHD, nepustí tě do autobusové či vlakové čekárny. Pokud nemáš potvrzení, nepustí tě do autoservisu na výměnu oleje, na přezutí pneumatik, nepustí tě na STK. Pokud hlavní hygienik SR splní to, co mu doporučuje v dnešním vládním usnesení Matovičova vláda, na Slovensku tím okamžikem dojde k ustanovení Apartheidu, k rozdělení společnosti na dvě skupiny obyvatelstva s diametrálně odlišnými občanskými a lidskými právy. Už na jaře jsem varoval a předpovídal ve svých článcích, že přesně toto se stane, bez testu a vakcíny vás nepustí do obchodu, do školy, do práce. A vidíte, je to tady! Jenom jsem nečekal, že první zemí, která to zavede, bude Slovensko.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan: Západní země vyhlásily islámu nové Křižácké války   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 05:09:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti s karikaturami Mohameda ve Francii a vyhlášením prezidenta Macrona potírání zločinného islámizmu a islamistického separatizmu, turecký prezident Erdogan obvinil západní země z obnovy Křižáckých tažení a válek.

Stejné podezření, že Macron obnovuje Křižácké výpravy již předtím vyslovili představitelé palestinského Hamásu, kteří v Macronově podpoře svobodě šíření karikatur Proroka spatřují provokaci a ponižování a výpady protiislámu a muslimům.

Zdroj: https://www.oe24.at/welt/erdogan-wuetet-gegen-westliche-laender-neuauflage-der-kreuzzuege/451781554

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVojenský expert: Současné události jsou jednoznačným důkazem faktu, že ČR jako stát přestala existovat   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 05:06:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaroslav Štefec zevrubně vysvětluje, co přispělo k naplnění Marxovy ideje v Česku. Český analytik totiž rozebírá klíčové události posledních let a dospívá k nemilému závěru o tom, že státní instituce jsou čím dál méně schopné zajišťovat ochranu občanů a plnit své základní funkce. Poukazuje rovněž i na šířící se chaos na mezinárodní scéně.

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec si ve svém příspěvku na Facebooku všiml jednoho paradoxu týkajícího se vývoje českého státu. Ten spočívá v tom, že se Marxova idea zániku státu stává skutečností v Česku, a to poté, co skončil komunistický režim. Podle názoru Štefce stát v poválečném Československu více méně plnil své základní funkce, i když se v žádném případě nejednalo o jakýsi ideál.

„Celkem úspěšně jsme se vítězství této myšlenky (zániku státu – pozn. red) dokázali bránit v poválečných letech, kdy u nás 40 let fungoval socialistický stát. Nebyl rozhodně dokonalý, ale fungoval dobře, rozumně se staral o občany, vytvářel reálné a hmatatelné hodnoty, ale – nějak odmítal zaniknout. Chyběla mu ta pravá pravda a láska,“ píše Štefec.

To, co odehrávalo v posledních desetiletích, do značné míry přispělo k tomu, že nyní máme stát, který není schopný postarat se o vlastní občany. Podle Štefce došlo k likvidaci téměř všeho, co bylo vybudováno během mnohých desetiletí naší historie. Důsledkem těchto procesů je to, že státní instituce nyní nejsou schopny ani reagovat na vnější či vnitřní výzvy a veškeré hrozby, s nimiž se potýká současný svět a naše země.

„Současné události jsou jednoznačným důkazem, že ČR jako stát de facto přestala existovat… Neřízený geografický útvar, rovněž jen ze setrvačnosti nazývaný českým státem, selhává všude, kam se podíváte. V oblasti sociální, ekonomické i bezpečnostní. Rostoucí hrozby jako by nikdo nevnímal,“ poskytuje svůj skeptický pohled český expert.

Dokážeme čelit novým výzvám?

Dále Štefec uvádí seznam současných konfliktů a hrozeb v mezinárodní rovině, na nichž státní instituce současných zemí nejsou schopné patřičně reagovat. Tím je bezesporu i pandemie covidu-19 a její ničivé důsledky. Poté je to Turecko, které destabilizuje region a agresivně jedná se svými sousedy. Nakonec zmiňuje destabilizační prvky ve Spojených státech, kde nabírá na obrátkách sociální konfrontace ve společnosti.

Na konci svého příspěvku ještě Štefec tvrdí, že v současné nepříznivé době Češi potřebují funkční státní instituce a schopnou a rozhodnou vládu, jež bude schopná nést odpovědnost za své kroky. Stejně tak je potřeba i smysluplnějšího přístupu ze strany opozice, která by byla ochotná podpořit nezbytná opatření proti šíření nákazy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EgPU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU požádala VB, aby řekla, jak dlouho bude v souladu s pravidly EU   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 04:27:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Británie musí vysvětlit, jak daleko se chce odchýlit od pravidel Evropské unie, pokud chce od ledna příštího roku přístup na finanční trh bloku EU, uvedl to v úterý nejvyšší představitel Evropské komise.

Británie již opustila EU a přístup v rámci přechodných opatření skončí 31. prosince. Budoucí přístup pro město Londýn závisí na tom, zda finanční pravidla Spojeného království zůstanou v souladu nebo budou ekvivalentní regulaci v bloku.

Vedoucí oddělení finančních služeb Evropské komise John Berrigan uvedl, že Brusel požádal Londýn o další objasnění záměrů Británie s cílem vypracovat přijatelnou úroveň odchylek.

„Jsme téměř připraveni,“ řekl Berrigan Evropskému parlamentu.

„Dojde k divergenci... ale musíme si do určité míry vzájemně porozumět, kolik divergence se pravděpodobně stane, a jestli to bude stačit, abychom mohli zachovat rovnocenné uspořádání.“

Brusel poskytl dočasný přístup pro clearingové domy Spojeného království, ale kusy obchodování s akciemi a deriváty by se přesunuly z Londýna do bloku bez rovnocennosti.

Samostatně Británie a EU diskutují o obchodní dohodě, která by obsahovala jen omezené odkazy na finanční služby, aby se zabránilo svazování rukou bloku, uvedl Berrigan.

„Vidíme naši regulační spolupráci v oblasti finančních služeb mimo dohodu,“ řekl.

Skládala by se z „fóra“ podobného tomu, jaké má blok se Spojenými státy, abychom předem vyhodnotili potenciální rozdíly v pravidlech, uvedl.

„To, co nechceme, je režim rovnocennosti, který je neustále ohrožován,“ řekl Berrigan.

„Na začátku budeme potřebovat směr cesty, kterým se chce Velká Británie ubírat... takže nemusíme v naléhavých případech stále mluvit o tom, zda lze zachovat rovnocennost nebo ne.“

Británie již uvedla, že i když neoslabí své vysoké regulační standardy, nebude „příjemcem pravidel“ ani nebude kopírovat každé nařízení EU doslovně, aby získala přístup na trh.

Berrigan uvedl, že účastníci trhu jsou obecně připraveni na „nevyhnutelně roztříštěnou událost“, kterou úplný Brexit bude v lednu. Žádná obchodní dohoda by neučinila budoucí spolupráci v oblasti finančních služeb mnohem náročnější, dodal.

Naděje na obchodní dohodu o Brexitu: EU otevírá dveře pro obnovení rozhovorů s Velkou Británií

Evropská unie vyzvala Spojené království, aby se vrátilo ke stolu jednání a diskutovalo o obchodních jednáních. Vyjednavač bloku EU tvrdil, že dohoda s Londýnem zůstává „na dosah“.

Obě strany zůstávají na mrtvém bodě kvůli problémům, včetně přístupu k rybolovu a pravidlům státní podpory, a obě strany mají jen málo času (více než týden) do termínu stanoveného Spojeným královstvím, 31. října, aby se dohodly na dohodě nebo riskovaly další zesílení ekonomické bolesti s dopady krize COVID-19.

„Čas je velmi krátký a jsme připraveni jednat 24/7 o všech tématech, o právních textech. Spojené království má udělat rozhodnutí a je to jejich svobodná a svrchovaná volba,“ řekl v Evropském parlamentu předseda Evropské rady Charles Michel. Michel uvedl, že odpověď Spojeného království určí úroveň přístupu Velké Británie na vnitřní trh EU s 450 miliony spotřebitelů.

Hlavní vyjednavač EU pro Brexit Michel Barnier zněl optimistickým tónem a řekl parlamentu, že dohoda je stále „na dosah“.

„Čas má zásadní význam... Spolu s našimi britskými protějšky musíme najít řešení v nejobtížnějších oblastech,“ řekl Barnier. Jeho komentáře posunuly šterlinky výše na měnových trzích.

Na druhé straně Londýn odmítl pokračovat v plných jednáních s tím, že EU musí „zásadně změnit“ svůj postoj, má-li pokračovat v jednáních.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObavy z COVID-19 zasáhly akcie v Evropě, Dow také poklesl   
Pridal tk Čtvrtek 29 říjen 2020 - 04:25:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obavy z COVID-19 zasáhly akcie v Evropě, Dow také pokleslkciové trhy se v úterý nepodařilo oživit, poté, co den předtím prudce poklesly v obavách, že obnova nového koronaviru vynutí nova bolestivá ekonomická omezující opatření.

Obchodníci se také vzdali téměř jakékoli naděje na přijetí nového stimulačního balíčku ve Spojených státech před prezidentskými volbami příští úterý, přičemž se demokrati a republikáni vzájemně obviňují, zatímco americký prezident Donald Trump v úterý uvedl, že očekává přijetí zákona po volbách 3. listopadu.

Vyhlídky na to, že američtí zákonodárci schválí další kolo stimulů, udržovaly akciové trhy na vzestupu po celé týdny, ale když americký senát v pondělí uzavřel své zasedání, obchodníci připustili, že nedostanou to, co chtěli.

„To znamená, že sentimentu investorů bude dominovat obnovující se koronavirus přinejmenším do dne voleb, a výdělky společnosti,“ uvedl to Fawad Razaqzada, analytik trhu ThinkMarkets.

Evropské akcie v pondělí přispěly k výrazným ztrátám, protože více zemí přistoupilo k zavedení přísnějších omezení a dokonce k blokování s cílem zpomalit šíření koronaviru, což jistě způsobí další ekonomickou bolest.

Dow Jones index a S&P 500 na Wall Street nadále klesaly, ale Nasdaq se zvýšil.

Růst technologicky bohatého indexu odráží lepší pozici tohoto sektoru, „pokud se růst zpomalí kvůli COVID,“ řekl to hlavní tržní stratég společnosti Prudential Financial Quincy Krosby. Nasdaq také získal podporu z trháku ve výši 35 miliard amerických dolarů od společnosti Advanced Micro Devices, předního výrobce počítačových čipů.

Hlavní asijské indexy se uzavíraly smíšeně.

Nevratné poškození

Ceny ropy po pondělním prudkém poklesu vzrostly, zatímco americký dolar vzrostl vůči libře a euru.

Analytici se obávají, že další blokování by mohlo způsobit rozsáhlé ztráty pracovních míst, protože mnoho společností již nemůže vydržet.

„Šíření druhé a třetí vlny COVID-19 pravděpodobně dotlačí některá průmyslová odvětví do bodu, z něhož se nelze vrátit, protože ekonomická škoda je na nevratné hranici,“ řekl stratég Axi Stephen Innes. S přihlédnutím k budoucím volbám v USA dodal, že,

„Měli bychom očekávat, že ceny zůstanou v příštích dnech nestabilní, přičemž investoři se budou zdráhat podstoupit jakékoli významné riziko před tím, co bude týden nebo dva plný důležitých titulků.“

Vzhledem k tomu, že pandemie zvyšuje poptávku po počítačích a herních konzolách, protože lidé spoléhají na internet při práci, výuce a hrách doma, společnost Advanced Micro Devices oznámila dohodu o koupi konkurenčního Xilinxu v oblasti výroby počítačových čipů za 35 miliard amerických dolarů.

Akcie společnosti AMD klesly o 4,1 %, i když společnost rovněž uvedla, že zisk ve třetím čtvrtletí se meziročně více než ztrojnásobil na 390 milionů amerických dolarů, a tržby společnosti vzrostly o 56 % na 2,8 miliardy amerických dolarů, což překonalo očekávání. Řada dalších předních amerických společností, včetně Caterpillar, 3M, Pfizer a Merck, zveřejnila zprávy o zisku, které překonaly očekávání.

Analytici ze společnosti Charles Schwab brokerage však uvedli, že v tomto okamžiku pro investory může být skutečný počet příjmů méně důležitý než to, co říkají lídři společností o jejich očekáváních do budoucna.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2317 sec,0.0614 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,677kB