Pondělí 09 listopad 2020
Nepředstavitelné selhání! Polské kontrarozvědce unikly adresy jejích tajných zařízení a krycích společností   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 03:43:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Agentuře pro vnitřní bezpečnost Polska (kontrarozvědka) unikly data o adresách, kam měla být dodávána elektřina, během výběrového řízení. Byly mezi nimi i utajované objekty, píše polský portál Super Experess. Špioni prý chtěli „urychlit proces“.

Adresy nejen veřejnosti známých, ale i utajovaných objektů a krycích společností polské kontrarozvědky byly zveřejněny v zadávací dokumentaci výběrového řízení pro dodávku energie. Jak píší noviny, těchto informací nyní mohou využít zahraniční tajné služby pro svoji činnost.

Polská kontrarozvědka si svoji chybu později uvědomila a adresy tajných zařízení, respektive zařízení, která se na první pohled tváří, že nemají s polskou kontrarozvědkou nic společného a slouží jako krytí, odstranila. Na internetu vše ale bylo po dlouhou dobu k dohledání.

Bývalý velitel polské rozvědky (Agencja Wywiadu) Grzegorz Małecki pro noviny uvedl, že tato chyba může mít pro polskou kontrarozvědku a její pracovníky „politováníhodné následky“.

Na únik utajovaných informací reagovala i sama kontrarozvědka.

„Oznámení o výběrovém řízení, (...) bylo zveřejněno v souladu s postupem a v souladu s ustanoveními zákona o veřejných zakázkách,“ odpověděla pro novina polská kontrarozvědka a dodala: „Řízení probíhá formou otevřeného výběrového řízení. Příloha oznámení o výběrovém řízení obsahuje adresy budov spravovaných Agenturou pro vnitřní bezpečnost. Agentura spravuje mnoho zařízení, jejichž umístění není - bez dobrého důvodu - zpřístupněno veřejnosti. Poskytnutí přesného umístění zařízení, do kterého by měl dodavatel dodávat elektřinu, z našeho pohledu zjednodušilo zadávací řízení a zkrátilo dobu řízení.“

Polsko jako spojenec USA

Polská vláda je v posledních letech v mnoha ohladech blízkým spojencem Spojených států amerických. To se projevuje v několika směrech. Jedním z nich je odmítání stavby druhé linky plynovodu Nord Stream. V tomto případě země vystupuje po boku USA proti stavbě.

Druhým příkladem úzkého spojenectví na politické úrovni je nákup drahých amerických stíhaček páté generace F-35. Polsko koupilo 32 F-35 za 4,6 miliardy dolarů.

Polsko rovněž usilovalo o to, aby jeho území byla umístěna americká vojenská základna. Vláda země dokonce svým americkým partnerům nabízela, že bude platit za její provoz.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Eqrq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1587 sec,0.0473 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,446kB