Středa 18 listopad 2020
Policie uzavřela ulici kde bydlí slovenský premiér Matovič   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 16:32:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie uzavřela ulici, kde bydlí slovenský premiér Matovič a na přístupové cesty umístila ocelové zábrany.

Když se začínají DIKTÁTOŘI HODNĚ BÁT, je to znamení konce a moc dobře vědí, že nic dobrého pro lidstvo neudělali. Proto oprávněný strach. STRACH je následně semele. I jeho rodinu.

Policie nedokázala vysvětlit z jakého důvodu uzavřeli veřejnou komunikaci. Policie se tak rozhodla v den masových protestů proti Matovičově vládě, která se konala 17. listopadu 2020 po celém Slovensku.

Žena na videu apelovala na policisty, aby se nezastávali zločince Matoviče, na kterého se valí z každého kouta Slovenska trestní oznámení v souvislostí s nezákonnostmi páchanými jeho vládou.

Masové protesty nejsou jen na Slovensku, ale i v Německu, Itálii, Dánsku a v dalších zemích o kterých nás naše veřejně-právní televize opět vyváženě neinformuje.

Všechny protesty jsou namířené proti koronovirovým opatřením evropských vlád a na podporu ochrany potlačovaní lidských práv a svobod.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponXaver se vyjádřil k demonstraci na obranu České televize: Smoljaku, Hilšere, Drahoši, jste profesionální lháři   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 14:45:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Kavčích horách proběhla v den výročí 17. listopadu demonstrace na obranu České televize. Právě ta neunikla členovi Rady ČT Lubošovi Xaverovi Veselému, který jí věnoval mimořádný stream na YouTube, kde objasnil, co je pravda a co lež.

Ve videu zmiňuje, že demonstrace na obranu nezávislosti ČT se jej velmi úzce týká. Dodává, že ČT se stává prostředkem politického boje. Jisté překvapení u něj vzbudil fakt, že se před budovou České televize sešli i senátoři Marek Hilšer a David Smoljak.

Za směšná označil Xaver slova o ohrožení nezávislosti ČT jen kvůli tomu, že Rada ČT odvolala svůj poradní orgán, což byla dozorčí rada. Ve svém videu tak vysvětlil, jak došlo vůbec k odvolání dozorčí komise. Podle jeho slov o odvolání dozorčí komise se na radě mluvilo již dlouho, konkrétně od první dne, kdy do Rady ČR nastoupil.

Následně se Xaver pustil do kritiky senátorů, kteří se na stranu radních ČT vyjadřují negativně.

„Kde jste byli v tu chvíli, Smoljaku, Hilšere? Kde jste byl, senátore Drahoši, vy lháři a křiváku? Tenkrát jste nechtěli ochránit nezávislost ČT, vy pokrytci? Na co jste čekali? Až bude záminka? Až přijde paní Lipovská, která se toho nebude bát a řekne věci nahlas?“ ptal se.

Smoljak podle jeho slov před Kavčími horami řekl, že „Rada ČT odvolala komisi, není to šokující, ale že se tak stalo v předvečer schvalování rozpočtu ČT, zřejmě v rozporu se zákonem, a staví to věc do úplně jiného světla“. Jak vzápětí uvedl, Smoljak se podle Xavera pletl.

„Co je to za blábol, Smoljaku? Rozpočet ČT se bude schvalovat na příští radě! V příštích dnech a týdnech. Proboha, alespoň se informujte. To je katastrofa, jak vám můžeme věřit?“ tvrdil ve videu.

Ve svém projevu se zastal také radní Hany Lipovské, kterou zástupce iniciativy Vraťte nám stát! Václav Němec označil za „likvidátorku“.

„Já vám řeknu, jaká likvidátorka je to, abyste neumřel hloupý! ČT za ředitele Dvořáka prodělává stovky milionů korun rok co rok! Bere z fondu koncesionářských poplatků, který tam zanechal ředitel Janeček. Dva tři roky tímto tempem, a ČT bude v minusu. Když se Lipovská ptá, že se musí šetřit, tomu říkáte likvidátorka?“ dotazuje se.

Smoljak s Němcem také uváděli, že radní účelově šikanují vedení České televize a mají prý prosazovat rozhodnutí, která jsou pro fungování ČT destruktivní, a útočí na nepohodlné redaktory.

„Smoljaku, stálo by za to být konkrétní, neřekl jste jediný případ, kdy rada prosadila něco, co je pro fungování destruktivní. Jen jste blábolil. Neuvedl jste ani jeden útok na nepohodlného redaktora,“ řekl.

Profesionální lháři

„Smoljaku, Hilšere, Drahoši, jste profesionální lháři, slyšeli jsme před volbami, jak chceme změnit atmosféru společnosti a její rozdělování. Nepřiléváte spíše olej do ohně?“ nešetřil kritikou.

A jeho názor nechyběl ani na známé pořady České televize. „Copak Václav Moravec si v pořadu nemůže dělat, co chce, každou neděli? Fridrichová v pořadu 168 hodin si nedělá, co chce? Reportéři si netočí kritické reportáže? To poslední, co by člen rady dělal, je, že by do toho zasahoval,“ vyjádřil svůj postoj.
V neposlední řadě uvedl, že s kolegy z XTV by chtěl uspořádat debatu a Smoljaka s Hilšerem by do diskuse přizval.

„Je to to jediné, co mohu dělat. Proti aktuální radě se šikuje parta lidí. Budeme potřebovat pomoc. Nenechám to bez povšimnutí. Byla by chyba boj vzdávat. Podpořte, co dělá Lipovská, dá se jí věřit,“ dodal.

Závěrem podotkl, že je přesvědčen, že se bojuje za dobrou věc. Nezávislost České televize nemá být ohrožena, jelikož ji garantuje zákon, dodal. „Nevěřte lidem, kteří lžou,“ uzavřel.


Zdroj: https://sptnkne.ws/Ewrn
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVládo, vy chodíte nakupovat kam?   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 14:35:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lze pochopit, že vláda se snaží řešit zatím nepříliš utěšenou situaci s Covidem, nicméně její rozhodování postrádá větší rozvahu a racionálnost. To poslední rozhodnutí, allias nařízení o 15 metrech čtverečních na 1 zákazníka v obchodě je naprosté diletantství. Omlouvám se, ale toto, rozhodnutí vlády, je natolik blbé, že to nemá obdoby. Není od věci se zeptat vlády, resp. jejich ministrů, zda také někdy chodí nakupovat do standardních obchodů neboť to vypadá, že vůbec nemají reálnou představu o situaci v obchodě, kolik je tam nakupujících, jak se pohybují.

Nemají představu co to udělá mezi kupujícími, když se po nich bude požadovat uvedený nesmysl, jeden kupující na 15 m2! Nemluvě o tom, jak na situaci budou reagovat zákazníci, kteří se do obchodu „nevejdou“ a budou muset (ne)trpělivě čekat (stepovat!) před obchodem, až se požadovaný prostor uvolní odcházejícími zákazníky! Dovolím si uvést malý příklad. U nás ve městě máme malý obchod, kde uličky mezi regály, resp. mrazícími pulty je cca 2 m široký a 10 metrů dlouhý což je celkem 20 m2.

Podle vládního „nařízení“ by na takovém „place“ mohlo být cca jeden a čtvrt zákazníka. Má-li obchod celkovou nákupní plochu cca 150 m2, může v něm v jeden moment nakupovat pouze deset zákazníků! Zdá se vám to vládo normální? Máte představu, jak na situaci budou reagovat zákazníci, čekající před obchodem, až se uvolní kapacita? A jaký rozestup bude stanoven mezi čekajícími před obchodem, dva metry či také jeden zákazník na 15 m čtverečních? A co čas, který budou muset čekající zákazníci strávit čekáním, až se na ně dostane řada? To už někteří budou kupovat tvrdé rohlíky, okoralý chleba, než budou vpuštěni do obchodu! Asi největší radost z tohoto opatření budou mít zřejmě pokladní, protože se nebudou u pokladen tvořit fronty a pokladní budou mít větší volnost!

A také, jaké obraty a zisky asi budou mít obchodníci, když obchody obslouží sotva třetinu zákazníků ve srovnání s normálními nákupními podmínkami?Zase jim budou vypláceny kompenzace za ušlý zisk? Vládo sorry, ale ptám se, myslíte hlavou nebo se jen řídíte jistými kalkuly, pocity a představou, jak něco udělat proti Covidu, co je nakonec ve svém důsledku úplně postavené na hlavu? Opravdu si myslíte, nebo jste neomylně přesvědčeni o tom, že hlavní centrum šíření Covidu je právě v obchodech? Že vaše opatření, potažmo nařízení ovlivní, resp. sníží počet nakažených Covidem? Pak se také musím ptát, jaké opatření uděláte v metru, tramvajích, busech na jejich zastávkách? Také jeden člověk na 15 m čtverečních?

Vůbec nelze pochybovat, že právě v prostředcích MHD je největší předpoklad šíření Covidu, kromě neukázněných (příkaz odpírajících) občanů, kteří se navzdory nařízení shlukují především za účelem konzumace alkoholu. Osobně si myslím, že v obchodeh jsou roušky, resp. dvoumetrový distanc mezi zákazníky zcela dostatečné opatření přesto, přestože i dvoumetrový distanc je víc než problematický. Umíte si představit ten zmatek při nutnosti dodržovat nařízení 1 zákazník na 15 m čtverečních? A otázka, další, kdo bude (ne)dodržování kontrolovat, kdo také bude neukázněné zákazníky napomínat či usměrňovat? Že nastane chaos a zmatek je zřejmé, že se nařízení nejspíše nebude dodržovat a mine účinkem je téměř jisté.

Stačí se podívat na dodržování distance dvou metrů abychom zjistili, že nikdy a nikde nebylo toto nařízení stoprocentně dodržováno! Proto se nabízí otázka, zda členové vlády běžně chodí nakupovat do standardních obchodů, protože by jinak museli vědět, že jejich opatření, resp. nařízení o dvou metrech nebylo dodržováno, že jejich nové, zcela nesmyslné nařízení jde nejen proti logice a očekávaným předpokladům, protože tímto opatřením se zcela jistě přenos viru Covidu nesníží a také se tím nesníží celkový počet nakažených. Pokud bude vláda na tomto nařízení trvat, pak už nezbývá než se smířit s faktem, že „blahoslavení, chudí duchem, budiž jim odpuštěno, neboť oni nevědí co činí“!

JIŘÍ BAŤA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík z Iránu si vymyslel přepadení neonacistou. Už se to provalilo, ale Antifa přesto demonstruje proti “nenávisti a rasismu”   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 07:17:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulý týden našel na ulici náhodný kolemjdoucí úpějícího uprchlíka (údajně 19) z Iranu. Toho prý přepadl německý neonacista a vyřezal mu na kůží svastiku. Policie okamžitě zahájila velké vyšetřování a hon na pachatele. jenže po pár dnech se uprchlík přiznal, že si vše sám vymyslel a záměrně se sám poranil (asi čekal odškodnění). Mezitím se ale již rozjela obvyklá multikulturní estráda. Politici odsuzovali “rasismus a nenávist Němců”, media naříkala, jak se prý uprchlík stal obětí nenávisti a neziskovky a Antifa připravily okamžitě protirasistickou demonstraci.

Jenže mezitím se uprchlík přiznal a tak byla obvyklá ostuda. To ale nemohlo zabránit levičákům z Antify a podobných organizací, aby přesto za “chudáka” uprchlíka demonstrovaly. Zřejmě preventivně. To je nyní v módě, i na koronavirus lidi testují ačkoliv jim nic není a “léčí je karanténou”. Problém je pro ně (a jejich pány) přece existence bílého člověka per se.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZavařování brány Úřadu slovenské vlády je symbolem konce svobody a volného pohybu v éře Starého světového řádu!   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 06:55:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zavařování brány Úřadu slovenské vlády je symbolem konce svobody a volného pohybu v éře Starého světového řádu! Slovensko je pouze v pilotním projektu “covidizace” společnosti v čele s pomateným pilotem, ale v zákulisí globální moci už je rozhodnuto o dalších krocích! Boris Johnson na tajné virtuální schůzce v Londýně hostil předáky světových farmaceutických firem v čele s Billem Gatesem a řekl jim, že během předsednictví G7 prosadí Londýn opatření očkování ve všech vyspělých zemích! Američtí lékaři již publikovali dokument, za jakých podmínek budou očkování povinná, nejenom očkování na COVID-19, ale i na další viry a pandemie, které by prý mohly přijít!

Česká a Slovenská republika si dnes připomínají 31. výročí bezpečnostními složkami a estébáky zorganizovaného státního převratu, ke kterému došlo 17. listopadu 1989 poté, co vrcholným představitelům ÚV KSČ a stranickým orgánům tzv. mladé gardy komunistů došla trpělivost s budováním reálného socialismu a rozhodli se začít budovat kapitalismus a privatizovat do té doby majetky v socialistickém vlastnictví. Zatímco v Polsku, v NDR a v Maďarsku režimy padaly jako švestky, v Československu byl klid a lidem se nechtělo demonstrovat.

A tak zoufalá StB musela zinscenovat mlácení studentů na Národní třídě, lehce to popostrčit, a protože efekt byl i tak mizerný, musela StB navíc zinscenovat zabití jednoho ze studentů, aby se československá veřejnost konečně naštvala a konečně vyšla do ulic. Zbytek operace poté řídila Československá televize a Československý rozhlas, který na příkaz vedoucích představitelů a narychlo zorganizovaných Občanských fór složených ze členů závodních výborů a stranických plén řídil mediální zpravodajství a svolával lidi do ulic.

Situace došla do tak absurdní roviny, že v pátek 24. listopadu 1989 ředitelé podniků a závodů přes provozní šéfy a mistry úseků rozeslali pracovníkům příkazy, že v pondělí 27. listopadu se jde do stávky a účast je povinná. Bylo to poprvé v historii, kdy generální stávku organizovali šéfové a generální ředitelé závodů, kteří to dostali rozkazem ze shora z vedení strany jako politický úkol “skoncování s minulostí”. Komedie nebrala konce ani při samotné stávce, kdy ředitelé podniků na pódiích kladli ultimáta a požadavky straně a vládě, která je do funkcí ředitelů přitom dosadila.

Bylo zaděláno na největší rozkrádačku za bílého dne v dějinách země, všechno bylo připraveno a do čel procesů byli nasazeni na jedné straně kádři z Prognostického ústavu, veskrze členové zednářských spolků, v té době stále zakázaných, na straně druhé ožralé marionety se špatně ušitými kalhotami a ráčkováním v rolích kooptovaných prezidentů, kterým vadili panelové králíkárny, které se dnes po 31 letech prodávají k bydlení i za 10 milionů korun. Jednu věc však lidem opravdu poskytli, a to byla relativní svoboda, a v první polovině 90. let i svoboda slova a humoru, viz. Česká soda, za kterou by dnes autoři dostali minimálně 20 let natvrdo.

VIDEO: Zavařování brány jako symbol konce Starého světového řádu a jeho svobod

Uběhlo 31 let a zbytky občanských svobod a demokracie se hroutí před očima a politici si už ani nehrají na demokraty, protože už není potřeba se přetvařovat, protože když se kácí les a padají stromy svobod, už to nelze skrývat a svádět to na větříček, že se nic neděje. Změna, která přichází do Evropy, do USA a obecně do zemí tzv. západní civilizace, je hotová bouře, vichřice a uragán, který nenechá kámen na kameni a přinese proces Velkého resetu (Great Reset) na jehož konci bude nové společenské a světové zřízení známé pod názvem Nový světový řád.

Ten starý je právě ničen, bourán, destruován a tento proces vstoupí do dějin tím, k čemu došlo v neděli 15. listopadu 2020 v Bratislavě před Úřadem vlády. Uživatel Facebooku, pan Tomáš Bachratý, zachytil na telefonu neuvěřitelné záběry, jak pracovníci jakési technické firmy zavařují svářečkou kovovou bránu do Úřadu vlády. Jednalo se o přípravu na dnešní úterní demonstraci. Video sice můžete považovat jen za zajímavost, ale toto video je prorocké a vstoupí do dějin jako symbol.

VIDEO ZDE V ODKAZU:

https://www.facebook.com/100002534974727/videos/3480609012033564/


Zavařování brány je totiž symbolem nesvobody. Brána je totiž považována v symbolice za objekt, kterým se prochází mezi dvěma světy, je to rovněž symbol svobody, kdy otevřená brána symbolizuje cestu ke svobodě. Zavařování brány je tak příznačné nejen pro vládu Igora Matoviče, který se už zjevně začal bát vlastních občanů, když začal nově jezdit v obrněné a pancéřované limuzíně, bránu do vlády zavařuje svářečkou podobně jako v hollywoodské sérii Vetřelec, jenže odpor, který se proti Matovičově vládě zvedá na Slovensku, je pouze součástí pilotního testu globalistů, kteří očekávají podobné a mnohem větší odpory proti “covidizaci” společnosti v rozvinutých západních zemích. Nejprve si musíme vysvětlit, co je to proces covidizace, protože s tímto výrazem se začnete nově střetávat stále častěji.

Nastává brutální proces “covidizace” celé západní civilizace

Covidizace je systematický proces postupných, nejprve dobrovolných, později podmiňovaných, a nakonec mandatorních omezení občanských práv a svobod, a to na základě záminky péče o zdraví obyvatelstva nadřazeného svobodám jedince. Pozor, už zde vůbec nemluvíme o Covid-19, protože proces covidizace směřuje k tomu, že k omezování občanských práv a svobod bude možné použít v blízké době jakoukoliv nakažlivou nemoc, jakýkoliv virus, jakoukoliv bakterii, jakoukoliv chemickou nebo biologickou látku.

Na základě ochrany obyvatelstva poté globální elity, pod záminkou ochrany před daným virem, bakterií či chemickou látkou, potom budou vyžadovat omezování občanských a lidských práv, přičemž neustále budou globalisté a jejich zpravodajská média opakovat, že zdraví prý má přednost před osobními svobodami a občanskými právy. A přiznejte si a vzpomeňte si, kolikrát jste toto právě už slyšeli v posledních dnech, týdnech a měsících z médií od nejrůznějších osob, zastánců roušek, zastánců testování, zastánců očkování, různých Prymulů, různých Matovičů a dalších. Ve skutečnosti je to přitom starý trik, který byl jen lehce modifikován.

Pamatujete si, jak před necelými 20 lety politici v USA říkali, že národní bezpečnost a ochrana obyvatelstva před teroristy má přednost před osobními svobodami a lidskými právy? A veřejnost mlčela, a tak byl přijat Patriot Act, NSA začala odposlouchávat telefonní hovory, byly přijaty zmocňovací zákony, které prezidentovi daly děsivé pravomoci, které umožňují zadržovat člověka bez vznesení obvinění po neomezeně dlouhou dobu, a to všechno ve jménu bezpečnosti před teroristy.

Jenže tento systém společenského řízení nepřinesl očekávané výsledky. Pomocí hrozby terorismu se nepodařilo omezit občanská práva natolik, kolik globalisté potřebují. Nepodařilo se omezit lidský pohyb, nepodařilo se prosadit sledování pohybu všech lidí v reálném čase. Na to prostě teroristická hrozba byla příliš malým důvodem. A tak přišel nápad provést to samé jako 11. září 2001, ale tentokrát nedojde k útoku letadly na mrakodrapy, ale dojde k útoku na lidská a občanská práva skrze záminku ochrany zdraví, tentokrát ne před zlými teroristy, ale pro změnu před zlým virem. Ten také není vidět, stejně jako ti teroristé nikdy nebyli vidět.

Nový světový řád zbourá principy tzv. právního státu a nahradí je Trojprincipem, tzn. genderovou, rasovou a sociální rovností v éře neomarxismu

Covidizace je tedy proces omezování občanských a lidských práv pod heslem, že zdraví má přednost před občanskými a lidskými právy. A pokud proces covidizace bude přijat, pokud jej občané s mlčením akceptují, pokud nevpálí občané Matovičovi, Prymulovi a dalším protiargument, že zdraví je člověku k ničemu, když je v galejích, když sedí přikovaný k veslu na galeoně a musí veslovat a ani se z místa nepohnout, pouze držet jazyk za zuby a veslovat, držet globalistickou galeonu v pohybu podle toho, jak pomalu nebo rychle bubnuje Bill Gates nebo Anthony Fauci tempo veslování směrem k břehům Nového světového řádu, pokud budou lidé akceptovat nový společenský jev, tak potom to bude konec našeho světa a svobod.

Lidé bez očkování a testování budou lidmi bez práv, nebo s omezenými právy na pohyb, na zaměstnání, na cestování, tak v tom okamžiku končí Starý světový řád, jak jsme ho dosud všichni znali. A pokud nevíte, co je to Starý světový řád, tak ten se řídí zákonem a právem na základě Charty lidských práv OSN. Nový světový řád se řídí genderovou, rasovou a sociální rovností. Tyto 3 pilíře tvoří tzv. Trojprinicp neomarxismu. Oba dva řády sice zní podobně, ale přitom jsou diametrálně odlišné. Ve Starém řádu je trestné pouze to, co překračuje zákon ve světě práva.

V Novém světovém řádu bude trestné vše, co bude narušovat genderovou, rasovou nebo sociální rovnost, tedy Trojprincip. V novém společenském řádu už nebudou rozsudky nad lidmi vynášet soudy ale média, presstituční tisk, televize, sociální sítě a hlavně nadnárodní korporace. Budou vynášet rozsudky i tresty, nařizovat zákazy, rušit služeb za trest, prostě cancel culture procesy. Jak děsivé to bude mít dopady, to vidíte na Slovensku.

Zánik právního státu je prvním symptomem nasunování Nového světového řádu do procesů národního řízení. Je to identifikační znak přítomnosti zavádění Trojprincipu

Přestávají tam platit zákony, právní stát jako kdyby neexistoval, vláda přijímá usnesení a vydává je falešně za zákonná opatření, policie a státní orgány nekonají, pouze přihlížejí, zemi namísto politiků řídí jakási podivná skupinka lidí, kteří si říkají epidemiologové a cokoliv doporučí, to okamžitě Matovičova vláda považuje za písmo svaté a je ihned uplatněno v dalším vládním usnesení, které opět doporučí hlavnímu hygienikovi opatření realizovat novou vyhláškou. To je jeden z pilířů Trojprincipu, tzv. sociální rovnost v neomarxismu. Všichni ve společnosti se musí podřídit zájmu sociální rovnosti, aby všichni k ochraně zdraví měli vakcíny. Kdo se tomu vzepře, bude utlučen, umlčen, vyobcován, zlikvidován, izolován, a to bez ohledu na právo a právní stát. Viz. pilotní projekt na Slovensku.

K takovému pošlapávání občanských práv nikdy nedocházelo, ale najednou to jde. A to je díky tomu, že každé takové opatření je doplněno výrokem, že je to kvůli ochraně zdraví. A když je to kvůli ochraně zdraví, lidé se zarazí. Zarazí se proto, protože byli slušně vychováni, aby měli ohledy, na nemocné lidi zejména. Jenže, problém nastává ve chvíli, kdy ve jménu ochrany zdraví předseda vlády na 10 dní zavře slovenské občany v domácím vězení, protože se nepřišli dobrovolně otestovat na Covid-19. A tak ve jménu ochrany zdraví spáchal slovenský premiér, podle názoru mnoha právníků, trestný čin apartheidu.

Pokud Slováci přistoupí na orwellovské tvrzení, že “ochrana zdraví je víc než svoboda jedince”, potom se na jaře dočkají Mengelovského koncentráku s povinným očkováním a gestapem před každým obchodem, v každém autobusu MHD, na každé ulici

Ve jménu ochrany zdraví tak na Slovensku probíhají procesy, které už nemají se zdravím nic společného, ale mají mnoho společného s procesem nasunování diktatury skrze nikým nezvolenou skupinku epidemiologů, kteří vymýšlejí opatření a vláda je přijímá usneseními a poté úkoluje usnesením hlavního hygienika. Pokud je ochrana zdraví více než svoboda na Slovensku, pokud na tuto zvrácenou argumentaci Slováci přistoupí, tak potom se dočkají nejen dalších lockdownů a domácích vězení, ale dočkají se na jaře i povinného očkování, povinných přeočkování, povinného kontrolování očkovacích potvrzení při vstupu do obchodů, do nákupních center, do divadel… a to všechno ve jménu ochrany zdraví, otázkou ale bude koho zdraví.

To samé se bude dít při vstupu do zaměstnání, do MHD, při výběru peněz z bankomatu, který odmítne peníze vydat neočkované osobě, protože by mohla nakazit klávesnici bankomatu, to už funguje v Číně, mimochodem, kde se bankomat aktivuje bezdotykově pomocí covid pasu a QR kódu na displeji telefonu, teprve poté kryt bankomatu odhalí klávesnici, abyste mohli naťukat PIN. O těchto věcech zatím v Evropě ani nevíte, ale v Číně už jsou tato opatření orwellovského státu mnohem dále. Slovensko je pouze pilotním testem v globalizaci, ale v Londýně, tedy v centru světového globalismu, již probíhají kroky, které vedou mnohem dále.

Premiér Velké Británie poděkoval velkovezírovi Billu Gatestovi a slíbil, že se odteď bude řídit jeho radami. Britové jsou od tohoto okamžiku v rukách vakcinační lobby a nikdo jim už nepomůže

Britský premiér Boris Johnson se 10. listopadu sešel virtuálně přes telekonferenci ve svém sídle s předáky a šéfy farmaceutických společností v čele s Billem Gatesem, kde spolu hovořili o plánech na celoplošná očkování v prostoru zemí skupiny G7, které bude Velká Británie předsedat v roce 2021. Boris Johnson prohlásil, že se v rámci skupiny zasadí o to, aby byla přijata opatření, aby se už nikdy podobná pandemie nemohla vrátit, ale ke splnění takového “herkulovského” úkolu bude potřeba politické odhodlání většiny zemí přijmout nové zákony a opatření. Sami si dokážete z těchto výroků odvodit, co tím britský premiér měl na mysli. Samozřejmě, že myslel nové zákony, které nařídí povinná, plošná a pravidelně se opakující očkování obyvatelstva s mohutnými sankcemi a omezeními občanských a lidských práv pro ty, kteří se nedají očkovat.

Londýn, 10. listopadu 2020 – Tiskový úřad britské vlády

Premiér Boris Johnson hostil dnes odpoledne Billa Gatese a hlavy deseti předních biologických a farmaceutických společností na virtuální diskusi, kde se zabývali tím, jak mohou vláda, průmysl a občanská společnost spolupracovat na porážce koronaviru a na prevenci budoucích pandemií.

K jednání se připojili generální ředitelé společností Bayer Pharmaceuticals, Boehringer Ingelheim, Bristol Myers Squibb, GlaxoSmithKline GSK, Johnson & Johnson, Merck, Novartis AG, Pfizer, Roche a Sanofi.

Po včerejším oznámení slibných výsledků při studiích vakcín Pfizer / BioNTech popsali ředitelé bezprecedentní společné úsilí v celém jejich odvětví na vývoji nových technologií a léčby takovým tempem, díky kterému bude virus ve Velké Británii a na celém světě pod kontrolou.

Znovu se zavázali, že pomohou zajistit spravedlivý globální přístup k jakékoli úspěšné vakcíně COVID-19, a vyzvali k investicím do výzkumu a vývoje a podpory otevřených dodavatelských řetězců a inovací.

Předseda vlády zdůraznil vedoucí postavení Spojeného království v této oblasti – například investování více než 800 milionů £ do COVAX a dalších globálních vakcínových iniciativ – a vládní připravenost vyrábět a distribuovat bezpečnou a účinnou vakcínu ve velkém měřítku ve Velké Británii.

Rovněž nastínil pětibodový plán Spojeného království na prevenci budoucích pandemií, který byl poprvé stanoven na Valném shromáždění OSN, a požádal o podporu průmyslu při vývoji a provádění doporučení. Plán zahrnuje vytvoření globální sítě center pro výzkum zoonotických chorob, rozšíření výrobní kapacity pro vakcíny a léčbu a odsouhlasení mezinárodních protokolů pro zdravotní krize.

Předseda vlády Boris Johnson řekl:

Poražení koronaviru a prevence budoucích pandemií je skutečně celosvětovým úsilím, které vyžaduje vynalézavost, houževnatost a otevřenost, abychom uspěli. Bill Gates varoval před nedostatkem přípravy světa na velkou zdravotní krizi dlouho předtím, než většina z nás uslyšela slovo „koronavirus“ – a nyní musíme vyslechnout jeho výzvu k zastavení toho, aby se něco takového už nikdy neopakovalo. Dnes jsem slyšel o společném herkulovském úsilí, kdy se společnosti zabývající se vědou o životě a výzkumné instituce zavázaly k řešení této nemoci rekordní rychlostí. Spojené království využije příští rok našeho předsednictví G7 k podpoře tohoto globálního úsilí a k ochraně našich občanů doma, nyní i v budoucnu.

V rámci kulatého stolu Bill Gates uvítal závazek společností zabývajících se vědou o životě rozšířit spravedlivý přístup a vysvětlil, proč nyní musíme podniknout kroky k přípravě na mimořádné události v oblasti zdraví.

Spolupředseda nadace Bill & Melinda Gates, Bill Gates, řekl:

Každá hlava státu právě teď přemýšlí o dvou otázkách: Jak můžeme ukončit současnou pandemii? A jak můžeme zabránit tomu dalšímu? K zodpovězení těchto otázek potřebuje svět komplexní strategii; soudržný přístup k financování a výrobě miliard dávek vakcín, testů a léků; a síť pro sledování nových hrozeb. Máme štěstí, že předseda vlády Johnson přišel s chytrým plánem, jak to udělat právě ve Velké Británii, a naše nadace bude i nadále spolupracovat s jeho vládou a ostatními, aby se plán stal realitou.

Albert Bourla, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pfizer Inc, uvedl:

Během této pandemie je jediným nepřítelem virus a čas. Jsme v nové éře spolupráce při řešení problémů a oceňujeme vedení Gates Foundation a předsedy vlády Johnsona, abychom pomohli světu být lépe připraveni na budoucí pandemie.

Emma Walmsley, generální ředitelka GSK:

Velmi vítáme snahu vlády Spojeného království řešit budoucí pandemickou připravenost. Předseda vlády má příležitost během nadcházejícího britského předsednictví G7 ujmout se vedení v této problematice a GSK je připravena jej podpořit.


Američtí lékaři předložili plán, za jakých podmínek se spustí v jednotlivých amerických státech povinná očkování. Počítají dopředu s vedlejšími účinky vakcín a s penězi na odškodňování

A pokud jde o sankce za neúčast na plošném očkování, to už navrhují lékaři z USA, kteří v nedávno publikovaném prohlášení předložili děsivou myšlenku, že pokud bude splněno 6 podmínek v populaci, potom bude nutné přistoupit k mandatornímu, tedy povinnému očkování všech obyvatel a současně bude nutné přijmout přísné sankce pro ty, kteří se odmítnou očkovat. V dokumentu se přitom velmi opatrně mluví o tom, že povinné očkování by se i tak týkalo hlavně federálních zaměstnanců, vojáků a vězňů, dále by šlo o osoby v pečovatelských domech a v domovech důchodců, ale pokud by mandatorní očkování bylo opravdu pro všechny, je vysoce pravděpodobné, že proti jehlám by se najednou objevily namířené zbraně Američanů. Dokument amerických lékařů navrhuje 6 bodů, při jejichž splnění dojde k zahájené povinného očkování

ŠEST SPOUŠTĚCÍCH KRITÉRIÍ PRO POVINNÉ OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19

- Covid-19 není ve státě dostatečně potlačen

- Poradní výbor pro imunizační postupy doporučil očkování skupinám, u nichž se uvažuje o povinnosti

- Dodávky vakcíny jsou dostatečné k pokrytí populačních skupin, u nichž se uvažuje o povinnosti

- Dostupné důkazy o bezpečnosti a účinnosti vakcíny byly transparentně sděleny

- Stát vytvořil infrastrukturu zajišťující přístup k očkování bez finančních nebo logistických překážek, k odškodnění pracovníků, kteří mají nepříznivé účinky požadované vakcíny, a dohled nad vedlejšími účinky očkování v reálném čase

- V časově omezeném hodnocení dobrovolné zavádění vakcíny mezi vysoce prioritními skupinami nedosáhlo úrovně potřebné k prevenci šíření epidemie


Jak sami vidíte, tito dobytkové s lékařskými tituly strčí do kapsy i Josepha Mengeleho, protože ten prováděl pokusy jenom na vězních, ale na obyvatelstvu by si to nedovolil. Tito lékaři v roce 2020 přímo ve svém dokumentu počítají s tím, že vakcíny budou mít vedlejší účinky, a je tedy potřeba připravit prostředky státu, který tyto lidi bude finančně odškodňovat za farmaceutické společnosti. Panečku, nosaté právo. Vakcína vám způsobí komplikace, ale odškodnění nebude platit farmaceutická společnost ale stát, který to vezme ze státního rozpočtu, z daní, de facto z vaší vlastní kapsy.

A do čela USA by chtěli posadit dementního staříka Bidena, aby jim nepřekážel v plánech na obrovský orwellovský plán na píchaní látek do populace, která povede k neplodnosti, k poruchám jater, štítné žlázy, slinivky břišní, k poruchám činnosti srdce, ledvin, to jsou všechno vedlejší příznaky vakcín proti obyčejné chřipce v USA. Američané se budou proti povinnému očkování bránit i zbraněmi.

Jenže v Evropě lidé zbraně tak volně dostupné nemají a prosazení povinného očkování tak bude mnohem snazší. Když se ale podíváte na situaci, že Československo si připomíná 31 let od Kabátové revoluce, je naprosto příznačné pro dnešní dobu, když vidíte pracovníky se svářečkou, jak zavařují bránu Úřadu vlády v očekávání nepokojů ze strany vlastních občanů. Brány totiž nesvařovali v listopadu 1989 ani komunisté, nemuseli se totiž bát svých občanů, na rozdíl do Matovičovy vlády, která je u moci na Slovensku jen zhruba tři čtvrtě roku. Tak málo stačilo k tomu, aby se procesy řízení zhroutily do takové míry, že národ nenávidí vlastní představitele, takže premiér musí zavařovat brány na vládě a jezdit v pancéřových autech. Pamatujte na prorocké ruské rčení: Oni vědí, proč se bojí!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelké stěhování Ukrajinců z Ukrajiny   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 06:39:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Útěk obyvatel z nezávislého státu– jedna z největších migračních vln Starého světa

Brzy vyjde najevo, že území nezávislého státu obývá snad méně obyvatel, než těch, kteří opustili Ukrajinu a vydali se hledat štěstí za jejími hranicemi
.

Díky tomuto počínání se obyvatelé Ukrajiny stali nejpočetnější národní menšinou v Polsku. Oficiální Varšava nedávno napočítala na svém území 1,3 mil. přistěhovalců z Ukrajiny. Přičemž asi půl milionu bývalých ukrajinských občanů už se definitivně usadilo v Polsku, oficiálně platí daně a počítá též s polskou penzí. Ukrajinští občané nyní tvoří 75 % všech zahraničních daňových poplatníků, pracujících v „Řeči pospolité“ (polsky Rzeczpospolita). Jejich počet stále roste a jen od srpna do září vzrostl o 19 tisíc lidí.

Finské vydání novin Helsingin Sanomat označuje příchod Ukrajinců do Polska a jiných států za jednu z největších migračních vln v současné Evropě. Odborníci hodnotí počet ukrajinských občanů, kteří odešli do Polska, vyššími čísly, než oficiální Varšava. Údajně se může jednat asi o 2 mil. občanů. S jistotou lze tvrdit, že se v nejbližší době situace nezmění – perspektivu uchovat národ a zachránit jej Ukrajina nemá. Lidé v chudé zemi s nízkou úrovní průmyslového rozvoje bydlet nechtějí. A kdo potom přijde obývat tuto zemi (někdo přeci přijde!), není známo.

Polsko není jediným atraktivním cílem pro ukrajinské emigranty. Podle propočtů Expat Insider 2020 nejvíce přistěhovalců z Ukrajiny (4,4 mil. občanů) žije dnes v Ruské federaci, což odpovídá informaci ukrajinského Ministerstva zahraničních věcí, které vyčíslilo počet odstěhovaných osob z Ukrajiny do RF přibližně na 4 mil. Není se čemu divit, je to přeci jeden národ, byť jen rozdělený hranicí, vytvořenou v r. 1991. Ještě po 200-250 tis. bývalých obyvatel Ukrajiny nyní najdeme v Itálii a Německu; významný počet Ukrajinců žije v České republice, Maďarsku, Slovensku, Španělsku, Portugalsku, USA, Kanadě a Austrálii.

Podle různých výpočtů pracuje za hranicemi Ukrajiny celkem asi 7 až 10 mil. jejích občanů. Průměrný migrant je dostatečně mladý. Je mu jen 32 let. Takového platu, jaký může získat v zahraničí, se mu ve své vlasti nedostane. A tak mu nezbývá, než se vzdálit z rodných krajů.

Podle údajů sociologů z těch, kteří zatím zůstávají ve své „otčině“, 12 % plánuje odejít za prací do zahraničí už v nejbližší době. 65 % ukrajinských občanů (ohromující číslo!) by si zásadně přálo přestěhovat se na stálé bydliště v jiné zemi, všichni však nemají takovou možnost.

Bývalí Ukrajinci postupně mění etnickou mapu Evropy. Ze 38 mil. obyvatel Polska můžeme asi 26 mil. považovat za práceschopnou skupinu obyvatelstva. A 2 mil. občanů, kteří opustili Ukrajinu, to je téměř 8 % práceschopných obyvatel v Polsku. A jak už jsem uvedl, z tohoto nezávislého státu tam přichází neustále další přistěhovalci. Ukrajinská Země pustne a polské obyvatelstvo se mísí s ukrajinským elementem.

Pokud se opravdu Varšava pustí do politické práce se „svými“ Ukrajinci, získá silnou páku pro svůj vliv, když už ne na celou Ukrajinu, tak určitě na její západní oblasti. Ostatně Poláci mají na tyto oblasti i tak silný vliv. Pokud současně Polsko podstatně rozšíří praxi udělování občanství ukrajinským přistěhovalcům, v Řeči pospolité se mohou stát významnou vnitropolitickou silou.

Samotná Ukrajina směřuje k depopulaci. Tím spíše, když zde úmrtnost dvakrát převyšuje. Jen díky této skutečnosti klesl počet obyvatelstva zatím za rok 2020 přibližně o 180 tis. lidí.

Podle objemu spotřeby potravinového zboží veškeré obyvatelstvo Ukrajiny v současnosti tvoří asi 25 mil. obyvatel. V Ukrajinské SSR před likvidací Sovětského svazu žilo obyvatel 52 mil. Srovnejte tato dvě čísla a můžete posoudit plody samostatné existence.

Postsovětská Ukrajina je unikátní precedent v historii světové demografie, kdy celý národ osídlil obydlenou, bohatou na přírodní zdroje a industriálně rozvinutou (za sovětské éry) zemi a posléze ji začal opouštět bez vojenského nátlaku nebo katastrof.

Svatoslav Knjazjev

Великое переселение украинцев с Украины vyšel 3.11.2020 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8506-velke-stehovani-ukrajincu-z-ukrajiny.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMF ČR přidělilo v únoru televizním stanicím TAJNOU DOTACI na Kampaň Covid-19 ve výši 6 miliard korun   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 06:35:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Otázkách – Odpovědích z 2. listopadu 2020 Valerij Viktorovič Pjakin mluví o tom, že epidemie byly na Zemi vždy, ale co nebylo, to je hysterie, která se kolem epidemie vytáčí a že účelem hysterie v Rusku je odstranění Putina. Dále Valerij Viktorovič mluví o tom, že Covid hysterii v Rusku roztáčí zejména podpinďosníci.

A to je vlastně to, proč se o tom píšu. Ruský kamarád, který pracuje u … v Moskvě mi sdělil diskrétní informaci, že v některých evropských státech byly přiděleny televizním stanicím tajné dotace a to právě na roztáčení Covid hysterie.

Konkrétně, že Ministerstvo financí České republiky přidělilo v únoru tohoto roku televizním stanicím TAJNOU DOTACI na Kampaň Covid-19 ve výši 6 miliard českých korun.

Zajímavé že? 6 miliard českých korun není zanedbatelná částka a určitě se s ní dají dělat velké věci. A zde právě vzniká otázka, co mají za lubem Naše Řídící Struktury, které svým nástrojem, Babišovou vládou roztáčí Covid hysterii.

Pjakin říká, že v Rusku Covid hysterii roztáčí zejména podpinďos a u nás Covid hysterii naopak roztáčí globalisti, což zrovna dohromady nejde.

O co může jít? Může jít o využití objektivních okolností NŘS, kdy NŘS rozpoutají Covid hysterii, pomocí které pak dostanou národ, kam chtějí. To se mi zdá asi nejpravděpodobnější, ale pozor, potom se z pohledu KOB jedná o silný manévr a může dojít ke ztrátě řízení. Může též jít o součást volební kampaně našeho minulého a budoucího presidenta, kdy nejprve pomocí hysterie doopravdy rozpoutají pandemii (minimálně hysterii) a pak přijde zachránce národa a budoucí president Václav Klaus, pandemii zkrotí a zato ho všichni zvolíme presidentem a budeme žít šťastně až do smrti, ale také může jít úplně o něco jiného nebo o vše zmiňované dohromady.

Zatím je jasné jen, že NŘS mají zájem na rozpoutání co největší hysterie a na to konto uvolnily 6 miliard českých korun. Čas ukáže!

Za Konceptuál CZ Milan Makový

zdroj: https://www.konceptualcz.cz/post/mfcr-pridelilo-v-unoru-televiznim-stanicim-tajnou-dotaci-na-kampan-covid-19-ve-vysi-6-miliard-korun?fbclid=IwAR18j6vM7IowAjyUCl1_0_NrFhxuNIL-L1MP39R_ocYkmYIuYhjm_jMpBaE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký parlament schválil vyslání vojáků do Ázerbájdžánu   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 06:18:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký parlament v úterý odsouhlasil výnos prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana o vyslání tureckých vojáků do Ázerbájdžánu. Svědčí o tom výsledky hlasování.

Podle výnosu Erdogana se mohou turečtí vojáci nacházet v Ázerbájdžánu během jednoho roku.

Turecký prezident dříve také oznámil, že Moskva a Ankara podepsaly memorandum o vytvoření centra, který bude dohlížet na dodržování příměří v Náhorním Karabachu, a společně se zúčastní mírové mise. V Kremlu však podotkli, že spolupráce se bude uskutečňovat prostřednictvím centra monitoringu na území Ázerbájdžánu, o společných mírových silách ovšem nejde řeč.

Dle slov ruského prezidenta Vladimira Putina hovořily Baku i Ankara o možnosti účasti Turecka v mírových misích, Moskvě však se podařilo přesvědčit je, že nestojí za to vytvářet podmínky pro zkrachování dohod o Náhorním Karabachu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EvXB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Praze se protestovalo. Stovky lidí vystupují proti vládním opatřením   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 06:16:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Praze stovky lidí protestovaly proti vládním opatřením v boji proti koronaviru. Odpolední pochod dorazil k Národnímu divadlu, následně se lidé vydali zpět na Václavské náměstí. Mnoho účastníků demonstrace nemělo roušku.

Akci pořádalo pořádalo Jedno společné české srdce za svobodu. Na pořádek dohlíželo několik desítek policistů a členové antikonfliktního týmu. Bezpečnostní složky ale nemusely zasahovat, protest byl mírný. Okolo 18 hodny se začali účastníci rozcházet.

Program akce

Akce proti vládním opatřením začala v 16 hodin na Václavském náměstí. Na místě zaznělo několik proslovů. „Máme ve státním znaku lva, ne ovci, tak se podle toho chovejme,“ citují česká média jednoho z řečníků.

Protestující se následně vydali směrem k Národní třídě. U Národního divadla se setkali s lidmi, jež čekali na vystoupení Anety Langerové. Ta z balkonu divadla zazpívala píseň Modlitba pro Martu.

Poté se průvod opět vrátil na Václavské náměstí, kde zazněla státní hymna. Demonstranti drželi v rukou české vlajky, ale i jiné transparenty, například s nápisy: „Už i viry jsou schopnější než vláda“, „Vláda plní plán Rockefellerovy nadace“, „My chceme chodit do školy, a ne sázet brambory“ nebo „Vlastizrádci! Demisi!“.

Policie informovala, že se akce obešla bez excesů. Na Václavském náměstí ale údajně zajistili několik lidí, kteří nedodržovali předepsané normy ohledně nošení ochrany dýchacích cest.

Pochodu se účastnili i některé osobnosti. Jednou z nich byl například zpěvák Daniel Hůlka.

Pokuta pro Václava Klause?

Bývalý prezident Václav Klaus se dnes zúčastnil vzpomínkové akce na Národní třídě u příležitosti 31. výročí sametové revoluce. Na rozdíl od ostatních politiků ale neměl zcela nasazenou roušku. Měl ji pouze pod bradou. Ochranu úst a nosu si nenasadil ani při kontaktu s novináři, věc řeší policie.

„Policisté na Národní třídě zadokumentovali několik osob, které neměly zakryté dýchací cesty. Mezi nimi byla i jedna veřejně známá osoba. Toto možné přestupkové jednání oznámíme správnímu orgánu,“ uvedli na svém Twitteru policisté.

Nejedná se o první příležitost, kdy Václav Klaus neměl nasazenou roušku. Podobně se zachoval i u připomínky 28. října před Obecním domem v Praze. On sám to ale za chybu nepovažuje.

„Já to dělám programově a záměrně, a když člověk něco dělá programově, tak za prvé to nepovažuje za chybu a za druhé považoval bych za nedůstojné, kdybych dělal, co dělá řada našich politiků, že se začne omlouvat,“ prohlásil v této souvislosti Václav Klaus.

„Občané naší země, kteří by slavit měli, prožívají dnešní výročí zastrašeni a izolováni. Mnozí se zakrytými obličeji. Rozmáhá se strach a vzájemné podezírání. Je vynucováno, abychom byli poslušni chaotickým příkazů. Nutí nás věřit věcem, kterým věřit je nesmírně těžké,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EvX8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPsavci neoficiálních médií lžou – zadarmo. Psavci oficiálních médií říkají pravdu – za peníze   
Pridal tk Středa 18 listopad 2020 - 06:11:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takto vypadá paradigma, čili vzorec myšlení, hlásané nejen médií oficiálními, ale celým naším oficiálním establishmentem. Toto hlásají naše televize, náš rozhlas a náš tisk a vyvíjejí všechnu myslitelnou snahu vpravit tento názor do hlav našich lidí, především mladých a proto nad jiné tvárných. Neděje se to pochopitelně jen u nás, stejný výklad probíhá v celém západním světě a v celém západním světě se ono uvedené paradigma prosazuje.

Zamysleme se nejdřív nad skupinou první a tedy nad psavci neoficiálních médií, kteří podle uvedeného paradigmatu lžou – zadarmo. A hned jak toto vyslovíte či si toto přečtete, praští vás do hlavy nelogičnost té věci. A napadne vás: Lžou zadarmo? Ale propánakrále, proč to dělají? To snad proto, že jde o notorické lháře, kteří musí od rána do večera lhát, jinak v noci neusnou? Dobrá, tomu by se se dalo uvěřit u jednotlivců, ale vždyť do neoficiálních médií píší desetitisíce lidí celého světa, vědci , univerzitní profesoři, spisovatelé, historici nejproslulejších jmen a politikové nejvyššího ranku. A to všichni tihle lidé lžou, lži si vymýšlejí a moří si hlavy jejich formulováním, vyhledáváním zdrojů, jejich překladem atd. - a to jenom proto, ABY SI ZALHALI? Ale proč by to dělali, když v čase, kdy své dílo píší, by mohli dělat tisíce jiných příjemnějších a užitečnějších věcí, ze kterých by někdy třeba i zlaťáky cinkly? Ale to oni ne, oni raději jen tak z plezíru lžou.

Cítíme, že tahle konstrukce před logickým soudem neobstojí, a že tedy lež, či nutkání ke lži za konáním lidí píšících do neoficiálních médií, stát nemůže. Ale není-li to lež, co to tedy je?

Nenapadl vás BOJ ZA PRAVDU? Za pravdu skutečnou, nikoli tedy pravdou mocnými vyhlašovanou a kupředu penězi, dotacemi a dary hnanou, ale čehosi úplně jiného poslušnou? Poslušnou víře, že právě pravda stojí mezi všemi ostatními hodnotami tak vysoko, že je nutno prosazovat ji za každou cenu a za všech podmínek, a tedy i té, že její obrana bude bezplatnou doživotní službou, jíž je nutno obětovat volný čas a třeba i kusy času pro rodinu, vilu u moře či každoroční zájezdy na Maledivy. Protože pro psavce neoficiálních médií je pravda conditio sine qua non, čili podmínkou, bez níž je vše marné a život bez ní není životem, ale živořením. A to i na těch Maledivách.

Ale odhlédněme nyní od skupiny první a přikročme ke skupině druhé a tedy k psavcům, kteří dle západního paradigmatu mluví pravdu – za peníze. Podívejte se na tuto větu, nebo si ji nahlas přečtěte, a její faleš vás okamžitě bácne do hlavy stejně, jako když jste četli, že psavci neoficiálních médií lžou zadarmo. Mluvit pravdu za peníze, ano, cítíme, jako by nám to hrdlo sevřelo, je už od poslechu protimluv. Za peníze se přece v historii téměř vždy jen lhalo, kdežto pravda se prosazovala sama s sebou, mravní náplní, kterou s sebou nesla.

Takže jakou pravdou je ta, za kterou se platí, a ještě lépe řečeno, za kterou se musí platit, jinak by nepřežila, protože se smyslu pro dobro, kterého je v lidech víc, než smyslu pro zlo, vzpírá? Není to nakonec jen prachobyčejná a mizerná lež, která se do hávu pravdy jen obléká, aby tak lidský rod zmátla a na cestu všeobecného zla jej vyvedla?

A kdo za touto lží, tvářící se jako pravda, stojí? Čí jsou peníze, které ji pohánějí, stavějí budovy, ze kterých se ta lež rozlézá po krajině jako plynný jed? Nejsou to peníze Sorosů, Bakalů a Rotschildů, kterých musí být hromada až obzor kryjí, aby přemohly chudobnou pravdu médií neoficiálních? Ale, zázrak, ono se to ani tak nedaří a jakoby těch peněz miliardáři shromážděných bylo na úkol přemoci pravdu stále ještě málo. Protože počet čtenářů a příznivců neoficiálních médií roste a roste a roste i počet psavců, kteří do těch médií, píší, zatímco odběratelů oficiálního tisku a posluchačů zpravodajských relací oficiálních televizí ubývá – vždyť lžou až se jim od huby práší – slyšíte od Aše až po Jablunkov, takže situace pro oficiální média i pro celý český establishment začíná být složitá až kritická. A protože navlas stejná situace panuje nejen u nás, ale v celé Evropě, je jen logické, že na obranu médií oficiálních 27. března tohoto roku vstupuje sama Evropská komise EU. A to s tzv. Evropským plánem na obranu demokracie před hybridními hrozbami, který má na starosti česká eurokomisařka Věra Jourová. Jednou z hlavních priorit tohoto plánu je podpora nezávislých (rozuměj: oficiálních) médií a investigativní žurnalistiky (rozuměj: té investigativní čili vyšetřovací žurnalistiky, která bude čenichat v prostředí médií nezávislých, jestli by se proti nim či proti jednotlivým jejím autorům nedalo cosi zvlášť voňavého uplést). V plánu se dále uvádí, že mezi hybridní hrozby patří dezinformace (rozuměj: informace, které se nekryjí s informacemi oficiálními či s informacemi oficiálních médií), a informace nenávistného obsahu (rozuměj: ostřeji vyjádřené kritiky oficiálních nepravd, včetně nepravd oficiálních médií). Tento tzv. nenávistný obsah je pak dle plánu povinno VYHLEDÁVAT A MAZAT.

Což všechno prý ale, jak se česká eurokomisařka vyjádřila, ještě nestačí a musí se udělat více. Hlavně pak uvolnit 5,1 milionů eur, které mají evropským (rozuměj: oficiálním) médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy (rozuměj: s konkurencí a pravdou chudobných médií neoficiálních), a v konečném stádiu pak tato média, či aspoň jejich podstatnou část zřejmě z tváře Evropy smést. Vždyť přijde nová generace, nezatížená pravdou Masaryka a Husa, a pak už bude všechno snažší.

Plány na toto vše, pojmenované Digital Services Act a Democrasy Action Plan, mají být hotovy a k použití připraveny do konce tohoto roku.Takže se těšme nejen na Vánoce.

A nevíte náhodou někdo, jak se jmenovala ta země, o které ve svém románu 1984 píše George Orwell?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2429 sec,0.0574 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,836kB