Středa 06 leden 2021
USA uvalily sankce na hlavní íránské výrobce ocele   
Pridal tk Středa 06 leden 2021 - 03:59:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy rozšířily seznam sankcí proti Íránu o 16 podniků. Podle údajů zveřejněných na internetové stránce amerického ministerstva financí se většina podniků zabývá výrobou oceli. Sankce se dotkly především předních íránských výrobců.

Na seznamu se ocitlo 13 íránských podniků a také po jedné organizaci z Německa, Velké Británie a Číny. Například se jedná o Bonab Steel Industry Complex, Gilan Steel Complex, Khazar Steel Co., Pasargad Steel Complex, Sirjan Iranian Steel a jiné.

„Dnešní krok byl učiněn v souladu s prezidentským výnosem č. 13871, který uvaluje sankce vůči řadě odvětví íránské ekonomiky, včetně íránského ocelářského průmyslu, který přináší značné finanční zisky íránskému režimu,“ uvádí se v tiskové správě ministerstva financí.

Sankce platí pro 12 předních íránských výrobců oceli a další oblasti výroby z kovů. Sankce neobešly ani íránské zahraniční partnery. Například čínskou společnost Kaifeng Pingmei New Carbon Materials Technology co., Ltd., která je hlavním dodavatelem grafitových elektrod nezbytných v procesu výroby oceli.

Sankce se rovněž vztahují i na íránskou dopravní společnost Hafez Darya Arya Shipping Company, jakož i na jednoho íránského občana, který pracuje ve vedení zmíněné společnosti.

Írán zahájil obohacování uranu na úroveň 20 procent

Írán zahájil proces obohacování uranu na úroveň 20 % v jaderném objektu ve Fordo, sdělil oficiální mluvčí vlády Ali Rabii. Írán již dříve ratifikoval zákon Strategické opatření ke zrušení sankcí, iniciovaný parlamentem, podle něhož má být vyráběn uran s úrovní obohacení 20 % a více (takový je považován za zbraňový).

„Prezident Íránu nařídil zahájení obohacování na úrovni 20 % o několik dní dříve. O několik hodin dříve, po sérii předběžných opatření ... začal proces dodávky plynu UF6 (hexafluorid uranu). První produkt bude přijat za několik hodin,“ sdělil Rabii, jak vyplývá ze zprávy tiskové služby íránské vlády.

Zákon také stanoví použití nových generací odstředivek během tří měsíců: tisíc odstředivek IR-2M a minimálně 174 odstředivek IR-6. Jejich počet má být zvýšen na jeden tisíc během jednoho roku.

Jaderná dohoda zároveň předpokládá použití pouze odstředivek IR-1 první generace a obohacování uranu na úrovni 3,67 %.

Zákon ukládá vládě, aby upustila od dodatečného protokolu s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) o rozšířeném prověřování jaderných činností, pokud do dvou měsíců od data „nabytí platnosti“ zákona strany transakce dohodu nesplní. Poslanci trvají na normalizaci bankovních operací a vývozu ropy do Evropy, čemuž brání sankce USA.

Usnesení bylo připravováno dlouho, ale vzhledem k atentátu na vysoce postaveného jaderného fyzika Mohsena Fachrízádeha koncem listopadu jej parlament projednal ve zrychleném režimu.

Íránský prezident Hasan Rúhání, který se původně postavil proti zákonu, již dříve uvedl, že Teherán ve skutečnosti před rokem, kdy omezil své jaderné závazky, odmítl ustanovení jaderné dohody o obohacování uranu a odstředivkách - to jsou body, na nichž poslanci ve svém zákoně trvají.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ETcK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéfredaktor Die Weltu: Selhání německé koronavirové politiky je bezprecedentní   
Pridal tk Středa 06 leden 2021 - 03:56:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všude v Německu je nedostatek vakcín proti koronaviru, píše německý deník Die Welt. Selhání vlády a její očkovací politiky je bezprecedentní, říká šéfredaktor publikace Ulf Poschardt.

Podle jeho názoru je čas, aby se Německo přestalo zaměřovat na krásná slova a sliby, ale na účinná opatření zaměřená na skutečné úspěchy, modernizaci země a ochranu obyvatelstva před pandemií.

„Hanba německé politiky je bezprecedentní,“ říká šéfredaktor Die Welt Ulf Poschardt.

Zatímco ostatní země očkování aktivně podporují, lidé v Německu nadále umírají kvůli nedostatku vakcín. Kdy začne být Německo modernější a začne se místo krásných slibů koncentrovat na činy?

Dobré zprávy naopak přichází z Izraele: stát se stal mistrem světa v očkování populace proti koronaviru.

„Jelikož bezpečnost Izraele je základní státní myšlenkou, jakož i pro Německo, můžeme být rádi, že se tam již naočkovalo 12,5 procenta populace,“ poznamenal ironicky autor článku.

Je zajímavé, že tři země v čele s Netanjahuem, Trumpem a Johnsonem ukazují, jak je potřeba jednat, aby se zachránily tisíce životů, a v Německu i nadále umírají lidé.
Novinář proto považuje hanbu německé politiky a managementu za bezprecedentní. Stejně jako v případě ztráty kontroly nad migrační krizí v roce 2015 vykazuje německá vláda a její kancléřka překvapivou slabost při překonávání národních krizí, zdůrazňuje Ulf Poshardt.

V Izraeli probíhá očkování bezchybně, zatímco Německo již několik dní nedokáže spočítat počet lidí infikovaných v takových ohniscích, jako je Neukölln. Vakcín je všude nedostatek. Pokud se v Rendsburg-Eckernfördu provede 60 očkování denně, očkování celé populace bude pokračovat až do roku 2033.

Na jedné straně Die Welt konstatuje „krach EU při nákupu“. Na straně druhé publikace uvádí, že vakcína byla zakoupena s ohledem na Francouze. Vláda přitom šetřila na nákupu vakcín, i když na státní podporu jsou vyčleněny stovky miliard. Řada neúspěchů a nekompetentních akcí odhaluje Evropu na mezinárodní úrovni, píše autor.

Další zklamání

Ještě větším zklamáním než katastrofa s očkováním je její medializace, uvádí. Místo toho, aby se zadávaly kritické otázky, většina novinářů se koncentruje na to, jak osvobodit od odpovědnosti ty, kteří řídí stát. Někteří naléhají, aby se nevyvolávala nespokojenost společnosti kritickými příběhy.

Stejní lidé, kteří se snaží občanům diktovat, jaké maso mají jíst, kam jezdit na dovolenou, jak si mají budovat život, nyní berou pod svou ochranu odpovědné osoby a absurdním způsobem předepisují občanům, aby se ještě více spoléhali na sebe.

Na tomto pozadí šéfredaktor Die Weltu vyzývá k tomu, aby se zvýšilo úsilí k přechodu v roce 2021 k jinému, modernějšímu, efektivnímu a digitálnímu Německu, které se bude koncentrovat na reálné úspěchy a ne na krásná slova.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ETaU


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAllen Zhong: V Pensylvánii bylo více než 432 000 hlasů přeneseno z Trumpa na Bidena   
Pridal tk Středa 06 leden 2021 - 03:53:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak oznamuje web Epoch Times bylo analýzou organizace Data Integrity Group prokázáno, že v den amerických voleb bylo v 15 volebních okresech, a to jak ve volbě tradiční tak i ve volbě zprostředkované poštou, více než 432 000 hlasů přeneseno z Trumpa na Bidena.

Data získaná z voleb dokazují, že počty hlasů odevzdávaných během voleb Trumpovi se v několika časových pásmech začaly náhle zmenšovat namísto toho, aby se zvětšovaly, jak by se za normálních okolností dalo očekávat.

Tento „zázrak“ se odehrál v průběhu hlasovacího procesu v těchto 15 pensylvánských volebních okresech: Lehigh, Chester, Allegheny, Armstrong, Westmoreland, Northampton, Delaware, Montgomerry, Lackawann, Dauphin, Pike, Carbon, Washington, Erie a Luzern.

Z celkového počtu 432 000 hlasů, které byly takto z Trumpa na Bidena přeneseny, šlo ve 213 116 případech o hlasy získané v přímé volbě a v 218 499 případech o hlasy zprostředkované poštou.

Kancelář pensylvánského tajemníka na prosbu webu Epoch Times, aby se k případu vyjádřila, ještě nereagovala.

Z webu Epoch Times vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0746 sec,0.0253 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,047kB