Pátek 08 leden 2021
Irák vydal zatykač na prezidenta USA Donalda Trumpa v souvislosti s vraždou generála Sulejmáního   
Pridal tk Pátek 08 leden 2021 - 03:57:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irácký soud místně příslušný k vyšetřování vražd velitele speciální jednotky Íránských revolučních gard Kásima Sulejmáního a zástupce velitele skupiny šíitské milice Abu Mahdiho al-Muhandise, k nimž došlo v lednu 2020, vydal zatykač na prezidenta USA Donalda Trumpa. Dnes o tom informovala tisková služba irácké Nejvyšší soudcovské rady.

Soudce místního soudu v bagdádském okresu Al-Rasafa, jenž byl pověřen vyšetřováním vražd íránského generála Kásima Sulejmáního a vlivného vůdce proíránské milice Abu Mahdiho al-Muhandise, vydal zatykač na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Uvádí se, že vyšetřovatelé budou i nadále pokračovat v identifikaci dalších osob spojených s tímto zločinem, bez ohledu na to, zda se jedná o irácké občany nebo o cizí státní příslušníky.

Příslušný soud učinil toto rozhodnutí po ukončení předběžného vyšetřování. Ve čtvrtek irácký soud vyslechl výpovědi žalující strany – příbuzných zavražděných vůdců.

Možná pomsta

Dříve brigádní generál Esmaíl Ghaáni, který se stal nástupcem Kásima Sulejmáního hned po jeho zavraždění, prohlásil, že za smrt íránského vůdce se mohou pomstít aktéři uvnitř Spojených států.

Ve svém projevu Ghaáni označil amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vydal rozkaz k atentátu, za nejšpinavějšího člověka, který podlehl nátlaku Izraele a Saúdské Arábie a odhodlal se k tomuto „nemoudrému“ kroku.

„Celý svět tě zapoví. Ti, kteří spáchali tento zločin, musí vědět, že se po celém světě najdou odvážní muži, kteří jsou připraveni potrestat ty, kteří to udělali,“ vzkázal velitel sil Kuds.

Vražda Sulejmáního a Muhandise

3. ledna 2020 Sulejmání a šéf irácké milice PMF Abú Mahdí Muhandis byli zabiti při raketovém útoku na jejich automobil na mezinárodním letišti v Bagdádu. Operace byla schválena prezidentem Donaldem Trumpem.

Poté Írán 8. ledna bombardoval dvě vojenské letecké základny v Iráku, kde se nacházela americká vojska. Slíbil však, že to nebude posledním aktem pomsty, pokud USA neodsunou své vojáky z Blízkého východu.

Jako velitel elitních íránských jednotek Kuds se Sulejmání účastnil řady protiteroristických operací na Blízkém východě. V roce 2001 krátce spolupracoval s USA v boji proti hnutí Tálibán v Afghánistánu. Sulejmání také pomáhal syrské vládě proti džihádistům v roce 2010.

Lednové události měly za následek zhoršení vztahů mezi Teheránem a Washingtonem. Amerika odstoupila od íránské jaderné dohody z roku 2015, známé jako Společný komplexní akční plán (JCPOA). Byly také uvaleny tvrdé ekonomické sankce proti Islámské republice v roce 2018.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ETYP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDemokraté přijali dvě vítězství v Georgii s těžkou budoucností   
Pridal tk Pátek 08 leden 2021 - 03:54:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Republikáni ztratili v Georgii dvě klíčová místa v Senátu a nyní předali většinovou kontrolu nad Senátem USA Demokratické straně. Toto vítězství demokratů dává nastupujícímu nově zvolenému prezidentovi Joeovi Bidenovi silný mandát k dosažení jeho legislativních cílů, když se většina v Senátu Mitche McConnella dostala na vedlejší kolej. Přestože nepravděpodobné vítězství může dobře odhalit patovou situaci Washingtonu, odhaluje vážnou míru destabilizace v zemi.

Georgie je tradičně „červeným“ státem, což znamená, že obvykle hlasuje pro republikánskou stranu. Tentokrát, v nemalé míře kvůli masivnímu tlaku demokratů a progresivních pro registraci Afroamerických voličů, se Georgie v prezidentských volbách a v obou volbách do Senátu změnila na „modrou“. Hlavním důvodem, proč se závody Senátu ukázaly tak, jak dopadly, byla skutečnost, že americký prezident Donald Trump vymyslel spiknutí za účelem delegitimizace národních voleb.

Podle Trumpa bylo hlasování stejně zmanipulováno. Vzhledem k tomu, že je vůdcem republikánské strany a osobou, která velí její základní základně, mu skutečně věřilo velké množství voličů, přestože neexistovaly žádné důkazy, které by naznačovaly, že je to pravda. Přirozeně to vede k závěru, že pokud budou v listopadu zmanipulovány prezidentské volby v Georgii, budou to také volby do Senátu, a proto nemá smysl hlasovat.

Ukazuje se, že je to docela všudypřítomná víra. Přestože republikánské uskupení, stejně jako Mitch McConnell, nikdy plně nepodpořilo Trumpa touto cestou, protože je zjevně falešná a neodmyslitelně destabilizující, vážná část správní rady republikánů tomuto spiknutí skutečně věří.

Tuto propast lze vysvětlit skutečností, že Republikánská strana se dlouhodobě hlásí k protivládním zprávám a vrací se až k prezidentu Ronaldovi Reaganovi a jeho představě, že „problémem je vláda“. Samozřejmě to nikdy nemělo být revolučním sloganem; je to pro-korporátní slogan proti aktivistické vládě, která by mohla využít svou moc k regulaci velkých podniků.

Republikáni nikdy nechtěli vypálit vládu, protože jejich dárci potřebují vládu, aby prosadila vlastnická práva, vymáhala práva věřitelů, pokračovala v nekonečných válkách a obecně udržovala stávající sociální vztahy. O několik desetiletí později se republikánská antiideologie pohltila produkcí nové generace volených úředníků, kteří skutečně věří těmto sloganům, které se nemají brát vážně.

Charles Koch, jeden z nejbohatších lidí v zemi a jeden z architektů moderního konzervativního hnutí, ve skutečnosti zahájil veřejnou omluvu, aby pomohl vytvořit toto monstrum. On a další miliardáři tak dlouho podporovali protivládní Republikánskou stranu, aby pomohla deregulovat jejich průmyslová odvětví a tím pomoci jejich hospodářskému výsledku, ale nevyhnutelně destabilizující americká společnost jako celek ve jménu Trumpa se ukázala jako špatná pro všechny. To je důvod, proč více než 170 podnikatelů v celé zemi podepsalo dopis, v němž vyzvalo Kongres, aby bez váhání potvrdil výsledky prezidentských voleb.

Nejlepší ze všech možných výsledků by pro ně byl Bidenův Bílý dům a obstrukční senát v čele s Mitchem McConnellem, protože by to zachovalo velmi křehký status quo. Udržet vládu, která sjednotí lidi, jak Biden doufá, že to udělá jeho administrativa, ale při zákonodárství zůstane naprosto neúčinná, je přesně to, co podnikatelé chtějí a chtěli celou dobu - nikdy to nebylo o Trumpovi.

Nyní stojí politické a podnikatelské usazení v souladu s Demokratickou stranou před novou výzvou v tom, že demokraté budou ovládat Bílý dům a Kongres, což vyvolává otázku, jak mohou s tak silným mandátem ve skutečnosti nic nedělat. Jistě to nebude nutně snadné něco udělat; Republikáni v Senátu stále mohou napodobovat legislativu a federální soudy, včetně Nejvyššího soudu, jsou konzervativní.

To by však bylo téměř opakování silného mandátu, se kterým prezident Barack Obama nastoupil do úřadu v roce 2009. Obama zdědil roztříštěnou ekonomiku, několik válek a zničené veřejné instituce, a dokázal toho udělat pozoruhodně málo, i když to předvedl jako hodně. Progresivní byli zasvěceni do této situace a jejich počet se od té doby jen zvyšoval. Trumpovo hnutí zároveň nevymizí - pouze čeká ve stínu do roku 2024, pokud se Biden a demokraté budou řídit Obamovým předpisem.

Bude to tedy další vážná výzva pro americkou demokracii: jak zachovat status quo, zatímco energická a litující dělnická třída vyžadují změnu.

Bradley Blankenship
je pražský americký novinář, politický analytik a nezávislý reportér. Článek odráží názory autora, a ne nutně názory CGTN.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInvestoři reagují na násilí v americkém Kapitolu   
Pridal tk Pátek 08 leden 2021 - 03:52:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asijské akcie a americké futures na akcie ve čtvrtek vzrostly, zatímco výnosy státní pokladny zůstaly vysoké a americký dolar zaznamenal přes noc ztráty poté, co ve středu zaútočili příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa na Kapitol ve Washingtonu, D.C.

Akcie na čínské pevnině ve čtvrtek dále pokročily. V polední přestávce se šanghajský kompozitní index zvýšil o 0,37 procenta na 3.563,85 bodu, zatímco čínský index CSI300 s modrým čipem vzrostl o 1,01 procenta na 5.472,38, což je nejvyšší úroveň od ledna 2008. Hongkongské akcie klesly pod tlakem prohlášení burzy v New Yorku, že vyřadí tři čínské telekomunikační společnosti s indexem Hang Seng o 0,43 procenta na 27.571,95.

Co si investoři myslí o bouřlivém dni v americké politice:

Masafumi Yamamoto, hlavní měnový stratég, Mizuho Securities:

Dav přerušil proces Bidenova potvrzení, ale dav tento proces nezvrátí, protože republikáni tomu řekli ne. Trh je optimistický, že Bidenovo vítězství nebude zvráceno. Realizace demokratického postupu bude pozitivní pro americkou ekonomiku, akcie a dolar. Vyšší výnosy státní pokladny by měly zvýhodnit dolar vůči euru a jenu, protože dolar podcenil potenciál pro americké hospodářské oživení za Bidena.

Dolar však zůstane slabší vůči komoditním měnám, jako jsou Aussie a měny rozvíjejících se trhů. Trhy se snaží o pozici pro americké hospodářské oživení. To je snadné u pokladnic a akcií.

Jason Teh, investiční ředitel, Vertium Asset Management, Sydney

Biden má nyní větší cestu ke schválení svých zákonů.

Existuje jen jeden způsob, jak mohou nepokoje odradit akciový trh, a to, pokud se přelijí do ekonomiky. Pokud nepokoje způsobí uzamčení, jako to, co byste očekávali od uzamčení COVID, můžete potenciálně vidět důsledky akciového trhu - ale ty se spíše podobají potyčkám než širokému uzamčení.

Akira Takei, globální manažer fondů s pevným výnosem, Asset Management One:

Růst výnosů a akcií lze vysvětlit modrou vlnou a očekáváním, že Bidenova výhra povede k masivním fiskálním stimulům, ale myslím si, že fiskální stimul je starý příběh.

Události ve Washingtonu ukazují, že Spojené státy jsou rozdělené a my si musíme položit otázku, zda budou lidé znovu sjednoceni. Vypadá to, že možná ne.

To je špatné pro akcie a dolar. Nárůst akcií je již příliš vysoký a vypadá jako bublina. Odtud nevidím žádný další velký potenciál pro růst státních akcií. Vypadá to jako dobrá úroveň pro nákup státních akcií.

David Bahnsen, investiční ředitel, The Bahnsen Group:

Malý náskok demokratů v Senátu i v Poslanecké sněmovně znesnadní zvýšení daní, zavedení regulace a uzákonění některých dalších politik nepřátelských k trhu, kterých se investoři podle scénáře modré vlny obávají.

Investoři by neměli přidělovat žádná portfolia na základě výsledků Senátu Georgie. Pokud by měla být alokace aktiv investora podstatně pozměněna rozdělením Senátu 50–50 oproti rozdělení Senátu 51–49, nebyla tato alokace aktiv od počátku nikdy konstruována dobře.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmlouvy na dodávku vakcíny má již třicet zemí... To aby bylo jasno, o co jde!   
Pridal tk Pátek 08 leden 2021 - 03:50:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západ zcela ztratil šanci konkurovat bezpečné Ruské dvouvektorové vakcíně. Odpověď západních Pharma firem: za smrt a trvalé poškození naší vakcínou bude zodpovědný občan! Prymula: „Ruská vakcína Sputnik V není špatná“

Přeloženo z jeho divného jazyka: Ruská vakcína nemá konkurenci! Tak proces britsko-americké vakcíny běží opět dál. Prý vakcínu dostal „majitel roztroušené sklerózy“. A tuto špičkovou vakcínu by měli dostat (snad) pouze zdraví lidé?

Zdá se, že naše vláda a výrobce „skvělé vakcíny“ britsko-americké Astra Zeneca nám toho asi neřekly podstatně víc.

Takže skupiny, které jsou nejohroženější, by tuto vakcínu dostávat neměly? Prý je běžné, že při zkouškách vakcín se zjistí, na koho všeho se tato vakcinace nehodí. Že prý je běžné přerušení schvalování, protože sem tam někdo zemře, nebo ho to vážně poškodí. Nebo se neví. Nebo tak nějak…Nic proti tomu, pokud je to běžné. Ale neměl by to pak výrobce občanům celého světa oficiálně oznámit než vláda podepíše s výrobcem vakcíny smlouvu?Ta záhada se ukrývá v dodatcích, které jsou v pozadí souboje mezi ruskou a britsko-americkou vakcínou.

Agentura Reuters uvedla, že společnost Astra Zeneca získala od řady států ochranu před právními následky vedlejších účinků jejich vakcíny proti koronaviru. Státy se zavázaly, že firmě proplatí odškodnění, které budou muset případně poškozeným poskytnout. Takže výrobce vakcíny Astra Zeneca je právně nepostihnutelný, pokud tato vakcína bude šmejd a poloviční podvod? Nebo jak tomu má prostý občan – neimunolog neprávník – jako jsme my porozumět? Miliardové zisky poplynou do kapes britsko-amerického konsorcia, ale případné ztráty (mrtvé a odškodnění) zaplatí stát, potažmo občan? Jakou další hru nebo ruskou ruletu s námi hraje Brusel, potažmo naše vláda?

Není na místě začít pozorně sledovat, proč jeden z předních odborníků v Čechách Prymula poprvé vyslovil názor, že ruská vakcína Sputnik V není špatná?

P.S. Mě jako nezajímá, zda je to americká, či ruská vakcína. Mě zajímá rozdíl a kvalita, případně bezpečnost. A pokud veřejnoprávní média totalitně o ruské vakcíně mlčí a my vše musíme vyhledávat přímo u zdrojů, zatímco o britsko-americké nadšením kvílí, až příliš to smrdí a občan se stává pouze rukojmím propagandy.

Vakcína AZD1222Látku AZD1222 vyvinula univerzita v Oxfordu ve spolupráci se svou dceřinou společností Vaccitech .Látka využívá nereplikující se šimpanzí virální vektor založený na oslabené verzi viru běžné chřipky (adenovirus), který způsobuje nákazu u šimpanzů a obsahuje genetický materiál spike proteinu SARS-CoV-2.Po vakcinaci je vytvořen povrchový spike protein, který způsobuje, že imunitní systém zaútočí na virus SARS-CoV-2, pokud později tělo napadne. Zdroj: Astra Zeneca

POZNÁMKA: šimpanzí virální vektor(šimpanzí adenovirus), je geneticky odlišný od lidského adenoviru. Jeho snášenlivost není zatím dostatečně prozkoumána. Vzhledem ke své odlišnosti může způsobovat silné autoimunní reakce (napadení vlastních buněk imunním systémem, záněty, neplodnost, příp. rakovinu, atd.)

Sputnik V Vakcína používá unikátní technologii dvouvektorového lidského adenoviru, kterou na celém světě pro covid-19 nemá nikdo jiný. Vektory jsou šlechtěné viry, neschopné reprodukce, které nesou genetický materiál koronaviru. Technologie používá dva vektory adenoviru, Ad5 a Ad26, pro první a druhou injekci. Tato technologie pomáhá překonat stávající imunitu vůči adenovirům. Rusko mělo výhodu – pro covid-19 modifikovalo existující dvouvektorové vakcíny platformy vytvořené v roce 2015 pro horečku Ebola. Ta prošla všemi fázemi klinického testování a byla použita pro vítězství nad epidemií eboly v Africe v roce 2017.Důvod, proč se ani Putinova dcera nebála vakcínu testovat.

POZNÁMKA: Zaznamenali jste někdy zprávu, že epidemie EBOLY v Africe byla zvládnuta díky vakcíně vyvinuté Ruskem ?

A to nejzajímavější: Některé firmy (takřka všechny) kalkulovaly s cenou třeba i 100 dolarů za dávku (asi 2200 Kč), přitom v tomto případě se pohybuje kolem 4,5 dolaru za dávku (99 Kč).“ Takže i kdyby se k nám ruská vakcína nedostala, dokázala tržně zlikvidovat vysokou cenu dříve monopolního západního farmaceutického vydírání a tím pro mnohé nedostupnosti. Prostě západ už hraje vabank. A zoufalé mlčení o ruské vakcíně veřejnoprávní televize a ZBĚSILÉ útoky Forum 24 či Deník N či dalších vypovídají…

POZNÁMKA: Je zde ještě jedna podobná vakcína (ve stejném stadiu testování) a to čínská, ale tu nemáme šanci dostat, díky Vystrčilovi a jeho fanouškům.!!!

MOTTO: “A pořádek musí být, i kdyby neměl zůstat kámen na kameni.”Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1003 sec,0.0389 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,088kB