Sobota 09 leden 2021
Biden: Trump podněcuje „domácí teroristy“ na americkém Kapitolu   
Pridal tk Sobota 09 leden 2021 - 05:47:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nově zvolený americký prezident Joe Biden ve čtvrtek uvedl, že prezident Donald Trump podněcoval středeční násilí na Kapitolu a označil to za jeden z nejtemnější dní v historii země a za útok na demokracii.

Biden, který hovořil ve Wilmingtonu ve státě Delaware, kde představoval kandidáty pro své ministerstvo spravedlnosti, nazval příznivce Trumpa, kteří se násilím dostali do budovy Kapitolu, za „domácími teroristy“.

"Neodvažujte se je nazývat protestujícími. Byli to násilní povstalci a domácí teroristé," řekl Joe Biden.

Někteří další američtí představitelé zopakovali stejný postoj při odsuzování násilí, které vedlo ke čtyřem úmrtím.

Seth Moulton, americký zástupce pro Massachusetts pro Demokratickou stranu, jeden z kongresmanů, kteří byli během nepokojů chráněni v Kapitolském komplexu, uvedl v komentáři CNN: "To není žádný protest. To je anarchie. Je to domácí terorismus."

Chaos v americkém Kapitolu začal ve středu odpoledne, když násilní příznivci Trumpa zaútočili na budovu, kde sídlí Senát a Sněmovna reprezentantů. Útoky se odehrály poté, co Trump celé týdny bičoval své příznivce falešnými tvrzeními, že mu byly ukradeny volby z 3. listopadu. Na středečním shromáždění před Bílým domem Trump vyzval příznivce, aby pochodovali k budově.

Biden také Trumpa kritizoval za jeho roli při podněcování k „neutuchajícímu útoku“.

„Od samého počátku rozpoutal totální útok na instituce naší demokracie a včerejšek byl jen vyvrcholením tohoto neutuchajícího útoku,“ řekl Biden.

Předsedkyně sněmovny Nancy Pelosiová ve čtvrtek na tiskové konferenci vyzvala k aplikaci 25. dodatku o odvolání Trumpa z funkce. Dodala také, že „pokud viceprezident a kabinet nebudou jednat, může být Kongres připraven pokročit vpřed s obžalobou, což je drtivá nálada mého výboru a amerického lidu.“

Podle zdroje CNN nemá Biden zájem zahájit obžalovací řízení proti prezidentu Trumpovi. Osoba blízká Bidenovi uvedla, že obžaloba by nepomohla sjednotit tuto zemi, ale také dodala, že o této záležitosti by měl rozhodnout Kongres.

Kongres ve čtvrtek potvrdil volební vítězství Bidena, který bude slavnostně inaugurován za pouhých 12 dní.

Biden také uvedl, že je „naprosto nepřijatelné“, že policie prokázala větší shovívavost vůči násilným protestům než policie po celé zemi vůči zákonným demonstrantům proti rasismu v loňském roce.

„Nikdo mi nemůže říct, že kdyby to byla skupina demonstrantů Black Lives Matters, nebylo by s nimi zacházeno velmi odlišně než s davem násilníků, kteří zaútočili na Kapitol. Všichni víme, že je to pravda. A to je nepřijatelné,“ řekl Biden.

Dodal, že úředníci na jeho ministerstvu spravedlnosti budou mít loajalitu k zákonu, nikoli k prezidentovi.

Kapitán policie na Kapitolu Steven Sund rezignoval ve čtvrtek s účinností od 16. ledna. Oznámení přišlo poté, co vzrostla kritika kvůli nedostatečné připravenosti jednat se středečním násilným davem na Kapitolu.

Pelosiová dříve vyzvala Sunda, aby odstoupil z funkce poté, co důstojníci 2.000-členných sil ve středu ustoupili před postupujícími davy.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyzývá americká média, aby uvažovala o odlišném pokrývání   
Pridal tk Sobota 09 leden 2021 - 05:45:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína ve čtvrtek uvedla, že americká média potřebují sebereflexi, protože na nepokoje v Kapitolu Spojených států reagovala zcela odlišně ve srovnání s loňskými nepokoji v Hongkongu, přičemž tento výrazný kontrast vede k zamyšlení.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing) to řekla, když byla požádána, aby komentovala nepokoje v americkém Kapitolu, které dosud vedly ke čtyřem úmrtím, včetně úmrtí ženy zastřelené policií.

Ve středu stovky příznivců amerického prezidenta Donalda Trumpa zaútočily na americký Kapitol ve snaze zvrátit jeho volební porážku a donutili americký Kongres odložit zasedání, které by potvrdilo vítězství nově zvoleného prezidenta Joe Bidena.

Americká kapitolská policie zastřelila ženu, která se pokoušela prorazit zabarikádovanými dveřmi v budově Kapitolu. Byla hospitalizována se střelným zraněním a později zemřela, uvedl šéf metropolitní policie Robert Contee.

Když mluvila o tragédii, Hua uvedla, že doufá, že USA obnoví mír a stabilitu, protože současná situace jí připomněla loňské protesty v Hongkongu.

Zpochybnila také různé reakce mainstreamových médií v USA, přičemž poznamenala, že chválila násilí v Hongkongu popisem protestů jako „krásného pohledu“ a extremistů jako „hrdinů demokracie“, ale odsoudila středeční protesty jako „nepokoje“ a popsala protestující jako „násilné“.

Hua poukázala na to, že komentáře ostře kontrastují a že příčina takového rozdílu v postoji je provokativní a dodala, že média možná potřebují určitou sebereflexi.

S vědomím, že během chaosu přišli o život čtyři lidé, Hua uvedla, že jí to připomnělo, jak zdrženlivá a profesionální byla hongkongská policie, když čelila mnohem vážnější situaci v Hongkongu.

Loni v červenci násilní demonstranté v Hongkongu vtrhli do Legislativní rady a zdemolovali znak Hongkongu. Někteří z nich zapálili oheň na různých místech a zaútočili na policii noži a jedovatým práškem.

Hua Chunying navrhla, aby americká média a úředníci přehodnotili, jak na to reagovali.

Mluvčí také poznamenala, že mnoho reportérů, včetně čínského reportéra, bylo na Kapitolu napadeno, a vyzvala vládu USA, aby přijala nezbytná opatření na ochranu reportérů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Barevná revoluce Ameriky   
Pridal tk Sobota 09 leden 2021 - 05:40:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nakonec tedy americký establishment vrhl barevnou revoluci i na americký lid. Jekatěrina Blinová je novinářkou, která jako první postřehla, že barevná revoluce se do Ameriky vkradla pod převlekem prezidentských voleb: https://sptnkne.ws/EyBP

Establisment pro svůj zámysl použil Demokraty, protože Trump zastával svůj úřad pod vlajkou Republikánů. Samozřejmě, Trump je populista, ale jelikož v USA neexistuje strana, která reprezentuje lid, vykonával Trump svůj úřad jako Republikán.

Levice, lépe řečeno to, co se za ní podvodně vydává, má za to, že teď sedí na koni. Což je ovšem naivní představa. Na koni sedí establishment a nebude žádných levicových agend, jestliže nebudou sloužit establishmentu. Jestliže Antifa a hnutí Na životě černých záleží (BLM), nebudou poslouchat, přívod peněz jim vyschne a establishment na ně vypustí své presstitutky.

Biden a Kamala Harrisová jsou figurky, které byly posazeny do úřadu prostřednictvím ukradených voleb. Jakákoli agenda, o níž teď třeba oba uvažují, je proto irevelantní. Teď je totiž na řadě jen agenda establishmentu. A to:

Za prvé: Zabránit jakémukoli organizování „Trumpových ubožáků (Deplorables)“. A kohokoli, kdo se pokusí vytvořit skutečnou opoziční stranu, zobrazit jako výstražný příklad. V Americe není totiž nic snadnějšího, než udělat z kohokoli lumpa. Viděli jsme to na Russiagate a Trumpa teď čeká taková hora zostuzování, že jej to vyčerpá natolik, že nebude problém uvést jej do zapomnění. Jestliže se totiž v tak značné míře dařilo izolovat jej od veřejnosti v době, kdy byl prezidentem, bude hračkou izolovat jej úplně, až už prezidentem nebude.

Za druhé: Zvýšit démonizaci bělochů a destruovat jejich sebevědomí. Běloši tvoří zatím naši většinu a tím i potenciálně významnou politickou sílu. Jejich démonizace už byla zařazena do výchovného systému, do propagandistického systému deníku New York Times, nazvaného „1619 Project“, a do výcvikového programu “rasové sensitivity“, který musí absolvovat všichni zaměstnanci amerických korporací, vládních úřadů a armády. Trump sice tuto proti-bělošskou indoktrinaci v úřadech vládních i v armádě zastavil, ale nový režim ji nepochybně jako šidítko k oklamání černochů, feministek a levičáků znovu nainstaluje.

Za třetí: Druhý dodatek ústavy (svoboda slova a vyjádření), se buď nějak obejde anebo bude zrušen.
Trumpovi příznivci budou v zájmu toho, aby nedokázali bránit svůj majetek a členy svých rodin, odzbrojeni, a sebeobrana bílých bude méně či více kriminalizována.

Za čtvrté: Establisment zvýší své podněcování rasových a genderových konfliktů s cílem americkou společnost co nejvíce rozdělit a tím oslabit její schopnost vzdorovat stále se stupňujícím vládním násilným opatřením, směřujícím k omezení svobody pohybu a sdružování.

Za páté: Dát americkou příslušnost milionům ilegálních imigrantů a otevřít hranice s cílem zredukovat bělošskou populaci do izolovaných bělošských ostrovů.

Tato opatření budou establishmentu stačit k tomu, aby přetransformoval Spojené státy z demokracie, zodpovídající se lidu, na oligarchii s jejími pevně zabudovanými vlastními zájmy.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/01/07/americas-color-revolution-2/

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0927 sec,0.0411 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,053kB