Sobota 23 leden 2021
V Moskvě se koná nepovolené shromáždění na podporu zadrženého blogera Alexeje Navalného   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 17:37:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V centru Moskvy se shromáždilo asi 4000 lidí na nelegální demonstraci na podporu opozičního aktivisty Alexeje Navalného. Informovala o tom tisková služba městské policie.

Ruské ministerstvo vnitra a Úřad generálního prokurátora opakovaně varovaly před odpovědností organizátorů i řadových účastníků nepovolených akcí plánovaných na 23. ledna v Moskvě a dalších městech. Tyto akce jsou považovány za provokace, ohrožení veřejného pořádku a budou „okamžitě potlačovány“.

Úřad generálního prokurátora zároveň požádal o zablokování výzev, šířených na internetu, které se týkaly účasti na takových akcích. Podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova k akci vyzývají „určití provokatéři“, jejichž jednání je „nám dobře srozumitelné“.

Zvláštní pozornost byla věnována školákům. Rodiče byli například požádáni, aby je ochránili před účastí na akcích, zatímco na adresu studentů vysokých škol Kreml poznamenal, že účast na těchto akcích „může mít nejrůznější hodnocení ze strany vedení vzdělávacích institucí“.

Zmocněnkyně pro práva dětí v Moskvě Olga Jaroslavská se v rozhovoru pro Sputnik postavila kategoricky proti „zapojení dětí do politických her“. Dodala, že až budou starší, budou moci „pochopit podstatu a skryté příčiny existence těch či oněch hnutí“.

Úřady ruských měst, které dříve odmítly pořádání masových akcí, to vysvětlily obtížnou epidemiologickou situací způsobenou šířením koronaviru.

Zadržení Navalného

Ruský opozičník a bloger Alexej Navalnyj se 17. ledna vrátil z Německa zpět do Ruska. Po svém návratu byl okamžitě zadržen na letišti, uvádí Federální vězeňská služba Ruské federace.

Letadlo s Navalným mělo původně přistát na letišti Vnukovo v Moskvě, a to před půl šestou odpoledne SEČ. Nicméně kolem šesté hodiny letadlo změnilo cíl a přistálo na letišti Šeremetěvo.

Navalnyj byl totiž odsouzen k podmíněnému trestu a je od 29. prosince 2020 na seznamu hledaných osob za opakované porušení zkušební doby. Podle závěru soudkyně Chimského městského soudu z výjezdního zasedání ze dne 18. ledna bude Navalnyj ve vazbě po dobu 30 dní.

Federální vězeňská služba vysvětlila, že dříve byl právník obžalovaného seznámen s rozhodnutím, že Navalnyj byl zařazen na seznam hledaných osob. Právník byl také informován o návrhu, který zaslal trestní výkonný inspektorát Simonovskému okresnímu soudu, na zrušení podmíněného trestu a výkonu trestu uloženého rozsudkem.

Opozičník dříve oznámil, že se hodlá vrátit do Ruska 17. ledna, zatímco Federální vězeňská služba oznámila, že ho plánuje zadržet, protože soud musí rozhodnout, zda jeho podmíněný trest bude zrušen a nahrazen skutečným z důvodu „zlomyslného porušení“ výkonu podmíněného trestu. Vězeňská služba již dříve informovala o skutečnostech Navalného zlomyslného porušování podmíněného trestu. Podle služby v uplynulém roce bloger systematicky a opakovaně porušoval podmínky zkušební doby, zejména se nejméně šestkrát nedostavil k registraci. V obou případech byl oficiálně varován před „možností zrušení podmíněného trestu a jeho nahrazení skutečným“, nicméně od srpna do prosince se „osoba odsouzená k registraci rovněž neobjevila“.

Federální vězeňská služba zároveň „vzala v úvahu skutečnost, že od 22. srpna se Navalnyj podrobuje léčbě na klinice Charité (Berlín)“. Avšak ani poté, co byl 23. září propuštěn z kliniky (Vězeňská služba o tom obdržela oznámení od Charité), opozičník „nereagoval na oznámení, nedostavil se k registraci“. Až o měsíc později, 23. listopadu, Navalnyj službu informoval, že „žije v Berlíně v hotelu Arabel, kde se podle něj doléčuje“. Oficiální potvrzení o rehabilitaci v hotelu nebylo poskytnuto a samotná skutečnost, že podstupuje rehabilitační procedury, není důvodem k tomu, aby se nedostavil k registraci, uvedlo oddělení.

Podmíněná odsouzení aktivisty

Ruský opozičník má dvě podmíněná odsouzení. První v případě kauzy státního podniku Kirovles, která je spojena se zpronevěrou více než 16 milionů rublů (180 tisíc eur); druhé v případě společnosti Yves Rocher s krádeží více než 30 milionů rublů (333 tisíc eur).

V prosinci 2020 navíc Vyšetřovací výbor RF zahájil trestní řízení proti Navalnému podle článku o podvodech ve zvlášť velkém objemu. Podle vyšetřovatelů byly pro potřeby řady neziskových organizací shromážděny dary od jednotlivců - 588 milionů rublů (6,5 milionů eur).

Vyšetřování je přesvědčeno, že Navalnyj jako vedoucí těchto neziskovek „utratil více než 356 milionů rublů (4 miliony eur) z této částky na osobní účely“, včetně „pořízení osobního majetku, materiálních hodnot a úhrad výdajů, včetně dovolené v zahraničí“.


Zdroj: https://sptnkne.ws/Fd4Y
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlpy byly před 6000 bez ledu a tání ledovců je normální jev nijak nesouvisející s CO2 – potvrzeno výzkumem   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 08:35:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Známý německý geolog a odborník na problematiku ledovců Dr. Sebastian Lüning vydal nedávno svůj poslední Klimaschau report, No. 6.

V něm dokazuje, že tání a ústup ledovců v Alpách je normální přírodní jev, který se jíž odehrál v minulosti. Jeho týmu se podařilo na vzorcích hornin dokázat, že před 6000 lety nebyl v Alpách žádný led (ledovce) a CO2 přitom bylo nižší než dnes. V té době totiž bylo v Alpách výrazně tepleji než dnes v průměru asi o 2 stupně Celsia.

Proto odmítá současnou paniku o globálním oteplování a vlivu C02 na tání ledovců. Ona ta klima panika velmi připomíná současnou korona hysterii. Ale to bude tím, že za oběma stojí stejní lidé, kteří jsou posedlí svojí perverzní “vyvoleností” a touhou po zotročení a zbídačení ostatních lidí.

Milan V Německu
Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík v Německu ubodal Janu D. (19). Kdy dojde k prvnímu podobnému činu u nás doma?   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 08:31:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uprchlík Fares A. ubodal v Lüneburgu (sever Německa) Janu D. (19). Údajně to byla jeho přítelkyně od roku 2019. Zavražděnou našel její otec v zaparkovaném osobním autě. Policie zatím nic nesdělila o motivu vraždy.

Bílí Němci jsou sice zavřeni v nekonečné karanténě, která je stále zpřísňována a prodlužována (podobně jako v ČR) a nuceni k očkování pochybnou vakcínou. Uprchlíků se to ale zjevně netýká. uprchlická kriminalita bují stejně jako před korona plandemií a očkování uprchlíků se také nemluví, dokonce se údajně ani neplánuje!

Češi a Slováci by se měli pomalu připravovat, kdy k podobnému činu dojde i u nich. Uprchlíci jsou k nim naváženi pod rouškou lockdownů a jejich počet stále roste. Na tohle konstatování stačí procházka po jakémkoliv větším českém (slovenském) městě. Nebo konečně vstanou a řeknou TAK DOST!?

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápad připravuje Navalného k rozvratu Ruska   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 08:01:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolektivní Západ jednohlasně požádal o propuštění blogera Alexeje Navalného na svobodu. V USA a Evropské unii o skandálním blogerovi hovoří jako o mocné politické postavě. Ale k čemu Západ potřebuje Navalného a k jaké misi jej připravují zahraniční kurátoři?

V noci na pondělí USA a jejich spojenci v Evropě prakticky jednohlasně vystoupili s prohlášeními o podpoře blogera Alexeje Navalného, který byl zatčen v neděli ihned po příletu do Moskvy. Podle souladnosti těchto projevů můžeme usuzovat, že se západní země dohodly na tomto postoji již dříve a zatčení, které bylo vykonáno na letišti Šeremetěvo, pro ně nebylo ničím neočekávaným.

S podobnými žádostmi vystoupila špička Evropské unie a lídři ministerstev zahraničí Německa, Itálie a Francie. Nejostřeji se vyjádřilo Pobaltí, kde hlavy estonského, lotyšského a litevského ministerstva zahraničí požádaly Brusel o uvalení dodatečných sankcí proti Moskvě. „Evropská unie musí reagovat rychle!“, řekl lotyšský ministr zahraničí Edgars Rinkēvičs.

Ve Washingtonu vystoupili s projevy solidarity ve prospěch Navalného představitelé obou úřadů – odstupujícího Trumpa a bez pěti minut prezidenta Bidena. Mike Pompeo, ministr zahraničí, který během několika dní opustí své místo, vyzval k propuštění Navalného, ale Jake Sullivan, kterého Biden přislíbil určit jako svého poradce v záležitostech národní bezpečnosti, napsal na Twitteru: „Útoky Kremlu na Navalného jsou nejen porušením lidských práv, ale také urážkou ruského národa, který chce, aby byl jeho hlas vyslyšen“

Prohlášení západních politiků o Navalném jsou napsány „jako přes kopírák“, upozornil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Na jejich pozadí je přání odpoutat pozornost skutečného názoru společnosti od hluboké krize, ve které se ocitly západní země, vysvětlil ministr.

Část západních elit sleduje v případě Navalného nejen taktický záměr (například odpoutat vlastní média a společnost od problémů s legitimitou jistého Bidena), ale i záměr strategický. Ne náhodou z doslovné interpretace Sullivanových slov vyplývá, že za oceánem už blogera považují za jakéhosi „vyjadřovatele“ vůle celého ruského národa, avšak neexistují k tomu žádné právní nebo politické základy.

Blogera chystají jako postavu pro případ realizace scénáře výměny vlády v Rusku, vysvětluje profesor Finanční univerzity ruské vlády Oleg Matvejčev. Přitom podle názoru odborníka scénář nepředpokládá vůbec „demokratizaci“ země podle západních liberálních vzorů, ale jednoduše rozpad Ruska.

„Navalného používají jako taran (pozn. překl.: ostrý hrot voj. lodí určený pro nárazy do nepřátelských lodí) ke zničení současného systému moci.“

„K tomu připravují fanatické stoupence, aby destabilizovali situaci ve velkých městech, aby vyšli do ulic za účelem masových nepokojů a zastrašovali obyčejné lidi“, říká Matvejčev. „Nikdo tam nemá zájem o to, aby u nás byl pořádek a rozkvět.“


Zdůraznil, že Západ touží v Rusku po návratu chaosu z období 90tých let v ještě horší variantě. Odborník říká, že nyní jsou používány stejné metody jako při rozpadu Sovětského svazu – tj. zasévání nepřátelství mezi venkovem a federálním centrem a mezi jednotlivými subjekty. „Stejně jako kdysi podnítili separatismus v Pobaltí, na Ukrajině, na Kavkaze, teď vytahují do hry, že Ural urazil obyvatele Dálného Východu, Moskva urazila Kavkaz, Krasnodar uráží někoho a jemu něco nedodají. To jsou skutečné záměry a ne boj proti „potlačování demokracie“ nebo „řádění korupce“, dodal odborník.

Scénář dosažení Navalného k moci je málo pravděpodobný, ale jestli k němu dojde, v Rusku začne neprodleně občanská válka, upozornil politolog. „Vzpomeňte si na naši Občanskou válku po revoluci v r. 1917: najednou se v různých koutech země objevili Angličané, Američané, Japonci, aby odřízli naše přístavní oblasti“, uvažuje Matvejčev. „Dnes ukrajinská vojenská skupina stojí u hranic Donbasu a Ruska. Nebude snad Kyjev v takové situaci chtít zaútočit a dojít až k samotnému Donu?“

„Západ nevěří ve vítězství Navalného, ale používá ho jako nástroj. Přesněji řečeno, používají ho v kombinaci se hrami několika západních výzvědných služeb pod vedením americké,“ řekl pro noviny VZGLJAD profesor Moskevské státní univerzity, doktor politologie, Andrej Manojlo. „I kdyby byl na místě Navalného ještě někdo jiný, celková kombinace by vypadala stejně. Bloger je velmi vhodným kandidátem na roli politického vězně. Jestli se s ním nyní stane něco zlého, bude to svatá oběť.“

V případě odchodu Navalného ze hry z jakéhokoliv důvodu mají západní tajné služby alternativní variantu k uplatňování antiruské politiky. „Použijí u něj rebranding (pozn. překl. : z angl., představení pod novou značkou) a vymění jej za ženu – Julii Navalnou. Julia se hodí proto, že je osobou zcela bez skandálů a do nedávné doby s účastí v politice“, domnívá se Manojlo při srovnání Navalného manželky se Světlanou Tichanovskou, vůdkyní běloruské opozice.

Navalnému na Západě budují pozici politického lídra, ale to se dělá jen pro narušení situace.

„Jestli připustíme, že se změní vláda za pomoci Navalného, tak on nikdy nezaujme místo vůdce nového státu. Může hrát roli pouze při pokusu o jakési situační získání moci.“

Navalnyj vážně věří, že na závěr této zápletky vytluče velký balík peněz a zaujme pozici hlavy státu. Podle všeho mu to na Západě v určité míře slibují“, míní Manojlo.

„Ale samolibost Navalného mu nedovolí pochopit, že to nikdy nenastane, za žádných podmínek a rozdělení, ani kdyby se změnil režim,“ je přesvědčen odborník. „I kdyby někdo získal moc nad vládou, nová vertikála nevznikne. Nebude už další Jelcin. Nastane jedině chaos.“

O tom, že za Navalného zády se skrývají kurátoři, jsou přesvědčeni i mezi ruskou systémovou opozicí. Za blogerem Alexejem Navalným stojí zkušení odborníci, sám sobě není pánem, myslí si lídr Komunistické strany Ruské federace Gennadij Zjuganov.

„Nepovažuji ho za opozičníka. Představuje americký finanční kapitál. Předkládají ho jako velkého činitele, ale za tím není nic, kromě pokusu o zbanalizování ruské skutečnosti. Sám sobě není pánem, spolupracují s ním zkušení odborníci, kteří napomáhali v rozjezdu kariéry podobných lidí již dříve“, řekl lídr komunistů.

Odborníci také poukazují na dvojitý standart v chování západních politiků vůči radikální opozici v Moskvě a k protestujícím ve Washingtonu, který nesouhlasí s prohrou Donalda Trumpa.

„Vše se ukáže při srovnání. 'Tady vládneme my' (rus. «Мы здесь власть») v USA stlačili podle všech pravidel anihilace. 100 trestních řízení, 300 obviněných, CNN potřebuje rozdrtit trockistickou zmiji. A ke všemu tomuto běsnění barev dochází v přesných mezích celosvětové demokracie“, prohlásil novinář Armen Gasparjan na svém kanálu Telegram. „Co by bylo s naším beauty blogerem Navalným, kdyby svou intenzivní činnost prováděl ve Washingtonu? Ze dvou pušek by se zastřelil v závěru vášnivých výzev k získání moci a vybudování 'Překrásné Ameriky budoucnosti'?“

Za výzvy Navalného k pouličním protestům po jeho zadržení by jej měly sociální sítě sankcionovat a zablokovat mu přístup, myslí si Matvejčev. Podobným způsobem, jak postupovali v případě Trumpa poté, co se obrátil ke svým stoupencům ve washingtonských ulicích

„Mělo by být vidět, jak Twitter blokuje Navalného výzvy a slyšet z úst správy této sociální sítě, jak je pobouřena. On přeci nesmí vyzývat k masovým nepořádkům.“

Ale Twitter to samozřejmě neudělá, říká politolog. Jak dříve vysvětlil bývalý prezident USA George Bush mladší, v Americe je zakázáno organizovat masové nepořádky, takto se můžeme chovat v „banánových“ zemích. Za ně nás Američané očividně také považují. A Navalnyj považuje Rusko za „banánovou republiku“.

Igor Kravčenko

Запад готовит Навального к развалу России vyšel 18.1.2021 na vz.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8579-zapad-pripravuje-navalneho-k-rozvratu-ruska.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská komise potvrdila právo Maďarska na nákup vakcíny Sputnik V   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 07:41:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Země EU mohou vyjednávat se společnostmi, jejichž vakcíny nekupuje EU centralizovaně, včetně výrobce Sputniku V, uvedl na briefingu v Bruselu zástupce Evropské komise, který komentoval použití ruské vakcíny v Maďarsku.

Již dříve se uvádělo, že Maďarsko schválilo používání vakcín AstraZeneca a Sputnik V ve své zemi. Maďarský ministr zahraničí Peter Sijjárto později uvedl, že Maďarsko a Rusko uzavřely smlouvu o dodávkách ruské vakcíny proti koronaviru. V polovině ledna oznámil Gergely Gulyás, vedoucí kanceláře maďarského premiéra, že Maďarsko uzavřelo dohodu s čínskou společností Sinopharm o nákupu vakcín. Země také používá přípravky Pfizer a Moderna, které jsou schváleny na úrovni EU.

„Hodně jsme o tom mluvili ... Cílem naší očkovací strategie je dosáhnout diverzifikace dodávek vakcín. V této souvislosti nejsou povolena paralelní jednání se společnostmi, s nimiž jsme již uzavřeli smlouvu. Členské státy EU však mohou vyjednávat a uzavírat smlouvy na dodávky vakcín, které nejsou součástí našeho balíčku,“ řekl zástupce Evropské komise.

Připomněl, že povolení k používání těch vakcín, které neschválil evropský regulační orgán, provádí konkrétní stát podle určitého postupu a na odpovědnost tohoto státu.

„Tato vakcína by neměla být používána za hranicemi státu, nese za to odpovědnost konkrétní stát,“ dodal.

Ruská vakcína proti covidu-19

11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh. Jako první získají možnost naočkovat se ti, kdo pracují s nemocnými covidem-19 a lidmi z rizikových skupin. Hromadné očkování v Rusku začalo ve druhém prosincovém týdnu.

Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se přípravek vyrábí v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci. Očkování se plánuje provádět ve dvou etapách: nejdříve složkou I a o tři týdny později složkou II.

Jak oznámili na ruském ministerstvu zdravotnictví, toto dvojnásobné schéma umožní vytvořit dlouhodobou imunitu až na dva roky.

Uveďme, že účinnost tohoto přípravku je vyšší než 90 % a že vakcína poskytuje plnou ochranu před závažnými případy koronaviru. Cena této vakcíny je nižší než 10 amerických dolarů za injekci, což ji činí celosvětově dostupnou .V současné chvíli bylo Sputnikem V naočkováno již více než 1,5 milionu lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FdtD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe na tom Česko nejhůře v Evropě? Mezi mrtvé s covidem píšeme i oběti dopravních nehod, přiznal Blatný   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 07:38:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se v Poslanecké sněmovně tvrdě střetl s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). Příčinou je vysoký počet úmrtí lidí s covidem-19.

Michálek obvinil vládu z toho, že Česko v počtech mrtvých patří mezi nejhorší země v Evropě. Hůř je na tom podle něj jen Británie či Portugalsko.

„Pokud jde o počet úmrtí, tak Česká republika s 15 osobami za den na sto tisíc obyvatel je na tom podobně jako Slovensko. Umírá nám denně na covid třikrát víc lidí než v Rakousku a dvakrát víc lidí než v Polsku. A umírá o třetinu víc lidí než v Německu,“ zdůraznil Michálek.

Ministr zdravotnictví se hájil tím, že se jedná o nedorozumění, neboť každá země má vlastní metodologii při vytváření statistiky. V tomto ohledu Blatný sdělil, že do koronavirové statistiky, kterou zveřejňuje jeho resort, se dostávají i lidé, kteří bezprostředně na covid-19 nezemřeli.

„My vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má covid, jako člověka, který zemřel na covid, tak ten den máme kolem 150 mrtvých,“ prohlásil Blatný.

„Německo v současné době má výrazně vyšší smrtnost než Česká republika. A jestliže tyto dva parametry dáte do korelace, tak kde se jim proboha ti mrtví berou, jestliže nemají žádné nově nakažené? To je jenom důkaz toho, že v Evropě není nastaven žádný standard, jak to vykazovat,“ uvedl ministr.

Navíc polemizoval s Michálkem i v otázce oficiálních statistik. Podle něj je na tom sousední Německo mnohem hůře než Česká republika.

„Když by se podíval člověk na vedlejší data z té stejné stránky, tak zjistí, že k 19. lednu má Německo na svých 83 milionů obyvatel hlášeno 1700 mrtvých denně. To znamená, kdybych to přepočítal na počet lidí v ČR, tak u nás by muselo za ten den zemřít 204 lidí. Nezemřelo jich 204,“ řekl Blatný. Úmrtí s covidem-19 se v Česku pohybují v průměru kolem 150 denně.

Podle posledních údajů ze čtvrtka zemřelo na covid-19 v Česku 157 lidí. Celkový počet obětí pandemie v zemi dosahuje 7 435. Aktuálně nemoc prodělává 113 839 osob. Za celou dobu od vypuknutí pandemie se v Česku koronavirem celkem nakazilo přes 920 tisíc obyvatel. Během čtvrtka PCR testy odhalily 7 435 nakažených. Pomocí antigenních testů bylo odhaleno 19 310 nakažených.

Index rizika PES ukazuje hodnotu 73 a odpovídá tak čtvrtému stupni. Opatření ale nadále odpovídají stupni 5, který pro celou Českou republika vyhlásila vláda 27. prosince.

V pátek Německo zařadilo Česko na seznam vysoce rizikových zemí. Zpřísněná opatření pro cestování do Německa vstoupí v platnost o půlnoci ze soboty na neděli. Oznámil to Institut Roberta Kocha (RKI), který seznam spravuje. Jedná se především o komplikaci pro pendlery.

Sasko přistoupilo ke kompromisu s Českem v podobě dvou povinných testů na koronavirus pro přeshraniční pracovníky týdně. Nicméně Bavorsko bude zřejmě vyžadovat rozbory každých 48 hodin.

Pro běžné cesty do Německa je nutné při příjezdu z vysoce rizikové oblasti mít u sebe negativní test, který již není možné nechat si vyhotovit až po příjezdu. I při negativním testu musí lidé nastoupit do desetidenní karantény, kterou ale lze ukončit dalším negativním testem, a to nejdříve po pěti dnech izolace.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fdn3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMůže Čína očekávat lepší vztahy po Bidenově inauguraci?   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 07:35:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je středa, svítí slunce, Washington byl uzamčen a CIA prověřuje skupiny ohledně pro-Trumpových sympatizantů. Inaugurace Joe Bidena je nyní chráněna proti obviňování některými americkými voliči, kteří se domnívají, že Biden není legitimním vítězem prezidentských voleb v roce 2020.

Zatímco hlasy v USA neustále označují Čínu jako hrozbu, zjevně větší hrozba pro USA přichází zevnitř. Navíc je zřejmé, že USA se svými neustálými hysterickými výpověďmi o Číně skutečně představují hrozbu pro čínský systém. Je možné mít na paměti tento vnitřní a mezinárodní rozpor, je možné, že Bidenovo předsednictví povede ke zlepšení čínsko-amerických vztahů?

Na mikroúrovni se hodně nadělalo z obchodních jednání Huntera Bidena, syna Joe Bidena v Číně. Toto bylo vykresleno jako kompromitující Joe Bidena, který bude více pročínský. Zjevným faktem však je, že téměř všechno v hlavním městě USA má obchody a investice v Číně. Vzhledem k tomu, že americká demokracie je tak silně kooptována lobbistickou silou nadnárodního kapitálu USA, který financuje obě strany, v USA vždy budou existovat uzlovité vztahy a zjevný střet zájmů s vládnoucí elitou.

Nepředpokládejme však, že právě proto, že nadnárodní kapitál podniká v Číně, znamená to, že bude přátelštější k Pekingu. Je zřejmé, že americké neoliberální sdělovací prostředky zaujímají pevnou protičínskou linii. Postavení amerických elit jako takových je takové, že jsou šťastné, že obchodují a profitují z Číny, zatímco proti ní současně chtějí provokativně zakročit pro vlastní prospěch.

Biden, na rozdíl od Trumpa, který převážně kandidoval na národní kapitál, představuje americký neoliberální nadnárodní kapitál. Díky svému nadnárodnímu výhledu bude tedy s Čínou jednat klidněji a diplomatičtěji. Tento klid však vychází spíše z pragmatismu reprezentujícího zájmy jeho třídy než z čehokoli jiného.

Nezapomeňme, že Obama, pro kterého Biden zastával funkci viceprezidenta, byl také mluvčím neoliberálního kapitálu. To prokázal jeho výpomoc soukromých bank a skutečnost, že jeho kabinet byl vybrán Citibank. Obama, který inicioval klín do Asie, kampaň, která podporuje výdaje na obranu, ukazuje, že Obama byl stěží spojencem Číny a ani Biden nebude.

Tragédií americké demokracie je, že důležitá dlouhodobá strategická rozhodnutí prostě nejsou v rukou zvolených vůdců. Místo toho hluboký stát, tvořený neoliberálním kapitálem, ovládá strategické mocenské páky. To se zjevně projevilo vypnutím Trumpova účtu na Twitteru.

Trump navzdory své tvrdohlavosti nebyl schopen čelit této neoliberální síle. Ve skutečnosti se jim hrálo dobře. Takže Biden, který podporuje neoliberální kapitál, bude mít tendenci plavat s proudem hlubokého stavu a ne proti němu. Bidenova inaugurace jako taková nezmění rozhodování koordinovaná v zákulisí neoliberální aliance vojensko-průmyslového komplexu, která přitahuje think-tanky, hromadné sdělovací prostředky, kapitál, nevládní organizace a univerzity.

Think-tanky financované Washingtonem a vojensko-průmyslovým komplexem budou bezpochyby nadále zkreslovat situaci v Xinjiangu. Podle plukovníka Lawrencea Wilkersona, náčelníka štábů bývalého ministra zahraničí Colina Powella, je skutečným cílem Spojených států v Afghánistánu narušit čínskou iniciativu Pásmo a a stezka a použít Ujgury k destabilizaci čínského vzestupu.

Když se vrátíme z makro výhledu zpět do mikro výhledu, říká se, že Biden má dobré vztahy s čínským prezidentem Xi Jinpingem. Biden tvrdí, že s Xi strávil více času než kterýkoli jiný světový lídr. Když Biden cestoval po Číně, v srpnu 2011 ho doprovázel Xi do Pekingu a Chengdu.

Biden vzal na tuto návštěvu svou vnučku Naomi Biden, která mluví čínsky. Když navíc Xi v únoru 2012 odjel na návštěvu USA, Biden ho doprovázel do Los Angeles. Tam společně oznámili dohodu, o promítání více hollywoodských filmů ročně v Číně.

V důsledku toho, s pokrokem, kterého oba muži dosáhli společně, bude Čína bezpochyby cítit, že by Bidenovo prezidentství mohlo být více obchodní a méně riskantní než Trumpovo prezidentství. Někdy se však z prohlášení o osobním přátelství dělá příliš mnoho. Trump koneckonců prohlašoval, že vychází dobře s Xi a Trumpova vnoučata, která se učí čínsky, zpívala píseň Mo Li Hua (jasmínový květ), když se Xi setkal s Trumpem. Nicméně na geopolitické úrovni čínsko-americké vztahy stěží vzkvétaly.

Čína se tak bude muset méně dívat na individuální rétoriku amerických prezidentů a více na dlouhodobé historické trendy a akce. Je to proto, že bohužel, pokud jde o americkou liberální demokracii, existuje rétorika, která vytváří iluzi demokracie. Hluboké státní machinace však vždy převládají a Biden, bez ohledu na to, jak je milý, to nebude moci změnit, protože moc v USA nespočívá v demokraticky zvolených úřednících.

Keith Lamb

autor je absolventem Univerzity v Oxfordu s titulem MSC v oboru současná čínská studia. Jeho hlavním výzkumným zájmem jsou mezinárodní vztahy Číny a „socialismus s čínskými charakteristikami“.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaponský premiér je „rozhodnut“ uspořádat olympijské hry   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 07:32:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Japonský premiér Jošihide Suga uvedl, že je „odhodlaný“ uspořádat olympijské hry v Tokiu, protože pořadatelé v pátek oprášili zprávu, podle níž si úředníci myslí, že zrušení je nevyhnutelné.

Nedávné naléhání Sugy na pořádání odložených her přichází poté, co deník The Times citoval nejmenovaný vládní zdroj, podle kterého se Japonsko již zaměřuje na pořádání her v roce 2032.

„Jsem odhodlán realizovat bezpečné a zabezpečené tokijské hry jako důkaz, že lidstvo virus překoná,“ řekl v pátek Suga, aniž by aktivně popřel zprávu Times.

Organizátoři Tokia 2020 na otázku ohledně zprávy uvedli, že se soustředí na zajištění „bezpečných a zabezpečených“ her.

„Předseda vlády Suga vyjádřil své odhodlání uspořádat hry, vláda vede řadu koordinačních setkání pro protiopatření proti COVID-19 a provádí důkladná protiopatření proti infekci, aby mohla tyto hry pořádat,“ uvedli ve svém prohlášení.

„Všichni naši partneři se plně soustředí na pořádání her letos v létě. Doufáme, že každodenní život se co nejdříve vrátí do normálu, a budeme nadále usilovat o přípravu na bezpečné a zabezpečené hry,“ dodali.

Obavy o osud tokijských her vzrostly, protože Japonsko bojuje proti třetí vlně virových infekcí. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že letos se proti organizování akce staví asi 80 procent Japonců.

Zahájení her je naplánováno na dobu za něco málo přes šest měsíců, tedy na 23. července.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO očekává do konce ledna 100 milionů případů COVID-19 na celém světě   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 07:30:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) 21. ledna uvedl, že celosvětový počet případů COVID-19 může do konce ledna dosáhnout 100 milionů, je pravděpodobné, že vakcíny dostanou epidemii pod kontrolu.

Ve svém projevu na mimořádném zasedání Strategické poradní skupiny odborníků (SAGE) pro imunizaci generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že na celém světě zemřely na COVID-19 více než dva miliony lidí a do konce tohoto měsíce „očekáváme, že dosáhneme 100 milionů hlášených případů.“

Vakcíny proti COVID-19 však mají potenciál dostat pandemii pod kontrolu. A vývoj a schválení bezpečných a účinných vakcín méně než rok po vzniku nového viru je „ohromujícím vědeckým úspěchem a velmi potřebným zdrojem naděje,“ poznamenal Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Očkování proti viru COVID-19 nyní probíhá ve více než 50 zemích, uvedl Tedros Adhanom Ghebreyesus, přesto až na dvě jsou všechny země s vysokými nebo středními příjmy.

„Musíme spolupracovat jako jedna globální rodina, abychom zajistili urgentní a spravedlivé zavedení vakcín.“

Šéf WHO rovněž zdůraznil, že vakcíny spíše doplňují, než nahrazují základní opatření v oblasti veřejného zdraví, která musí jednotlivci, sídliště a vlády přijmout, aby zastavili šíření COVID-19, což je obzvláště důležité tváří v tvář rychle se šířícím variantám.

Podle nejnovějších údajů WHO bylo 21. ledna 17:29 SEČ (1629 GMT) po celém světě potvrzeno 95.612.831 případů COVID-19 a 2.066.176 úmrtí.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPROBLÉM LÍBIVÝCH INFORMACÍ SOCIÁLNÍCH SÍTÍ A MOŽNOSTI ŘEŠENÍ TOHOTO PROBLÉMU   
Pridal tk Sobota 23 leden 2021 - 07:22:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prakticky všechny sociální sítě, včetně všech nejoblíbenějších, jako je Facebook, Youtube nebo Whatsapp, jsou soukromé organizace. Sociální sítě, stejně jako všechny soukromé organizace, především vydělávají peníze a zisk je jejich hlavním cílem. Problematice objektivity zpráv sociálních sítí se systematicky věnuje autorka knihy Průmysl lží Alexandra Alvarová.

Alvarová tvrdí, že společnost zaspala přechod na nové paradigma komunikace.

„Je to v podstatě nový druh distribuce informací, kdy hlavní distribuční iniciativu převzaly soukromé online platformy. Mysleli jsme si, že je to v pořádku. Že vlastně sociální sítě jsou jakési platformy, na kterých se uskutečňuje nová demokratizace výměny informací. A ve skutečnosti jsme přehlédli fakt, že jsou to platformy, které především vydělávají peníze," míní Alvarová.

Jako problém vnímá především to, že cílem sociální sítě je udržet si uživatele co nejdéle.

„To je ten nejnebezpečnější faktor. Oni nám nedistribuují informace, které jako občané potřebujeme, což dřív dělali novináři, stát, média nebo společenské organizace. Oni nám distribuují informace, které se nám líbí. To je z hlediska organizace lidské společnosti naprosto fatální chyba. V momentě, kdy začneme konzumovat pouze informace, které se nám líbí, a ne ty, které potřebujeme, tak se vlastně propadáme stále hlouběji do světa, ve kterém je našim relativně omezeným rozhledům dobře," varuje Alvarová.

Oponenti Alvarové často namítají: „Je to přirozené a člověk to dělal vždycky. Rádi sdílíme věci, které vyhovují našemu pohledu na svět. To byste museli předělat lidi a ne sociální sítě."

Oponenti nesouhlasí ani s tím, že by legislativa zcela zaspala dobu: „Sociální sítě, stejně jako provozovatelé internetových služeb fungují v nějakém právním rámci. Musí splňovat nároky různých zákonů – nesmí třeba šířit ilegální obsah a podobné záležitosti. Pokud je někdo na to upozorní, musí to smazat. Není to tak, že by tady bylo nějaké vakuum, ve kterém se nafoukly obří bubliny sociálních sítí, a všichni to zjistili až teď a v hrůze se dívají na to, co tady vzniklo."

„Twitter se tohle dvojí dilema na pomezí toho, jestli se bavíme o svobodě slova, nebo naopak o svobodě v té dané společnosti, snaží už nějakou dobu řešit. Chybí mu ale v tomto smyslu nějaký koherentní zákonný rámec, který by říkal, co je ještě v pořádku a co už ne," míní Jiří Svoboda, redaktor serveru CzechCrunch.

A zdůrazňuje, že dnes zákon v podstatě říká, že sociální sítě nemají zodpovědnost za obsah, který uživatelé sdílejí.

Faktem je, že problém líbivých informací sociálních sítí by přestal existovat v případě, kdyby sociální sítě nemusely vydělávat peníze a zisk přestal být jejich hlavním cílem. Ideální bude, když sociální sítě budou sloužit všem jako neziskové organizace. Toto ideální řešení není bohužel možné v současném politickém uspořádání světa uskutečnit. Současný svět je sice již po všech stránkách globálně materiálně propojený, ale v současnosti mají na vývoj politického uspořádání lidstva rozhodující vliv nadnárodní korporace a sociální sítě jsou nadnárodními korporacemi se vším všudy.

Uvádět do souvislostí problém objektivity informací sociálních sítí a problém vývoje politického uspořádání lidstva se může někomu jevit jako nelogické, ale skutečností je, že pro optimální vývoj politického uspořádání lidstva má objektivita přenášených informací mimořádně velký význam.

Z výše uvedeného vyplývá, že stávající politické uspořádání lidstva neumožňuje úspěšně řešit problém líbivých informací sociálních sítí. Současné politické uspořádání světa dále hlavně neumožňuje úspěšně řešit především následující závažné globální problémy lidstva:

1. Války, vývoj a výroba zbraní: Konflikty vznikající mezi státy se často neřeší mírovou cestou. Soustavně se vyvíjejí a vyrábějí nové zbraně. Vedou se války a ozbrojené střety.
2. Nevzdělanost a velká chudoba: 17 % lidí neumí číst a psát, 15 % dětí nechodí do školy. Miliardy lidí mají velmi špatné vzdělání. Nevzdělanost je hlavní příčina chudoby. Téměř polovina světové populace žije z 60 Kč na den, 1,3 miliardy musí vystačit s 30 Kč na den a méně.
3. Život v ne-demokraciích: 2,5 miliardy lidí žije v nedemokratických státech. Ve státech, kde vládne jen síla a její uplatňování, práva a spravedlnosti se nelze dovolat, základní lidské svobody jsou omezené.
4. Nepříznivé působení lidstva na biosféru planety: Jsou vyhlazovány živočišné i rostlinné druhy organizmů. Voda i atmosféra na celé planetě se znečisťuje. Atmosféra planety se otepluje.
5. Zvětšují se propastné rozdíly ve využívání nových technologií: Ve vyspělých státech světa se zrychluje technologický pokrok dosud nevídaným tempem. V zaostalých státech se nové technologie prakticky nevyužívají.

K tomu je třeba dodat, že uvedené globální problémy lidstva bude možné úspěšně řešit nejdříve potom, až evoluce politického uspořádání lidstva dosáhne stavu, kdy vývoj lidstva bude globálně plánován, koordinován a realizován demokraticky volenou světovládou. Smutnou skutečností je, že se tohoto stavu politického uspořádání nemusí lidstvo dočkat, protože před dosažením tohoto stavu přestane existovat. Konec existence lidstva může nastat například proto, že se neustále zdokonalují jaderné zbraně, přičemž není vyloučena možnost vzniku světové války s použitím jaderných zbraní.

Současný stav lidstva

Mnoho lidí na planetě neumí číst a psát, má hlad a značná část těchto lidí umírá neléčenými nemocemi nebo v nesmyslně vedených válkách. Velká většina těchto lidí nemá ani představu o tom, že to není spravedlivé, že kvalita jejich života by se měla zvýšit. "Svět patří se vším všudy všem lidem rovným dílem." To by určitě mělo být napsáno v základní listině lidských práv a svobod. Názor, že kvalitu státu určuje míra zdraví a vzdělání jeho občanů a všechny další ukazatele jeho kvality jsou druhotné, by mělo uznávat celé lidstvo.

Nůžky mezi nejbohatšími lidmi a zbytkem lidstva se dále rozevírají. Čtyři pětiny bohatství (82 procent), vytvořeného loni ve světě, skončilo u jednoho procenta nejbohatších lidí planety. Upozornila na to nezisková organizace Oxfram, která závěry svých analýz nerovností ve světě tradičně zveřejňuje v předvečer Světového ekonomického fóra v Davosu. Hrstka miliardářů čím dál rychleji bohatne a ovládá čím dál více světového bohatství.

Uvedená malá skupina bohatých miliardářů bývá obvykle označována jako globální elita.

Globální elita především ovlivňuje lidstvo tak, aby se trvale zachovávaly poměry, v nichž bude přetrvávat její privilegované postavení ve společnosti, které jí umožňuje v neomezené míře užívat všechno, co lidstvo vyprodukuje. Jinak řečeno: Globální elita v prvé řadě dbá na to, aby se globálně zachovávala stávající vysoká a ostrá mocenskopolitická pyramida, v níž je tato elita v nejvyšší vrstvě. Politici, kteří zdánlivě oficiálně vládnou lidstvu, jsou ve skutečnosti v područí globální elity, takže nejsou v nejvyšší vrstvě stávající mocenskopolitické pyramidy lidstva.

Značnou část příjmů získává globální elita z financování výzkumu, vývoje a výroby nových zbraní. Výzkum, vývoj a výroba zbraní, vojenské základny, vojenskoprůmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky globální elity. Hra s uvedenými hračkami vynáší globální elitě astronomické příjmy, přičemž je této elitě zcela lhostejné, kolik lidí v její hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.

Válka vedená podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách? Takovou válku zatím bohužel vnímá většina lidí podobně jako sportovní utkání, ale válka je především velké zlo, jehož podstata spočívá v maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. V případě, kdy by se práce a energie vynakládaná na přípravu a vedení válek na celém světě věnovala na rozvoj zaostalých států světa, přestaly by v těchto státech existovat hlad a bída.

Skuteční vládci lidstva, tj. globální elita, ovlivňuje média tak, aby si lidé neuvědomovali, v jak nespravedlivém a nesvobodném světě žijí. Především prostřednictvím médií je zaměstnávána mysl lidí (čímkoliv) natolik, že lidé nemají čas uvažovat o tom, kdo a jak ovládá svět ke svému prospěchu.
Jinak řečeno: Velká část toho, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek apod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečného vládce lidstva, kterým je globální elita.

S nepříliš velkou mírou nadsázky se dá říci, že lidé v globální elitě patří mezi řádné občany, kteří dodržují všechny zákony. Peníze si však vydělávají způsoby, které jsou často odsouzeníhodné. Peněz mají tolik, že se jim zatím nikde neodvážili přistřihnout křídla nějakým zákonem, zatím se nikde nic v tomto směru nerealizovalo. V druhé vrstvě stávající mocenskopolitické pyramidy lidstva jsou politici.
Vrstva politické scény je všeobecně vnímána jako vrstva nejzajímavější, hodně lidí vývoj a změny této vrstvy globální politické pyramidy sleduje. K uvedenému je třeba dodat, že nejvyšší vrstva současné politické pyramidy lidstva už mnoho let působí organizovaně v rámci jednotných pravidel (95% globalizace), tj. velká síla zájmové skupiny spojené vztahy protkanými tradicemi, druhá vrstva (cca 70%).
Dál to není nutné odhadovat. Připomenout je možné lidi vědy (cca 90%). Uváděná procenta jsou vyjádřením odhadu míry globalizace příslušné specializace.

Budoucnost politického uspořádání lidstva

Politickou organizaci ovládající svět ve tvaru vysoké a ostré pyramidy, je třeba změnit tak, aby dostala podobu zaoblené ploché hromádky písku, přičemž bude nutné změnit pořadí, v jakém budou nad sebou jednotlivé vrstvy politické organizace správy světa. V nejvyšší vrstvě musí být demokraticky volení politici.

Okolnosti příznivé žádoucí změně mocenskopolitické organizace ovládající svět:

1. Asi 1/3 lidí na světě má možnost spolu prakticky kdykoliv komunikovat s velkou mírou spolehlivosti a přesnosti přenášených informací. Množství těchto lidí se rychle zvětšuje.
2. Migrace obyvatelstva rok od roku narůstá. Narodit se v jedné zemi, ve druhé studovat, do třetí se přestěhovat za prací a do čtvrté za účelem dožití v důchodu, je v současnosti už normální.
3. Především mladí lidé v rámci internetových sociálních sítí začínají hromadně mezinárodně komunikovat.
4. Na mezinárodní jazykovou gramotnost se klade skoro všude stále větší důraz.
5. V současnosti se umí cca 2 % lidí bezprostředně domluvit v rámci cca 2/3 světa.
6. Kvalita automatického překladu psaného i mluveného slova se soustavně zdokonaluje.
7. Možnost cestovat se usnadňuje.
8. Množství, kvalita a rozmanitost celosvětově používaných komunikačních prostředků roste.
9. Úroveň vzdělání, vědy, výzkumu i vývoje se zvyšuje stále větším tempem v technicky vyspělé části světa.
10. Stejným tempem, kterým se vyvíjí úroveň výroby a spotřeby vyspělé časti světa, se zvětšuje rozdíl v kvalitě života lidí v jeho vyspělé a zaostalé části.

Okolnosti nepříznivé změně mocenskopolitické organizace ovládající svět:

1. Schopnosti z globálního hlediska lokálních politiků používat velmi dovedně demagogii pro realizaci jejich zájmů mají mimořádně vysokou úroveň.
2. Vyžaduje mnohem větší práci a úsilí něco spojit, složit, sestavit nebo vytvořit, než něco rozbít, zničit nebo rozložit.
3. Setrvačnost stereotypů jednání, postupů a postojů.
4. Tradice jsou jednoznačně nepříznivou položkou. Zůstávat u tradičně zaběhnutých schémat důsledně není možné v žádné době, v současnosti je to ve většině případů postoj, který může být označen slovem "zhoubný".
5. Největším mínusem je ta nejvyšší vrstva stávající mocenskopolitické pyramidy. Tento mínus předčí všechny již uvedené, i ty mínusy, které by měly následovat a které už uvedeny nejsou, protože jsou v porovnání s tím posledním zanedbatelné. Moc globální elity je opravdu veliká a málokdo si to uvědomuje.

Politické uspořádání lidstva se od počátku jeho vzniku vyvíjelo samovolně, nekoordinovaně, neřízeně. To se v poslední době postupně začíná měnit v závislosti na zrychlujícím se vývoji vědy a techniky.
Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit!

Vzorem k řešení problému nastolení demokratické světovlády a tím trvalého míru na celé planetě může být Evropská unie. Evropská unie vznikla především se záměrem ukončit časté a krvavé války mezi sousedy v Evropě, která vyvrcholily druhou světovou válkou. V roce1950 začalo hospodářské a politické sjednocování evropských zemí v rámci Evropského společenství uhlí a oceli, jehož cílem bylo především zajistit mezi spojenými státy trvalý mír. Zakládajících států bylo šest: Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo a Nizozemsko. Podle vzoru Evropské unie může být k řešení problému nastolení demokratické světovlády využito již osvědčené formy politického spojení států, kterým je federace.

Uskutečnit spojení všech států světa v Globální federaci s jednou globální vládou nebude snadné, ale určitě bude stát za námahu s tím spojenou. Především trvalý mír na celé planetě je cíl, který za to stojí. Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany a hnutí ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr nastolit Globální federaci, načež všechny tyto pokrokové politické strany a hnutí ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.

Pozn.: Ti lidé, kteří brojí proti EU, usilují o vystoupení z EU a pod., zapomínají na to, že v oblasti míru a stability žijí právě díky existenci EU.

Globální demokratická vláda lidstva je nezbytná především z následujících důvodů:

– Lidstvo není oficiálně centrálně globálně řízeno, a proto jeho existenci ohrožuje stále větší množství různých krizí, přičemž intenzita i četnost těchto krizí narůstá v přímé úměrnosti s rozvojem vědy a techniky. Faktem je, že materiálně-technická základna lidstva se zdokonaluje stále se zrychlujícím tempem. Pokrok ve vědě a technice kráčí mílovými kroky. Naproti tomu stagnuje vývoj politického uspořádání lidstva.

– Sortiment všeho, co lidi ve vyspělých státech světa potřebují k uspokojování svých potřeb, stále roste, přičemž téměř stagnuje pokrok v politickém uspořádání lidstva. Jinak řečeno: „Bouřlivý rozvoj vědy a techniky se dostává do stále většího rozporu s tradicemi svázaným prováděním praktické politiky, především mezinárodní." Obrazně řečeno: Podle sdělovacích prostředků řídí lidstvo na politické scéně dav vrcholových politiků jednotlivých států, ve kterém se čas od času větší nebo menší část davu dohodne na vykřikování víceméně nejasného hesla, kterým se potom tato část davu více či méně řídí, což má ve svém důsledku zhoubný vliv na současnost i budoucnost. S malou mírou nadsázky je možné označit stávající způsob správy světa jako téměř dokonalý chaos v současné společnosti i v očekávané budoucnosti naší civilizace.

Základní výhody nastolení demokratické světovlády:

1. Demokraticky volená světovláda bude v souladu s vůlí lidstva plánovat a realizovat budoucnost lidstva ve všech oblastech života společnosti. Ve šech oblastech života společnosti přestanou vznikat krize, které v současnosti nepříznivě ovlivňují životy všech lidí na planetě.

2. Konflikty, které budou vznikat mezi státy, bude demokratická světovláda řešit výhradně mírovou cestou bez použití zbraní.

3. Trvalý mír na celé planetě umožní ve všech státech světa ukončit vývoj a výrobu nových zbraní. Náklady, které se tím ušetří, bude možné použít na urychlení vývoje zaostalých států světa.

Příklady globálních zákonů

Zákon o sjednocení světového času:

Jako první globální zákon by bylo vhodné z hlediska symboliky převratné kvalitativní změny, kterou by vznik centrální mocenskopolitické organizace správy lidstva rozhodně byl, vypracovat, předložit, projednat a schválit zákon o sjednocení světového času, a to proto, že by se jednalo o velmi jednoduchý zákon, který by významným způsobem zvýšil efektivitu práce v řadě činností, kterými se lidé na celém světě zabývají.

Znění zákona: V čase 00.00 hod. 1.1. 2030 středoevropského času si všichni lidé na celém světě nařídí čas na svých hodinkách, mobilních telefonech a všech dalších časoměrných přístrojích na hodnotu 00.00 hod., čímž přestane platit rozdělení světa do 24 časových pásem a všichni lidé na celém světě se začnou řídit celosvětovým sjednoceným časem.

Pozn.: Přechod na celosvětový sjednocený čas bude samozřejmě nutné technicky připravit, tj. např. určit předem v kolik hodin bude začínat pracovní doba v jednotlivých státech, ve kterých hodinách budou mít otevřeno obchody, bude nutné připravit, tj. napsat a vydat nové jízdní řády pro všechny dopravní prostředky atd. Argumentovat proti sjednocení světového času např. tradicí a zvykem lidí vstávat v tzv. "ranních hodinách" tj. mezi 5. a 9. hod. je možné, ale je velmi pravděpodobné, že si lidé rychle zvyknou a budou považovat za samozřejmé, že u nich jsou "ranní hodiny" např. mezi 17. a 21. hod.

Zákon o zákazu bankovního a obchodního tajemství:

Živnou půdou pro organizátory korupce a podvodů je utajování toků peněz ve všech oblastech národního i mezinárodního hospodářství. Míra podvodů a korupce je přímo úměrná míře utajení toho, kdo, kdy, od koho a kolik peněz a za co dává nebo bere. Skutečná cena, tj. hodnota veškerého zboží apod., které si obchodníci a další lidé pomocí peněz směňují, je určována v tržním hospodářství tržními mechanismy s tím větší chybou, čím více se tolerují podvody a korupce ve všech oblastech života společnosti.

Podstata znění zákona: Veškeré informace o tom, kdo, kdy, od koho, kolik peněz a za co dostává nebo dává, tj. jaké jsou finanční toky peněz ve všech finančních, obchodních i výrobních organizacích státních i soukromých, budou zveřejňovány na příslušných internetových stránkách, které budou mít povinnost všechny uvedené organizace soustavně aktualizovat, přičemž zveřejňování všech peněžních transakcí (toků peněz-penězovodů) bude povinné pro každou z uvedených organizací, jejíž roční obrat překročí zákonem stanovený minimální limit. Porušování tohoto zákona bude přísně trestáno.

Zákon o nahrazení všech jedinečných měn jednotnou světovou měnou:

Podstata uvedeného zákona je zřejmá z jeho názvu. Rozmanitost měn na celém světě usnadňuje organizátorům podvodů a korupce beztrestně páchat jejich odsouzeníhodnou činnost. Dovedete si představit, kolik zbytečné práce odpadne ve všech peněžních ústavech až přestanou existovat všechny směnárny atd., když na celém světě budou mít všichni lidé v peněženkách stejné barevné papírky? Dovedete si představit, jak se usnadní a zmenší objem práce všech spekulantů na burzách, všech ekonomů, plánovačů, statistiků, prognostiků a lidí pracujících v podobných profesích?

Zákon o zestátnění veškerého bankovnictví:

Podstata uvedeného zákona je zřejmá z jeho názvu. Vyvlastněné organizace budou majetkem států a budou nadále sloužit všem jako neziskové organizace.

Nařízení ministerstva školství:

Ve výuce na všech školách ve všech státech světa bude vyučován společný jazyk, například Esperanto.

Ve výuce na školách budou studenti seznamováni s Teorií vševývoje – http://miloslav7.blogspot.com/...tml

Zákon o pracovní době:

Pracovní týden bude mít 4 po sobě následující pracovní dny, pondělí, úterý, středa a čtvrtek, po kterých budou následovat 3 dny volna, pátek, sobota, neděle. (Uvedený zákon o pracovní době zvýší fond pracovních míst o pětinu.)

Příklady uvedených globálních zákonů jsou vybrány s ohledem na to, že už v naší současnosti i někteří hodně bohatí rozumní lidé přestávají spatřovat smysl života v hromadění majetku a užívání hmotných statků a ojedinělí ekonomové už přestávají respektovat kult růstu ukazatele HDP (hrubého domácího produktu), který má být docílen pokud možno v co největší míře, aby se příslušné ekonomiky jednotlivých států konsolidovaly směrem do neustále rostoucího blahobytu, který je zatím většinově považován za úspěch v životě jednotlivců i celých lidských společenství.

Miloslav Dědek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2125 sec,0.0315 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,336kB