Neděle 24 leden 2021
Senátorka slovo dodržela: Obžaloba Bidena za do očí bijící protekci...   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 17:11:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kongresmanka Marjorie Taylor Greene zastupuje slavný stát Georgia a poprvé vstoupila do Sněmovny reprezentantů USA v listopadových volbách. Vyhrála volby pod heslem „Zachraňte Ameriku - zastavte socialismus!“, s přímou výhrůžkou ozbrojeného odporu jednotkám Antify, které by se odvážily v Georgii zaútočit.

Po prezidentských volbách pravidelně veřejně popírala Bidenovo vítězství a uvedla, že volby byly ukradeny, za což byla cenzurována na sociálních sítích. Byla také obviněna ze šíření memů, které údajně obsahovaly skryté hrozby zabitím kongresmanky muslimského původu z Demokratické strany.

Kongresmanka Greenová předložila seznam obvinění proti Bidenovi, která by mohla vést k jeho obžalobě. Obvinění se v zásadě zakládají na případu Burisma, korupci, protekci a na přijímání peněz Bidenovým synem od Čínské komunistické strany a manželky bývalého moskevského starosty Lužkova.

Vzhledem k současnému rozložení hlasů ve Sněmovně reprezentantů i Senátu prakticky neexistuje žádná šance, že bude Biden obžalován, ale Greenová má v úmyslu usilovat o zvážení těchto obvinění v rámci zavedených postupů.

Impeachment Bidena.

Kongresmanka Marjorie Taylor Greenová dnes zaslala prezidentovi Joeovi Bidenu články o obžalobě za „korupční jednání související s jeho quid pro quo na Ukrajině a zneužití moci tím, že umožnil jeho synovi Hunterovi Bidenovi přijímat peníze od největších amerických nepřátel - Ruska a Číny“.

Kongresmanka Greenová učinil následující prohlášení:

"Prezident Joe Biden není pro úřad prezidenta vhodný. Jeho zneužívání pravomoci jako viceprezidenta Obamy je dlouhodobé a znepokojivé. Prezident Biden prokázal, že udělá vše, co je v jeho silách, aby zachránil svého syna Huntera a naplnil kapsy své rodiny penězi od zkorumpovaných zahraničních energetických společností.

Prezident Biden dokonce nahrává přiznání za laskavost s ukrajinskou vládou, které hrozí zadržením zahraniční pomoci ve výši 1 000 000 000 $, pokud neuposlechne jeho výzvu. Prezident Biden, který žije v Bílém domě, představuje hrozbu pro národní bezpečnost a musí být okamžitě obviněn.“


Případ proti prezidentu Joe Bidenovi je rozsáhlý a podrobný:

„Joe Biden zneužil moc kanceláře viceprezidenta tím, že umožnil úplatky a jiné závažné trestné činy a pochybení, umožnil synovi ovlivňovat domácí politiku cizí země a přijímat různé výhody, včetně finanční kompenzace, od cizích občanů výměnou za určité služby.

Důkazy o rozšířených znalostech, korupci a tajných dohodách jménem rodiny Biden s cizími státními příslušníky jsou jasné a přesvědčivé.

Jako viceprezident byl Joe Biden vyšším úředníkem Obamovy administrativy, který dohlížel na protikorupční úsilí na Ukrajině. Následkem toho by jakákoli nezákonná činnost související s korupcí, prováděná Hunterem Bidenem na Ukrajině nebo proti ní, spadala do působnosti kanceláře viceprezidenta Bidena a protikorupčního úsilí Obamova ministerstva zahraničí. Ve skutečnosti mnozí úředníci ministerstva zahraničí v Obamově administrativě opakovaně vyjádřili pochybnosti o roli Huntera Bidena v představenstvu zkorumpované společnosti.

Případy korupce jménem Huntera Bidena v důsledku jeho role člena představenstva ukrajinské energetické společnosti Burisma tedy nebyly záměrně vyšetřovány ani utajovány.

V roce 2016 provedl ukrajinský hlavní protikorupční prokurátor Viktor Šokin aktivní a pokračující vyšetřování Burismy a jejího majitele Nikolaje Zlochevského. V té době pokračoval Hunter Biden ve správní radě Burisma. Podle zpráv z médií tehdejší viceprezident Biden „hrozil zadržením záruk za půjčky USA ve výši 1 miliardy USD, pokud ukrajinské vedení neodstraní [Šokina]. Poté Nejvyšší rada Šokina vyloučila.

Během viceprezidentování svého otce Hunter Biden navázal mnoho obchodních vztahů s cizími státními příslušníky a získal miliony dolarů ze zahraničních zdrojů, zjevně výměnou za přístup ke svému otci. Finanční transakce, kterých se Hunter účastnil, ukazují vážné obavy z kontrarozvědky a vydírání proti Hunterovi Bidenovi a jeho rodině.

Prezident Biden vážně ohrozil bezpečnost Spojených států a jejich vládních institucí. Prostřednictvím do očí bijící protekce umožnil svému synovi ovlivňovat zahraniční politiku a finančně těžit z jeho role viceprezidenta. Podporoval svého syna, který se domluvil s úředníky spojenými s čínskou komunistickou stranou. Dovolil svému synovi sjednávat schůzky se svým otcem a dalšími vysoce postavenými úředníky státní správy výměnou za finanční náhradu. Dovolil svému synovi půjčit si peníze od ruských oligarchů, včetně Eleny Baturiny, manželky bývalého moskevského starosty.

Zdroj překladu: https://pandoraopen.ru/.../impichment-bajdenu-putem.../

Původní zdroj: https://breaking911.com/breaking-articles-of-impeachment.../
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričan zemřel jen pár hodin po očkování vakcínou proti covidu-19   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 14:01:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obyvatel Spojených států amerických zemřel několik hodin poté, co byl naočkování proti koronaviru. Informovala o tom kancelář šerifa v Placer County, což je okres ve státě Kalifornie.

Uvádí se, že muž již minulý měsíc onemocněl covidem-19. Nicméně, tento čtvrtek, 21. ledna 2021, byl naočkován.

„Zdravotnická služba v okrese Placer County a kancelář šerifa v okrese Placer County v nedávné době obdržely oznámení o úmrtí osoby, která měla na konci prosince pozitivní test na covid-19. Dotyčný byl jen pár hodin před smrtí, která nastala ve čtvrtek 21. ledna 2021, maočkován proti koronaviru, “ uvedl úřad ve svém prohlášení na Facebooku.

Následně daný úřad vysvětlil, že je příliš brzy na to hovořit o příčinách smrti. Dodal také, že nyní probíhá vyšetřování na místní, federální a státní úrovni. Zesnulý prý navíc údajně nebyl očkován v okresním zdravotnickém oddělení.

Podle televizní stanice Fox zatím není známo, zda byla u zemřelého muže k očkování použita vakcína od společnosti Moderna nebo Pfizer.

Problémy po očkování

Zmiňme, že problémy po očkování se projevily i u jiných lidí a mnoho z nich bylo fatálních. Například, i v USA zemřel jeden lékař po očkování. Stalo se tak něco málo přes dva týdny poté, co byl naočkován vakcínou proti koronaviru od společnosti Pfizer. Informovaly o tom noviny Daily Mail s odvoláním na jeho manželku.

V minulosti jsme také psali o tom, že i v Norsku zemřelo 23 lidí po očkování vakcínou proti koronaviru od společnosti Pfizer.

Již dříve pacient v pečovatelském domě ve švýcarském městě Lucern zemřel po očkování vakcínou Pfizer. Nicméně, dozorčí úřad pro švýcarský trh s léky tehdy vysvětlil, že jednadevadesátiletý muž trpěl několika závažnými nemocemi, které mohly vést k jeho smrti.

Také jednačtyřicetiletá portugalská lékařka Sonia Acevedová zemřela po očkování vakcínou Pfizer. Žena zemřela 48 hodin poté, co dostala injekci. Otec zesnulé řekl, že jeho dcera neměla žádné zdravotní problémy. Acevedová si navíc po očkování nestěžovala na žádné vedlejší účinky. V brzké době bude provedena pitva, aby se zjistily příčiny jejího úmrtí.

Nedávno jsme také psali o tom, že v Řecku se jeden lékař dostal na jednotku intenzivní péče po očkování vakcínou Pfizer. V minulosti byl na jednotku intenzivní péče přijat s křečemi, dýchacími potížemi a možným zánětem mozku také mexický lékař, který byl naočkován danou vakcínou.

Zmiňme, že léčivý přípravek BNT162b2 od americké společnosti Pfizer a jejího německého partnera BioNTech se stal první vakcínou proti covidu-19 schválenou Evropskou unií.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FdW9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMGR. JAN SEDLÁČEK: KONČÍ V USA PERESTRUMPKA A ZAČÍNÁ BIDENOVSKÁ NORMALIZACE?   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 13:41:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Občas říkám, že kdyby někdo rozčesal Trumpovu kštici, našel by pod ní pleš s velkou skvrnou. Podobnost současných USA se SSSR v 80. letech je totiž více než zřejmá a dají se díky ní odhadnout možné scénáře budoucnosti.

Psal se rok 1985 a do čela SSSR se dostal Michail Gorbačov. Oproti jeho předchůdcům, kteří vyznávali tvrdý „mraksismus“ (jak je někdy nazývána kombinace marxismu a partajních zájmů KSSS a vůbec celé státní elity v SSSR), přišlo s Gorbačovem určité uvolňování poměrů, opouštění komunistických myšlenek a pronikání západních prvků do řízení společnosti. Celý tento projekt byl nazván jako perestrojka a jeho deklarovaným cílem bylo vytvoření „socialismu s lidskou tváří“.

V satelitních státech (včetně ČSSR) to sledovali s určitou nadějí. Po letech normalizace tu bylo každé uvolňování poměrů vítané a perestrojka, ač se to našim partajníkům moc nelíbilo, znamenala naději na konec neoblíbeného režimu, což se po pár letech vyplnilo (že jsme jen vyměnili východní chomout za západní a záhy začal režim, který není o moc lepší než ten předchozí, to je zase jiná věc…).

A proč to teď popisuji? Jednoduše proto, že současné USA jsou v mnoha ohledech analogické k tehdejší situaci v SSSR.

Až do příchodu Trumpa vedly USA politiku „Pax Americana“ – snaha o vytvoření unipolárního světa s USA jako jediným „světovým četníkem“, zasahování do politiky ostatních států, tvorba barevných revolucí, v poslední době i nárůst neomarxismu a značný rozmach cenzury apod. To se do určité míry změnilo s nástupem Donalda Trumpa, který začal pracovat na oslabení zahraničního vlivu USA a na tom, aby se američtí politici starali jen o to, co se děje na území USA – jinými slovy na tom, aby vytvořil „Ameriku s lidskou tváří“, což v satelitních státech USA, mezi něž patříme i my, samozřejmě mnozí sledovali s nadějí.

Joe Biden (a jeho loutkovodiči) naproti tomu prosazují „konec perestrumpky“, tedy návrat USA do role světového četníka, další posilování vlivu americké státní elity na svět a také nárůst neomarxismu (a s ním spojených ideologií – genderismu, klima-hysterie, BLM apod.) a omezování svobody těch, kdo s těmito ideologiemi nesouhlasí.

Tyto volby proto byly něco podobného, jako kdyby se v roce 1988 rozhodovalo, zda vůdcem SSSR zůstane Gorbačov, nebo zda jej nahradí někdo typu Brežněva. V těchto volbách šlo o to, zda bude dokončena perestrumpka, nebo zda bude přerušena a nahrazena Bidenovskou „normalizaci“.

V tomto ohledu by budoucnost mohla vypadat pochmurně. Zvítězil Biden (byť se značnými pochybnostmi, zda oprávněně) – a ještě se ani pořádně neujal úřadu a už začíná prudký rozmach neomarxismu, cenzury na sociálních sítích, genderového šílenství apod. Pokud tato tendence bude pokračovat, následky pro USA i jeho satelity (včetně nás) budou děsivé.

Na druhou stranu tu svítá určitá naděje. USA jsou oslabené vnitřními spory snad nejvíc od občanské války, zejména ona fraška s korespondenční „volbou“ jim ještě více snížila soudržnost i prestiž. Některé státy, kde (dokonce i se započtením korespondenčních „hlasů“) zvítězil Trump, již naznačují, že s novým směřováním USA nesouhlasí. K tomu stále více sílí Čína jakožto hlavní konkurent a v dohledné době zřejmě zájemce o roli nového světového četníka. To všechno přidělává americké státní elitě problémy. Vyvstává dokonce i scénář, že se USA nakonec zcela rozpadnou stejně jako SSSR a zbydou z nich jen Rozdělené státy Americké, které už nebudou mít sílu na zasahování do jiných států.

Jinými slovy – je možné, že i když Trump již nebude prezident, stále budou pokračovat tendence, které započal, a v důsledku se podaří perestrumpku dokončit. A to by bylo jen dobře. Podřízeného postavení vůči USA už máme dost. Stejně jako jsme v roce 1989 měli dost podřízeného postavení vůči SSSR a jeho partajní elitě.

MGR. JAN SEDLÁČEK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédsko zavádí “novinku”. Žadatelé o občanství se budou muset naučit švédsky. Kdy se přidá “česká” vláda?   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 06:49:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Švédská vláda přichází s převratnou novinkou. Žadatelé o občanství se budou muset naučit komunikovat švédsky a znát místní kulturu! Do teď mohli hovořit pouze somálsky, urdu, arabsky, persky atd. a občanství dostali bez problémů. Informace vyvolala zděšení u neziskových organizací, které mluví o diskriminaci a návratu rasismu. Proč by přece měl umět “nový” Švéd švédsky, když se již s bílými Švédy nepočítá?!

Bude zajímavé, zda se tím nechá inspirovat i “česká” vláda. Ta sice požaduje pro udělaní občanství jazykové testy, ale prokazatelně velké množství nebílých imigrantů především z Vietnamu a Číny dostalo české občanství a přitom umí česky pouze “dobrý den, nerozumím česky” a za hlavní město ČR považuji Peking a Hanoi.

Naše občanství není cukroví, které se rozdává každému na potkání!

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká policie zadržela 23 uprchlíků a vrátila je do ČR   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 06:46:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá policie zadržela u Selbu (kousek od Aše) 23 uprchlíků a 3 pašeráky, kteří přicestovali z ČR. Do ČR rovněž vstoupili ilegálně, ale vrátit je asi nebude kam a tak v ČR zůstanou. Všichni si jistě ale připomenou, že u nás žádní uprchlíci nejsou a v domě korona lockdownu k nám nikdo nesmí vstoupit.

Vše jen potvrzuje “konspirační” teorie alternativních medií, že přísun uprchlíků probíhá nerušeně dál a naopak pod rouškou lockdownu a držení místních v nekonečných karanténách jsou do ČR přisouvány masy “uprchlíků” z Afriky a Asie. Cílem je plánovaně nahradit místní bílé obyvatelstvo. Dneska “konspirační teorie” za rok realita.

Milan v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLubomír Volný: Chtěl bych vám říct, jak to vnímám já   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 06:30:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes jednání sněmovny nezvládli dva předsedající schůze. Za prvé, dovolili panu Ferrimu, aby mě nazval idiotem jen proto, že nesouhlasím s jeho politickým názorem a občanským postojem. Za druhé přímo předsedajicí schůze nás nazval.../nesrozumitelné/, přestože jako předsedající schůze má být nestranný. Ve svém druhém vystoupení jsem chtěl informovat širokou veřejnost o tom, že nevím, jestli jsem tím, čím mě nazval pan Ferri. Pan Ferri je pokrytec, protože chodí po sněmovně celý den jen v jedné plátěné roušce. Nikoli chirurgické nebo v nějakém respirátoru. Takže po Ferrim by měli dezinfikovat mikrofon, po každém jeho vystoupení. Dovedete si představit, jak rouška funguje, má-li ji celý den.

Druhá věc, že kdo z vás viděl video z petičního výboru, tak moc dobře ví, že tam vystupovali všichni bez roušek. Bylo to proto, protože po každém vystoupení byli od nás dva metry a po každém vystoupení se dezinfikoval mikrofon. Stejně to bylo zařízeno ve sněmovně v minulém období.

Všimli jste si postupného rozdělování společnosti? Dělíme se na- nerouškovaní začínají pomalu nesnášet ty, kteří je nutí, aby nosili roušky, protože jim to ničí kvalitu jejich života a ničí jim to život jako takový. Rouškovaní se bojí nerouškovaných. Podle mého názoru je to i zabíjí, protože žít téměř celý rok v takové situaci, ve které jsme byli, když už víme něco o covidu, je nesmysl.

Řekl jsem panu předsedajícímu, že jesti mi vypne mikrofon, že přijdu na jeho místo. Ten mi neoprávněně vypnul mikrofon, přesto, že jsem byl řádně přihlášen do řádné debaty.Vyjadřoval jsem se k problému, protože on nás napadl a já jsem se vyjadřoval k jeho napadení. Nebyl mi mikrofon vypnut, protože nemám roušku. Byl mi vypnut mikrofon za to, že jsem kritizoval sociální demokracii a řekl jsem národu, že socani si nechají klidně nazvracet do úst, aby si udrželi své vládní posty. Už několikrát v minulosti jsme byli svědky, když nebyli ochotni vyhlásit aní důvěru vládě, ve které sedí. Když odsouhlasili další škrty v rozpočtu, o kterých ještě den předtím tvrdili, že je nikdy neodsouhlasí a že raději odejdou z vlády. Socani byli tak zbabělí, že souhlasili s těmito škrty, ale nezvedli ruku, aby je nikdo nemohl natočit, že prodali své volební sliby. Najednou to bylo špatně, opakuji- socani si nechají nazvracet do úst, aby si udrželi své vládní posty.

Všichni jste viděli různé debaty ve sněmovně, jak se hádali Kalousek, Babiš a ostatní, jaké výrazy používali, jak odbíhali od tématu. Ve sněmovně jsme strávili třeba dvanáct hodin jen proto, že se někdo s někým hádal o tom, co vůbec nesouviselo s tématem.

Dnes, když se bráním urážce ze strany socana, tak mi vypnuli mikrofon a bránili mi, abych se vyjádřil. To je dvojí metr. V této zemi vzniká babišovsko-socanská diktatura, kdy už ani na půdě parlamentu ČR nemáte právo kriticky se vyjádřit k nějaké straně, pokud nejsou zrovna součástí té chráněné opozice a jako nezařazený poslanec vás potom, co vystoupíte ve sněmovně s návrhem řešení, které by pomohlo ukončit nesmyslné umírání lidí v této zemi, pomohla by ukončit nesmyslný nouzový stav. Tak takový poslanec nesmí vystoupit ve sněmovně! Takovému poslanci se vypíná mikrofon a bude-li se poslanec bránit, bude označen za násilníka. Za pravdu se musí umět přijímat rány, ale i rozdávat. Nezačneme-li je rozdávat, tak skončíme špatně! Jsem připraven rozdávat prozatím politické rány a doufám, že jsme ještě v situaci, kdy se politicky ubráníme před tím, co na nás chystají a nebudeme muset nikdy sahat k jakýmkoli jiným metodám.

Do politiky jsem šel proto,abych zastavil to zlo, které číhá za našimi hranicemi a které chce zničit naši malou zemičku. Proto jsem do politiky šel, proto v té politice jsem a neuhnu! Zajímají mě vaše názory. Od tedka budeme označováni za násilníky jako Trump. Pravidelně vás budu informovat o skutečnostech.

Ze začátku jsem se bál covidu, ale časem vyplynuly jiné informace, že covid není tak strašný nepřítel, jak nám ho každodenně ukazují ve všech mediích. Covidu se dá postavit čelem a dá se u toho pomoci lidem, kteří patří do ohrožené skupiny. V této zemi se rozhazuji stovky miliard korun. Každý rok budeme v deficitu několika stamilionů korun. Budou se vyplácet náhrady podnikatelům, kteří je nechtějí a chtějí pracovat. Budou se vyplácet náhrady zaměstnancům, kteří chtějí chodit do práce. Zjistili jsme, že bez té práce nemá život takovou kvalitu jakou potřebujeme. Potřebujeme čas na práci, rodinu a koníčky. Když nám tyto věci berou, tak se kvalita našeho života ztrácí.

V této zemi se koná tvrdá covidová cenzura. Jakýkoli vědec s jiným názorem je cenzurován, aby nemohli říkat pravdu o covidu. Na ústavní žalobě pracovat můžeme, ale předseda ústavnho soudu je bývalý komunista, který veřejně odmítá chránit lidi před vakcinací. K zákonům v druhém čtení budeme přidávat přílepky, které budou chránit zaměstanence před "povinnou" vakcinací."

Poslanci už nemají poslaneckou imunitu, kdy mohou veřejně říci cokoli?? Marto, tobě to opravdu nevadí, že tady začíná totalita a cenzura? Opravdu se nestydíš?

Zdroj- TV Raptor-Lubomír Volný-Co se stalo v parlamentu.

Poznámka editora

Poslanec Ferri je podivná figurka dosazena bůhví odkud do našeho prostředí. Působí jako mimozemšťan. Považuji ho za zvlášť odpudivou postavu panoptika našich poslanců. Jeho "názory" jsou neskutečně povrchní, tuctové a hlavně proti české. Hodí se na něj charakteristika jednoho vtipu: "Z kádrového posudku jednoho důstojníka: Je tvrdý, energetický a rázný. Rozhoduje se rychle a blbě." Tak mladý a už pevně přisátý na cecíku státních peněz. Je ostudou naší reprezentace. Vlastně nereprezentuje nikoho z nás, obyčejných lidí. Pokud se ve spojení s vládou používá termín zastupitelská demokracie, tak by mě fakt zajímalo, koho Ferri zastupuje. Ale my to nejsme.

Zvedavec.org
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Spontánní demonstrace" za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 06:16:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lze si představit, co by se mohlo stát, kdyby ruské velvyslanectví ve Washingtonu zveřejnilo mapu protestních tras vyznačující, že hlavním bodem bude Kapitol. „Taková směrnice by vedla ke globální hysterii americké politiky, včetně protiruských sloganů, hrozby sankcí a vyhoštění ruských diplomatů,“ uvedla dnes ve svém prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Protože přesně to udělalo velvyslanectví USA v Moskvě, které oznámilo dobu a místa demonstrací za propuštění Alexeje Navalného ještě předtím, než je oznámil jeho štáb.

„Moji američtí kolegové to budou muset vysvětlit na Smolenském náměstí, kde sídlí ruské ministerstvo zahraničí,“ uvedla Zacharová. V pátek vydalo americké velvyslanectví v Rusku nouzové „varovné prohlášení“ o opozičních demonstracích v Rusku na podporu Alexeje Navalného. Velvyslanectví oznámilo trasy a hodiny očekávaných shromáždění ve všech ruských městech a vyzvalo občany USA, aby se „těmto místům vyhýbali“. Ambasáda poznamenala, že v Moskvě „se protestující hodlají shromáždit na Puškinově náměstí kolem 14:00 a pochodovat směrem ke Kremlu“.

Co to bylo - doporučení nebo směrnice? Ani organizátoři demonstrací takové plány neoznámili. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že tato oznámení budou považována za hrubé zahraniční zásahy do ruských vnitřních záležitostí a následovat bude „silná reakce“. Ruské ministerstvo zahraničí už dříve vyzvalo americké diplomaty v Moskvě, aby řešili své vlastní problémy a nezasahovali do vnitřních záležitostí jiných zemí.

„S nástupem Joe Bidena k moci se diplomaté, dříve poněkud „ukáznění“ během Trumpova prezidentství, ale jmenovaní většinou v systému Clintonová-Obama, „urvali ze řetězu“ a nyní podněcují skrytě i otevřeně protivládní demonstrace v Rusku. A to jsme jen na "začátku“, píše řecký server pronews.gr.

Co se samotných demonstrací týče, čísla i zprávy se poněkud rozcházejí. A to včetně počtu účastníků. Protestovalo se ve více městech, nejvíce lidí se sešlo v Moskvě a Petrohradu. Německý Bild píše o statisících, ale pak uvádí, že v Moskvě se na Puškinově náměstí sešlo asi 10 000 lidí. RT píše o tisících. (pozn. IK: podle odhadu bylo na demonstraci v Moskvě pouze 4.000 lidí) Pravda bude zřejmě někde uprostřed.

Všechna shromáždění byla označena za nepovolená a dochází k mnoha zatčením. Podle očitých svědků je většina účastníků ve "stáří" kolem 15 let, protože Navalného „štáb“ svolával účastníky především pomocí sociální sítě tik-tok, jejímiž jsou tito mladí lidé typickými uživateli.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProimigrovaný Berlín: 45% žáků nemluví německy   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 06:07:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Berlín v proimigrovanosti už dohání Vídeň.

Jestliže ve Vídni již větší polovina žáků nemá němčinu jako mateřštinu, v Berlíně je to už 45%.


Není divu, že za tohoto stavu imigrantští rodiče v Rakousku, požadují, aby jejich dospívající mohli skládat maturitu v turečtině, nakolik v němčině jsou znevýhodněni.

Zdroj: https://www.fdesouche.com/2021/01/22/allemagne-a-berlin-lallemand-nest-pas-la-langue-dorigine-pour-45-des-ecoliers-du-primaire/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí diplomaté budou předvoláni na ruské ministerstvo zahraničí po zveřejnění tras nelegálních protestních akcí   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 06:05:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová uvedla, že američtí diplomaté budou předvoláni na ministerstvo po zveřejnění map neschválených protestních akcí v Moskvě na svých webových stránkách.

„Američtí kolegové to budou muset vysvětlit na Smolenském náměstí (sídlo ruského ministerstva zahraničních věcí - pozn.),“ uvedla Zacharovová.

V pátek americké velvyslanectví v Rusku zveřejnilo varovné prohlášení o opozičních demonstracích v Rusku na podporu aktivisty Alexeje Navalného. Ambasáda uvedla trasy očekávaných shromáždění a vyzvala občany USA, aby se těmto místům vyhýbali. Velvyslanectví uvedlo, že v Moskvě „se demonstranti chystají shromáždit poblíž Puškinova náměstí přibližně ve 14:00 a jít směrem ke Kremlu“.

Ruské ministerstvo zahraničí ve svém komentáři uvedlo, že pokusy o takové „vysílání“ budou považovány za hrubé zasahování do záležitostí Ruské federace a vyvolají odpovídající reakci.

Připomeňme, že dříve došlo k nepokojům ve Washingtonu, kde policie zadržovala osoby nespokojené s výsledky amerických prezidentských voleb. Velvyslanectví USA však tyto události nekomentovalo.

Jak Zacharovová uvedla na své stránce na Facebooku, velvyslanectví nejen zveřejnilo „trasy“ v ruských městech, ale „podvrhlo informace“ o pohybu demonstrantů směrem ke Kremlu.

„Co to bylo - doporučení nebo instrukce? Ani organizátoři (protestů - pozn.) o takových plánech nehovořili. Dokážeme si představit, co by se stalo, kdyby ruské velvyslanectví ve Washingtonu zveřejnilo mapu protestních tras s uvedením cílového bodu, například Kapitolu. Taková orientace na místě by vedla ke globální hysterii amerických politiků, protiruským sloganům, výhrůžkám sankcemi a vyhoštění ruských diplomatů,“ napsala mluvčí ministerstva zahraničních věcí.

Ruské ministerstvo zahraničí již dříve vyzvalo americké diplomaty v Moskvě, aby se vypořádali s vlastními problémy a nezasahovali do vnitřních záležitostí jiných států.

Americké velvyslanectví v Moskvě tvrdí, že monitoruje zprávy o protestech po celém Rusku.

Americké velvyslanectví v Moskvě v sobotu uvedlo, že diplomaté sledují probíhající nezákonné demonstrace ve velkých ruských městech.

„Sledujeme zprávy o protestech ve 38 ruských městech ... Spojené státy podporují právo všech lidí na mírové protesty, svobodu projevu. Opatření přijatá ruskými úřady jsou zaměřena na potlačení těchto práv,“ tweetovalo velvyslanectví.

Celonárodní nelegální protesty v Rusku byly zahájeny poté, co byl minulou neděli po příjezdu z Německa zadržen opoziční aktivista Alexej Navalnyj, který se tam léčil ze své údajné otravy. 44letý muž byl vzat do vazby na 30 dní za porušení podmínek probace na základě předchozího odsouzení za zpronevěru.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FdKy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTisíce příslušníků Národní gardy zůstanou ve Washingtonu kvůli nebezpečí nepokojů   
Pridal tk Neděle 24 leden 2021 - 05:57:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kvůli obavám z dalších nepokojů ve Washingtonu bude i nadále střežit americký Kapitol téměř deset tisíc příslušníků Národní gardy, jejich počet bude postupně snižován, uvádí televizní kanál Fox News.

Úředník, který si přál zůstat v anonymitě, novinářům řekl, že vojáci mohou zůstat až do března kvůli informacím o potenciálních demonstracích v americkém hlavním městě.

Přibližně 15 tisíc příslušníků Národní gardy, kteří hlídali americký Kapitol před inaugurací nového amerického prezidenta, opustí Washington v nejbližších dnech.

„Národní garda byla požádána, aby pokračovala v podpoře federálních bezpečnostních orgánů v počtu sedmi tisíc bojovníků a do poloviny března se jejich počet sníží na pět tisíc,“ uvedl televizní kanál prohlášení zástupce Národní gardy.

Síly Národní gardy byly urychleně přesunuty do Washingtonu po událostech ze 6. ledna, kdy budovu Kongresu obsadili demonstrující stoupenci tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze zabránit oficiálnímu schválení výsledků listopadových prezidentských voleb.

Útok na Kapitol

6. ledna se dav stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa vydal na protestní shromáždění a dostal se do Kapitolu. Protestující požadovali přepočítání hlasů prezidentských voleb, které vyhrál Trumpův soupeř demokrat Joe Biden s poměrem volitelských hlasů 306 ku 232. Přestože několik senátorů a kolem 100 členů Sněmovny reprezentantů vzneslo námitky, nebylo to dostačující k tomu, aby zabránili Kongresu USA schválit výsledky voleb.

Nepokoje ve Washingtonu zavinily smrt minimálně pěti lidí. Bylo také oznámeno, že nejméně desítka policistů se podrobila vyšetřování.

Dříve jsme psali o tom, že Donald Trump v rozhovoru s lídrem republikánů ve Sněmovně reprezentantů Kevinem McCarthy přiznal, že nese „nějakou vinu“ za nepokoje ve Washingtonu, ke kterým došlo minulý týden.

S informacemi přišla televizní stanice Fox News s odkazem na informované zdroje.

Dva zdroje televizní stanici oznámili, že McCarthy „zopakoval“ mysli Trumpa během pondělního televizního rozhovoru mezi republikány ve Sněmovně reprezentantů. Sám McCarthy během telefonního rozhovoru také „souhlasil s tím, že Trump nese vinu za nepokoje“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FdKs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2387 sec,0.1123 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,283kB