Pondělí 25 leden 2021
NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (XXI.) VOLBY ŘEŠENÍ NEPŘINESOU   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 19:30:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čeští politici před sto lety a kousek k tomu, když začínala první světová válka, neměli jednoduchou pozici. České země byly součástí habsburské říše a jejich samostatnost si dokázali představit jen málokteří. Ve skutečnosti to byla jen jedna malinká politická strana, která věřila, že válka může přispět k tomu, aby samostatný český stát byl obnoven. Tito radikálové byli členy České strany státoprávně pokrokové, která v roce 1918 vplynula (a její přední politici rovněž) do Československé národní demokracie.

Jiné strany si samostatnost našeho státu příliš představit neuměly. Prováděly tzv. aktivistickou, v tomto smyslu prorakouskou, politiku. Sám Masaryk nevěřil v to, že by válka mohla na věci něco změnit. Názor změnil až ve chvíli, kdy měl v jejím průběhu od britských zpravodajských složek přesnější informace. Česká politika se tehdy vyznačovala oportunistickým postojem, říkalo se tomu politika dvou želízek v ohni. Na jednu stranu touha po samostatnosti (kdyby k tomu byla příležitost), na druhou stranu však konformita vůči císařství, kdyby se mu podařilo být na straně vítězů.

Naděje a tužby se tak vyvíjely podle toho, jak vypadala situace na bojištích. Politici, kteří měli informace o tom, jak se válka vyvíjí (například odbojové hnutí Maffie), podle toho spřádali své plány. Když se blížila ruská vojska a vyhrávala, v Čechách převládal optimismus a nadšení stran založení samostatného Československa. Když dosahovaly úspěchů státy Ústředních mocností, převládala skepse a politici se jistili projevy loajality k císaři pánu.

Nebyla to jednoduchá situace, ale určitě byla přehlednější, než dnes. Byla to válka, svým globálním rozsahem sice první v historii a tudíž neznámá, ale pořád válka konvenční. Jedna strana proti druhé, Rakousko-Uhersko buď vyhraje, nebo prohraje. Podle toho, jak se vyvíjela, se skutečně dalo usuzovat na to, co bude v příštích měsících a letech v české politice reálné.

Situaci nejlépe a nejrychleji pochopili právě v České straně státoprávně pokrokové. A historie jim dala za pravdu. To, že tato strana sama o sobě neměla velký politický úspěch, není rozhodující. Rozhodující bylo, že její program se podařilo naplnit, aniž by musela zasednout v Parlamentu. Později její členové budou členy Národní demokracie, která se však také na výsluní moci objeví jen na chvíli a dařit se jí bude spíše jen sporadicky. Karel Kramář se v nové republice velkých vítězství nedočkal, přesto nemůže nikdo zpochybnit, že šlo o Vůdce národa, že odešel ze světa s čistým štítem a že i jemu daly dějiny za pravdu.

Dnes je však situace mnohem složitější. I my jsme ve válce, ale nekonvenční. Bojuje se v ní virem, propagandou, krádežemi voleb. Nedá se říci, kdo je na čí straně – všechny země se chovají – v boji proti údajné pandemii – stejně hloupě vůči svým občanům, jako ta naše. Dříve bylo možné sběhnout k „nepříteli“ (který byl však naším slovanským přítelem), dnes není možné nic z toho. Všichni jsme izolováni, cestovat se příliš nedá a covidová hysterie probíhá ve všech zemích. Média nám tvrdí lživý příběh o tom, že nepřítel je virus a my všichni bojujeme proti němu a že „společně to zvládneme“. Že jsme tudíž všichni vespolek údajnými spojenci. A tak se všude trasuje, všude testuje, všude očkuje. V Americe, i v Rusku, v Británii i v Německu, v Izraeli, stejně jako v Austrálii, prostě všude. Všude probíhají stejné nebo podobné procesy. Všude je omezena svoboda, všude se schyluje ke koncentrákům pro „neočkované“. U nás se vytvářejí „seznamy očkovaných“, ve Španělsku už začali pořizovat „seznamy neočkovaných“.

Náš postoj stěžuje to, že nemáme přesné informace, a o co se skutečně hraje, se můžeme jen domnívat. Situace není tak přehledná, jako byla za první světové války. Nepřítel je nejasný, skrytý. Cíl války je obtížné určit. Jde primárně o vakcíny? O naši izolaci? O zrušení hotovosti? O redukci obyvatel? O čtvrtou průmyslovou revoluci? O nepodmíněný příjem? O sítě 5G? Budou následovat nebezpečnější viry? Bude to trvat rok, dva nebo tři? Nebo už napořád? Co vše nás čeká v tomto roce? Co čeká ty, kteří se nenechají očkovat?

A otázky si můžeme klást i o našem postoji k tomu všemu: Chceme vůbec svoji svobodu zpět, nebo jsme si zvykli na podporu od státu, na Netflix, na distanční výuku a zatím pořád ještě plné nákupní vozíky jídla? Štve nás to, nebo jsme zpohodlněli a vlastně nám je v tom domácím vězení dobře? Nebo se snad tak bojíme, že státu a vládě bezmezně věříme?

Přiznám se, že jen tuším, co se bude dít. Ale přesné informace nemám a nemá je ostatně nikdo, jen ti, kteří tento Plán na naše zotročení vymysleli. Médiím nemůžeme věřit ani „ň“. A alternativní média jsou pouze jako ti zvídavější z nás: zprostředkovávají kvalitnější informace, ale občas se i ony ve svých prognózách mýlí. Ještě donedávna věřila, že Trump své velké vítězství obhájí, ale lehkost, s jakou byl americký lid podveden, vyděsila a zaskočila nás všechny. Nevěští to nic dobrého. A české volby, které nás letos čekají, jsou asi tak důvěryhodné, jako fráze o demokracii z úst dementního pedofila Bidena.

Vlastenecké strany, místo toho, aby se spojovaly, mezi sebou intrikují. Buď jsou rozdělené už v otázce, jak ke covidové totalitě přistupovat (některé totiž totalitní covidová opatření vlády vítají a obhajují), nebo dále pokračují v intrikaření a žabomyších sporech. Ve chvíli, kdy se hraje o všechno, vítězí zase ta malost. S Národní demokracií nepůjdeme, protože Bartoš je antisemita a má nálepku extrémisty… Jakoby na něčem takovém teď záleželo, když nám všem jde o kejhák, a to ne jen obrazně…

Takže co s tím? Plán těch, kteří nás chtějí zotročit, dokážu odhadnout jen ve velmi hrubých rysech. Ale jedno vím jistě: nebudou to volby, které rozhodnou o našem osudu. Nerozhodly o něm v roce 1918, nerozhodnou ani letos. Hacknutí amerických prezidentských voleb je nejlepším příkladem toho, že volby řešení nepřinesou. O našem osudu rozhodneme my sami – jindy, jinde a jinak…

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin okomentoval tvrzení Navalného, že má palác   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 17:53:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin se v pondělí poprvé vyjádřil k vyšetřování ruského opozičního aktivisty Alexeje Navalného, ve kterém tvrdí, že vlastní obrovský palác. Podle ruské hlavy státu ani on, ani členové jeho rodiny žádný palác nevlastní.

Během on-line konference se studenty Putin uvedl, že se na film Alexeje Navalného o svém údajném paláci u města Gelendžik v Krasnodarském kraji na jihu Ruska nedíval, jelikož na něj nemá čas. Jeho podřízení mu ale připravili úryvky.

Otázku o videu, které zveřejnil Alexej Navalnyj na serveru YouTube, položil student třetího ročníku Ufské státní ropné technické univerzity Daniil Čemezov.

„Rovnou chci odpovědět na váš dotaz. Nic z toho, co je tam uvedeno jako můj majetek, ani mně, ani mým blízkým příbuzným nepatří a nikdy nepatřilo. Nikdy,“ zdůraznil Putin.

Putin zmínil, že se ve filmu objevují informace o jeho přátelích, bývalých kolezích, „nějakých vzdálených příbuzných“ a známých. Jsou tam ale zmíněni i lidé, které prezident „nikdy neviděl na vlastní oči“.

Podle šéfa Kremlu se tato informace na veřejnosti objevuje již více než deset let. Teď ji opět dostali ven, aby „těmito materiály vymyly mozek našich občanů“.

„Tak tam dali mou fotku, jak plavu stylem motýlek. Neohrabaně, ale občas si rád takto zaplavu… V nějakém bazénu, kde jsem nikdy nebyl. Ani nevím, co je to za bazén. Ale takto jsem plaval. Kdy a kde? V Jeniseji v roce 2016. Ale v těchto případech je to prostě kompilace, je to fotomontáž. Jak říkala jedna z našich známých postav. Je to nuda, děvčata. Mohli si tam vymyslet ještě něco,“ dodal Putin.

Ruský prezident se vyjádřil i k protestním akcím

Putin se vyjádřil i k sobotním protestům na podporu Alexeje Navalného, na kterého byla dříve uvalena vazba kvůli porušení podmínky. Podle ruského prezidenta pořádkové síly mají plnit svou úlohu v rámci zákona.

„Ještě jednou chci říct, že všichni lidé mají právo na politickou aktivitu, na vyjádření svého názoru, na propagaci svého názoru ve společnosti, ale pouze v rámci zákona. Stejně tak i v rámci zákona mají působit orgány pro vymáhání práva. I ony musí plnit svou povinnost sloužit ruskému lidu i státu, ale také v rámci svých služebních povinností a v rámci zákona,“ poznamenal Putin.

Sobotní protestní akce, kterou organizoval štáb Alexeje Navalného, nebyla úřady povolená. Přitom je podle Putina nepřípustné, aby se na nelegální akce zvaly nezletilé děti.

„Takto postupují teroristé, když před sebou ženou ženy a děti,“ dodal ruský prezident.

Podmíněná odsouzení aktivisty

Ruský opozičník má dvě podmíněná odsouzení. První v případě kauzy státního podniku Kirovles, která je spojena se zpronevěrou více než 16 milionů rublů (4,7 milionu korun); druhé v případě společnosti Yves Rocher s krádeží více než 30 milionů rublů (8,7 milionu korun).

V prosinci 2020 navíc Vyšetřovací výbor RF zahájil trestní řízení proti Navalnému podle článku o podvodech ve zvlášť velkém objemu. Podle vyšetřovatelů byly pro potřeby řady neziskových organizací shromážděny dary od jednotlivců - 588 milionů rublů (169 milionů eur).

Vyšetřování je přesvědčeno, že Navalnyj jako vedoucí těchto neziskovek „utratil více než 356 milionů rublů (104 milionů korun) z této částky na osobní účely“, včetně „pořízení osobního majetku, materiálních hodnot a úhrad výdajů, včetně dovolené v zahraničí“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FeAU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPražská radnice rozšíří integrační aplikaci o arabštinu, čínštinu a ukrajinštinu. Proč zrovna v době koronavirového lockdownu?   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 07:43:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pražská radnice se pochlubila, že jí placené a organizované “integrační centrum“, rozvířilo integrační aplikaci rovněž o arabštinu, čínštinu a ukrajinštinu. Po angličtině, ruštině a vietnamštině to jsou další 3 jazyky. Prý je to tím, že lidé z tohoto jazykové prostředí neovládají češtinu. K čemu to ale je, když oficiálně prý v ČR žádní přistěhovalci z arabských zemí a Číny téměř nežijí? Proč se tak děje zrovna v době koronavirového lockdownu, který cíleně likviduje bílý Západ a podporuje nástup Číny? Že by náhoda, nebo sem naopak nyní pod pláštíkem koronaviru jsou stěhování uprchlíci z Afriky a Asie (což nám hlásí řada čtenářů)?! Otázkou je i k čemu je ona aplikace ve vietnamštině, když oficiálně jsou přece Vietnamci plně integrováni a jejich děti vítězí v literárních soutěžích z češtiny. K čemu je aplikace v ukrajinštině, když všichni Ukrajinci umí rusky?

Odpověď může poskytnout složení pražské radnice. Koalice Piráti, Praha sobě (podle znalců spíš by se to dalo nazvat “jistá vyvolená menšina sobě”) a TOP 09 – všechno otevřeně pro imigrantské a proti české strany.

-vědátor-
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč se Alexej Navalnyj vrátil do země, o níž tvrdil, že se ho snaží zabít?   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 07:39:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský protikorupční bloger Alexej Navalnyj se z nevysvětlitelných důvodů rozhodl vrátit do země, o které tvrdil, že se ho neúspěšně pokusila zabít, a je s podivem, že načasoval svoji cestu tak, aby se kryla s obdobím, které bezprostředně předcházelo inauguraci Bidena. Přičemž nejde o nic jiného, než o vyprovokování k hybridní válce, kdy nastupující prezident USA bude mít „veřejně věrohodnou“ záminku k zintenzivnění protiruského tažení, jíž bude předcházet zadržení Navalného kvůli porušování podmíněného trestu.

Mnoho lidí se pozastavilo nad tím, proč by se ruský protikorupční bloger Alexej Navalnyj vracel do té země, o které tvrdil, že se ho loni pokusila neúspěšně zabít, avšak přesně tohle se Navalnyj z nevysvětlitelných důvodů rozhodl o víkendu udělat.

Předtím se léčil v berlínské nemocnici, neboť byl otráven neznámou chemickou látkou, o níž západní mainstreamová média tvrdila, že jde o látku novičok, vyrobenou v Rusku. Moskva tato údajná obvinění rázně popřela. Koneckonců selský rozum nám říká, že Kreml by především nenechal Navalného odejít z Ruska, kdyby ho chtěl skutečně zavraždit. Rozhodně příběh o informační válce, který v poslední době spřádají nepřátelské síly, je o tom, že Rusko je takzvaný „ničemný režim“, který si zaslouží, aby byl agresivní cestou izolován od mezinárodního společenství, možná i prostřednictvím uvalení dalších sankcí.

Většina pozorovatelů očekávala, že Navalnyj stráví zbytek života v zahraničí, kde bude vystupovat jako symbolická, ale politicky nevýznamná „opoziční“ postava, jak je tento bloger obecně, avšak nesprávně, popisován. Proto byli všichni překvapeni jeho nedávným oznámením, že se vrátí domů, a to navzdory prohlášením místních úřadů, že bude zadržen kvůli porušování podmíněného trestu, což se nakonec skutečně stalo. Podle nařízení soudu bude zadržení trvat do 15. února.

Tato posloupnost událostí zase podnítila nového poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivana k ostré kritice Kremlu za dodržování vlastních zákonů. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová mu následně doporučila, aby dodržoval mezinárodní právo tím, že nebude zasahovat do národní legislativy suverénních států. Brzy nato ministři zahraničí Británie a Německa zopakovali Sullivanův požadavek, aby byl Navalnyj okamžitě propuštěn. Jak je evidentně vidět, tento incident je zneužíván za účelem informační války proti Rusku.

S ohledem na to se jeví jako přesvědčivé, že Navalnyj načasoval svůj provokativně nesmyslný návrat do Ruska tak, aby se překrýval s předvečerem středeční inaugurace Bidena. Účelem bylo vytvořit „veřejně věrohodnou“ záminku pro nastupujícího prezidenta, aby mohl zintenzivnit protiruské tažení následně po zadržení Navalného kvůli jeho porušování podmíněného trestu.

Celou tu dobu byl skutečným cílem Nord Stream 2, nikoli takzvaná podpora tzv. „demokracie“ a „lidských práv“ v Rusku, jak bylo zřejmé v okamžiku, kdy zahraniční lídři začaly požadovat sankce proti tomuto projektu krátce poté, kdy se poprvé objevily zprávy o otravě Navalného loni v létě. Biden také plánuje sestavit „Alianci demokracií“ jako součást nadcházející měkké síly USA, zaměřené na propojení geograficky nesourodé sítě spojenců. Budou tak mít „sjednocující důvod“ se sjednotit v souvislosti s odmítnutím zadržování Navalného, což by mohlo rovněž posloužit k přiblížení se k jejich velkému strategickému cíli.

Nemělo by se zapomínat na to, že prezident Putin minulý měsíc během své výroční tiskové konference obvinil Navalného (ačkoli ho přímo nejmenoval, ​​protože raději používá eufemismus „berlínský pacient“) ze spolupráce s americkými zpravodajskými agenturami, což dodává na věrohodnosti mé interpretace nedávných událostí - které jsou součástí předem naplánovaných provokací hybridní války, a to kvůli cílům, které jsem již objasnil výše.

Navalnyj nikdy ve skutečnosti nepociťoval, že by se ho jeho vláda pokoušela vloni v létě zabít, jinak by se na místo činu nikdy nevrátil, pokud by tomu tak opravdu bylo. Ani by mu to jeho manipulanti z řad zpravodajských služeb nedovolili. Pouze chtějí, aby sloužil jako „opoziční“ ikona, což je role, o které si myslí, že bude účinnější hrát ji v Rusku (ať už ve vězení nebo na svobodě), než někde v zahraničí, například v Německu. Proto se Navalnyj tajemně rozhodl, že se vrátí o víkendu domů, což samo o sobě vyvrátilo jeho předchozí tvrzení, že se ho Kreml pokusil neúspěšně zabít. Skutečným cílem jeho návratu je sjednotit „opozici“ a „ospravedlnit“ sankce proti plynovodu Nord Stream 2.

Andrew Korybko

Why Did Alexei Navalny Return to the Same Country that He Claimed Tried to Kill Him? vyšel 19.1.2021 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Poznámka editora

Ano, vypadá to jako pokus zastavit Nord Stream 2. Velmi zoufalý pokus. Nevím, ale zdá se mně, že se satanisté posledních par měsíců pořádně odkopali. Tedy tak, že už si lecčehos všímají i obyčejní Frantové z ulice. Ta šaškárna s Navalným je jen další v řadě trapných pokusů zničit či poškodit Rusko, ale od první chvilky je tak hloupá, že ji nevěří ani můj pes. Je v tom buď neskutečný amaterismus nebo neskrývaná arogance a pohrdání normálními lidmi. Nejspíše obojí.

A satanistům se přestává dařit i jinde. Amatérsky zfalšované volby, likvidace vlastenecky zaměřeného prezidenta Trumpa, otevřená a neskrývaná cenzura na internetu, k tomu hysterie s neexistující pandemií a chybějícími mrazáky mrtvol, ještě předtím nanebevzetí zdrogovaného černého kriminálníka a následné rabování a plundrování amerických měst fašistickou Antifou, to jsou všechno zoufale chybné kroky lorda Voldemorta a jeho pohůnků. Vystříleli za poslední rok nejtěžší munici, nepřesvědčili téměř nikoho. Co je důležité, je názor a následné chování mlčící většiny. To jsou ti, kteří se neobjevují v televizi a na předních stránkách novin. Ale současně to jsou ti, kteří nakonec rozhodnou o dalším směru pokračování světa. To jsou ti obyčejní Frantové z ulice, příliš šedí, aby byli zřetelně vidět, ale mocnější než stovky satanistů. A těm Frantům zvolna a pomalu padají šupiny z očí. Historce s Navalným nevěří nikdo. Satanistům to ještě nedošlo. A to je dobře. Budou dělat další chybné roky. Čím více chybných kroků, tím rychlejší bude jejich konec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8582-proc-se-alexej-navalnyj-vratil-do-zeme-o-niz-tvrdil-ze-se-ho-snazi-zabit.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo s tím?   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 07:36:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nerudovské dilema, co se starým slamníkem? Co s Navalným, jehož liberální ideje nejsou než trouchnivým podvodem a metody jakbysmet.

Kdysi jeden znalec Ruska tvrdil, že Jelcin je tak populární kvůli své mordě, od konce osmdesátých let se energická Jelcinova tvář pomalu měnila v nabobtnalé nic, podobně Navalný, sexy tvář nedávného mladíka se vlivem alkoholu a pohodlného života začíná podobat tváři staré baby, včetně Jelcinovské asymetrie těla.

Co s tímto očividným agentem západního podvodu? Rusko není ve snadné situaci, všechno je povoleno, aby se tento agent bidenovské svobody dostal k moci. Západ evidentně platí tisíce lidí kolem něho, kteří mu dělají stafáž, část štábu není ruského původu.

Text k propagačnímu videu s Putinovým palácem byl podle lingvistických odborníků prokazatelně přeložen z angličtiny. Řadu dní informační a reklamní specialisté cílili na mládežnické skupiny včetně nezletilých, aby je svedly k účasti na demonstracích. Např. ve Vladivostoku demonstrovalo 300 lidí, z toho 200 bylo nezletilých.

Rusko zažilo píár úder, cílená propaganda protistátních protestů na různé populační segmenty, např. reklama protestů na videích s hollywoodskými novinkami, influenceři neztráceli čas s kritickou většinou, soustředili se na pasívnější procento mládeže vyhodnocené jako přístupné západním svodům.

Mládež si od účasti na akci slibovala sociální status v brzké budoucnosti, otevřenou cestu k západním džobům atd.

Americké velvyslanectví se aktivně zapojilo, minulý týden zveřejnilo na svým stránkách organigram protestních pochodů, něco podobného se dá kvalifikovat jako hrubé vměšování a zneužití diplomatické půdy, ale to je u západních vulgárních demokracií dnes normální, pokud by něco takového provedlo Rusko, sankce by stíhala sankci.

Celá protestní komedie není než píár komedií, mladí bojovníci za destrukci státu mají vizi sladké odměny života na západě, u Navalného širšího štábu je běžné, že dobře postavení členové této struktury volně pendlují mezi západními hlavními městy a Ruskem, ne autostopem, ale ve finanční vatě. Vize fiktivní, vylhané prosperity je hlavním životním motorem velké části dnešní mládeže, možná to v Rusku nebude tak tragické jako zde.

Navalný se může bez problému prezentovat v letošních parlamentních volbách, podle průzkumu dostane 6% hlasů, ovšem stejně jako Lenin, kterému se představa voleb do sovětů nezdála moc zajímavou, dá přednost pokusům o revoluci, co s 6% v parlamentu, stejně jako v Leninově případě, za podpory německého nebo amerického imperialismu, stačí malá podpora v populaci, aby se pokroková klika, sociální nebo liberální, zmocnila moci.

Otázka Nerudova slamníku byla především technickou otázkou, co se smetím? Ruské státní vedení dnes tvoří extrémně schopní, na rozdíl od našich končin, poradí si s technikou problému, i když má tak velké krytí v celém západním establishmentu. Pár hodin pasívní účasti na zasedání ruské bezpečnostní rady by muselo být pro dotyčného životním zážitkem.

Na prvním místě v spekulaci o řešení - je možné programovými prostředky vstoupit do sítí facebooku, twitteru, instagramu atd., které mají centrální servery mimo Rusko a blokovat tam posty s výzvami a organizací protestů? Je možné toto řešit na centrálních bodech internetovské sítě, které se nachází v Rusku? Pokud je to možné, pak je problém se smetím typu Navalný vyřešen.

Ruské sociální sítě jako VKontakt na popud prokuratury podobné výzvy a reklamu násilí zablokovaly. Rusko a konečně žádný stát, si nemůže dovolit nechat na svém území volně působit propagagandistickou strukturu typu amerických sociálních sítí. Je naivní se domnívat, že youtube, facebook, twitter, instagram, tiktok atd. přenesou databáze ruské komunikace do Ruska a budou respektovat ruské zákony, spíš dělat reklamu americkému imperialistickému pojetí demokracie.

Dokonce situace je tak absurdní, ruský facebook se monitoruje na serverech v Kyjevě a ve Varšavě, u úhlavních nepřátel a protiruských štváčů.

Pokud není možné technicky zasahovat do sítí facebook, twitter atd., pak se musí v ruském informačním prostoru tyto sítě úplně zablokovat, módní influenceři propagující kosmetiku a protistátní násilí jednoduše přijdou o džob.

Ve velkých městech, kde je mládež zkušenější v komunikaci a není tak přístupná demagogii, na demonstrace přišlo relativně velmi málo lidí, např. ve 20 milionové Moskvě podle policie 4 000, podle Reuters 10 000, což je nic, větší poměr demonstrantů k celkové populaci lokality se pozoroval v menších oblastních městech. V celé zemi demonstrovalo 30-40 000 převážně mladých.

Ruská prokuratura si počíná velmi aktivně a účinně, při vší korektnosti, její mluvčí prohlásila, že každý případ rozpracují a právně osvětlí, prokuratura začala stíhat internetovské vyzyvatele k nezákonným protestům, obzvlášť ty, kde je podezření z provokování málo zletilých, hrozí jim velké finanční pokuty, je možné, že to k zablokování podobných komedií v budoucnosti bude stačit. Všeobecně političtí pozorovatelé soudí, že protest nebyl úspěšný.

RokAJehoDny
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudou naše soudy vydávat české občany do SRN k věznění za urážku spolkové kancléřky?   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 07:29:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na plénu Evropského parlamentu (EP) jsme tento týden projednávali iniciativní zprávu vyzývající k rozšíření působnosti Evropského zatýkacího rozkazu. Média hlavního proudu si tohoto dokumentu prakticky nevšimla, i když jde o výbušný materiál, který vyzývá k dalšímu narušení ústavního pořádku nejen ČR.

S mnoha právními instituty je to podobné jako s léčivy. Při vhodném použití mohou zachraňovat životy. Při nesprávném se mohou stát vražednou zbraní. Inzulin může při podání správné dávky diabetikovi zachránit život. Jeho vpíchnutí do těla člověka, který touto chorobou netrpí, nebo při aplikaci nadměrné dávky může způsobit usmrcení. Proto je nutné jej používat velmi opatrně a s rozmyslem. Stejně jako např. Evropský zatýkací rozkaz, který při použití na teroristu připravující hromadnou vraždu lidí v jiném členském státě, může zachránit mnoho životů. Nebo jiné při nedbalé práci soudců zničit.

Podle článku 14 odstavce 4 Listiny základních práv a svobod, která je nedílnou součástí Ústavy ČR, „nesmí být občan nucen k opuštění vlasti“. Přes existenci stejných nebo podobných ustanovení ve většině ústav členských států EU Evropská rada v roce 2002 schválila vydání rámcového rozhodnutí o evropském zatýkacím rozkazu a o předávání mezi členskými státy EU. Tento akt byl schválen v reakci na události z 11. 9. 2001 a byl nazván „posílenou justiční spoluprací EU“.

Rámcové rozhodnutí Rady umožňuje v případech 32 druhů protizákonných jednání nejen zrychlené zatčení, uvalení vazby a následné vydávání osob podezřelých, obviněných, nebo odsouzených ze spáchání některého z trestných činů uvedených v seznamu. Členské státy se v něm bez novelizace svých ústav zavázaly vydávat vlastní občany k trestnímu stíhání do zahraničí. Jako by již jiné státy EU nebyly cizinou, ale jen jinou provincií téže říše.

Unijní státy se v rámci „Evropského zatykače“ vzdaly některých svých kontrolních pravomocí. Mimo jiné práva ministrů spravedlnosti zablokovat svým rozhodnutí vydání občana svého státu ke stíhání nebo uvěznění do jiné země EU, pokud by dospěl k závěru, že skutek, pro nějž jiný stát požaduje občanovo zatčení a předání, není v občanově vlasti trestný. Odbourání možnosti nouzového zásahu ministra spravedlnosti v zablokování vydání vlastního občana bylo vydáváno za „depolitizaci“ mezinárodní justiční spolupráce. Na případě vydavatele Wikileaks Julina Assange se ukázalo, že to naopak otevřelo dveře k nebezpečné politizaci trestního řízení.

V rámci snahy o předvedení „rychlé reakce“ na teroristické útoky civilními letadly na mrakodrapy v USA premiéři tehdejších států EU práci na posílení justiční spolupráce „odflákli“. Ve výčtu jednání, u nichž lze použít – správně by se to mělo nazývat „unijní zatykač“ – jsou vyjmenovány skutky, které jsou prakticky ve všech členských státech trestnými činy s vyššími tresty. I když se v různých zemích tyto skuty v trestním právu nazývají různě. Což by ještě tolik nevadilo. V rámci snahy o rychlost se však tehdy nikdo nenamáhal s porovnáním definic těchto trestných činů. Což už problémy vyvolává.

Právě na případě Assangeho se tento průšvih stal veřejně známým. Evropský zatykač by měl fungovat tak, že soud některého členského státu vydá příkaz k zatčení k osoby, která se na jejím území měla dopustit některého z trestných činů, pro nějž lze „unijní zatykač“ použít. Soudce jej poté vloží do schengenského informačního systému, čímž se soudní příkaz dostává elektronickou cestou ke všem soudům a policejním organizacím v členských státech EU. Policista kdekoli na území Unie pak může takového člověka zatknout.

Rozhodnutí Rady o Evropském zatýkacím rozkaze zatím ponechává soudům, v jejichž obvodu byl takový člověk zatčen, aby v rámci rozhodování o tom, zda má být zatčený předán, posuzoval, zda je skutek trestný nejen v zemi, která zatčeného požaduje, ale i v zemi, kde soud rozhoduje o vydání. V právní hantýrce se to nazývá „zásada oboustranné trestnosti“.

Jde o starou podmínku, která je zakotvena i v Úmluvě o mezinárodní policejní spolupráci, kterou byl zřízen Interpol. Podle této zásady ČR nevydává své občany Saudské Arábii ke trestnímu stíhání pro urážku proroka Mohameda.

Posuzování oboustranné trestnosti předpokládá i rozhodnutí Rady o Evropském zatykači. Na rozdíl od úmluvy o Interpolu však soud omezuje lhůtou 60 dnů během níž musí rozhodnout. Tuto lhůtu lze prodloužit jen o 30 dnů. V praxi to soudy projednávající vydání zatčeného do jiné členské země může omezovat ve zkoumání, zda je skutek, pro jehož spáchání má být zatčený vydán do jiné země, trestný i v zemi, kde byl zatčen.

První evropský zatykač na Juliana Assange vydal soud ve Švédsku pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění. Vydavatel Wikileaks byl na jeho základě zatčen ve Velké Británii, která tehdy byla členem EU, a kde je znásilnění rovněž trestné. Ovšem švédská definice znásilnění je poněkud širší než definice britská nebo česká. Podle našeho Trestního zákoníku se znásilnění dopustí ten, „kdo jiného člověka násilím, pohrůžkou násilí nebo jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo k tomu zneužije jeho bezbrannosti.“ Britská definice je podobná té české. Ve Švédsku však může být trestně stíhán i muž, který se ženou souložil bez kondomu, bez jejího výslovného souhlasu. Což se těžko dokazuje.

Švédský soud vydal na Assangeho evropský zatykač na základě svědectví ženy, s níž vydavatel Wikileaks souložil bez ochrany. Soud zatykač vydal i když v tomto případě proti sobě stála dvě tvrzení, které bylo obtížné podložit jiným důkazem. V Assangeho případě se hodně hovořilo o tom, že svědectví žalující ženy bylo křivé a bylo učiněno na nátlak tajných služeb. Dotyčná později své tvrzení o znásilnění odvolala. Švédský soud žádal o vydání Assangeho a odmítal přitom přistoupit na žádost vydavatelových obhájců, vznesenou prostřednictvím britského soudu, že v případě uznání neviny nebude vydán k trestnímu stíhání do USA. Americké justiční orgány se dožadují jeho vydání ke stíhání za špionáž kvůli zveřejnění informací o válečných zločinech, jichž se dopustili příslušníci US Army.

Po 11 letech od prvního zatčení je Julian Assange stále vězněm, už přes rok v britské vazební cele. I když už se dávno prokázalo, že žádné znásilnění nespáchal a že v jeho případě jde o politicky motivované stíhání nepohodlného novináře. I přes prvoinstanční rozsudek britského soudu, který zakázal jeho vydání do USA, je stále zbaven osobní svobody, protože advokáti americké vlády se odvolali. Jak dlouho ještě bude muset ve věznici strávit, nikdo neví. Obávám se, že v jeho případě jde o použití všech institutů omezujících jeho svobodu až do krajnosti. O stíhání pro stíhání. Jako výstraha všem, kdo by chtěli zveřejňovat pravdu, která se nehodí „deep state“.

Po zjištěních, jak lze evropský zatykač zneužít k perzekuci politicky nepohodlných osob, považuji za naprosto nemístný požadavek na rozšiřování jeho působnosti i na tzv. verbální trestné činy motivované nenávistí, tzv „hate speech“. Evropský zatykač je procesním nástrojem, který prakticky omezuje rozhodujícího soudce v hledání spravedlnosti. Upřednostňuje tzv. formalistické pojetí práva. Umožňuje zneužití soudní moci k provádění nespravedlivých skutků v rámci zákonných pravidel.

Rámcové rozhodnutí Rady o evropském zatykači má mnoho chyb, které je nutné opravit. Bez jejich nápravy nemohu souhlasit, aby působnost unijního zatykače byla rozšířena tak, aby jej bylo možno použít k postihování trestných činů „urážky hlavy státu“ nebo představitele vlády. U nás tyto činy trestné nejsou. V Německu můžete být odsouzeni do vězení i za zveřejnění zločinů, jichž se v Turecku dopouští režim islamistického diktátora Recepa Erdogana.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSocialismus ničí charaktery lidí jimž vládne ...   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 04:25:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
47 minut k omezování svobody slova (nejen) na západních univerzitách, společnosti, o tom jak levice ničí už sto let charaktery lidí. Levice stvořila horšího Rusa, horšího Číňana, Čecha, Maďara, Poláka.. a teď Američana. A nechoďte na mě s pravičákem Hitlerem, četli jste jeho projevy a tu jeho slavnou knížku?

Mimochodem tam Denis Prager říká to, co říkám já už pár let. Dojde k oddělení měst a venkova. On pokládá otázku, která strana za 50 let vytvoří spokojenější lidi a vybuduje svobodnější společnost. Zajímavá je část uprostřed, kde mluví o "sovětizaci Kalifornie".


euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpanělský list ABC práskl, že na protestech v Rusku se podílela ambasáda USA   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 04:22:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To jste asi vědět neměli. Španělský list ABC nedrží basu. Práskl, že na organizaci protestů v Rusku se podílela ambasáda USA.

Ta na svých webových stránkách už od čtvrtka informovala odkud a kde se manifestatnti v jednotlivých městech Ruska sejdou, kudy půjdou, a jako potměšilou fejkovou třešinku na dortu uvedla, že se půjde na Kreml, což neplánovali ani samotní organizátoři.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, jakou rusofóbii by v USA asi vzbudilo, kdyby ruská ambasáda podněcovala demonstranty, nota bene v tažení na Kapitol…

Zdroj: https://www.abc.es/internacional/abci-embajada-eeuu-moscu-ayudo-manifestantes-apoyaban-navalni-202101240131_noticia.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská republika podpoří rozšíření sankcí proti Rusku kvůli defraudantovi Navalnému   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 04:19:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na pondělním zasedání ministrů zahraničních věcí Evropské unie Česká republika podpoří rozšíření sankčního seznamu proti osobám v Rusku, které se podílely do zatčení blogera Alexeje Navalného, prohlásil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

„Na pondělním zasedání Rady ministrů zahraničních věcí EU bude Česká republika podporovat rozšíření sankčního seznamu proti těm osobám v Rusku, které jsou zapojeny do zatčení Navalného. Budeme to brát v úvahu i ve dvoustranných vztazích se zástupci Ruské federace,“ řekl Petříček během svého nedělního vystoupení na ČT.

Ministr ve svém mikroblogu na Twitteru již předtím odsoudil zatčení Navalného a zadržení řady účastníků sobotních demonstrací na jeho podporu v různých ruských městech.

Podle ministra by měla Česká republika do budoucna přehodnotit celkové vztahy s Ruskou federací, a to včetně ekonomických.

Na otázku, zda pozve ruského velvyslance v Praze na ministerstvo zahraničí v souvislosti s událostmi v Ruské federaci, Petříček odpověděl, že o tomto tématu bude diskutovat se svými kolegy s ohledem na současnou epidemiologickou situaci. Samotný ministr je v současné době nemocný koronavirem a je v izolaci.
Zatčení Navalného a zadržení řady účastníků sobotních demonstrací na jeho podporu odsoudil během svého nedělního vystoupení na TV Prima i první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.

Podle vicepremiéra je postup ruské vlády proti Navalnému „obrovskou ostudou Ruské federace“, která ukazuje obavu režimu z nestability a vlastních občanů. „Jsou naštvaní,“ řekl v pořadu televize Prima Hamáček s tím, že lidé v Rusku vyrazili v sobotu demonstrovat i v místech, kde mrazy spadly až na minus 50 stupňů Celsia.

„Ten zásah byl brutální a ještě pokračuje, pokud vím. Takto se nechová stát, který se nebojí vlastních občanů,“ uvedl Hamáček a poukázal na dění v Bělorusku, které je podle něj situaci v Rusku podobné.

Poznámka redakce IK: Zajímavé je. že držel hubu když v USA postříleli hned několik demonstrantů, kteří vstoupili na Kapitol

Zatčení Navalného a nelegální protestní akce v Rusku

Navalnyj byl zadržen 17. ledna v Šeremetěvu po svém návratu z Německa, kde byl léčen po incidentu s údajnou otravou. Městský soud v Chimkách umístil Navalného na 30 dní do vazby. Podle Federální vězeňské služby byl Navalnyj, po němž bylo vyhlášeno pátrání, zatčen za opakované porušování zkušební doby během svého podmíněného trestu.

V sobotu se v různých městech Ruska konaly nepovolené protesty. Příznivci Navalného vyzývali lidi k účasti v nich. Ruské ministerstvo vnitra a generální prokuratura opakovaně upozorňovaly na odpovědnost jak organizátorů, tak i řadových účastníků nepovolených akcí. Generální prokuratura současně požadovala zablokování výzev šířených na internetu, které podněcovaly k účasti na těchto akcích, což je samo o sobě zákonem zakázáno. Podle prezidentova tiskového tajemníka Dmitrije Peskova vyzývají k akci „určití provokatéři“, jejichž jednání „je nám naprosto jasné“.

Ruské ministerstvo zahraničních věcí dříve doporučovalo zahraničním politikům komentujícím situaci s Navalným, aby dodržovali mezinárodní právo a řešili problémy svých zemí, a v pondělí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poznamenal, že prohlášení západních politiků na toto téma jsou „jako přes kopírák“. Peskov prohlásil, že Kreml nehodlá poslouchat prohlášení ze zahraničí o Navalném.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fend
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon kupuje údaje o pohybu lidí bez soudního příkazu   
Pridal tk Pondělí 25 leden 2021 - 04:12:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zpravodajská agentura Pentagonu již několik let nakupuje komerčně dostupné databáze o místě pobytu a pohybu Američanů a cizinců, aniž by disponovala soudním příkazem, píše New York Times s odvoláním na dokumenty poskytnuté v reakci na žádost senátora Rona Wydena.

Jak vyplývá z dokumentů, zaměstnanci agentury v rámci pěti vyšetřování za posledních dva a půl roku sledovali pohyb Američanů pomocí zakoupené databáze, kde informace pocházejí z aplikací na smartphonech.

Podle této publikace se tím otevírá mezera v americkém zákoně: zatímco úřady jsou povinny požadovat povolení, aby donutily telefonní společnosti zveřejňovat údaje o místě pobytu svých klientů, vláda může místo toho podobné údaje nakupovat od zprostředkovatelů bez soudu.

Sdělovací prostředky dříve uváděly, že americké orgány tyto údaje někdy používají za účelem vymáhání práva „na území státu“, například při imigračním vyšetřování. „Je také známo, že armáda někdy používá údaje o místě pobytu pro výzvědné účely,“ píší noviny. Dále se uvádí, že agentura „zřejmě většinou kupuje a využívá údaje o místě pobytu při provádění vyšetřování ohledně cizinců v zahraničí“, aby objevila hrozby pro americké jednotky rozmístěné po celém světě.

Zprostředkovatelé údajů, od nichž zpravodajské služby nakupují základny, „neoddělují Američany a zahraniční uživatele“ - informace filtruje a do samostatné databáze zařazuje lidi nacházející se na území USA již sám úřad, uvádějí noviny. Analytici pak musí žádat o zvláštní povolení, aby získali povolení k přístupu k databázi informací o Američanech; takové povolení bylo vydáno za posledních dva a půl roku pětkrát, píše New York Times.

Senátor Wyden má v úmyslu zavést zákon na ochranu údajů o pobytu Američanů. Tuto praxi popsal jako zásah do ústavních práv na soukromí. Noviny neupřesňují, občanů kterých zemí za hranicemi USA se týkají informace, které takovým způsobem agentura získává.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FemZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1978 sec,0.0365 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,322kB