Středa 27 leden 2021
Kupujme v zájmu zdraví a života vakcínu z Ruska, když to nefunguje přes EU   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 14:11:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už bychom se konečně měli naučit to, že ideologie je vždy v příkrém rozporu se zájmy občanů. Když jde o život, tak se musí jednat. Historie nás učí: Vždy se ukázalo, že košile je pro každého bližší než kabát.

Západní demokratické mocnosti, Velká Británie a Francie (s kterou jsme měli dokonce smlouvu) nás, jedinou demokratickou zemi ve střední Evropě, předhodily čistě totalitnímu Německu, i když už bylo jasné, že Německo bude, v návaznosti na Norimberské zákony, dokonce rasistické a zrůdné.

Tyto dvě mocnosti, z čisté sobeckosti a zbabělosti, vyšly vstříc nehorázným požadavkům hitlerovského Německa a nechaly odtrhnout od naší republiky území, která byla od počátku naší statnosti vždy územími českými. Němečtí kolonisté tam byli pozváni českými králi Přemyslem Otakarem I. i II. Tyto dvě mocnosti věděly, že československá armáda je jednou z nejlépe vyzbrojených v Evropě a stačilo prostě Hitlerovi vstříc nevyjít, pohrozit vojenským zásahem při eventuálním napadení ČSR a Německo, tehdy ještě nedostatečně vyzbrojené, by ustoupilo. Zároveň měla ČSR použít tvrdší zásahy proti vnitřnímu nepříteli. Měli jsme ještě trest smrti za vlastizradu (Henlein, K.H. Frank). Nakonec se Německo vyzbrojilo právě našimi zbraněmi. Ještě v prvních letech války používalo naše vynikající tanky. Jelikož mluvím plynně německy, tak jsem se v Baku, kde jsem byl jako prezidentský kandidát kontrolovat tamní prezidentské volby v roce 2018, hovořil s kontrolorem z Německa, znalcem vojenské historie, že nebýt ČS zbraní, tak by Německo nebylo dostatečně vyzbrojeno na válku. Ostatně naše zbrojovky pro Říši vyráběly, po záboru zbytku našeho území, po celou dobu války. Čili První republika se orientovala pouze na západ a výsledek se dostavil. Přes 300 tisíc zavražděných ČS občanů a devastace národa, zničení tvrdé české měny, otroctví.

Po válce jsme se zase orientovali pouze na východ. V roce 1947 jsme nepřijali Marshallův plán. To jsme ještě mohli. Ale z ideologických důvodů jsme, na doporučení Stalina, odmítli. Výsledek? Únor 1948. Pokračování ničení ducha našeho národa, které započalo za Protektorátu. Devastace národního hospodářství, které mohlo z Marshallova plánu profitovat. Invaze v roce 1968. Pokračování, prověrky, zákazy vykonávání povolání. Výsledek jednostranné orientace na východ.

Pro převratu 1989, blesková orientace na západ, houfné převlékání kabátů, z náruživých svazáků noví miliardáři, z veksláků, úctu požívající boháči. Nařízená privatizace všeho možného, co mohlo prosperovat jako státní podniky, zničení toho co fungovalo (podniky zahraničního obchodu), špičkového zbrojního průmyslu, na což hned naskočili novodobí přátelé ze západu. Sotva jsme vyskočili z jednoho chomoutu, Rada vzájemné hospodářské pomoci, ihned naskočení do druhého, EU.

Výsledek? V ČR domácím subjektům skoro nic nepatří, cizinci si kupují nemovitosti protože vlivem nízké kupní síly naší koruny, na to prostě mají spíše než naši občané. Vyvádění více než 300 miliard ročně na dividendách z republiky, a to včetně tantiém za vysílání zahraniční hudby v rádiích, včetně veřejnoprávních.

O.K. To všechno bychom my, kteří jsme přežili Bílou Horu, Protektorát i rok 1968, nějak ustáli. Jenže, přátelé, teď jde o život. Prostřednictvím EU můžeme nakupovat pouze sedm vakcín. Měla být očkována vakcína Pfizer – BioNTech, výrobek americko – německé firmy. Omezuje dodávky i do ČR. Anglická firma z Oxfordu, též nebude dodávat v množství, které potřebujeme, atd. atd. Vládo, pane premiére, zájmu našich seniorů i lidí v aktivním věku, vzmužte se, a tak jako Orbán a Maďarsko, uzavřete smlouvu s ruskou firmou na dodávku spolehlivé vakcíny, navíc vyrobené na tradičních základech, Sputnik-V. Jednejme v zájmu zdraví národa a ne podle ideologie a přání těch, co vždy nakonec budou sami jednat podle přísloví, že košile je bližší než kabát.

Mgr. Petr Hannig
Autor je předseda Rozumných
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMalý Turek (11), který vyhrožoval učitelce uříznutím hlavy, byl rodiči přesunut do islámské školy. Jistě tam z něj vyroste loajální “nový Němec”   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 07:57:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před časem vyhrožoval mladý turecký žák (11) učitelce na berlínské škole Christiana Morgensterna ve čtvrti Spandau uříznutím hlavy. To už bylo moc i na tamější pedagogy a vnikl “skandál” v mediích. Rodiče mladého muslima sice ze všeho vinili školu, ale nakonec byl mladý muslim pokárán a byla mu doporučena psychiatrická léčba.

Rodiče mladého muslima ale vyřešili celou záležitost po svém. Přehlásili ho do soukromé muslimské školy (ano, v sekularizovaném Německu existují legálně soukromé muslimské školy!).

Tam z něj jistě vyroste loajální nový Němec, který bude ctít ústavu a práva ostatních obyvatel nemuslimského vyznání, žen a původních obyvatel.

Milan v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCovidový tunel v ČR: Ministr zdravotnictví odpálil bombu, že jeden covidový test v ČR hrazený státem stojí téměř 6 000 korun...   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 07:50:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Covidový tunel v ČR: Ministr zdravotnictví odpálil bombu, že jeden covidový test v ČR hrazený státem stojí téměř 6 000 korun, v přepočtu 230 EUR a pouze jedna třetina obětí z oficiální statistiky opravdu zemřela na Covid-19 v přímé souvislosti! Všechno ostatní jsou “nafoukanci”, jak se mezi řediteli českých nemocnic říká zemřelým, kteří nafukují covidovou statistiku a jsou do systému hlášeni jako oběti covidu, ale ve skutečnosti zemřeli na něco jiného, třeba autonehodu! O nafukování čísel jsme psali už před půl rokem, byla to prý konspirace, teď je to už najednou realita a věc už řeší poslanecká sněmovna!

Český ministr zdravotnictví Jan Blatný odpálil nový skandál v České republice, který potvrzuje články a informace Aeronetu z poloviny loňského roku. Tehdy naše informace byly označovány za konspirace, dnes je potvrzuje český ministr zdravotnictví. K čemu došlo? Ministr Blatný totiž v neděli v pořadu OVM na České televizi vypustil naprostou bombu, tedy ve skutečnosti hned dvě, protože vyjevenému Václavu Moravcovi potvrdil, že vláda ČR do této chvíle vynaložila na testování covidu v ČR celkem 25 miliard korun, což je pětkrát více, něž kolik se původně myslelo, takže i Václav Moravec byl z této informace v šoku. A to nebylo všechno. Druhá bomba explodovala ve chvíli, kdy ministr uvedl, že v ČR zemřela na covid jen třetina lidí z té oficiální statistiky zhruba 15 000 mrtvých, kteří údajně zemřeli na virus.

Podle ministra jich prokazatelně na virus zemřelo jen asi 5 000, zbytek tvoří lidé, kteří zemřeli jiným způsobem a bez souvislosti s působením viru, ovšem po smrti byl virus v těle detekován. Podle ministra je problém v tom, že do těch statistik se dostávají třeba oběti autonehod, u kterých posmrtně vyjde test pozitivně, takže nemocnice je automaticky zanese do centrálního informačního systému jako oběti covidu a následně nemocnice na takového zemřelého pacienta čerpají od pojišťoven a rovněž od českého státu větší peníze, než kdyby oběť byla vedena v normálním režimu jako oběť dopravní nehody. Nemocnice totiž mají za pozitivní pacienty mnohem a mnohem vyšší bonifikace a úhrady od pojišťoven. Naše redakce na tento tunel upozorňovala již v několika článcích v půlce minulého roku, ale teprve teď v lednu 2021 se tím začíná někdo zabývat.

V Česku podle ministra stojí daňové poplatníky jeden virový test 230 EUR… to nevymyslíš!

Mezi řediteli nemocnic se dokonce podle našeho zjištění vžilo nové a slangové označení pro tyto zemřelé, kteří zemřou na něco úplně jiného, ale protože posmrtně test odhalí virus, tak jsou zaneseni do databáze jako oběti koronaviru. Říká se jim v žargonu “nafoukanci” a je to prý odvozené od toho, že tito zemřelí doslova “nafukují” státní statistiku zemřelých na covid. Ministr Jan Blatný tuto informaci v neděli odpálil, že pouze jedna třetina z té statistiky je tvořena prokazatelně obětmi viru, který ovlivnil v přímém důsledku příčinu smrti. Zbytek statistiky prostě obsahuje “nafoukance”.

Tato informace otřásla i poslaneckou sněmovnou, a ta chce kvůli celé věci svolat mimořádné zasedání. My jsme přitom na tuto praxi upozorňovali už od poloviny loňského roku, když nám do redakce začaly chodit svědecké výpovědi lékařů a sester z českých nemocnic, že mají z vedení nakázáno nahlašovat do statistik virových obětí všechny zemřelé, u kterých je zjištěn pozitivní test, a to bez ohledu na příčinnost ve vztahu k úmrtí osoby. Situace je opravdu alarmující a počet “nafoukanců” v oficiální statistice stále roste.

My jsme se tedy v redakci dali do počítání a přepočítali jsme ministrovu informaci o nákladech 25 miliard korun na jeden jediný test. Podle oficiálních informací k dnešnímu dni 26. ledna 2021 bylo v ČR za celou dobu od počátku pandemie otestováno 4 459 211 osob, takže pokud náklady na testy vyšplhaly podle slov ministra na 25 miliard korun, potom jeden test vychází bezmála na 6 000 korun, což je spolehlivě nejdražší test v Evropě, protože v přepočtu je to zhruba 230 EUR. A to přitom zde vůbec nemluvíme o antigenních testech, kde jeden test vychází okolo 2 až 3 EUR, ale mluvíme zde hlavně o PCR testech.

Průměrná cena PCR testu v Praze včetně certifikátu, pokud se půjdete komerčně testovat do privátní laboratoře, tedy nikoliv do státního zařízení, je v současné době okolo 1 600 Kč, a to podle informací dostupných na webu. Český stát jako provozovatel vlastní sítě státních a fakultních nemocnic musí mít logicky ceny mnohem a mnohem nižší. Jenže částka 6 000 korun za jeden test, to je český tunel za bílého dne. Takový vejvar!

Rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví na moderní způsob

Znovu je potřeba zdůraznit, že ten náklad na jeden test je tak obrovský, že jej nelze omluvit ani mzdovými nebo provozními náklady laboratoře, protože u státních zařízení jsou ty náklady nula nula něco, protože ti zaměstnanci v těch laboratořích fakultních a státních nemocnic tam už jsou zaměstnáni dávno a mají svůj plat, který není odvislý od nákladů na testování koronaviru. Takže ta částka 6 000 korun se musí týkat skutečně a pouze jenom samotného výkonu toho PCR testu, jeho samotného zpracování, a v tom případě potom je na místě otázka, kde ty peníze končí?

V Česku se navíc od prosince/decembera minulého roku testuje plošně za použití antigenních testů, což orientaci v nákladech ještě více komplikuje. Není totiž jasné, jaká část z těch 25 miliard šla na PCR testy, a kolik peněz šlo na nákupy milionů antigenních testů pro plošné dobrovolné testování zahájené koncem minulého roku. Je úplně jedno, jestli ty peníze byly vynaloženy na PCR testy, nebo na antigenní testy, protože obojí za 6 000 korun na jeden test je takové chucpe, že to lze označit za největší rozkrádačku prostředků v socialistickém vlastnictví, rozuměj prostředků státního rozpočtu, jakou si vůbec lze představit.

Nemocnice vyhazují z pokojů skutečné pacienty a dávají do nich důchodce s pozitivním testem na pozorování, pojišťovny totiž za virového pacienta na pozorování na lůžku platí mnohem více, než za chudáka po bouračce v autě

Znovu tady vidíte, že rozdíl mezi údajnou konspirací na Aeronetu a realitou je zhruba půl roku. Proč se ale tato informace dostala ven z úst ministra zdravotnictví? Proč ministr odhalil tyto informace? Podle všeho se zdá, že uvnitř vlády to začíná skřípat a začínáme být svědky manévrů před podzimními volbami. Pokud se totiž začne celá věc vyšetřovat, bude asi zajímavé sledovat, kdo nakupoval antigenní testy, kolik si účtují fakultní nemocnice za PCR testy, kolik soukromých labů poskytuje fakultním nemocnicím subdodávky služeb, kolik ředitelů nemocnic je přímo zainteresováno na objemech covidových pacientů na odděleních na úkor ostatní zdravotní péče, která je odkládána, přesunována, rušena na neurčito atd.

Napsalo nám do redakce už několik lékařů a sester, že u nich v nemocnicích došlo k tomu, že vyházeli z pokojů všechny pacienty po operacích, kteří měli být ještě v péči nemocnice, poslali je domů a na jejich místa ulehli důchodci na pozorování, protože mají pozitivní testy. Přišlo to ze shora od ředitelů. Důvod je jednoduchý, nemocnice totiž za pozitivně testované pacienty dostává mnohonásobně vyšší úhrady od pojišťoven, takže nemocnicím se nevyplatí hospitalizovat na lůžkách “obyčejné” pacienty bez pozitivního testu. Situace je podle svědků potom taková, že když se objeví akutní případ, musí ho odvézt do vojenské nemocnice, protože všechna ostatní nemocniční zařízení se přeorientovala na “virové ležáky”, jak přezdívají sestry důchodcům s pozitivním testem, kteří leží na pozorování na pokojích.

Covidové nevolnictví se má stát novým normálem

Nejhorší je skutečnost, že virus SARS-Cov-2 nikam neodejde, nezmizí, stejně jako nezmizí chřipka, i když se o ní nemluví, jako kdyby už neexistovala. Virus v populaci zůstane a nespolehlivé testy zajistí, že od podzimu do jara, každý rok, už napořád, budou lockdowny, budou plošná testování, plošná očkování, budou se kontrolovat covidové pasy, bude se špehovat, sledovat, monitorovat, úplně se změní způsob lidského života, lidé postupně se začnou bát jeden druhého, protože co když se od člověka bez hadru na hubě nakazí? Všimněte si té hysterie a fašizace už dnes, jak lidé se začínají štítit osob bez roušky, jak je zdaleka obchází, jak se jich doslova bojí.

Tohle vymysleli samozřejmě globalisté úmyslně, aby se zabránilo osobnímu setkávání a shromažďování lidí, což je pro Dům Sion velká hrozba při implementaci Velkého resetu, protože shromažďování lidí znamená demonstrace a odpor proti zavádění Total Control ve společnosti. Takže, když se nějaká demonstrace dnes uskuteční, je označená za nelegální a v rozporu s epidemiologickými předpisy na ochranu zdraví a premiér před úřadem vlády nařídí zahájit palbu gumovými projektily do protestujících, jako jsme viděli 17. listopadu v Bratislavě na Slovensku. Na podzim v ČR budou volby a bude zajímavé sledovat, která politická strana si dá do programu, že ukončí veškerá testování a očkování, protože jde o nástroje teroru, útlaku a prostředku na zavedení totální kontroly obyvatelstva. Uvidíte, kolik politických stran se na tomto kroku odkope.

Aktualizace 20:15 – Koalice s komunisty zabránila, aby se o skandálu jednalo ve sněmovně

Poslanci Hnutí ANO, ČSSD a KSČM, kteří tolerují vládu, zabránili tomu, aby ministr zdravotnictví Jan Blatný musel vysvětlovat svá slova o počtu obětí s covid-19 a i to, že výdaje za testy covid už dosáhly 25 miliard korun. Jako mimořádný bod jednání to navrhoval šéf poslanců STAN Vít Rakušan. Nic se tedy v poslanecké sněmovně projednávat nebude. Skandál, který zavání neuvěřitelnou a gigantickou rozkrádačkou ze státního rozpočtu, tunel provedený za bílého dne, se asi musí ututlat za každou cenu, protože budou na podzim ty volby, že?

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChcete, aby skončil Lockdown? Dnes je den akce   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 07:39:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý, kdo odmítl propadnout hysterii a schvalovat brutální represi kvůli nemoci, která se ukázala být reálně nebezpečnou pouze pro určitou malou část populace, zatímco více než 80% většina by mohla žít bezpečně bez jakýchkoli represí, omezení i strachu, zažívá od jara ohromnou nesvobodu a bezmoc.

Bezmoc z toho, že opět rozhodují „o nás bez nás“. Ničí naše životy, vězní nás bez soudu, pošlapávají naše lidská i ústavní práva, programově likvidují naše obchůdky, živnosti i nejlepší léta života.

Popravují vzdělání, perspektivu i prožitky našich dětí. Bezmoc z toho, že v rozporu s veškerým právem se vláda výslovně odmítla zabývat principem proporcionality (povinností zkoumat, zda neexistuje lepší řešení a zda léčba není horší nežli nemoc) a namísto toho bez diskuse nebo demokracie prohlásila za „jediné povolené řešení“ vydírání nekonečnými Lockdowny a (dobrovolně-)povinnou vakcinací.

Petice byly paralyzovány Lockdownem. Demonstrace nefungují protože jsou příliš malé a média je shodí. Opozice zcela rezignovala na roli opozice a stala se Obrozenou Národní frontou v2.0. Jakýkoli veřejný nesouhlas je ostrakizován jako hereze „proti vědeckému konsensu“ a cenzurován. Jakákoli konfrontace autorů nesvobody z řad „odborníků bez zodpovědnosti“ by byla škodlivá a kontraproduktivní. Tak co s tím?

Řešení existuje a je dokonce velmi snadné a levné. Stojí jen 19 Kč, jednu cestu na poštu a pohlídání si data v kalendáři – a je postavené na empiricky ověřené, v parlamentu efektivní metodě.

Internetové petice, příspěvky a maily jsou bezcenné. Ale stohy papírů na politiky působí.

Žijeme ve strašlivě líné době – „digitalizovaní lidé“ trpí pocitem, že mohou změnit svět nebo politiku z pohodlí své pohovky nějakým e-mailem, příspěvkem na Twitter nebo Facebook nebo přinejlepším vyplněním formuláře na internetové petici. Jenže všechny tyto „digitální výkřiky“ jsou bezcenné. Nejen proto, že je kdokoli může zfalšovat z tisícovek falešných účtů a adres a proto jim nikdo soudný nevěří. Ale také proto, že přesně stejně bez námahy, jako jste je odeslali, je příjemce odignoruje – třeba i automatickým spamovým filtrem.

Loňská historie nás ale učí, že když EU chtěla střelcům zakázat zbraně a plk. Černý se neomezil na internetové výkřiky, nýbrž sebral tisíce podpisů a předvedl je poslancům ve 100 kg balíku podpisových archů, poslanci to vzali vážně a opravdu se zalekli, že jim reálně hrozí ztráta 110,000 signatářů a kdoví kolika jejich příbuzných a přátel. Je to prostá lidská psychika, záležitost materialismu: to co vidíme a na co si můžeme sáhnout nás ovlivní více, než něco nehmatatelného. A tak poslanci tváří tvář stohům podpisových archů začali jednat.

Nehmatatelné digitální nefunguje, hmatatelné fyzické funguje. Takže co z toho plyne?

Představte si, že by každá z parlamentních politických stran, bez ohledu na to, zda jsou pro vás jinak volitelné nebo nikoli, dostala identický dopis. Ten dopis by sekretariát nebo předsedu strany informoval, že pokud nepřestane s Lockdowny, potlačováním lidských a ekonomických práv a svobod a s vydíráním, zavazujete se jí nedat svůj hlas – a naopak svůj hlas slibujete dát takové straně, která se proti Lockdownům, potlačování práv a vydírání (s vakcínou i čímkoli jiným) veřejně postaví a prokáže to nejen slovy, ale i hlasováním a pozměňovacími návrhy zákonů. Žádné přemlouvání, žádné žadonění, prostě průzračně čistá demokracie: pokud mne vy slibujete věznit a šikanovat, já dám svůj hlas komukoli kdo mne osvobodí.

Samozřejmě že prvních pár dopisů strany odignorují. Ale teď si představte, že takových dopisů každá strana dostane sto tisíc. Nebo milion. Nebo dva miliony. Oproti petici to má tu výhodu, že co jeden člověk, to jeden list papíru.

Jedna stránka papíru A4 váží asi 4,7 gramu. Sto tisíc dopisů váží 470 kg a znamená na stranickém sekretariátu několik popelnic viditelně přetékajících fyzickým slibem, že přijdou o váš hlas… Nebo jej naopak dostanou, pokud odmítnou Lockdown, pošlapávání svobod a vydírání „jediným (povoleným) řešením nebo ztrátou práv“.

Dva miliony takových dopisů, to už je deset tun papíru (plus obálky). Na to by už stranickým sekretariátům nestačil ani kontejner. To už se nedá ignorovat ani kdyby to automaticky vyhazovali. Vzhledem k tomu, že v ČR podle průzkumů desetitisíce živnostníků deklarují Chcípl PES!, další se snaží skrze soudní žaloby dosáhnout „stavu bez nouze“ a miliony lidí, které podle průzkumů odmítají očkování anti-COVID určitě nechtějí ani to, aby je vláda za jejich volbu „pozitivně motivovala“ odebráním lidských a ekonomických práv, tu existuje dost velký zásobník potenciálních pisatelů dopisů…

Pokud ovšem překonají svou lenost a svou rezignaci.

Jestliže parlamentním stranám doručí téměř naráz alespoň 100,000 dopisů s podpisy a odmítnutím Lockdownově-vydírací politiky, byl by to jasný budíček, že pokud budou politici nadále vnucovat linii Lockdown-represe-povinná vakcinace nerizikových skupin, může to pro ně znamenat politickou sebevraždu a prohru či minimálně propad ve volbách. Že na podzim 2021 mohou nakonec vládu sestavovat doposud okrajové strany, které ale jako jediné odmítly sociální inženýrství „chránit lidi proti jejich vůli jakýmikoli prostředky a za jakoukoli cenu“. A že to nezmění žádné množství cenzury internetu ani dehonestační mediální masáže.

Standardizovaný Vzorový dopis

Vzor dopisu, psaný s ohledem na taktizování (viz dále), vypadá například takto:


Vážená strano XYZ, vážený pane předsedo Tomáši Vedoucí,

v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2021 se zavazuji zvolit výhradně takovou politickou stranu, která splní následující podmínky:

1. budou dodržovat ústavní princip proporcionality, tzn. poměřovat nejen přínosy, ale i zápory a náklady přijímaných opatření proti COVID a hledat alternativy. Nebudou se snažit fanaticky dosáhnout nějakých cílových COVID-statistik „za každou cenu“ ani „bez ohledu na negativní dopady“.
2. Bezpodmínečně a okamžitě zruší všechny plošné zákazy a omezení (Lockdown), která lidem zakazují aby si sami dobrovolně vybrali takový poměr svoboda:riziko, jaký jsou ochotni podstoupit. Chráněni skrze omezení svobod smí být pouze cíleně a individuálně ti, kteří o ochranu za takovou cenu sami stojí. (Poskytování a doporučování osobních ochranných prostředků jako respirátorů a dezinfekce se meze nekladou).
3. Povolí otevřít veškeré maloobchodní provozovny, živnosti i služby a již je pod žádnou záminkou nezavřou bez ohledu na jakékoli statistiky. Lidé i podnikatelé si sami umí individuálně vybrat, zda jim riziko návštěvy v dané epidemiologické situaci stojí za naplnění jejich potřeb či nikoli.
4. Žádné občany nebudou vydírat tím, že pokud nesplní požadavky vlády či expertů vydávané za „jediné řešení“ (např. vakcinace proti COVID, sledovací aplikace v telefonu, plošné testování apod.), budou jim odebrána, resp. nebudou jim navrácena lidská, občanská či ekonomická práva (zejména svoboda pohybu, svoboda nakupovat, vstupovat do provozem či používat služby).

Tyto podmínky jsou nyní prvořadé, důležitější než jakékoli jiné politické téma nebo sliby. Podle svých ostatních politických preferencí si vyberu výhradně až z těch politických stran, které splní všechny tyto podmínky – nejen mediálními výstupy, ale i hlasováním a pozměňovacími návrhy ve Sněmovně. A nebudu brát ohled ani na mou dosavadní voličskou historii ohledně vaší strany.

Naopak vám výslovně garantuji, že ve sněmovních volbách 2021 v žádném případě nebudu volit žádnou politickou stranu nebo politika, kteří budou provádět či podporovat opak těchto podmínek.

Žádám vás, abyste mě nenutili vhodit můj hlas okrajové či populistické straně. Pokud mi však nenabídnete lepší alternativu, s klidným svědomím budu muset hlasovat pro některou z nich – protože ve srovnání s Lockdowny a pošlapáváním ústavních, lidských a ekonomických práv a svobod představují paradoxně menší extrém a menší zlo.

S přátelským pozdravem,

Jan Mrcasík

podepsán v.r. _____________________

V Kyselé pod Kloboukem dne 20. 1. 2021


Takový dopis obsahuje vše co má a naopak neobsahuje nic co nemá:

- jasné, ale výhradně negativně vymezené požadavky – nikoli co by měli dělat, nýbrž s čím musí politici skoncovat a jak nesmí ani šikanovat, ani vydírat
- že se žádná strana nemůže chlácholit myšlenkou, že pokud jste ji volili doteď, zatnete zubu a zvolíte ji znova – protože už nezvolíte
- že se žádná strana nemůže chlácholit myšlenkou, že pokud bude jedinou alternativou Trikolora nebo SPD, stejně na to nebudete mít žaludek – protože než nekonečné Lockdowny, vakcíny a „občané druhé kategorie“, zatnete zuby a klidně jim to hodíte
- připomínku, že straně nestačí jen levné řečičky, nýbrž v souladu s nimi musí i hlasovat ohledně vládních návrhů, represí a zákonů
- žádné konspirace, kontroverzní odkazy, teorie, návrhy řešení ani interpretace studií
- žádné výhrůžky, osočení ani vulgarity
- běžné náležitosti slušného formálního dopisu

Můžete si jej stáhnout jako šablonu, vyplnit své jméno, příjmení a obec. Oproti petici je zde výhoda, že nemusíte uvádět svou přesnou adresu – jen obec, ve které dopis hodíte do schránky nebo na poštu a ona dá na obálku své razítko.

Pokud s dílčím bodem nesouhlasíte (např. jste pro otevření maloobchodu ale proti zrušení plošných omezení jako počtu zákazníků na m2 plochy), můžete vymazat konkrétně bod se kterým nesouhlasíte a poslat zbytek dopisu a ostatních bodů – i to má svou cenu.

Nebo můžete napsat dopis vlastní – ale v tom případě velký pozor, aby jej nikdo nemohl překroutit a použít ke shození celé dopisové kampaně. Hlavně žádné zmínky o konspiračních teoriích nebo zlovolných osobnostech v pozadí, žádné zpochybňování existence či závažnosti COVID a žádné návrhy co by vláda měla dělat. Nejde o to, čemu věříte nebo co považujete za pravdu vy, jde o taktickou záležitost aby nikdo nemohl do televize přečíst jeden dopis a zdiskreditovat jím všechny ostatní. Držte se výhradně několika negativních bodů – jenom s čím má vláda přestat, nikoli co by měla dělat.

A pak už zbývá jen doplnit název strany a předsedy (či odštěpených poslanců) některých z našich současných 13 parlamentních stran, hnutí a nestraníků – a v ten pravý, koordinovaný termín jim dopis poslat. (Adresy stran a hnutí jsou přiloženy ke vzoru dopisu viz dále).

Chápu že je drahé poslat dopis každé ze 13 stran a hnutí. Proto je tu jiná možnost. Pokud jste měli oblíbenou politickou stranu, která vás až v roce 2019 zradila a začala proti vám prosazovat Lockdown a pošlapávání vašich práv a svobod, pošlete dopis jí. Pokud se polepší, výborně, můžete ji volit znova. A pokud se dotyčná strana nepolepší… Je nutné splnit obsah dopisu, stisknout zuby a opravdu hlasovat pro kteroukoli ze stran, které půjdou proti Lockdownům a omezování našich práv a svobod.

V tuto chvíli jsou aspoň trochu slyšet hlasy Trikolory (heslo „obrana normálního světa“) a SPD (heslo „přímá demokracie“), které jdou proti Lockdownu z přesvědčení. Můžete ovšem poslat dopis i jim, abyste je v jejich snaze povzbudili a dali jim odvahu mluvit hlasitěji.

Dopisy odesíláme 26. ledna

Staří bolševičtí revolucionáři tvrdili, že „deset organizovaných mužů má větší sílu, než tisíc neorganizovaných.“ Bohužel měli pravdu – a většina odporu proti Lockdownům a represi shoří právě na tom, že kde kdo by se sice pasivně zapojil, ale nikdo nechce ani organizovat, natož stát v čele jakési iniciativy. V tom má dopisová kampaň obrovský benefit – je naprosto decentralizovaná a jediná organizační otázka zní: „KDY“. Tedy datum, kdy začnou účastníci samostatně ale koordinovaně pošlou své dopisy politickým stranám.

Dopisy totiž musí přijít ideálně téměř najednou – kdyby proudily postupně tempem pár dopisů za den, byly by prostě bez povšimnutí vyhozeny a nemělo by to potřebný efekt „viditelných hromad papíru“.

Musí jich dorazit hodně, aby byly fyzicky vidět jako hory papíru – ideál je 100 000 dopisů. To nemůže pokrýt žádný jeden server, je nutné rozšířit informaci o dopisové kampani ke všem, kterým vadí Lockdowny, státní šikana a diskriminace nebo pošlapávání ústavních a lidských práv pod záminkou „boje proti COVID“. A to potřebuje čas.

Navíc je taktické, aby dopisy nedorazily ani v pondělí, kdy jsou všichni otrávení, ani v pátek kdy zaměstnanci předčasně odchází na víkend a nastupují uklizečky na velké víkendové vyhazování.

Jako ideální kompromis, aby se stihla rozšířit informace o akci a zároveň se na ni nezapomnělo, se jeví být konec ledna. Navíc je čtvrtek 28. ledna podle kalendáře „Mezinárodní den ochrany soukromí„, což zahrnuje i tzv. Lidské právo na soukromý život. A Lidské právo na soukromý život znamená mj. možnost svobodně se pohybovat, navštěvovat svou rodinu a svobodně vykonávat profesní činnost – prostě všechno, co Lockdowny programově znemožňují a odepírají.

Nechť se tedy tato iniciativa „zezdola“ šíří internetem a hlavně přímo mezi lidmi:

Od 26. ledna budeme posílat politickým stranám tolik dopisů, ať skončí s Lockdownem a omezováním našich práv a svobod nebo je nezvolíme, aby jim 28. ledna hory pošty zahltily sekretariáty i popelnice. To nebude možné ignorovat.

Znáte živnostníka nebo firmu, které Lockdown zničil; lidi, které hněvá naprosto antidemokratická „diktatura konsensu“; děti či studenty, jimž Lockdown znehodnotil maturitu, vzdělání nebo sport; seniory, které Lockdown okradl o podzim života? Upozorněte je na dopisovou kampaň, její smysl, datum odeslání 26.1. – a dejte jim vzor dopisu.

Vzorový dopis k úpravě ve formátech .TXT / .DOC / .RTF, a vzorový dopis s prázdnými poli pro vyplnění propiskou bez úprav v počítači, naleznete na adrese https://uloz.to/file/Hjp092SS9orA/dopisy-proti-lockdownum-zip nebo si jej můžete zkopírovat přímo z této stránky.

Překonejte svou lenost a dojděte na poštu – je to naše superzbraň. Teoretici, akademici a revolucionáři, kteří chtějí zneužít COVID-krizi k vytouženému zboření starého světa a „resetu“ k nějakým utopickým vizím, jsou totiž zároveň z většiny digitální a pokrokoví. Tak digitální, že je nepředstavitelně obtěžuje cokoli, co není možné vyřešit přes internet.

Pokrokoví digitální revolucionáři žádný papírový dopis tisknout, natož ručně psát, nebudou a na poštu nedojdou. Dojdete tam vy? Stojí vám svoboda a návrat normálního světa za 19 Kč za známku, jeden list papíru a cestu na poštu nebo ke schránce?

Adresy:

Adresy a předsedové politických stran (SLK a JAP nejsou 100% jisté ale pouze „best effort“ je dohledat):

Hnutí ANO

ANO 2011, Babická 2329/2, 149 00 Praha 4

Předseda: Andrej babiš

ODS

Občanská Demokratická Strana, Truhlářská 1106/9, 110 00 Praha 1

Předseda strany: Petr Fiala

STAN

Starostové a nezávislí, Malostranské náměstí 266/5, 118 00 Praha 1 – Malá Strana

Předseda strany: Vít Rakušan

TOP09

Strana TOP 09, Opletalova 1603/57, 110 00 Praha 1

Předsedkyně strany: Markéta Pekarová Adamová

KSČM

ÚV KSČM, Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1

Předseda: Vojtěch Filip

SPD

Svoboda a přímá demokracie, Sněmovní 4, 118 26 Praha 1 – Malá Strana

Předseda: Tomio Okamura

ČSSD

Česká strana sociálně demokratická, Hybernská 1033/7, 110 00 Praha 1

Předseda: Jan Hamáček

Piráti

Česká pirátská strana, Na Moráni 360/3, 128 00 Praha 2

Předseda: Ivan Bartoš

KDU-ČSL

KDU-ČSL, Palác Charitas, Karlovo náměstí 5, 128 00 Praha 2

Trikolóra

Trikolóra – hnutí občanů, Malostranské náměstí 5/28, 118 00 Praha 1 – Malá Strana

Předseda: Václav Klaus

JAP

Jednotní – alternativa pro patrioty, Kosmonautů 485/8, 734 01 Karviná

Předseda: Lubomír Volný

SLK

Starostové pro Liberecký kraj, Turistická 197, 463 34 Hrádek nad Nisou – Donín

Jan Mrcasik

Článek vyšel 7.1.2021 na D-Fens. Infokurýr se připojuje plně k této aktivitě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRussiagate Redux   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 07:28:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hillary a Nancy prohlásily, že americkou demokracii nezdiskreditovaly ukradené volby, ale Putinův rozkaz Trumpovi, aby 6. ledna vyvolal vzpouru.

Poslechněte si ty idioty, do jejichž rukou byla naše země vložena:


Hillary Clintonová se ptala předsedkyně Sněmovny Nancy Pelosiové, zda je nutné nové vyšetřování Russiagate, aby tak bylo možné prošetřit Putinovy ​​rozkazy, které dával Trumpovi. Pelosiová se domnívala, že ano, a dodala: „Všechny cesty vedou k Putinovi“. Pelosiová řekla, že „neví, co na něj Putin má [na Trumpa] politicky, finančně nebo osobně, ale to, co se stalo minulý týden, byl dar Putinovi, protože Putin chce podkopat demokracii v naší zemi a na celém světě.“ Pelosiová je přesvědčená, že příznivci Trumpa „jsou Putinovy ​​loutky“, které „jednaly v zájmu Putina“ tím, že 6. ledna demonstrovaly na podporu Trumpa. Pelosiová řekla, že je nutné toto páchání zločinu vyšetřit „a Kongres to silně podporuje“.

Je to skutečně pravda, nebo si z nás dělá RT legraci?

Hrozné na tom je, že hodně Američanů je natolik hloupých, že na to mohou skočit.

Možná je však na tom i něco pozitivního. Demokraté mohou mít z nového kola své propagandistické show Russiagate takový požitek, že zapomenou schválit veškerou tu hroznou legislativu, kterou slíbili.

Zveřejněné dokumenty dokazují, že aféra Russiagate byla organizovaným spiknutím ze strany Ministerstva spravedlnosti Spojených států a FBI s cílem zdiskreditovat prezidenta Trumpa a zbavit ho prezidentského úřadu.

CNN, New York Times, NPR (americké rozhlasové stanice), ani žádní další presstituti a továrny na výrobu lží vám nepředloží žádné důkazy.

Zde je zpráva z RT: https://www.rt.com/op-ed/512937-fbi-russiagate-crossfire-hurricane/

Trumpovo Ministerstvo spravedlnosti (sic) neudělalo nic ohledně těžkých zločinů, které spáchali představitelé FBI a Ministerstva spravedlnosti Spojených států, když zorganizovali spiknutí Russiagate. Jak jsem předpovídal, nikde se neobjevila žádná zpráva o vyšetřování amerického právníka Johna Durhama. Nebyly vzneseny žádné obžaloby, nedošlo k žádnému stíhání. Trestní útok FBI na prezidenta Trumpa byl krytý Trumpovou administrativou. Je s podivem, že Trump vzal na palubu establishment, obklopil se zástupci establishmentu, kteří zničili jeho prezidentství.

Nepodnikly se ani žádné kroky ve věci notebooku Huntera Bidena, na němž byla odhalena trestná činnost. S důkazy, které jsou v bezpečí v rukou ochranitelské FBI, jsou otec a syn doma na svobodě s jejich podvodně získanými miliony.

Američtí muži jsou neustále démonizováni a kriminalizováni.

Feministky si vzaly za cíl zničit heterosexuální pohlaví a heterosexuální manželství.

Nejnovější feministickou propagandou a nenávistí vůči mužům je film z Hollywoodu.

Paul Craig Roberts

Russiagate Redux vyšel 20.1.2021 na paulcraigroberts.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8584-russiagate-redux.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVojáci maršála Koněva před 76lety osvobodili Auschwitz-Birkenau   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 07:20:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
27. ledna 1945 vojska maršála Ivana Stěpanoviče Koněva osvobodila německý nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau, největší německou továrnu na smrt. Z několika milionů nacistických otroků, zde přežívalo posledních 7650 lidských trosek. Tekly slzy osvoboditelů i těch přeživších... Svět se otřásl nad tou hrůzou. Osvětim, to byla výkladní skříň nacistického „konečného řešení židovské otázky“. Smrt prací, hladem, mučením nebo plynem. Obdobný krutý osud čekal i na národy slovanské. Neodpustitelná vina, kterou ponese v sobě německý národ na věky.

Kdo z nastupující generace to dnes ví? Kolik řádek v učebnici dějepisu je věnováno této smutné kapitole dějin II. světové války? Máme zapomenout? V nějaké zmatené hlavě se rodí chutě na nové tažení na Východ. Jen tak se může stát, že před časem jistý starosta z jakési zapadlé pražské obce chtěl vstoupit do dějin a tak na multikáře vyrazil do boje proti Rusku. Stal se směšným, přesto byl v novinách i v televizi. Podobně se chtěl světu ukázat další pražský starosta. Také ten se rozhodl změnit dějiny. V době nouzového stavu nechal odstranit sochu maršála I.S. Koněva, osvoboditele Osvětimi, Československa, ale i berlínského vítěze nad nacismem. Nositele nejvyšších vyznamenání, před kterým smekali nejvyšší hlavy všech států. To již úsměvné není! Je to urážka vítěze nad fašismem. Vzpomněl jsem si na výstižný citát : „V Čechách už tradičně oslavujeme, ale i zručně kamenujeme. A to bez velkého přemýšlení. A tak zapomínáme, že lež, či historická polopravda, jakmile ji připustíme, se s námi povleče jak početní chyba v matematickém příkladu!“ Chudák student má v hlavě další zmatek.

Přes snahy novodobých vykladačů dějin to byla zejména Rudá armáda, která za cenu nesmírných obětí zachránila okupovanou Evropu před německým zvěrstvem a jeho ideologií. Na cestě od Moskvy, Stalingradu, Kyjeva … vedle tisíce dalších měst osvobodila 27. ledna 1945 i „Peklo, zvané Osvětim“. Ve stejných dnech vstupovala Rudá armáda přes Karpaty do Československa, spolu s ní i Svobodova armáda. V Československu našlo svůj hrob 140.000 hrdinů Rudé armády. Ví to ten student?

27. leden si připomínáme, jako „Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti “. Jak vypadá dnešní svět? Z celosvětových nákladů na zbrojení, se státy NATO podílí kolem 70%! V roce 2019 činil zbrojní rozpočet USA v dolarech 717mld., Číny 190, Británie 53, Ruska 50… I přes tyto obrovské náklady, se mír ve světě, nepřiblížil ani o kousek. Opět umírají lidé, vidíme zničená města v Iráku, Sýrii, Afghánistánu, Libyi. Statisíce obyvatel prchá z těchto zemí. Kdysi prosperující země jsou v troskách.

Poučil se svět? Poučili jsme se my, jedna z prvních obětí německé rozpínavosti? Knihkupecké regály se prohýbají pod přívalem nacistické vzpomínkové literatury. V jejich stínu se krčí českoslovenští hrdinové domácího a zahraničního odboje - smutná realita. Generál Svoboda, hrdina z východní fronty, ale i další naše osobnosti té doby nejsou připomínány, jejich hrdinství je znevažováno. Umírají poslední hrdinové, poslední pamětníci…. Pomníky hrdinů jsou káceny, hrdinství je znevažováno. Jim patří naše úcta.

Také ve jménu těch, kteří nepřežili Auschwitz-Birkeanu.

Přemysl Votava
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSocha Marie Terezie a pomník št. kpt. Václava Morávka   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 07:17:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Připomíná zcela viditelně panovnici a chudého příbuzného. I jejich přínos pro náš národ je zcela rozdílný. Zatímco Marii Terezii nikdy nezapomeneme, že nám prohrála větší část Slezska, a to za cenu mnohých českých životů i českých zlatých. Též vzpomínka na její germanizační úsilí je stále živá. To vše bychom měli zaznamenat na desce, která by toto i další osvětlovala příchozím.

Páni konšelé z Prahy 6 zřejmě pro vlastní radost tuto sochu vztýčili. Habsburkyně poblíž pražského Hradu je pro obyčejného Čecha něčím nemyslitelným.

Št. kpt. Václav Morávek byl jedním z odbojové skupiny Tří králů, jíž tvořil dále pplk. Josef Balabán, pplk. Josef Mašin. Oba jmenovaní byli zatčeni gestapem již v roce 1941. Kontakty na Paula Thümmla, který pracoval za peníze pro čs. odboj, udržoval v r. 1942 již jen Václav Morávek. Informace, které od tohoto agenta dostával byly s velkou netrpělivostí očekávány československými zpravodajskými důstojníky v Londýně. Sám pan prezident Beneš o ně projevoval enormní zájem.

21. březen 1942 byl však pro št. kap. Morávka osudným. Byl pronásledován gestapem. V blízkosti Prašného mostu byl zraněn, dále se bránil střelbou. Přesila však byla velká. Aby nepadl do rukou gestapáků, sám se zastřelil. Hrdinsky skončil svůj život. Jeho pomník nám připomíná důstojníka československé armády, který svou přísahu věrnosti republice zcela naplnil.

Je neodpustitelné, že původní záměr vybudovat u pomníku V. Morávka reprezentativní monument, který by představoval život, boj a smrt celé odbojové skupiny Tří králů, byl opuštěn. Vrátit se k tomu záměru budeme moci, až když bude odstraněna socha habsburkyně a tak uvolněn dostatečný prostor pro zmíněný monument. Kdy se dočkáme? Záleží to také i na nás všech z Prahy 6.

Dr. O Tuleškov
České národní listy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitici členských zemí vytýkají EU selhání při pandemii   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 04:28:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU podvázala členské země v opatření si vakcín, že to zajistí sama. Současné centrální selhání (s vakcínami) je teď totálním selháním celé EU. Kromě těch zemí, které byly dost prozíravé na to, aby si přece jen vakcíny na bilaterální úrovni opatřily samy. Nyní se logicky začíná snášet na hlavu EU výtky a lání politiků členských zemí, naposledy viz maďarský ministr zahraničí Szijjárto, bavorský ministerský předseda Söder a další. Lejno teď padá v odspoda...

Na opatřování vakcín se ukázalo, jak krátkozraké je evropskou integraci ztotožňovat s centraizací. Nyní místo, aby EU peskovala členské země, že neudělaly ve věci dost, jsou to členské země, které lají Evropské komisi a celé EU. Místo toho, abe se jednalo o selhání partikulární se teď jedná o selhání systémové. Důvěra občanů v EU propadla, stejně jako mezinárodní prestiž. Budou padat hlavy?

Otcové zakladatelé se musí obracet v hrobě... A britský Express.co.uk už rovnou potměšile vyhlíží poslední hřebíček do rakve EU...

Ostatně, z anglofonního prostředí, v anličtině, se teď toho mnoho dobrého o EU nepíše. Angličtina tak vrhá na své mluvčí stín neloajality k EU. Nezcenzoruje nakonec EU a nevypne a neodstaví anglojazyčná média a činovníky..?

Zdroj: https://www.express.co.uk/news/world/1388881/eu-news-vaccine-astrazeneca-oxford-ursula-von-der-leyen-euro-covid-spt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová vyzvala, aby se vakcíny spravedlivě rozdělily po celém světě   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 03:53:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová okomentovala nynější situaci ve světě s vakcínami. Ona sama je pro spravedlivé rozdělování vakcíny proti covidu-19 na celém světě.

„Otázka peněz je jedno, ale dostupnost vakcíny v podmínkách jejího nedostatku, je něco úplně jiného. Jde o spravedlivou distribuci, nikoliv o peníze. Jsem proto velice ráda, že Světová aliance pro vakcíny a imunizaci (GAVI), která při jednání zastupuje Covax (projekt Světové zdravotnické organizace), podepsala první smlouvu,“ řekla Merkelová na Světovém ekonomickém fóru.

Dodala, že Německo i Evropská unie tuto iniciativu podporují a „udělají všechno“, co je v jejich silách, aby rozdělení vakcíny začalo co nejdříve.

„Nikoho nevodíme za nos, otázka, kdo na světě dostane jakou vakcínu a kdy, vytváří nová spojenectví, nové vzpomínky. Když někdo dostane takovou pomoc v nouzi, pamatuje si to lépe, než když by tomu bylo za dobrých časů,“ vysvětlila Merkelová.

Vakcíny proti koronaviru považuje za „cestu ven z pandemie“, avšak zdůraznila, že tato cesta nebude ani snadná a ani rychlá.

Hrozba britského kmene

Zmiňme, že nedávno Angela Merkelová upozornila na to, že britská mutace koronaviru by mohla vyvolat třetí vlnu pandemie koronaviru.

Merkelová zdůraznila, že koronavirus zůstává i nadále „hrozbou a dnes je tato hrozba viditelnější, než tomu bylo na začátku roku – jedná se o mutaci viru, který se objevil ve Velké Británii, Irsku, který byl zaznamenán také v Holandsku, Dánsku i u nás,“ řekla kancléřka.

Dodala, že zmutovaný virus je podle vědců nakažlivější než předchozí kmen. V Německu prozatím není dominantní, proto je nezbytné přiložit veškerá úsilí k tomu, aby byl potlačen, jinak „bude příliš pozdě a vypukne třetí vlna pandemie“, upozornila Merkelová.

„Můžeme tomu zabránit…ještě je čas překonat hrozbu, kterou představuje tento zmutovaný virus,“ pokračuje Merkelová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ff7b
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin hovořil s Bidenem   
Pridal tk Středa 27 leden 2021 - 03:50:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin hovořil po telefonu s americkým prezidentem Joe Bidenem. Poblahopřál mu k postupu na prezidentský post a vyjádřil se ke vzájemným vztahům.

Putin v rozhovoru s Bidenem zmínil, že normalizace vztahů mezi USA a Ruskem by odpovídala zájmům obou zemí.

Dále prezidenti zemí projednali mezinárodní situaci, konkrétně boj s epidemií nového koronaviru.

Oba prezidenti vyjádřili uspokojení díky vzájemné výměně nót ohledně dosažení dohody o prodloužení smlouvy START III (Dohoda o snížení počtu strategických zbraní), informovala tisková služba Kremlu.

START III

Dříve bylo informováno, že prodloužení Dohody o snížení počtu strategických zbraní je nyní hlavním tématem ve vztazích mezi Ruskem a Spojenými státy. Uvedl to tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Tisková služba Rady bezpečnost Ruska uvedla, že v pondělí její tajemník Nikolaj Patrušev a poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan jednali o otázce prodloužení smlouvy START III a o vyhlídkách rozvoje spolupráce v oblasti bezpečnosti. Jednali prostřednictvím telefonátu, ten proběhl z podnětu Washingtonu.

„Téma prodloužení smlouvy START III je nyní skutečně hlavním tématem jednání o našich dvoustranných vztazích. Opravdu jsme o tom hovořili,“ uvedl Dmitrij Peskov.
Kromě toho Peskov uvedl, že Rusko a Spojené státy spolu intenzivně jednají o prodloužení smlouvy START III, protože platnost skončí velmi brzy. „Opravdu nyní vedeme energická jednání, protože čas do vypršení smlouvy rychle ubíhá,“ zmínil.

Podle jeho slov je rozšíření smlouvy v zájmu obou zemí a i celého světa.

Washington Post dříve s odvoláním na své zdroje, že administrativa amerického prezidenta Joea Bidena má v úmyslu prodloužit Dohodu o snížení strategických zbraní START III o pět let. Ruské ministerstvo zahraničí také dříve avizovalo, že Moskva považuje za vhodné prodloužit smlouvu START se Spojenými Státy o další pětileté období. Úřad zveřejnil na oficiální stránce náležitý komentář po zahájení inaugurace nového amerického prezidenta.

Smlouva START III mezi Ruskem a USA vstoupila v platnost 5. února roku 2011. Jejím cílem je snížení počtu jaderných zbraní. Podle této smlouvy musí každá strana snížit své jaderné arzenály tak, aby za sedm let a později nepřekročil celkový počet zbraní 700 mezikontinentálních balistických raket, balistických raket na ponorkách a těžkých bombardérech a také 1 550 bojových hlavic a 800 odpalovacích ramp na pozicích a mimo ně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ffx4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1909 sec,0.0275 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,293kB