Čtvrtek 04 únor 2021
Německá katolická církev zaplatila neziskovkám již 4. loď pro dovoz uprchlíků – v naprosté většině muslimů   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 08:22:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá katolická církev přispěla částkou 125 000 EUR na pořízení v pořadí již 4. lodě pro neziskovku Sea Eye. Neziskovka Sea Eye dováží již několik let tzv. uprchlíky (mladé silné muže) z Afriky a Asie do Evropy. Na příspěvku se podílela arcibiskupství v Mnichově (vede kardinál R. Marx), Paderbornu, Trieru (odtud pochází K. Marx) a Freisingu. Nové plavidlo prý snad již vypluje na moře v březnu. To ještě budou Němci zavření v nekonečném lockdownu a do země jim zatím budou proudit další stovky tisíc “uprchlíků”. Ve Středozemním moři aktuálně operuje více než 10 lodí, které permanentně dovážejí další a další tisíce uprchlíků především do Itálie, Španělska a na Maltu. V naprosté většině se jedná o mladé muslimy.

Katolická církev zde v Německu se plně zapojila do globalistické agendy likvidace bílých evropských národů. není divu, že německý věřící se kostelům obloukem vyhýbá.

Milan V Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické úřady přestaly zveřejňovat údaje o vedlejších účincích “korona vakcín”. Co chtějí zatajit?   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 08:17:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký úřad pro kontrolu a prevenci nemocí (The Centers for Disease Control and Prevention – CDC) přestal od 6/1/2021 zveřejňovat statistiky o vedlejších účincích očkování vakcínami proti koronaviru. Přitom první týden po začátku očkování část údajů zveřejnil (alergické reakce a anaphylaxický šok). To vše v době, kdy se stále častěji objevují údaje o vážných vedlejších účincích, či dokonce smrti očkovaných. Co chtějí oficiální místa v USA o očkování novou nevyzkoušenou vakcínou zatajit? Hromadné vedlejší účinky, úmrtí očkovaných?

V ČR a na Slovensku to mají gojové jednoduché. Zde jim raději úřady žádné podobné informace nesdělují a oficiální mantra zní “vakcíny jsou bezpečné a fungují”. Z nějakého záhadného důvodu, se ale nechce nechat očkovat více než poloviny populace včetně zdravotníků. Čím to asi bude?

-vědátor-
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚstavní soud v ČR provedl palácový převrat a vypukl naprostý chaos!   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 08:13:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ústavní soud v ČR provedl palácový převrat a vypukl naprostý chaos! Rychetského družina ústavních soudců zrušila ustanovení volebního zákona o multiplikačním kvóru pro vstup koalic do sněmovny, koalicím tak bude stačit pro vstup 5% hlasů! Soudci navíc zrušili D’Hondtovu sčítací metodu a bonusy pro vítěze voleb! Je to oficiální, Andrej Babiš již nebude schopen složit vládu po volbách, jenže stejně tak se to nemusí podařit ani Demobloku! Čeká nás nová Opoziční smlouva mezi Piráty či ODS a Hnutím ANO, ale bez Babiše, který se místo toho začne ucházet o post prezidenta? Ústavní soudci ovlivnili v předstihu výsledek voleb a Ivan Bartoš od Pirátů je rázem horkým globalistickým kandidátem na premiéra ČR!

Procesy z USA a povstání soudců amerického Nejvyššího soudu proti populistickému prezidentu Donaldu Trumpovi se dnes s brutálním rachotem okopírovaly do České republiky. Pavel Rychetský jako předseda českého Ústavního soudu se svojí desetičlennou nadpoloviční družinou oznámil, že Ústavní soud zrušil multiplikační kvórum pro vstup koalic do sněmovny jako neústavní a rovněž zrušil bonifikaci pro vítěze voleb, což bylo základním pilířem tzv. D’Hondtovy sčítací metody. Proti byli jen 4 soudci z 15-členného sboru.

Vítěz voleb získával až dosud poměrně značný balík poslaneckých křesel zdarma, prostě jako odměnu za vítězství, a toto dnes Ústavní soud označil rovněž za neústavní. Návrh na zrušení těchto dvou částí volebního zákona podalo 21 senátorů z několika politických stran, převážně ze stran tzv. Demobloku. Od této chvíle tak může libovolný počet stran utvořil koalice a jít do voleb společně na společné kandidátce jako jeden subjekt.

Do ČR právě dorazila neomarxistická revoluce a do jejího čela se postavil předseda Ústavního soudu, držte si klobouky, bude to jízda, pořádný sešup z kopce, protože toto není nic jiného než palácový převrat, a palácový proto, že převrat vzešel z paláce Ústavního soudu v Brně. Na politické scéně v ČR právě v těchto hodinách propukl naprostý chaos, který znamená přeformátování politických procesů v ČR za pomoci soudců, kteří stejně jako v USA se rozhodli odstavit od moci populistického vůdce.

Ano, tento krok Ústavního soudu je mířen na odstranění populistického premiéra Andreje Babiše. Ten už totiž nemá šanci být premiérem. Na jeho místo dosedne podle všeho Ivan Bartoš, šéf Pirátů, který spustí v ČR projekt Velkého resetu stejně, jako probíhá pod Bidenovou administrativou nyní v USA. Tento palácový převrat však dává obrovskou šanci české alternativě, jaká tady dosud nikdy nebyla.

Procesy ústavního puče se z USA právě okopírovaly do ČR a už teče politická krev

Nejprve si musíme vysvětlit, k čemu vlastně došlo. Pavel Rychetský je samozřejmě globalista a cílem globalistů je likvidace národních a populistických procesů řízení, které v roce 2021 již nejsou potřeba. Svoji úlohu tito kádři splnili a jsou odstavováni. V USA byl odstaven Donald Trump, splnil z pohledu globalistů svoji roli. Úlohu splnil i Andrej Babiš a rovněž bude odstraněn. Robert Fico dlouhá léta plnil úlohy globalistů na Slovensku, úlohy splnil a byl odstraněn. Nově přicházející kádři mají a budou mít jediný úkol, provést Velký reset ve společnosti a zavést Total Control nad celou populací.

Jenže, to povede ke štěpení, rozporům, k nepokojům, k nejednotným vládám, k velkým problémům v sestavování vlád, které by měly podporu lidu, vlády budou slabé, velmi slabé, protože budou obsazeny diletanty, marionetami, ale nikoliv už kádry, a nikoliv už manažery. Čas manažerů, jak se zdá, definitivně končí. Teď přichází na řadu špinavá, opravdu špinavá práce likvidace svobod občanů, likvidace lidských práv, a na to je potřeba nikoliv schopných lidí, ale všehoschopných. Pilotní příklad už vidíte na Slovensku, kde tamní režim dokonce už přišel s nápadem, že zakáže Slovákům mluvit ve vozidlech veřejné hromadné dopravy, že mluvením, i když přes roušku, se prý šíří virus. Ne, to není vtip nebo aprílový žert, to je skutečná tisková zpráva. A toho jsou schopni jen sociopati, psychopati a všehoschopné marionety v čelech vlád.

Už žádný vítěz voleb nebude v ČR vládnout bez podpory opozice. Dobrá zpráva pro globalisty, tragédie pro občany ČR

Aby se podařilo rozbít národní státy, musí nejprve globalisté rozbít souručenství mezi lidem a vládou lidu. Pokud vláda nenávidí svůj lid, a pokud lid nenávidí svou vládu, nemůže národní stát prospívat, nemůže se rozvíjet, může pouze chřadnout a rozpadat se. A přesně k tomu má dojít ve všech zemích západního světa, viz. USA, viz. Slovensko, a nyní i ČR. K rozbití státu je potřeba nejprve oslabit moc vlády, její legitimitu, a to se provede tím, že se oslabí její volební mandát.

Jde o proces, kdy žádná strana již nesmí dominovat na politické scéně, žádná už nesmí vítězit s náskokem deseti a více procent, ne, to už nebude dovoleno. Strany budou samy o sobě slabé, budou se muset spojovat do často nekompatibilních slepenců, aby pospojováním a pomocí kompromisů dosáhly na mírnou většinu v parlamentu, a slepence zaručují, že taková vláda bude slabá, vratká, a tím pádem zkorumpovatelná a rozumná ke kompromisu a domluvě, jinými slovy, taková vláda prosadí jen to, s čím budou souhlasit všechny strany. A co to je, s čím souhlasí všechny strany? Víte, co to je?

No ano, je to členství v EU, které jako jediné je společné pro všechny strany, je to integrace do struktur EU jako společná teze jednotlivých stran a to je asi tak všechno. Ve všem ostatním se tyto strany budou rozcházet, dokonce ani o tom členství v NATO nebudou mít všechny strany stejně jasno, protože jediným a skutečným společným jmenovatelem, na kterém se strany dohodnou, je podpora projektu integrace do EU a další rozmělňování obrysů a hranic národního státu. Přesně to je sledováno tímto palácovým pučem. Vstup do sněmovny v koalici tak nově bude vyžadovat stejné kvórum, jako když do sněmovny kandiduje jen jedna strana, tedy kvórum 5% a tím to hasne.

Alternativa může od této chvíle dávat dohromady neomezeně velké koalice

Hádejte, k čemu to povede a kam to míří? No ano, logicky, k oslabení Hnutí ANO a k posílení menších stran a ještě k jedné a velmi zásadní věci. Ano, jde o zahrnutí mimoparlamentní opozice do volebních parlamentních procesů, globalistům to totiž hraje do karet a do not, a proto otevírají alternativě tato vrátka. Několikrát jsem to vysvětloval na SVCS, že alternativa si musí dávat pozor, kdy boj proti NATO je ještě pořád bojem alternativy proti zahraničním misím, a kdy už je to spolupráce s globalisty na odstavování prezence a role USA v Evropě. A nyní se alternativa hodí globalistům k posílení parlamentních opozic proti velkým stranám, které jsou globalisty odstavovány od moci. Určitě jste zaregistrovali, že Lubomír Volný zahájil proces sjednocování opozičních mimoparlamentních stran, které by v široké koalici pronikly do sněmovny a prosazovaly vyhlášení referenda o vystoupení z EU a NATO.

Tento projekt sjednocení stran alternativy však už mnohem déle prosazuje Adam Bartoš z Národní demokracie, to je jeho nápad, jeho projekt a jeho myšlenka, která ve světle dnešního palácového puče v Brně otevírá naprosto netušené možnosti. V této chvíli se totiž naskýtá šance seskupit dohromady něco, čemu pracovně říkám “Národní kongres”, tedy sjednocení všech vlastenců a všech opozičních sil do společného válečného obrněného vlaku, který vlítne do sněmovny a začne konečně prosazovat pronárodní politiku, a nikoliv spiklenecké procesy proti lidu, tuhle na podporu Izraele anektujícího Golany, támhle na podporu vzniku parlamentní komise proti hybridním hrozbám atd. Nyní už se nikdo nemůže vymlouvat, že do koalice nepůjde, protože bychom museli mít dvakrát tolik nebo x-krát tolik procent hlasů pro vstup do sněmovny v koalici 2 a více stran.

Manažeři a marionety jsou na odchodu, od čel se dostávají likvidátoři pozůstalostí po kdysi národních státech

Globalisté otevřeli alternativě dveře do českého Knessetu, dámy a pánové. Přesně k tomu dnes došlo, pořád to rozdýchávám a analyzuji, ale je to naprosto jasné, globalčiky chtějí na odstavení populistického Babiše použít i široké zástupy české mimoparlamentní alternativy. Až by se chtělo říct: Takové chucpe! Jenže, ono to není chucpe, ono to dává brutální smysl, když se podíváte, jak všude ve světě jsou odstraňováni populističtí kádři a manažeři, přičemž na jejich místa nastupují likvidátoři národních států. Ano, likvidátoři v rolích sociopatů, psychopatů, už ani nechci říkat marionet, protože ty alespoň mají za úkol imitovat vládu a procesy řízení, ale to, co probíhá teď v USA, nebo na Slovensku, to je proces likvidace státu.

Andrej Babiš skončil. Ano, přestože je teprve únor 2021, můžeme prohlásit, že palácový puč v Brně právě zlikvidoval Andreje Babiše, který již nebude schopen na podzim sestavit vládu. Měl by velké problémy ji sestavit i za starých podmínek, i s těmi bonusy pro vítěze, ale nyní je hotovo. I když vyhraje, nesestaví 101 hlasů ve sněmovně ani s pomocí komunistů, plus s pomocí ČSSD. Jenže, podobně dopadne i demoblok, ani on nebude schopen sestavit 101 hlasů pro získání důvěry, a nebude jim stačit ani podpora ČSSD, museli by mít ještě podporu komunistů, jenže po zrušení bonusového systému se to komplikuje v tom, že ani v případě komunistů by nemuseli na 101 dosáhnout.

Na obzoru je nová Opoziční smlouva mezi Hnutím ANO bez Babiše v čele a někým z Velké opozice

Vznikla by tak jediná možná cesta ke vládě, k vytvoření nové formy Opoziční smlouvy mezi Piráty a nějakým jejich partnerem s Hnutím ANO. Muselo by se to ale obejít bez Andreje Babiše, to je jisté. A přesně toto se již proslýchá v Hnutí ANO, že Andrej Babiš by se přesunul do role prezidenta, s podporou Miloše Zemana, který by ani nemusel dokončit mandát a oznámil by abdikaci, a to kvůli zdravotnímu stavu. Miloš Zeman totiž touží po jedné jediné věci, aby se mu podařilo do svého křesla dostat nástupce, kterého si vybere právě Miloš Zeman. To je v podstatě poslední majstrštyk, kterého chce Miloš Zeman dosáhnout a současný palácový puč celý proces pouze a velmi brutálně urychlí.

Velká opoziční smlouva se přitom může odehrát i na jiné ose než jenom s Piráty, ale může to být Velká opoziční smlouva Hnutí ANO s ODS. Ovšem i v tomto případě jedině bez Andreje Babiše. Žádná jiná koalice za nových podmínek nebude mít šanci ve sněmovně složit 101 hlasů pro získání důvěry. Globalisté nedokázali odstavit Babiše skrze Čapí hnízdo, ani skrze dotace, takže muselo dojít k provedení palácového puče na Ústavním soudu, jako v USA soudy šly proti Trumpovi, do sněmovny se teď budou moci dostat jakékoliv koalice, které si dovedete představit, všechny strany, které dnes mají méně než 5% hlasů, se bez obav mohou sdružit do mamutích koalic a proniknout do sněmovny.

Alternativa se má podílet na oslabení vládních stran ve sněmovně, aby globalistům vláda zůstala pod kontrolou

Pokud v této chvíli se alternativa nedokáže domluvit na kandidátkách, bude to jenom kvůli korytům a případně kvůli osobním předsudkům či antipatiím. Na nic jiného se nepůjde vymlouvat, protože globalčiky právě otevřeli alternativě vrata do Knessetu, aby začala politická jatka dosavadních procesů řízení. Je to stejné, jako když byla otevřena velká dubová vrata do chrámu na Chrámové hoře v Jeruzalémě a dovnitř vtrhli penězoměnci. Jenže spolu s nimi vtrhly davy a zkorumpovaní kněží náhle ztratili moc nad Chrámem.

Tohle, co teď proběhlo v ČR, je možné bez obav k tomu přirovnat. Pamatujte, že tímto krokem neusilují globalisté o pomoc alternativě, ale obráceně, očekávají, že alternativa pomůže odstavit politickou stabilitu budoucích koalic a vlád, takže lid začne být s vládou nespokojený, začne vládu nenávidět a lid se bude obracet na Brusel a volat o pomoc, na mezinárodní soudy, tedy na pomoc od globalčiků, kteří jako rytíři na bílém koni přijedou a začnou zasahovat proti slabým a nenáviděným národním vládám.

Adam B. Bartoš, Lubomír Volný a všichni další politici na alternativě se budou muset teď mít velmi na pozoru. Toto je zvuk troubení jezdců, globalistická trouba začala dunět a dala příkaz k otevření bran pro všechny, pro vtrhnutí do Knessetu. Rozděluj a panuj! Nebude to zadarmo, všem subjektům bude v Knessetu hrozit zkorumpování a to samé zmanažování, které potkalo tak brutálním způsobem SPD po roce 2017.

Nejprve globalisté vytvoří problém, např. migraci, např. covidový teror, aby lidé začali své vlády nenávidět, a zcela oprávněně, aby hledali pomoc u globalistů, a ti s velkou pompou přijedou a tady zasáhnou, támhle zasáhnou, a lidé si řeknou, že jaké štěstí, že jsme v EU, které se bere za nás, za lidi, v ochraně před naší šílenou vládou. Nejprve donutí vlády, aby začaly provádět procesy proti vlastnímu lidu, a lid aby začal vládu nenávidět. Poté pomocí soudců změní volební procesy, dostanou do sněmovny své koně, Sórošovy Piráty a odstraní z čel populisty, Trumpy, Babiše atd.

Palácový puč na Ústavním soudu definitivně zařízl éru relativně stabilních národních vlád

A aby globalisty poslouchali, musí být oslabeni, a k tomu poslouží alternativa, které se otevřou dveře do Knessetu. A slabá globál vláda bude muset poslouchat globalisty, už napořád, protože jinak se slabá vládní koalice na povel od globalčiků rozpadne. Takže, čeho jsme svědky? Ano, je to systém Rozděluj a panuj! Už žádná silná strana, ne! Už jenom poslušný slepenec slepený z kompromisů a poslušně poslouchající globalisty. Stranou ni krok! A bude to alternativa, která najednou má pro globalisty takovou úlohu. Bez D´Hondtovy metody přepočtu hlasů už nikdo nebude moci prosazovat své hlavní cíle z programu, protože žádná strana už nebude moci vládnout bez opozice.

Jediné prosaditelné cíle budou ty společné všech stran, tedy členství v EU! Ano, přesně tak! Palácový převrat pomůže i ČSSD se zachránit ve dvojkoalici se stranou Zelených, jinak by ČSSD vypadla ze sněmovny, ale pozor, tento puč neproběhl za účelem záchrany okrajové a bezvýznamné ČSSD, ale kvůli plánu Velkého resetu s cílem odstranění populistického vůdce Andreje Babiše od moci poté, co nepomohlo ani Čapí hnízdo, ani skandály okolo dotací, ani trestní stíhání, prostě vůbec nic. Jako v USA nepomohl impeachment Donalda Trumpa, nepomohlo vyšetřování o údajném ruském vlivu, a tak přišlo ukradení voleb a americké soudy to přikryly. Tento proces se teď do ČR jen překopíroval z USA. I toto lze nazvat okradením Hnutí ANO o vítězství v přímém přenosu, ovšem s předstihem 7 měsíců.

A spousta lidí zajásá, že hurá, spravedlnost voleb! Ne, omyl, to není spravedlnost, to je tupost. Pokud vítěz voleb nemůže vládnout a nesestaví vládu ani s jedním, ani se dvěma, a ani vlastně teď už se 3 koaličními partnery, ale musí se dohodnout s opozicí na velkém holportu, potom to není spravedlnost voleb, ale likvidace významu voleb. Jaký smysl budou mít volby, když budete volit stranu, třeba i velkou, o které víte, že nic z toho hlavního v jejím programu nebude splněno, protože bude muset udělat mega kompromis s opozicí? A to povede k tomu, že lidé na volby stran postupně rezignují. Budou nenávidět svoji vládu, nebudou vidět smysl ve volbách, a jediná pomoc čas od času přijde z Bruselu. Nebude trvat dlouho a lidé začnou volat po globální vládě, protože té národní vlády budou mít po krk. Nastane tak čas pro ukotvení světové globální vlády.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojení mezi panem dvouprocentním a západními tajnými službami   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 07:27:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojení mezi Alexejem Navalným a západními tajnými službami se prokázalo, když se Bellingcat prostřednictvím Christa Grozieva podílel na falešném volání „agentovi FSB“, který měl být zodpovědný za dekontaminaci spodků blogera.
Toto spojení bylo potvrzeno, když Bellingcat bránil svůj příběh jako ospravedlnitelný navzdory rozdílu mezi tím, co Navalnyj ukázal ve svém videu a realitou.


Ale Bellingcat je jasně spojen se západními tajnými službami, CIA a MI6 v čele . Od počátku financování až po zdroje informací, které nejsou tak „otevřeným zdrojem“, jak tvrdí Bellingcat, vše jasně ukazuje na skutečnost, že tato „skupina vyšetřovatelů“ je ve skutečnosti zdrojem sloužící k veřejnému šíření informací pocházejících z tajných služeb.

Když k tomu přidáme, že bitcoinový účet, na který Navalnyj dostává dary, zaznamenává masivní příliv finančních prostředků, které neodpovídají tomu, co může dostat bloger, a jejichž celková částka nyní po příspěvku dvou velkých společností dosahuje 1,761 miliardy rublů (tj. 19,3 milionů euro).

A kromě více než neprůhledného původu těchto fondů představuje jejich použití také problém. Ruská vyšetřovací komise tedy zjistila, že z více než 588 milionů rublů shromažďovaných různými nevládními organizacemi, včetně FBK (dále jen Navalnyj a Sobol Foundation), 356 milionů rublů byly podle Navalného používány osobně (včetně platby za dovolenou v zahraničí) kdy tyto prostředky měly být použity na fungování jeho nadace a těchto nevládních organizací.

V právním jazyce se tomu říká zpronevěra a ruské úřady se v tomto ohledu rozhodly trestně stíhat Alexeje Navalného. Je třeba říci, že se nejedná o první případ , protože milost Navalného, kterou v roce 2020 několikrát porušil a pro kterou je dnes odsouzen, souvisí s aférou Yves Rocher. Případ, ve kterém zpronevěřil a pral peníze a za který byl spolu se svým bratrem odsouzen.

Na rozdíl od toho, čemu by někteří rádi věřili, nejde v žádném případě o politický problém. Yves Rocher je francouzská soukromá společnost, která nemá nic společného s Kremlem. V roce 2012 se společností podezřelou z podvodu bylo zahájeno soudní řízení, které odhalilo, že bratři Navalnyjové, Alexej a Oleg (kteří pracovali na ruské poště) založili falešnou přepravní společnost, jejímž prostřednictvím přesvědčili Yves Rocher, aby posílali své balíčky.

Ve skutečnosti byly balíčky přepraveny společností jiné blízké Navalnému, která z 55 milionů, které Yves Rocher zaplatil, obdržela pouze 31 milionů rublů. Zbytek byl vyprán a skončil v kapsách bratří Navalných.

Oba bratři byli za tento podvod usvědčeni. Oleg dostal 3,5 roku nepodmíněně a Alexej stejný, ale podmíněný trest. A opět, na rozdíl od toho, co si můžeme přečíst mezi západními příznivci Navalného, nebyl jeho trest zrušen. Jen bylo požadováno, aby byl případ bratří Navalných znovu vyšetřen, což se stalo. Ruský nejvyšší soud rozsudek potvrdil, protože byl oprávněný.

Pokud EÚLP nerozlišuje mezi běžnými obchodními praktikami a zpronevěrou, nemusí se ruská spravedlnost podvolit tomuto deliriu pod záminkou, že „pan 2%“ je oponentem Vladimíra Poutina. Být politickým protivníkem není totem soudní imunity!

Zejména proto, že případ Yves Rocher je již druhým případem, ve kterém Alexej Džavalny dostal podmíněný trest odnětí svobody , přičemž prvním případem je případ Kirovles, kdy bylo odcizeno 16 milionů rublů (pokud by ruské úřady byly pro Navaľného tak zlovolné, že už měl být podruhé odsouzen do vězení)! I tam to byla otázka zpronevěry, ale tentokrát na úkor státu (to znamená přesně to, co obviňuje Vladimíra Poutina).

Kdyby byl Navalnyj jen podvodník, bylo by to menší zlo. Ale není to jen tak. Je také agentem pracujícím v zámoří, jak dokázal, když jeho nadace FBK vyzvala Joea Bidena, aby uvalil sankce na ruské podnikatele a politiky, nebo když vyzval EU, aby přijala podobné sankce. Navaľnyj otevřeně vyzývá USA a EU, aby zasahovaly do ruské domácí politiky a poškozovaly zájmy jeho rodné země. Říká se tomu velezrada a někteří v Rusku požadují, aby byl za to stíhán Navalnyj.

Když to dáme dohromady a enormní financování, které získává ve formě bitcoinů (tedy anonymních), je toho už dost na to, abychom se ptali. Otázky, na které odpovídá video zveřejněné společností RT a které ukazuje, že Navalného pravá ruka a ředitel FBK Vladimir Achourkov žádají o několik milionů dolarů ročně od Jamese Williama Thomase Forda, bývalého druhého tajemníka pro politické záležitosti britského velvyslanectví v Rusku a podezření ze strany FSB, že je tajným agentem MI6. Třešničkou na dortu je, že je ženatý s Elisabeth Grenberg, podezřelou z práce pro švédské zpravodajské služby.

Video údajně natočila FSB v roce 2012 v restauraci v Moskvě. Slyšíme Achourkova žádat o peníze. A ne malou částku.

…„ Kdybychom měli více peněz, samozřejmě bychom mohli zvýšit naše příležitosti .... Pokud by někdo utratil, nevím ... 10 nebo 20 milionů dolarů ročně, abychom ho podpořili, viděli bychom úplně jinou situaci. A to není velké množství peněz pro lidi s miliardami, kteří jsou ve hře. To je poselství z mé strany pro získávání finančních prostředků a mluvit s lidmi ve světě,“ řekl Ashurkov svému kontaktu na britském velvyslanectví.A Achourkovův plán, pro který by tyto miliony potřeboval, zní poněkud povědomě: masové protesty, propaganda a občanské iniciativy. Připomíná vám to něco? Ale ano, pseudovyšetřování Navalného a demonstrace posledních dvou víkendů.

Drahé pseudo-průzkumy. Xavier Moreau ve svém posledním videu o Alexeji Navalném skutečně řekl, že jeho 3D simulace a pronájem filmových prostor v Německu pro jeho video o „Putinově paláci“ musely celkem stát několik milionů eur.

Odkud tyto peníze pocházejí? Můžeme získat docela jasnou představu o zemích, které k tomu přispívají, když se podíváme na poznávací značky diplomatických automobilů, které byly zaparkované před soudem, kde se odehrává soud s Navalným : USA, Velká Británie, Německo, méně významné země jako je Polsko, Dánsko, Lotyšsko, Litva, Švédsko, Švýcarsko, Norsko, Kanada, Bulharsko, Finsko, Japonsko, Rakousko a Česká republika.

Různá velvyslanectví mohla ospravedlnit přítomnost svých diplomatů tím, že je to obvyklá praxe, moskevský soud toto zcela chybné odůvodnění demystifikoval a zdůraznil, že je to poprvé, co je na jednání ruského soudu přítomno tolik diplomatů cizinců! Obvyklou praxí je účastnit se soudního procesu s občanem pocházejícím z dané země velvyslanectví, nikoli s ruským občanem!

Velká zahraniční diplomatická přítomnost, která nepřinesla štěstí Alexeji Navalnému. V době psaní těchto řádků soud právě proměnil jeho podmíněný trest v nepodmíněný a bloger byl poslán do trestanecké kolonie na 2,5 roku (3,5 roku podmíněného trestu převedeného na nepodmíněný trest, mínus rok strávený v domácím vězení).

Navaľnyj se jistě odvolá, ale pochybuji, že rozsudek se bude lišit, protože se zdá, že trpělivost ruských úřadů s „panem 2%“ došla. Alexej Navaľnyj hrál příliš často se svým statusem politického oponenta, aby opakovaně beztrestně porušoval zákony, a zdá se, že Moskva se rozhodla ukončit tuto nezdravou hru. Bylo na čase si uvědomit, že zákon je zákon a že je stejný pro všechny, včetně blogera, který si myslí, že je oponentem Vladimíra Putina číslo jedna.

Christelle Néant a -rp-
AgoraVox a PrvníZprávy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČtyři soudci ÚS - Lidi jsme vystavili bezprecedentní nejistotě   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 07:23:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rázného odsouzení se dočkalo plenární rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), kterým se pouhých osm měsíců před volbami zrušila část volebního zákona, od čtyřech ústavních soudců. Ti se postavili proti názoru většiny svých kolegů s tím, že ÚS svým rozhodnutím významně zasáhl do přípravy voleb a lidi v době nouzového stavu vystavil bezprecedentní nejistotě, zda se vůbec podaří během krátké doby v parlamentu přijmout novou zákonnou úpravu volebních pravidel.

Soudci Ludvík David, Jaroslav Fenyk, Josef Fiala a Radovan Suchánek nenechali nit suchou na soudci zpravodajovi Janu Filipovi, který měl senátorský návrh na starosti.

Promeškal dobu pro předložení vyhovujícího návrhu, a to bez ohledu na skutečnost, že volby byly již vyhlášeny. Je snad nesporné, že ,zbourání‘ volebního systému osm měsíců před volbami vyvolá velké politické pnutí a nejistotu, zda se do nadcházejících voleb podaří přijmout novou zákonnou úpravu, což může – při neúspěšném výsledku zákonodárného procesu – podlomit důvěru občanů ve fungování demokratického systému,“ upozornili.

Čtveřici se nelíbilo ani to, že plénum rozhodovalo pod nebývalým časovým presem. Soudce zpravodaj totiž návrh nálezu předložil teprve 19. ledna, a to jen částečně, celý text první verze měli soudci až dva dny poté. Plénum návrh projednalo 26. ledna a doplněnou verzi schválilo 2. února.

„Soudce zpravodaj vystavil plénum neúměrnému časovému tlaku, zcela nepatřičnému vzhledem k významu i rozsahu zpravodajské zprávy. Vrcholem arogance je pak vyhlášení nálezu pouhých 19 hodin po jeho přijetí, aniž by však bylo soudcům dáno k dispozici jeho konečné znění, snad aby nebyl poskytnut patřičný prostor disentujícím soudcům k sepsání odlišného stanoviska,“ tepali do kolegů soudci.

„Netvrdíme, že současná podoba volebního systému poměrného zastoupení je podobou ideální, nejspravedlivější, jedinou možnou, a tedy nezměnitelnou. Máme jen za to, že ve svém celkovém působení se nezpronevěřuje pokynům Ústavy, podle nějž se volby do Poslanecké sněmovny konají mj. na základě rovného volebního práva podle zásad poměrného zastoupení. Jistě lze mít za to, že těmto zásadám bude lépe odpovídat volební model jiný. Takový výběr ale dle našeho názoru již není věcí rozhodování ÚS a jeho momentální plenární většiny, ale záležitostí politické úvahy demokratického zákonodárce,“ shodla se čtveřice.

„To vše dává značně ponurý obraz o způsobu rozhodování ÚS v této věci. Od tohoto způsobu rozhodování ÚS a jeho případných neblahých dopadů na stabilitu ústavního systému se proto zcela distancujeme,“ zdůraznili soudci.

Petr Kozelka
ČNL

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNavalnyj vs. Assange   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 04:27:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šaškárna týdne. Západní země prostřednictvím svých diplomatických misí v Rusku se koordinovaně účastnily soudu s Alexejem Navalnym. Po regulérním potvrzení nepodmíněného trestu soudem požadovaly Navalného nelegální propuštění.

A co vězněný Julian Assange, který světu vyjevil nezákonné politické intriky režimu USA, (byť je asi hacknul)? Neměly by pohrozit spíše sankcemi Spojeným státům?

Když si do západních zpráv o Navalném dosaditi za Navalného Assange a za Rusko USA, jste doma. Chtějí snad USA vyměnit Assange za Navalného? Není Navalného bez Assange a není Assange bez Navalného...

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/siladityaray/2021/01/20/trump-didnt-pardon-wikileaks-founder-julian-assange-and-his-supporters-arent-happy/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí odsoudilo činnosti západních diplomatů ohledně Navalného   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 04:24:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západní diplomaté v souvislosti se soudním procesem s blogerem Alexejem Navalným jednají hrubě. Nejedná se o pozorování, nýbrž o aktivní zapojení do situace, prohlásila tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„To samozřejmě není reakce, nýbrž aktivní zapojení, a samozřejmě, oni nepozorují, ale jednají – jednají hrubě, jednají koordinovaně, jednají podle plánu a, samozřejmě, to nejsou oddělené akce. Je to velký program, který sledujeme v různých etapách,“ uvedla Maria Zacharovová na televizním kanálu Rossia 1, když komentovala reakci západních politiků na zadržení Alexeje Navalného a přítomnost zahraničních diplomatů na soudním zasedání.

Kauzy Navalného

Navalnyj byl dvakrát odsouzen podmíněně. Poprvé v kauze společnosti Kirovles v souvislosti se zpronevěrou přes 16 milionů rublů. Po druhé v kauze Yves Rocher v souvislosti s krádeží více než 30 milionů rublů. V posledním případě ho Zamoskvorecký soud města Moskvy odsoudil k 3,5 roku podmíněně.

V pondělí Generální prokuratura Ruska prohlásila, že podporuje požadavek federální služby pro výkon trestů (FSIN) o nahrazení Navalného podmíněného trestu za reálný a považuje tuto žádost za zákonnou a odůvodněnou. Představitel FSIN na soudním zasedání, které probíhalo v budově Moskevského městského soudu, požádal, aby byla Navalnému kromě toho uložena pokuta v částce 500 tisíc rublů.

V prosinci 2020 navíc Vyšetřovací výbor Ruska zahájil trestní řízení proti Navalnému podle článku o podvodech ve zvlášť velkém objemu. Podle vyšetřovatelů byly pro potřeby řady neziskových organizací shromážděny dary od jednotlivců - 588 milionů rublů (6,5 milionů eur).

Vyšetřování je přesvědčeno, že Navalnyj jako vedoucí těchto neziskovek „utratil více než 356 milionů rublů (4 miliony eur) z této částky na osobní účely“, a to i na „pořízení osobního majetku, materiálních hodnot a úhrad výdajů, včetně dovolené v zahraničí“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fm4B
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo zahraničí ČR si předvolalo ruského velvyslance kvůli Navalnému. Brusel žádá jeho okamžité propuštění   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 04:20:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na twitterovém účtu českého ministerstva zahraničí bylo zveřejněno, že si resort předvolal ruského velvyslance Zmejevského. Důvodem je kauza blogera Alexeje Navalného. K jeho odsouzení se vyslovila i Evropská unie.

„MZV předvolalo ruského velvyslance Zmejevského. Náměstek ministra zahraničí Aleš Chmelař protestoval proti odsouzení Navalného, které považujeme za politicky motivované, i proti brutálním zásahům policie proti pokojným demonstrantům. Vyzýváme Rusko k okamžitému propuštění Navalného,“ stojí v příspěvku.

V této souvislosti zmiňme, že Evropská unie vyzvala „k okamžitému a bezpodmínečnému“ propuštění Navalného.

„EU vyzývá k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění Navalného, ​​jakož i těch občanů a novinářů, kteří byli zadrženi za to, že využili svého práva na pokojné shromažďování a svobodu projevu,“ uvedl šéf evropské diplomacie Josep Borrell ve svém prohlášení jménem EU.

V dokumentu se píše, že „EU odsuzuje rozhodnutí ruských orgánů o verdiktu ve věci Navalného a považuje ho za nepřijatelné, jelikož je politicky motivované a je v rozporu s mezinárodními závazky Ruska v oblasti lidských práv“.

Taktéž se tam uvádí, že Evropský soud pro lidská práva „již v roce 2017 rozhodl, že rozsudek byl neopodstatněný a nepodložený“.

Připomeňme, že 2. února zrušil soud v Moskvě podmíněný trest blogera Alexeje Navalného v případu Yves Rocher a nahradil ho 3,5letým trestem odnětí svobody. Rozhodnutí o změně podmíněného trestu dosud nevstoupilo v platnost - strany mají deset dní na odvolání.

Soud zvažoval zrušení podmíněného trestu a jeho nahrazení skutečným odnětím svobody. Předtím bylo naplánováno projednávání případu u Simonovského soudu v hlavním městě, ale nakonec bylo rozhodnuto provést jej v místním formátu u Městského soudu v Moskvě, aby se ho mohlo zúčastnit více zástupců médií.

Zadržení Navalného

Navalnyj byl zadržen 17. ledna na letišti Šeremetěvo po návratu z Německa, kde se léčil po incidentu s údajnou otravou. Odvezli ho na oddělení policie v Chimkách, kde se o den později Chimkinský městský soud v průběhu zasedání mimo soudní budovu usnesl, že má být vzat do vazby na 30 dní. Jak tvrdí FSIN, byl Navalnyj zadržen za porušení zkušebního období jakožto podmíněně odsouzený v kauze Yves Rocher. 29. prosince roku 2020 po něm bylo v RF vyhlášeno pátrání.

V pondělí Generální prokuratura RF prohlásila, že podporuje požadavek federální služby pro výkon trestů (FSIN) o nahrazení Navalného podmíněného trestu za reálný a považuje tuto žádost za zákonnou a odůvodněnou. Představitel FSIN na soudním zasedání, které probíhá v budově Moskevského městského soudu, požádal, aby byla Navalnému kromě toho uložena pokuta v částce 500 tisíc rublů.

Podmíněná odsouzení aktivisty

Ruský opozičník má dvě podmíněná odsouzení. První v případě kauzy státního podniku Kirovles, která je spojena se zpronevěrou více než 16 milionů rublů (180 tisíc eur); druhé v případě společnosti Yves Rocher s krádeží více než 30 milionů rublů (333 tisíc eur).
V prosinci 2020 navíc Vyšetřovací výbor RF zahájil trestní řízení proti Navalnému podle článku o podvodech ve zvlášť velkém objemu. Podle vyšetřovatelů byly pro potřeby řady neziskových organizací shromážděny dary od jednotlivců - 588 milionů rublů (6,5 milionů eur).

Vyšetřování je přesvědčeno, že Navalnyj jako vedoucí těchto neziskovek „utratil více než 356 milionů rublů (4 miliony eur) z této částky na osobní účely“, včetně „pořízení osobního majetku, materiálních hodnot a úhrad výdajů, včetně dovolené v zahraničí“.

Otevřenou otázkou zůstává! Proč tak aktivně nebojovali evropští politici proti odsouzení na desetileté tresty vězení řádně zvolených katalánských politiků??? Přitom ti žádné peníze nezpronevěřili, ale pouze se demokratickou cestou snaží o nezávislost Katalánska na Španělsku!

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fm48
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Ústavní soudci se stali součástí politického boje.“ Bývalý prezident Klaus okomentoval rozhodnutí ÚS   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 04:13:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident Václav Klaus kritizoval rozhodnutí Ústavního soudu, které bude mít vliv na volební výsledky. Označil ho za nedůvěryhodné a má prý účelový charakter.

Václav Klaus na stránkách Institutu Václava Klause publikoval text o sedmi bodech, kde rozebírá rozhodnutí Ústavního soudu.

„1. Ústavní soud zcela nečekaně, při absenci jakékoli vážné veřejné diskuse na toto téma a po letech vlastní nečinnosti využil tři roky starou ústavní stížnost skupiny senátorů. Bez ohledu na již vypsaný termín parlamentních voleb a běžící volební kampaň provedl podstatný zásah do volebního zákona, a tím do české politiky. K této destabilizaci se Ústavní soud navíc uchýlil v situaci ekonomické a zdravotní krize,” stojí na stránkách IVK.

Ve druhém bodě Václav Klaus upozornil na to, že Ústavní soud nikdy neshledal stávající volební systém jako rozporuplný s Ústavou, nehledě na skutečnost, že se používá od roku 2002.

„3. Nevěrohodnost včerejšího rozhodnutí vyniká ve světle toho, že dnešní předseda Ústavního soudu (Pavel – red.) Rychetský byl v době přijímání doposud platného volebního zákona dlouhou dobu místopředsedou vlády, ministrem spravedlnosti a předsedou Legislativní rady. Byl tudíž spoluautorem oněch paragrafů, které dnes sám označuje jako protiústavní,“ uvedl bývalý prezident.

Ve čtvrtém bodě Václav Klaus starší hovoří o tom, že rozhodnutí Ústavního soudu je podle jeho názoru účelové. Výsledkem údajně budou slabší vlády.

„4. Včerejší překvapivé rozhodnutí Ústavního soudu má evidentně účelový charakter. Zásadně ovlivňuje přípravu a průběh nadcházejících voleb a má nestejné dopady na jednotlivé volební subjekty. Ústavním soudem vynucená změna v každém případě přinese slabší vlády, chaotičtější koalice a roztříštěnější politickou scénu,“ myslí si bývalý prezident.

„5. Posláním Ústavního soudu je chránit stabilitu demokratického systému. Zásah do tak zásadní součásti politické demokracie, jako jsou volby, nelze hodnotit jinak než jako nezodpovědný politický aktivismus,” uvedl Václav Klaus.

Podle názoru bývalého prezidenta se Ústavní soud ČR změnil v politického hráče, který opustil svoji roli stabilizátora systému a ochránce Ústavy.

„6. Ústavní soud se namísto stabilizátora systému a ochránce ústavnosti proměnil v destabilizátora, který krátce před volbami znefunkčnil volební systém, aniž by existovalo připravené řešení,” myslí si bývalý český prezident.

„7. Soudci opustili jakoukoli zdrženlivost a nezbytný konzervativismus. Svou instituci naopak zatáhli do politického boje a stali se jedním z aktivních politických hráčů. To bude mít pro samotný Ústavní soud do budoucna vážné následky a jeho politizace je tímto krokem zpečetěna,” uzavřel Václav Klaus starší svůj výčet poznámek vůči rozhodnutí ÚS, jímž zasáhl do politického systému země.

„Ústavní prasečina“

K rozhodnutí Ústavního soudu se během dneška vyjádřil také jeho syn Václav Klaus mladší, předseda Trikolóry.

Podle jeho názoru se jedná o „ústavní prasečinu“. Ústavní soud přitom označil za zpolitizovaný.

„Měnit 8 měsíců před volbami pravidla hry, která tady fungovala 30 let, je nezodpovědné. Bez ohledu na to, komu to (ne)prospěje,“ prohlásil na svých sociálních sítích politik.

„Trikolóře jako menší straně to pomůže a usnadní spolupráci se Svobodnými či Soukromníky, ale je to ústavní prasečina. ÚS je zpolitizovaný, snaha části končících soudců zalíbit se senátorům. Roztříštěnost politické scény, horší možnost sestavit funkční vládu, větší moc stranických sekretariátů (2. skrutinium). Oslabení sněmovny,“ uvedl Václav Klaus mladší.

„Oddechla si i ODS+TOP+lidovci se strašákem 15%,” uzavřel svůj post předseda Trikolóry.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fm47
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBiden má přednést projev, existuje důvod pro opatrný optimismus?   
Pridal tk Čtvrtek 04 únor 2021 - 03:51:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepříznivé počasí ve Washingtonu zabránilo tomu, co mělo být prvním významným projevem prezidenta Joe Bidena o zahraniční politice. Projev, který má být přednesen později v týdnu, nastíní jeho vizi a principy role Ameriky v mezinárodním společenství.

Rozruch kolem této události mohl utlumit očekávání, že Spojené státy předělají své čtyřleté dědictví protekcionismu, unilateralismu a odstupování od klíčových smluv a dohod. Je nepopiratelné, že nastíněné zásady by měly dalekosáhlé důsledky, které jsou zřejmé od samého počátku. NBC již dříve v sobotu informovala, že Biden bude klást důraz na obnovení pozice USA na globální scéně.

Je však nutný odlišný přístup k řešení globálních problémů, jelikož administrativa čelí výzvám od Korejské lidově demokratické republiky po Afghánistán. Vysoký úředník administrativy zmínil, že Biden podepíše několik výkonných příkazů podobných Trumpově administrativě, která ale povedou ke spolupráci a angažovanosti místo izolacionismu.

To znamená, že opatrný optimismus spočívá v několika proměnných, jako je rusko-americký vztah, Bidenova politika vůči Pekingu a nakládání s mnohostrannou situací na Středním východě. Před plánovanými poznámkami vedl Biden telefonické rozhovory s tuctem zahraničních vůdců, včetně ruského prezidenta Vladimira Putina.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že rozhovory byly zaměřeny na resuscitaci nové smlouvy START (Smlouva o snižování strategických zbraní), která se zaměřuje na snížení počtu odpalovačů strategických jaderných střel na polovinu a zajištění větších opatření k budování důvěry prostřednictvím ověřovacích režimů mezi oběma zeměmi. Přestože Peskov byl rozhodně pozitivním znamením, varoval před takovou nezodpovědností, jako interpretovat situaci jako obnovení americko-ruských vztahů.

Většina z těchto telefonních hovorů měla prolomit ledy a obnovit důvěru mezi spojenci, že Spojené státy jsou připraveny převzít svou globální odpovědnost jako inkluzivní mocnost. Například opětovné připojení se k Pařížské klimatické dohodě přineslo slib vzhledem k tomu, že Bidenův předchůdce odstoupil kvůli tomu, že ustanovení dohody považoval za neúčinná při omezování Číny jako údajného, nestydatého producenta emisí.

Trumpova diplomacie se neústupně snažila spojit americkou averzi k multilaterálním organizacím s institucionální pasivitou vůči Číně, což přineslo pouze mezinárodní izolaci Spojených států. Racionální odstoupení od Pařížské dohody o klimatu na základě zvýšených nákladů pro USA bez výrazného poklesu globálních teplot bylo zamítnuto opětovným připojením k dohodě Bidenem.

Konzervativci ve Spojených státech však nadále považují za problém čínské skleníkové plyny, přičemž Amerika se spoléhá na to, že tržní síly omezí své emise na obyvatele pod vládou Trumpa. Taková tvrzení jsou kontroverzní a Bidenův krok může potenciálně vyústit ve spolupráci s Čínou v oblasti změny klimatu.

Kromě změny klimatu přetrvávají vážné problémy. Neústupnost Íránu ohledně toho, že je na Spojených státech, aby plně dodržovaly jadernou dohodu, znamená, že jeho pozastavení obohacování bude podléhat tomu, zda se Spojené státy vrátí k dohodě.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že by bylo předčasné hovořit o sblížení s Íránem, což je možnost, která nadále staví záležitosti Středního východu do choulostivé situace. Naopak, tvrdé rozhovory s regionálními spojenci, jako je Saúdská Arábie a Izrael, o porušování lidských práv, jako jsou osady a riziko zabíjení, naznačují další polarizaci. Jedinou možností je resuscitovat dohodu JCPOA z roku 2015, ale můžeme pouze hádat, zda by prezident ve svém projevu veřejně připustil požadavky íránského vedení.

Silnější vazby s Evropou a Latinskou Amerikou také nezhoršují skutečnost, že mezerou v zahraniční politice USA je i nadále Čína. Dosavadní rétorika administrativy a nárůst proti Pekingu posílily status quo, kterého jsme byli svědky během Trumpovy éry, při absenci konstruktivního dialogu. Rozruch kolem Tchaj-wanu a Xinjiangu jako otázky státní politiky je schválením Trumpovy doktríny provokace a nátlaku. Je nepravděpodobné, že by se Biden pokusil jednat s Čínou, aniž by využil těchto subjektů, což udělá z jednání o státní suverenitě a zahraniční politice USA ve východní Asii zdlouhavý a těžkopádný úkol.

Vize obnovení americké pozice v regionu, ne-li na celém světě, může být snadno narušena, bude-li s některými zeměmi zacházeno jako s hrozbami a s jinými jako se spojenci. Vzhledem k tomu, že jeho projev se má konat v nadcházejících dnech, zůstává ústřední otázkou - může Bidenova administrativa obnovit pozici Ameriky ve světě s nediskriminující inkluzivitou a angažovaností? Pokud ano, byl by to velký úspěch.

Hamzah Rifaat Hussain
je bývalý hostující pracovník ve Stimsonově centru ve Washingtonu a v současné době pracuje jako asistent výzkumného pracovníka Islamabad Policy Research Institute v Pákistán


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1791 sec,0.0324 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,347kB