Pondělí 08 únor 2021
NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (XXIII.) VÝTĚREM Z KONEČNÍKU ZA LEPŠÍ ZÍTŘKY?   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 19:19:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda se chová jako utržená z řetězu. Její řádění nebere konce. Zdá se ale, že si vše necháme líbit. Buď nás to zase až tak netrápí, nebo se bojíme ozvat. Nebo čekáme na ten správný čas? Čas vzpoury? Ale jak ten okamžik poznat? Neprošvihli jsme ho už?

Vláda nám zakázala sto + jedna věcí. Sto plus jednou jsme jí to prominuli. Někdo řekne, že neprominuli, že ten vztek a vzdor je v nás a ve správný okamžik vyhřezne. Ale je tomu opravdu tak?


Kdo by si pomyslel, že si necháme vzít práci, necháme si zavřít naše živnosti, necháme si vnutit domácí vězení? Kdo by si pomyslel, že se smíříme s nouzovým stavem / stanným právem / omezením vycházení, které s přestávkami trvá už rok? Kdo by si pomyslel, že se vzdáme hospod, zábavy, sportu, koníčků, kultury? Kdo by si pomyslel, že se necháme dobrovolně testovat, trasovat či očkovat neznámou, nevyzkoušenou a pochybnou látkou? Kdo by si pomyslel, že se budeme bát spolu mluvit, navštěvovat se, že si necháme vnutit rozestupy, sociální distanc? Kdo by si pomyslel, že si po vzoru arabských žen nandáme roušku a budeme v ní celý rok chodit – na jaře, v létě, na podzim, i v zimě? Kdo by si pomyslel, že si necháme líbit, když naši prvňáčci v této roušce sedí celý vyučovací den, zatímco se doma distančně učíme (rozuměj – kromě své práce ještě suplujeme práci učitelů, aniž bychom za to byli placeni) s dětmi od třetí třídy výše? Kdo by si pomyslel, že si zvykneme na to, že některé věci si nemůžeme koupit, protože jsou „za páskou?“ Kdo by si pomyslel, že té vládní lži a propagandě uvěříme natolik, že se mezi sebou budeme udávat a bonzovat ty, kteří jsou o něco odvážnější než my? Kdo by si pomyslel, že se necháme tak snadno oblnout, zmanipulovat a ještě za to budeme mít svoji vládu milovat?

Kdyby někdo něco takového naznačil před dvěma lety, ťukali bychom si na čelo, že se zbláznil. Že na nic takového nepřistoupíme, nic takového si vzít nenecháme, nic takového si vnutit nenecháme.

Sto a jedna věc se za tu dobu udála, a přesto jsme trpěliví, poslušní, doufáme, že se to nějak zlepší, pomine, rozvolní, uklidní, vyčpí, vyšumí, vrátí do normálu, že se to zkrátka nějak samo udělá? Čekáme a chlácholíme se tím, že přece vláda nemůže být proti nám (tím se uklidňují ti, co systému věří), případně tím, že „žádný plán nikdy nevyjde“ (tím se uklidňují ti, kteří preferují „hájkovskou“ alternativu). Jedni i druzí ale trpělivě snášíme rány, nastavujeme záda, ohýbáme hřbet, koušeme se do rtů, abychom nemuseli vykřiknout, přesvědčujeme sami sebe, že ještě není tak zle, aby nemohlo být hůře, lžeme si do kapsy, opíjíme se rohlíkem či něčím tvrdším, strkáme hlavu do písku, díváme se raději na Netflix, abychom unikli realitě, snažíme se myslet pozitivně, snažíme se ve vší té mizérii najít něco dobrého – vlastně bychom udělali cokoli, jen abychom se nemuseli za svá práva bít.

Jak daleko to vše necháme zajít, než si uvědomíme, že včera bylo pozdě?

Covidový teror přitom jede na plné obrátky a den za dnem se zpřísňuje. Vlády všech zemí světa se navíc vzájemně inspirují. Kde vymyslí větší pitomost, hned je to něco, co naše vláda chce zkusit, co zvažuje, o čem přemýšlí, co dává k úvaze, co si schovává do zásoby debilních nápadů, aby je na nás vytáhla ve chvíli, kdy její vlastní debilní nápady budou vyčerpány.

A tak je vlastně jedno, co navrhuje naše vláda a co vláda slovenská, co se děje v Německu či co se děje v USA, co se děje v Rakousku nebo co se děje ve Velké Británii. Všechno bude vyzkoušeno, použito, každý nápad bude otestován, „vylepšen“, dotáhnut ad absurdum. Tak jako ekonomika velí ke sdílení všeho, tak i debilní covidové nápady nesvéprávných vlád jsou „sdíleny“, vlády si je půjčují mezi sebou, opičí se po sobě, opisují, napodobují se, předhánějí se v debilitě a v absurdnosti svých návrhů.

Smějeme se Slovákům, že si nechají líbit to, co jim nařizuje jejich psychopat, ale neuvědomujeme si, že naši psychopaté kopírují jeho nápady jen s týdenním zpožděním.

A tak se dozvídáme, že ani očkování nebude znamenat ony slibované „výhody“, protože ani očkovaní nejsou stoprocentně čistí. Jinými slovy, všechna ta buzerace bude trvat i nadále a bude se týkat i těch, kteří propagandě podlehnou a nechají se vládou označkovat. Takže jakou vlastně máte motivaci si to nechat taky píchnout? Na Slovensku zvažují, že budete moci na pár minut vyjít z bytu jen tehdy, když vám úředník esemeskou vámi navrhovaný „výlet za dveře vlastního bytu“ povolí. Chceš si nakoupit? Pošli sms vládě, a ta ti to milostivě povolí, nebo naopak rázně zamítne. Když budeš mít štěstí, venku se připrav na policejní kontroly, které mají odradit ty, co by vládní nařízení nebrali dostatečně vážně. U nás se prozatím zvažuje jen zákaz cestování mezi kraji, nepočítáme-li to, že po „večerníčku“ nemáš venku co dělat, občane. Další bombu vypustil opět Matovič: v prostředcích MHD, v autobusech či vlacích, nebudou moci lidé spolu mluvit. I když mají roušku. Jinými slovy – zakazuje se mluvení. U nás se už dříve zakázalo zpívání. Děti ve školách (pokud mají to štěstí, že v nich vůbec jsou) o hudební výchově nezpívají a o tělesné výchově nesportují, neběhají a nepohybují se. Dívají se na filmy, hrají piškvorky. Kdejaká blbost bude do dvou či tří týdnů okopírována a uvedena v život i u nás, takže se Slovákům nesmějme a dejme se na modlení, protože nejpozději za dva týdny Babiš vyhlásí, že ani v českých autobusech spolu nesmíme mluvit. A ani spiklenecky mrkat. Nebo jiný příklad – v Německu přišli na to, že roušky nestačí, zřejmě proto, že se v nich málo dusíme. Stejně tak v Rakousku. Kde byla dříve vyžadována rouška, musí být respirátor. Když máte roušku, skočí na vás deset policistů, jako na jednu nebohou rakouskou důchodkyni, protože si dovolila chodit v roušce, jak jí to vláda celý rok nařizovala, jenomže vláda si zrovna včera vymyslela, že rouška je od včerejška také nebezpečná, takže nyní musíte mít respirátor. A co dělá česká vláda? Hned přispěchala s tím, že „to také zvažuje“. To znamená, že po rouškovém roce 2020 přichází respirátorový rok 2021.

Takže na co se můžeme těšit? Kde vymysleli ještě větší hovadinu, kterou by mohla naše vláda okopírovat a vnutit nám ji?

Jednu takovou zprávu jsem objevil. Zprvu se mi nechtělo jí věřit, protože kdysi jsem si z něčeho takového dělal legraci, ale covidová totalita znamená, že ta největší blbost, která vás napadne, se zítra stane vaší občanskou povinností, jinak vám hrozí státní represe. Tak rychle totiž věci spějí, když se jim nepostavíme od samého začátku.

Co mám na mysli? Čína začala provádět anální testy na koronavirus, protože jsou prý spolehlivější než výtěr z krku. Cituji z iDNES.cz:

Metoda „může navýšit míru detekce infikovaných lidí“, protože stopy viru přetrvávají déle v konečníku než v dýchacích cestách, řekl stanici CCTV Li Tchung-ceng, vrchní lékař z pekingské nemocnice You’an. Lékař nicméně uznává, že metoda není „tak vhodná“ pro masivní testování a zůstane omezena na klíčové skupiny v karanténních centrech.

Podle pravidel Čínského centra pro kontrolu a prevenci nemoci se pacientům má při análním testování odebrat vzorek stolice. Když to není možné, mají zdravotníci zasunout testovanému pacientu tyčinku s bavlněnou špičkou asi tři až pět centimetrů do konečníku.

Myslím, že Babišova vláda je zachráněna. Poté, co se Blatný nechal slyšet, že „opatření, která jsme zavedli, přestala fungovat“, vládě zbývá jediné, aby neztratila tvář: Začít nám dělat výtěry z konečníku.

Chtělo by se mi doufat, že ve chvíli, kdy nám pracovníci neziskovky v biohazard obleku budou strkat tyčinku do zadku, se jako národ vzbouříme. Jen se trochu bojím, že se před odběrovými centry budou zase tvořit fronty…

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMladí uprchlíci upálili švédskou důchodkyni, do vězení nepůjdou   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 09:02:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Gang 4 mladistvých uprchlíků zapálil dům staré ženy ve švédském Nässjö (žije zde asi 17 tis obyvatel!). Žena v něm následně uhořela. Nässjö se někdy přezývá “little Mogadishu” (malé Mogadišu) podle obrovského množství uprchlíků ze Somálska, kteří žijí na dávkách a dál vedou životní a kulturní styl, jaký vedli v Africe.

Policie sice pachatele dopadla, ale všem je prý méně než 15 let a tak do vězení nepůjdou.

Teror uprchlických gangů zachvátil již i malá švédská města a policie je bezradná.

Politický a mediální establishment předstírá, že žádný problém s kriminalitou uprchlíků neexistuje a naopak se snaží kriminalizovat ty, kteří na tuto skutečnost poukazují.

VIP
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Při masturbaci noste roušku”, radí americká univerzita studentům   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 08:54:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Univerzita v severním Texasu (University of North Texas) se rozhodla poradit studentům v době koronavirové pandemie v jejich sexuálním životě. Jelikož probíhá on line výuka, tak studenti nemohou žít obvyklý studentský život a tedy ani se stýkat s druhým pohlavím (nebo dalšími 93 pohlavími? ). Některé rady jsou skutečně originální, studenti by prý při masturbaci měli nosit roušky, aby chránili sebe samotné :-)! To vše pod heslem “Mask-urbate!

Studenti by prý rovněž měli nosit masky při souloži a neměli by při souloži mluvit s partnerem o Covid 19! Současně by ale měli studenti udržovat 2 metrové rozestupy. Jak se provozuje soulož na vzdálenost 2m, bohužel univerzita již neradí. Za tohle studenti platí obrovské školné!

Síla šílenství nezná hranice.

Joe Kolach, Texas, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponS „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 08:44:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejdříve začnu jedním vysvětlením. Když mluvím o „Bidenovi“, nemám tím na mysli tu plíseň (abych použil trefný výraz Toma Luonga), která se nedávno dostala do Bílého domu, ale „kolektivního Bidena“, což jsem definoval zde: https://thesaker.is/terminology/ [„Kolektivní Biden“ - tzn. součet následujícího: přímé osazenstvo Bílého domu, loutkáři Demokratického národního výboru, válečná lobby, „deep state“, americká nomenklatura, izraelská lobby, „třípísmenkové“ agentury, zábavní lobby („Hollywood“), korporační média, Big Pharma, americký vězeňský průmyslový komplex, vyšinuté feministky, protibělošští rasisté, (skutečně) fašističtí (pseudo) liberálové, atd., seznam je nekonečně dlouhý]. S tímto objasněním se nyní podívejme na to, proč by Rusko mělo v roce 2021 přeřadit rychlost.

Začněme tím základním:

Rusové často říkají, že američtí politici se mění, ale americká politika nikoliv. Na tom je hodně pravdy, viděli jsme to velmi jasně u Obamy a Trumpa: oba slíbili rozsáhlé změny, a přesto do značné míry pokračovali v politice svých předchůdců, přinejmenším v zahraniční politice. V určitém ohledu byste mohli tvrdit, že to je normální a dokonce žádoucí. Prorežimní volavka by říkala asi něco v tomto duchu: „Nuže, to je normální, priority národní bezpečnosti USA se nemění s každou administrativou, takže to všechno dokazuje, že bez ohledu na to, co jakýkoli kandidát slíbí během kampaně, jakmile bude jednou v úřadě, uvědomí si tvrdou realitu těchto slov a poté bude jednat podle toho, stejně jako jeho předchůdci“. Tento argument je však naprosto chybný, protože zcela ignoruje vůli občanů USA (nezapomínejme na to, že lidé hlasovali pro změnu pokaždé, když dostali příležitost, ať už to byl Obama nebo Trump), a předpokládá, že pouze ti „zasvěcení“ si uvědomují a vědí, co musí udělat. Tento druh „logiky“ je typický pro elitářství vládnoucích tříd v USA.

Je také ignorována skutečnost, že zatímco jsou američtí prezidenti ve skutečnosti loutky, figurky, tak během své kampaně předstírají opak. Pokud jde o volby, které se v USA konají každé čtyři roky, není to nic jiného, než velkolepá „brainwashingová“ show, jejímž jediným účelem je poskytnout lidem iluzi, že mají moc. Prezidentské volby by se mohly konat každé 2 roky, nebo dokonce každý rok, ale nic by to nezměnilo na skutečnosti, že USA jsou plutokratickou diktaturou s mnohem menší mocí lidu, než kterýkoli jiný stát na kolektivním Západě.

Ve skutečnosti je výše uvedený argument jen malým fíkovým listem, který se snaží zakrýt nepopiratelný fakt, že v USA nevládne jedna osoba, ale třída v marxistickém slova smyslu. Osobně této vládnoucí třídě říkám „americká nomenklatura“. Zatímco Obama i Trump předstírali, že chtějí skutečnou změnu, oba tuto šanci ztratili (za předpokladu, že to skutečně chtěli, o čemž pochybuji), neboť neudělali to, co Putin, když přišel do úřadu: rozdrtil ruské oligarchy jako třídu (někteří uprchli do zahraničí, někteří zemřeli, někteří o všechno přišli a někteří souhlasili, že budou hrát podle nových pravidel Putina). Obama coby nevýrazný a bezpáteřní prodejce automobilů pravděpodobně nikdy ani neuvažoval o tom, že by skutečně podnikl nějaké kroky proti americké nomenklatuře. Trump coby pompézní narcista si možná pohrával s myšlenkou, že ukáže, kdo je tady „šéf“, ale to mu vydrželo tak jeden měsíc, dokud americká nomenklatura nepřinutila Trumpa vyhodit Flynna (všechno, co se dělo potom, už byl jen prudký pád...).

Každopádně jde o to, že bychom neměli očekávat obrovské a rozsáhlé změny od *jakékoli* vlády. Jelikož nejlepším indikátorem budoucího chování je minulé chování, měli bychom předpokládat, že většinou se stane „spíše to stejné, možná ještě něco horšího“. O čem mluvím? Zde je (částečný) seznam „spíše toho stejného“:

1. Další očerňování Ruska, Rusů a všeho ruského ze strany západních médií (která nejsou tak rozmanitá a lžou jednotněji, o čemž si Goebbels nebo Suslov mohli nechat jen zdát!). Můžete si to představit jako „celospektrální rusofobii“.
2. Ještě více „sankcí“ proti všem ruským zájmům (ekonomickým, politickým, atd.) celosvětově. USA to vidí čistě jako hru, v níž vždy jeden získá a druhý ztratí, kdy jakákoli ztráta ze strany Ruska, nehledě na to, jak okrajová a drobná, je vítězstvím pro anglosionistické impérium.
3. Návrat k vojenským raketám a leteckým útokům ve stylu Obamovy éry. Pravděpodobně ne na ruské cíle (sice Hillary to podporovala, ale nyní by to bylo mnohem nebezpečnější, než před 5 lety), ale určitě na ruské spojence, jako je Sýrie (včetně útoků na íránské a venezuelské lodě na volném moři).
4. Opětovné způsobování drobných útrap ruským diplomatům a občanům, stejně jako v Obamově éře. Cílem není dosáhnout něčeho významného, ​​ale spíše ukázat, že „Rusko je slabé a nemůže nám zabránit v tom, abychom s ním zacházeli jako s mocností 3. kategorie“. USA ve skutečnosti nemůžou udělat nic, co by Rusku skutečně ublížilo, takže strýček Shmuel obrátí svůj vztek proti těm několika diplomatům a dokonce i civilistům, které může nechat unést, uvěznit, vyhostit, sankcionovat, vydírat, kterým může vyhrožovat, atd.
5. Na ruských hranicích budou ještě více řinčet zbraně. Zcela očekávám, že americké síly budou rozmístěny v pobaltských státečcích trvale (nikoli na základě rotace). Letadla USAF a lodě námořnictva Spojených států budou i nadále obtěžovat ruskou obranu pod záminkou „klidného proplutí“, „svobodné plavby“, atd.
6. Vzhledem k tomu, že Bidenova administrativa je „výčet“ židovských a ukrajinských extremistů (to je kombinace!), a protože Biden se osobně angažuje na Ukrajině (spolu se synem Hunterem), můžeme také očekávat rychlý úpadek politické situace na Ukrajině a dokonce ještě více provokací, než za Trumpa. Jak sami říkají, tito lidé budou „bojovat s Ruskem až do posledního Ukrajince“.

Nic z toho nebude mít žádný přímý dopad na Rusko (podrobná diskuse viz zde: https://www.unz.com/tsaker/russia-vs-the-biden-administration/ ). To však neznamená, že by Rusko mělo i nadále předstírat, že to je „jako obvykle“, a přijímat ránu za ranou. Proč? Z mnoha důvodů:

1. Existuje spousta důkazů o tom, že ruský lid už začíná být otráven tím, co vnímá spíše jako slabý, ne-li ubohý postoj ruských představitelů, zejména vůči neustálé záplavě drobných a obtěžujících opatření proti zájmům Ruska. Lidem na Západě se tohle nikdy neříká (koneckonců posláním korporátních médií není informovat), ale „vlastenecká“ opozice vůči Kremlu je mnohem nebezpečnější, než právě ta beznadějně zdiskreditovaná prozápadní „liberální“ opozice (více o tom níže). Nyní se pravidelně objevují výzvy po mnohem energičtějším „zakročení“, také od spíše mainstreamových politiků.
2. Existuje rovněž spousta důkazů o tom, že „Bidenův gang“ bude chtít nejen plně obnovit politiku Obamovy éry vůči Ukrajině (vyvolat více násilných incidentů, podpořit ukrajinské nacisty), ale že tato politika bude nyní rozšířena i na Bělorusko. Fakt, že tato politika pravděpodobně neuspěje, neznamená, že by nejlepší reakcí Ruska mělo být udržování pozice „počkej a uvidíš“. Je celkem zřejmé, že jakoukoli formu zdrženlivosti ze strany Ruska si západní propagandistická mašinérie vysvětluje jako „slabost“. Jakákoli další „zdrženlivost“ způsobí, že pro Rusko a pro Putina osobně budou věci ještě horší a nebezpečnější. Jinými slovy, v této době „zdrženlivost“ pouze vyvolá větší agresi.
3. Navíc rok 2021 je rokem ruských parlamentních voleb. Bez ohledu na to, co Rusko udělá, nehledě na to, jak transparentní nebo nezfalšovatelné volby budou, Západ využije této příležitosti k pokusu o násilné nepokoje v ulicích Ruska ještě před volbami, a po volbách Západ prohlásí, že ruské volby byly „nedemokratické,“ a bude nadále pokračovat v „podporování správných demokratických aspirací ruského lidu“ (zejména ruských homosexuálů, samozřejmě!), a tak podobně.
4. Na závěr je docela jasné, že Bidenův kabinet sdružuje smetánku sionistických rusofobů z amerického deep state. Tito lidé se vyznačují následujícími, velmi nebezpečnými rysy: narcistická a mesiášská, rasistická sebeláska; rasistická nenávist vůči celému lidstvu, „nařízená Bohem“; osobní/rodinná minulost, vyznačující se nenávistí k Rusku; hluboká angažovanost v mnoha ukrajinských korupčních schématech; téměř naprostá neschopnost chápat důsledky a povahu války v kombinaci s klamnou vírou v nezranitelnost a beztrestnost (přičemž to první není pravda, to druhé ano, tedy alespoň doposud), atd. To je velmi nebezpečná kombinace, bez přehánění!

Pravdou je, že pseudoliberálové patří k nejnebezpečnějším tvorům na světě. Ano, jejich současná „geopolitická sada nástrojů“ (USA a anglosionistické impérium) je slabá, ale to neznamená, že Rusko (nebo zbytek světa) může tyto nebezpečné psychopaty jednoduše ignorovat.

Dobrou (nebo dokonce vynikající!) zprávou je, že Trump dal Rusku další čtyři roky, aby se připravilo na to, co přijde potom, a že tandem Rusko + Čína je dnes v mnohem lepší formě, než před čtyřmi lety. Například vnitřní bezpečnost Ruska je nyní zdaleka nejlepší, o čemž svědčí skutečnost, že na ruském federálním „seznamu hledaných osob“ není žádný čečenský státní příslušník; samozvaný „poslední emír Kavkazu“ Aslan Bjutukajev byl zabit 20. ledna, což umožnilo Ramzanovi Kadyrovovi „vyhlásit úplné vítězství nad terorismem“). Jednoduše řečeno, každý Čečenec, který se kdy v Rusku dopustil teroristického činu, byl identifikován a nyní je buď mrtvý (většina z nich) nebo uvězněný (pouze několik). Navzdory těmto úspěchům si nejsem jistý „úplným vítězstvím nad terorismem“, protože v několika regionech Ruska stále existují násilné skupiny. Kromě toho, kdyby se speciální jednotky „osy laskavosti“ (USA/Izrael/Saúdská Arábie, někdy se k nim přidružuje země, kterou mnoho Rusů považuje za „slabou Británii“) rozhodly znovu zažehnout povstání v Rusku, mohly by mít přinejmenším nějaký úspěch, zejména zpočátku. Ruská Federální služba bezpečnosti/Federální ochranná služba by raději neměly stahovat své hlídky, a to především v Dagestánu, na Dálném východě, na Krymu a v moskevském regionu!

V čistě vojenských termínech je Rusko zcela „nedosažitelné“ pro ozbrojené síly Spojených států, a to i v případě, že připočítáme EU/NATO. O tomhle jsem již napsal hodně, proto zde nebudu nic z toho opakovat. Postačí říci, že Rusko má nyní nejlepší ozbrojené síly, jaké kdy za poslední desetiletí mělo, zatímco USA mají obrovskou, skutečně groteskně nafouklou armádu, ale ne takovou, která by dokázala něco jiného, než zabíjet (a to většinou civilisty). I když se podíváme jen na jaderné strategické síly Ruska, tak ty jsou nejméně o deset let, ne-li více, před Západem. Je to poprvé od druhé světové války, kdy je Rusko tak mocné, a nyní může sklízet mnoho výhod, které mu přináší vojenskou bezpečnost.

S tím, co zde bylo řečeno, mohu nyní prohlásit, že jsem vždy osobně bránil to, co nazývám „zdrženlivost“ Kremlu, a to z prostého důvodu: Když se podívám na celkovou moc (nejen vojenskou!) Ruska a anglosionistického impéria, stále vnímám to druhé jako mnohem silnější. Avšak musím přiznat, že trend tohoto vztahu je pozitivní, to znamená, že za posledních zhruba deset let se Rusko stalo mnohem, mnohem silnější, zatímco USA a impérium se staly mnohem, mnohem slabší. Během Bidenova prezidentství se tento trend pouze urychlí.

Nyní nastal čas, aby Rusko přizpůsobilo svou politiku této nové realitě.

Úplně první věc, kterou by měl Kreml změnit, je jazyk, rétorika. Ano, „zdrženlivost“ je dobrá věc, zvláště když mezi možnými důsledky jakékoli krize může být eskalace do totální války, ale „zdrženlivost“ nemůže být cílem sama o sobě. Například když USA + NATO objektivně představují velkou protiruskou hrozbu (už jen proto, že jsou slabí a mohou spoléhat pouze na to, že je ochrání jejich jaderné zbraně!). Stejně tak ohavný „Banderastán“, který ukrajinští nacisté vytvořili ze staré dobré Ukrajiny, není pro Rusko vůbec žádnou hrozbou. Proč tedy vážně neutáhnout pár ekonomických šroubů, aby ukrajinští nacisté měli pocit, že jejich nikdy nekončící proud urážek a (prázdných) hrozeb může mít nějaké důsledky?

Další věc je, že Kreml potřebuje spojovat silná slova se silnými činy!

Právě tuto neděli (24. ledna) se velvyslanectví USA v Moskvě zapojilo do otevřeného koordinování (malých, ale násilných a nezákonných!) nepokojů v Moskvě, stejně jako to udělal kanál NEXTA Telegram v Bělorusku. Jak na to reagoval Kreml? Ruské ministerstvo zahraničí nařídilo americkým diplomatům, aby se dostavili do budovy Ministerstva zahraničí, a... dali jim nótu s důrazným protestem.

A to je vše?!

Myslím si, že všichni na americkém velvyslanectví v Moskvě kašlou na ruské protesty. Pokud něco, tak američtí „diplomaté“ se při každém takovém protestu pravděpodobně jen dobře zasmějí. A každý to ví, včetně ruských diplomatů. Proč se tedy drží tak chabé „komunikační linie“?

Ruské námořnictvo nedávno poskytlo velmi dobrý příklad toho, jak dobré slovo může mít mnohem větší účinek, když je podpořeno nějakou dobrou akcí: vzpomeňte si, když (ze všech možných příkladů!) americký torpédoborec USS John McCain) nedávno narušil ruské námořní hranice. Ruské námořnictvo nařídilo torpédoborci, aby se stáhl, ale dodalo, že velká ruská protiponorková loď (v západní terminologii „torpédoborec“) Admirál Vinogradov do jejich torpédoborce McCain „narazí“, pokud nebudou toto varování respektovat. Netřeba dodat, že McCain velmi rychle zmizel (námořnictvo Spojených států již podobnou situaci v minulosti zažilo, viz zde). Problém s „naražením“, přinejmenším pro námořnictvo USA, spočívá v tom, že stěží můžete odpovědět zahájením palby, neboť to by bylo skutečně sebevražedné přímo v ruských vodách a poblíž (silně opevněného) ruského pobřeží. Pokud jde o Rusy, tak ti jsou dost „šílení“ na to, aby to udělali, i když by jejich loď byla menší (zeptejte se jakéhokoli amerického námořníka, který sloužil na americké ponorce, oni s tím mají zkušenost!). Pravda je jednoduše taková, že ruští námořníci to „myslí vážně“ (bránit svou rodnou zemi), zatímco američtí námořníci, no, jak bych to měl říct? Skutečně hodně chtějí „ukazovat svou vlajku“ a „bránit principy“, ale ne v případě, kdy by se mohli vážně zranit. To je prostě fakt. Z ruského pohledu vstup do armády znamená, že je třeba akceptovat s tím související bolest a smrt. Tisíc let válčení skutečně zanechalo otisk na ruské kolektivní psychice.

Poznámka: Mimochodem, spousta Američanů ráda opakuje tato památná slova, která pronesl generál Patton: „Žádnej bastard nikdy nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svoji zemi. Vyhrál ji tím, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.“ To je čistý aforismus a velmi se hodí k typicky americkému pohledu na válčení. Je to ale téměř naprosto chybné, jak by vám řekl každý ruský, íránský nebo hizballáhský bojovník - tohle *není* ten pravý způsob, jak vyhrávat války. Ve skutečnosti je tohle způsob, jak je prohrát. A to je důvod, proč domnělí „pitomci“ znovu a znovu dávají americkým jednotkám na frak...

Přinejmenším nyní je nejvyšší čas na to, aby se snížil počet amerických úředníků v Rusku. Mluvím samozřejmě o diplomatech, ale také o celém zvěřinci „dobrovolníků“, „nevládních organizacích“ a samozřejmě nejvíce o amerických „novinářích“, akreditovaných v Rusku. Snížením jejich počtu bude pro Federální službu bezpečnosti/Federální ochrannou službu snazší bedlivě sledovat ty ostatní.

Dále bych také ukázal velkému počtu „hostů“ EU dveře: koneckonců, proč je zdržovat v tomto děsivém Putinově Mordoru? Pošleme je zpět na „svobodu“, o kterou se očividně tolik starají (přinejmenším tehdy, když jsou v Rusku; pokud jsou v Paříži, Berlíně nebo Rotterdamu, tak už je to tolik nezajímá).

Poznámka: Upřímně řečeno, lídři EU dočista zešíleli. EU nyní vážně uvažuje o tom, že by zrušila téměř dokončený plynovod Nord Stream 2 kvůli nesmyslům ohledně Navalného! Obětovat projekt v hodnotě několika miliard dolarů, který má zásadní význam pro hospodářství EU, kvůli osudu jednoho naprosto neinspirujícího a falešného pseudodisidenta, jehož podporuje v Rusku méně než jedno procento lidí (jak ukazuje miniaturní dav lidí, kteří se na jeho podporu násilně vzbouřili). Lídři EU nejsou ani schopní ocenit, že Rusko potřebuje Nord Stream 2 mnohem méně, než EU, protože hlavní plány Ruska v oblasti plynu jsou plně zaměřeny na Čínu. Rusové mají ohledně těchto výhrůžek ze strany EU dobré přirovnání: „snažit se vyděsit ježka bosou nohou!“. Podle mého názoru by EU potřebovala zvýšený dohled, aby nespáchala sebevraždu.

Upřímně řečeno, celá tato západní „fauna“ si zvykla žít v Rusku, přičemž si vydělává na živobytí tím, že nenávidí Rusko. V 80. letech z toho většinou vyšli dobře, v 90. letech jim to zcela vyšlo, a za posledních dvacet let toho Kreml udělal žalostně málo, aby to změnil. Myslím si, že „poselství“ (lidé ze Západu milují „poselství“) z Kremlu by mělo znít prostě: žít a pracovat v Rusku není právo, ale privilegium. Pokud se neumíte chovat slušně, tak jste přesáhli dobu, kdy jste tu vítáni. V současné situaci by Západ z tohoto druhu politiky ztratil mnohem více, než Rusko (zejména proto, že ruští diplomaté byli již vyhoštěni a budovy ruských konzulátů byly protiprávně uzavřeny).

Další věc je, že Rusko musí reagovat na hru USA, v níž vždy jeden získá a druhý ztratí, ale nikoli přijetím takové logiky. Hlavní problém s nastavením této hry spočívá v tom, že je extrémně nehospodárná: strana, která je do hry zapojena, musí vynaložit spoustu času a úsilí ve snaze popřít *jakékoli* vítězství druhé strany, dokonce i mírně pozitivní vývoj. Rusko by místo toho mělo sestavit přesný seznam zranitelných a důležitých cílů impéria, a poté zaměřit své zdroje a energii na odepření a zamítnutí těchto cílů. Takovéto plně soustředěné úsilí je mnohem efektivnější, než jakési „otravování celého spektra“, což obvykle dělají USA. Dobrá zpráva, přinejmenším pro Rusko, je, že USA jsou zranitelné i slabé, a to jak ekonomicky, vojensky, kulturně, tak sociálně - v jaké oblasti chcete. Pokud jde o impérium, to je již nějakou dobu mrtvé: jednoduše přestalo před nějakou dobou fungovat jako impérium. Opět lze říci, že tato realita je pečlivě ukryta v tom, čemu říkám „zóna A“, ale v zóně B to všichni vědí, i když předstírají opak.

Poznámka: Ideální místo, které by pomohlo Rusku k významné změně, by byl Írán. I když jsou Íránci extrémně sofistikovaní hráči, jak jejich diplomaté, tak armáda, nutně potřebují pomoc Ruska, zejména v takových oblastech, jako jsou systémy včasného varování, zaměřování, radary, které dohlédnou za horizont, protivzdušná obrana (pozemní i letecká), protiponorkové zbraně, pobřežní obrana, atd. - pokračovat můžete sami! Írán je zdaleka nejdůležitější zemí na Středním východě, a proto je neustále ohrožován „osou laskavosti“. Rusko dosud nepřijalo strategické rozhodnutí poskytnout Íránu tyto prostředky, aby bylo v bezpečí, alespoň částečně, aby mohli v případě potřeby vyvinout tlak na Teherán (ruské a íránské cíle v Sýrii jsou do jisté míry podobné, ale také v něčem odlišné).

A konečně Kreml se musí začít více věnovat argumentům „vlastenecké opozice“. Za prvé, hodně argumentů této vlastenecké opozice je správných, takže rozumné by bylo vyslechnout si je. Za druhé, některé z těchto argumentů jsou chybné, ale nelze je ignorovat: tyto argumenty vyžadují protiargumenty. Jednoduše předpokládat, že ruský lid bude vždy za každou cenu podporovat Kreml, je klamné a nebezpečné. A konečně, některé z těchto argumentů jsou založeny na mylných představách a slouží pouze zájmům bloku USA/EU/NATO. Fakt, že jim někteří Rusové upřímně věří a šíří je, je nebezpečnou známkou toho, jak snadno některé části ruské společnosti ještě podléhají americkým „psychologickým operacím“, sdělujícím jen vybrané informace. Z těchto důvodů musí Kreml změnit PR politiku, která je upřímně řečeno zastaralá a někdy dokonce toxická.

Poznámka: V současnosti existují v Rusku tři základní druhy opozice: falešná opozice v Dumě, která hodně mluví, ale v zásadě podporuje Kreml, nesystémová proamerická/EU opozice, která pravděpodobně mluví za jedno procento ruského lidu a nesystémová „vlastenecká“ opozice, která je také poměrně malá, ale která skutečně potřebuje zastoupení v Dumě a měla by se stát „součástí systému institucí“ (na rozdíl od současné „one man show“) Ruska.

V žádném případě nenavrhuji, aby Rusko začalo s konfrontací nebo provokací. Rusko jen potřebuje být méně „diplomatické“ a mnohem důraznější při obraně svých zájmů. To pro změnu znamená dvě věci: ruští představitelé musí při jednání se západními imperialisty změnit svůj poněkud zdrženlivý a ostýchavý tón; za druhé, ruští představitelé musí podpořit svá slova skutečnými, měřitelnými činy.

Závěr: Poučit se ze svých chyb

V dějinách Ruska je mnoho případů, kdy diplomaté jednoduše promarnili své úsilí a úspěchy, kterých dosáhla ruská armáda. Ruská armáda z toho důvodu používá rčení „krev některých byla prolita kvůli nekompetentnosti ostatních“ (jiná verze: „někteří se museli stát hrdiny, aby napravili to, co způsobili zbabělci“). A konečně, pokud existuje v ruských dějinách jedna věc, jejíž pravdivost se ukázala nade vši pochybnost, pak je to ta, že vnitřní nepřítel je mnohem, mnohem nebezpečnější, než ten vnější.

Vždy jsem tvrdil, že impérium a Rusko jsou ve válce přinejmenším od roku 2014. Není to samozřejmě čistě vojenská třetí světová válka, ale válka, která je z 80% ekonomická, z 15% informační a pouze z 5% kinetická. Je to nicméně totální/existenční válka, která skončí tím, že zůstane jen jedna strana, ta druhá zmizí. Pro Rusko je to válka o přežití ruské civilizační říše, což je stěží drobná záležitost. Kromě toho by se tato válka (s 80/15/5 procenty) mohla rychle změnit na kinetickou s 0/0/100 procenty. Rusko tedy muselo být opravdu velmi opatrné. Nyní, zhruba o sedm nebo osm let později, vidíme, že Rusko vítězí, což je velmi dobré. Ale tato válka ještě zdaleka není u konce, takovéto procesy jsou velmi pomalé a Rusko nemůže jednoduše předpokládat, že „spíše to stejné“ bude stačit na vítězství. Celkově vzato byla dosud ruská politika vůči kolektivnímu Západu jednak rozumná, jednak velmi účinná, ale nyní nastal čas na významnou změnu. Pokud by Kreml ignoroval tyto měnící se okolnosti, potom by Rusko mohlo být znovu donuceno řešit pomocí armády to, co diplomaté nedokázali ochránit a uchovat. Pokud Bůh dá, Putin bude dbát ponaučení z dějin Ruska.

The Saker

With “Biden” in the White House, the Kremlin now needs to change gear vyšel 27.1.2021 na thesaker.is. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/02/8598-s-bidenem-v-bilem-dome-musi-nyni-kreml-preradit-rychlost.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVE ŠVÉDSKU ZEMŘELO PO VAKCINACI 43 LIDÍ, STOVKY SE POTÝKAJÍ S VEDLEJŠÍMI ÚČINKY   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 08:23:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
407 případů závažných nežádoucích účinků, 151krát život ohrožujících nežádoucích účinků. Počet úmrtí na vakcíny ve Švédsku stoupá na 43.

Ve Švédsku je v současné době očkováno proti koronaviru zhruba 215 000 lidí. 43 lidí bezprostředně po očkování již zemřelo. 42 mrtvých lidí bylo injekčně očkováno vakcínou Biontech / Pfizer, jeden z mrtvých již dříve dostal vakcínu Moderna.

Premiér Stefan Löfven (sociální demokraté) má problém: nezanedbatelné množství lidí ve Švédsku umírá po naočkování proti koronaviru. Z přibližně 210 000 očkovaných osob zemřelo 43 lidí bezprostředně po podání vakcíny, dále bylo hlášeno 407 případů závažných nežádoucích účinků, z nichž 151 bylo život ohrožujících. Státní orgán pro lékařský dohled (Läkemedelsverket / LV) navíc ve své zprávě hlásil 1115 případů méně závažných vedlejších účinků v souvislosti s očkováním. Dříve známé nežádoucí účinky se vyskytly 599krát v souvislosti s očkováním, 516krát se nově v této souvislosti vyskytly dříve neznámé nežádoucí účinky.

Ve Švédsku se podává hlavně vakcína od společnosti Biontech / Pfizer , kterou bylo doposud naočkováno 210 000 lidí, zatímco vakcína Moderna byla injekčně podána pouze 5 000 pacientům. 42 osob dříve dostalo injekčně produkt od Biontech / Pfizer a jeden pacient zatím zemřel po aplikaci vakcínou Moderna. 410 případů závažných nežádoucích účinků je rozděleno mezi 400 lidí, kterým byla injekčně podána vakcína Biontech / Pfizer, 7 z těchto případů bylo hlášeno u pacientů s přípravkem Moderna. U život ohrožujících příznaků je situace obdobná: 146 případů u Biontech / Pfizer, pět případů u společnosti Moderna.

Problémem předsedy vlády Löfvena stále je, že bez nutnosti opustil švédský směr a podvolil se tlaku ze zahraničí. Švédi pro to nemají moc pochopení, cesta, kterou dosud šli jim vyhovovala. Na základě událostí týkajících se vysokého počtu úmrtí po naočkování obliba a preference současného premiéra strmě padají dolů.

Pokud by příští neděli proběhly volby do švédského parlamentu, jeho sociální demokraté by dosáhli pouze 23,3 procenta (Riksdagsval 2018: 28,3 procenta) a ztratili by místo nejsilnější parlamentní strany se švédskými demokraty (SD) vedenými Jimmiem Åkessonem (v současné době 25,2 procenta).

Jelikož jsou Löfvenovi koaliční partneři ze strany Miljö (Zelení) také extrémně slabí, konec současné vlády je na spadnutí. Löfven má však štěstí, že příští parlamentní volby jsou plánovány až v září 2022 – pokud se jeho koalice předem nezhroutí.

ZDENĚK CHYTRA

Zdroj: FreeWelt, Lakemedelsverket.se
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNavalnyj v Kodani: Rozlícení občané žádají svobodu od diktatury!   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 04:00:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podobně jako v Rusku minulý týden v souvislosti s Navalnym, vyšli v včera večer zhrzení dánští občané v kapucích a s pochodněmi a transparenty opět do ulic Kodaně, aby požadovali: Svobodu od diktatury, Svobodu pro Dánsko, Už toho máme dost! Demonstraci zorganizovalo hnutí Muži v černém a byla opětovně namířena proti vládním koronavirovým omezením a nově zavedeným elektronickým očkovacím průkazům.

Zatímco v ulicích Bělehradu to žije a v restauracích, divadlech, kavárnách pulsuje normální život, občané EU jsou nuceni pod rouškou koronavirových opatření žít jako v diktatuře. EU fatálně zpackala nákup vakcín, a členské země teď "léčí" občany "kartoškou" (karanténou). Vláda v Bělehradu normálně nakoupila vakcíny v Rusku, Číně i USA a lidi očkuje. Něco, na co se byrokratická zpozdilá EU nezmohla, a naložila na své občany drastická omezení.


Zdroj: https://www.7sur7.be/video/des-manifestants-co

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu se 14 lidí očkovaných proti koronaviru nakazilo britským kmenem   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 03:55:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Dolním Sasku na severozápadě Německa se 14 obyvatel domova pro seniory po naočkování vakcínou Pfizer nakazilo britským kmenem koronaviru. Píše o tom Focus s odkazem na prohlášení místních úřadů.

„V domově pro seniory v Belmu došlo k propuknutí nákazy britskou variantou koronaviru B.1.1.7. Mutace byla zjištěna u 14 obyvatel, přestože všichni dostali 25. ledna druhou dávku očkovací látky,“ uvádí se ve zprávě.

Všichni obyvatelé domova pro seniory, stejně jako zaměstnanci s rodinnými příslušníky, byli umístěni do karantény.

Podle slov Burkharda Riepenhoffa, zástupce okresu Osnabrück, byl průběh nemoci u všech nakažených asymptomatický nebo mírný, což podle lékařů může být důsledkem očkování.

Asi 105 milionů lidí na světě bylo infikováno koronavirem, z nich 2,3 milionu zemřelo. Většina nakažených a obětí je v USA, Indii a Brazílii.

FT: Vakcína AstraZeneca špatně chrání před jihoafrickým kmenem koronaviru

Vakcína proti koronaviru, kterou vytvořila anglo-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca ve spolupráci s odborníky z Oxfordské univerzity, předvedla nízkou účinnost proti jihoafrické variantě viru, píše Financial Times.

Podle informací FT se během klinických studií v JAR za účasti 2 026 lidí ukázalo, že dvě dávky přípravku nemohou zajistit ochranu očkovaných lidí před mírnými a středně závažnými formami onemocnění způsobeného novou mutací.

Společnost AstraZeneca v komentáři k výsledkům studie uvedla, že vzorek pacientů byl „relativně malý“ a výsledky vědeckého výzkumu dosud nebyly zhodnoceny odborníky. Ve společnosti prohlásili, že vakcína „může chránit před těžkým průběhem nemoci“, zejména pokud je interval mezi injekcemi 8–12 týdnů.

Další mutace koronaviru - kmen 501.V2 - se poprvé objevila v Jižní Africe v říjnu loňského roku. Podle Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) je nyní tento druh dominantní formou viru v Jižní Africe. Předběžné studie ukázaly, že tento kmen, stejně jako kmen objevený ve Velké Británii, je nakažlivější, ale dosud neexistují důkazy o tom, že by ovlivňoval závažnost onemocnění.

Jihoafrická republika je na prvním místě v Africe v počtu zjištěných případů koronaviru a počtu úmrtí. Podle nejnovějších údajů WHO bylo v zemi zaznamenáno více než 1,4 milionu případů nákazy a téměř 46 tisíc lidí zemřelo.

Evropská agentura pro léčivé přípravky již dříve doporučila schválení vakcíny proti koronaviru od společnosti AstraZeneca k použití na území Evropské unie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FpPk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Jak takový hnus může někdo vůbec říct?“ Skandální výrok Maláčové o covidu-19 a 2. světové válce otřásl veřejností   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 03:52:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká ministryně Jana Maláčová si v pořadu Partie na televizi CNN Prima troufla přirovnat potíže spojené s pandemií koronaviru k následkům 2. světové války. Kontroverzní slova dotyčné vyvolala bouřlivou reakci řady politiků a běžných občanů. Novinář Petr Honzejk dokonce vyjádřil předpoklad, že to může mít zhoubný dopad na kariéru Maláčové.

Ministryně práce a sociálních věcí ČR Jana Maláčová se znovu ocitla v centru skandálu. Důvodem je opět kontroverzní výrok této české političky, který Maláčová pronesla v pořadu Partie během své diskuze s poslancem Janem Skopečkem. Ve snaze zdůraznit nepříznivý vliv pandemie na stav společnosti Maláčová poznamenala, že ani druhová světová válka nezapříčinila takové problémy, s nimiž se momentálně potýkáme kvůli pandemii covidu-19.

„Celá země stojí, celá ekonomika má problémy, vlastně ani 2. světová válka nezpůsobila takové potíže jako covid,“ prohlásila ministryně Maláčová v pořadu Partie.

Kontroverzní výrok české političky poslance Jana Skopečka zarazil. Dotyčný okamžitě vyzval Maláčovou k omluvě a otevřeně zpochybnil její znalosti tématu 2. světové války a jejich tragických následků.

„Paní ministryně, to, co jste teď řekla, rovnou se za to omluvte, jestli 2. světová válka nezpůsobila to, co covid… Fakt chcete důsledky 2. světové války srovnávat byt’ s problémem covidu, to fakt nemyslíte vážně,“ nestačil se divit český poslanec. „Naučila jste si někdy něco o 2. světové válce, kolik měla obětí, co to byla za tragédie?“ zeptal se následně.

Maláčová se hned pokusila napravit svůj průšvih a vysvětlila, že to nemyslela dehonestačně vůči obětem války, ale, že se jednalo spíš o to, že dokonce i během 2. světové války děti chodily do školy, zatímco nyní musí studovat distančně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FpHw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Agentem Číny jsem se stal poté, co jsem tě nezaměstnal.” Zahradil se střetl s Jandou na Facebooku a vrátil mu úder   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 03:49:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda promluvil o dvou představitelích údajné páté kolony v ODS. Byl mezi nimi i europoslanec Jan Zahradil, který si obvinění z práce pro Čínu ze strany Jandy líbit nenechal. Prohlásil, že prosazuje pragmatické vztahy s Pekingem, svého oponenta přitom obvinil z předpojatosti.

Český politický komentátor Jakub Janda, který nyní zastává funkci výkonného ředitele neziskové organizace Evropské hodnoty, vyjádřil svou solidaritu s postojem vedení ODS vůči Rusku a Číně, které podle něj představují bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku. Ve svém facebookovém příspěvku Janda přitom dodal, že v samotné ODS zdaleka nepanuje jednota ohledně tohoto tématu, a dokonce prohlásil, že mezi jejími členy jsou dva představitelé tzv. páté kolony.

Jedním z nich je prý hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, který na rozdíl od svých kolegů z vedení ODS se postavil proti tomu, aby ruská korporace Rosatom byla vyloučena z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Tím druhým je jeden ze zakládajících členů ODS a dlouholetý europoslanec Jan Zahradil, kterého Janda obviňuje z práce ve prospěch cizích mocností.

„Jan Zahradil dlouhodobě pracuje ve prospěch Komunistické strany Číny. Předtím pracoval pro zájmy Erdoganova Turecka a vietnamských komunistů, poslední roky je hlavním spojencem Číny v Evropském parlamentu,” uvedl ve svém příspěvku Janda.

Vyřizování si osobních účtů?

Na Jandův útok Zahradil reagoval přímo v komentářích pod příspěvkem na Facebooku. Český politik vyvrátil tvrzení, že by pracoval v zájmu Pekingu, ve skutečnosti totiž prosazuje vyvážený přístup k Číně na rozdíl od konfrontační strategie Washingtonu či idealistického pohledu zastánců havlovského stylu politického jednání vůči Pekingu. Jakuba Jandu obvinil ze šíření dezinformací a rovněž mu připomněl, že ten kdysi žádal Zahradila o to, aby mu pomohl dostat se na pozici asistenta v Evropském parlamentu.

„Velmi suše. Ohrazuji se proti opakovaným pomluvám šířeným konspiračním teoretikem Jakubem Jandou (který mne ještě v roce 2013 žádal o pozici euroasistenta). Ve prospěch Komunistické strany Číny nebo ČLR nepracuji o nic více, než třeba Angela Merkelová…Propaguji pragmatismus, realismus, obchodní vztahy,” reagoval Zahradil.

Jeden z uživatelů položil Zahradilovi otázku, proč opakovaně zdůrazňuje skutečnost, že Janda usiloval o pozici euroasistenta. Český europoslanec ve své odpovědi následně naznačil, že to potvrzuje předpojatost Jakuba Jandy vůči němu.

„Je to zajímavé. Tehdy jsem ještě u pana Jandy nebyl čínským agentem. Tím jsem se stal až poté, co jsem ho nezaměstnal,” ironicky zdůraznil Zahradil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FpHn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 03:46:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník the New York Times ( NYT), nikdy nezmešká příležitost ke zmeškání příležitosti vyslovit pravdu.
Pravda je pojmem, který NYT už dávno opustil a obětoval jej službě mocným.


V současnosti však NYT nachází nové způsoby, jak se zneuctít.

Jeho výzva, adresovaná Ministerstvu Pravdy, vedeném „carem skutečnosti“ zní zlověstně a přesně tak, jak to George Orwell popsal v románu 1984, který už dnes, bohužel, není žádnou fikcí:

„Ministerstvo míru se zabývá válkou, ministerstvo pravdy lžemi, ministerstvo lásky mučením a ministerstvo hojnosti hladověním“.

„Tyto protimluvy nejsou náhodné a jejich původ nelze hledat v obvyklé licoměrnosti“.
„Jsou záměrným provozováním dvojího myšlení“.

Společně se zavedeným masovým špehováním a novořečí, jak je Velký bratr zavedl, dbá ministerstvo především o kontrolu a řízení informací s tím, že eliminuje vše, co by se s těmito řízenými informacemi mohlo dostat do rozporu, a pro své cíle vědomě využívá paměťových děr lidského myšlení.

The New York Times a ostatní americká velká média toto vše dnes v nejvyšší míře využívají – a stávají se tak součástmi kolektivního ministerstva pravdy.

Tím, že zveřejňují výhradně jen oficiální narativní hlediska a názory a alternativní hlediska a názory naopak vyřazují, svobodná a otevřená vyjádření z jejich zpravodajství logicky vymizela.

V románu 1984 se „nechtěný materiál“ svrhával do „paměťových děr, v jejichž obrovských pecích se stal kořistí plamenů,“ psal Orwell a dodával: „Působily zde řídící mozky, které všechno toto úsilí koordinovaly a určovaly hlavní linie politiky, která mimo jiného zdůrazňovala, aby jistý fragment minulosti zůstal zachován. Ovšem s tím, že jedna jeho část bude zfalšovaná a druhá kompletně vymazána“.

V současných USA a na Západě vůbec není žádných paměťových děr, pecí a žádného ceremoniálního pálení knih zapotřebí. Velká média v partnerství s ďábelskými úředníky vlády cenzurují a eliminují všechny pravdivé informace, zvláště pak ty důležité, které by měl znát každý. A to, co NYT nedávno označil za americkou „krizi skutečnosti“ míří k ještě tužší státem sponzorované cenzuře, než jaká zde dnes už je. Co je nazýváno „metlou výmyslů, lží a deziluzí“, není ničím jiným než zdrcující pravdou o amerických imperiálních válkách, o ukradených volbách, o nepřehlédnutelně psychicky narušeném Bidenovi, neschopném sloužit v jakékoli veřejné službě, o protitrumpovském šestém lednu na Kapitolu, zorganizovaném pod falešnou vlajkou atd.

A to, co NYT nazývá „zavádějícími domněnkami“, jsou neoddiskutovatelná fakta, která by měl znát každý. Jsou to:

„Národní krize skutečnosti“ opravdu existuje, a to jako důsledek součinnosti velké vlády s velkými médií - jakým je např. NYT – sloužícími výlučně privilegovaným zájmům na úkor zájmů většiny.

Totalitní řízení amerického policejního státu se nalézá na rychlé skluzavce, mířící k otevřené tyranii.
USA už nejsou otevřené, svobodné a férové.

Vláda tvrdé linie je smrtelným nebezpečím pro obyčejné lidi – pro jejich zdraví, bezpečnost, pohodu a základní svobody, jichž jsou tito obyčejní lidé postupně zbavováni.

Americká válka proti terorizmu a hněv na obyčejné lidi, od kterých se vyžaduje, aby sloužili privilegovaným zájmům.

Amerika přestala být zemí bezpečnou a vhodnou pro život většiny svých občanů.

Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2294 sec,0.0561 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,377kB