Pondělí 08 únor 2021
Odborníci WHO: Otevřenost Číny překračuje jejich očekávání   
Pridal tk Pondělí 08 únor 2021 - 03:43:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zpráv člen vyšetřovacího týmu Světové zdravotnické organizace ve městě Wuhanu (Wu-chan) uvedl, že Čína jim plně umožnila vstoupit na místa, kam chtěli vstoupit, a setkat se s lidmi, s nimiž se chtěli setkat. Tento stupeň otevřenosti byl neočekávaný.

Peter Daszak uvedl, že členové skupiny odborníků předložili Číně dobře promyšlený seznam, ve kterém jsou uvedena místa, kam chtějí jít, a osoby, s nimiž se chtějí během vyšetřování setkat. Čína proti tomu nevznesla námitky.

Daszak řekl: „Byli jsme dotázáni, kam chceme jít, a tak jsme hostiteli dali seznam ... abyste viděli, kde jsme byli a všechna klíčová místa, kde jsme byli.“

Řekl: „Šli jsme na každé místo, které jsme chtěli vidět, a potkali jsme každého, koho jsme chtěli vidět, takže to bylo opravdu dobré.“

Daszak uvedl, že tým nyní ukončil své terénní vyšetřování a bude data analyzovat a v příštích několika dnech konzultovat s čínskými odborníky.

Řekl: „Nemohu příliš říci o výsledcích našeho průzkumu.“ Důvodem je to, že nyní je čas, aby členové týmu, kteří studují různé cesty a různé problémy, sumarizovali údaje.

Řekl, že otázky zahrnují, jaký byl původní případ, jaký byl vztah se zvířaty a jakou roli sehrál takzvaný „studený řetězec“ - tedy možnost přivést virus do Číny prostřednictvím dovážených obalů mražených potravin.

Podle zpráv Daszak vysoce ocenil čínské odborníky. Čínští odborníci se na tuto terénní návštěvu připravovali týmem odborníků WHO již několik měsíců.

Daszak uvedl, že byli při návštěvě ústavu vítáni a že stupeň otevřenosti byl neočekávaný. Řekl, že podezření kolem ústavu bylo „zpolitizované v globálním měřítku“.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0995 sec,0.0475 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,057kB