Úterý 09 únor 2021
Syrský uprchlík (16) plánoval v Norsku teroristický útok   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 07:36:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Norská policie zadržela mladého syrského uprchlíka (údajně 16 let starého), který měl v Oslu plánovat teroristický útok.

Uprchlík do Norska přicestoval v rámci programu slučování rodin.


Policie zatím nesdělila, co bylo cílem teroristického útoku mladého uprchlíka.

Mladík byl asi tak moc traumatizován válkou v Sýrii, že se rozhodl přivézt ochutnávku do země, která dobře živí dávkami část jeho rodiny a i jeho samotného.

Za dobrotu na žebrotu, platí v případě masové imigrace do Evropy skoro ve 100% případů.


KPI
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmeckem se lavinovitě šíří zpráva, že britská mutace koronaviru vzniká po aplikaci vakcínou Pfizer-BioNTech!   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 07:32:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německem se lavinovitě šíří zpráva, že britská mutace koronaviru vzniká po aplikaci vakcínou Pfizer-BioNTech! Celkem 14 seniorů z pečovatelského domu v Osnabrücku, kteří už několik měsíců jsou v izolaci a nikam necestují a nemají ani návštěvy, se nakazilo britskou mutací SARS-Cov-2 až poté, co obdrželi druhou dávku vakcíny Pfizer! Nákaza nepřišla od personálu, ten britský virus nemá! Senioři mají mírný průběh nemoci, ale lékaři nechápou a diví se, jak se mohl britský virus do izolovaného pečovatelského domu dostat! Hádejte, co se stane v ČR a na Slovensku, až se začne na jaře masivně očkovat?

Celým Německem v těchto hodinách otřásá zpráva, která se lavinovitě šíří mezi lidmi, přeposílají si informace po telefonech, na sociálních sítích, německé úřady mají pohotovost a masivně cenzurují Facebook a Twitter, ale příliš to nepomáhá, i já jsem dostal od kolegů na mobil informace o kauze, která je opravdu děsivá a Němci mají rázem ještě větší pochybnosti o vakcínách, než měli dosud. Informace už včera dorazila i na česká mainstreamová média, ale zpráva ihned zapadla a nebyla nijak rozmazávána. Celý víkend se nesl v duchu této kauzy a je potřeba, abyste o ní věděli.

Situace eskaluje, lidé začínají o kauze mluvit i mezi sebou v zaměstnání a nelze se tomu prostě vyhnout. K čemu tedy došlo? Před několika dny byla v pečovatelském domě pro seniory v Belmu na předměstí Osnabrücku identifikována nákaza britskou mutací viru u celkem 14 seniorů, kteří přitom již 25. ledna obdrželi 2. dávku vakcíny Pfizer-BioNTech. Tahle informace by nikoho nezajímala, kdyby nebyly známy okolnosti celého případu. Nakazily se totiž osoby, které už 3 měsíce neopustily izolovanou budovu a nikdo osoby ani nenavštívil.

V pečovatelském domě v Osnabrücku dostalo 14 seniorů britskou mutaci viru po druhé dávce vakcíny Pfizer

V Německu je již od prosince lockdown v pečovatelských domech se seniory a jsou zakázány návštěvy. Komunikace s příbuznými probíhá online přes Skype a senioři jsou dokonce izolováni i sami od sebe na jednotlivých pokojích. Nikam nevychází, nikam necestují, do zahraničí už vůbec ne a jediní lidé, kteří s nimi přichází do kontaktu, jsou pečovatelé, tedy personál pečovatelského domu. A ten nakažený není, jak uvedla německá média. Britská mutace viru se u všech 14 seniorů objevila několik dní po 2. dávce vakcíny Pfizer-BioNTech!

Jelikož senioři jsou v izolaci, nikam nevychází a jediný kontakt s nimi má personál, který britský virus nemá, zůstává jedinou možností, že britská mutace u 14 seniorů vypukla po 2. dávce vakcíny. Jiná možnost ani nepřichází v úvahu. Na sociálních sítích vypukl povyk, protože u těchto seniorů je na rozdíl od ostatních Němců prokazatelné a nepochybné, že nikam poslední 3 měsíce necestovali, že neopouštěli pečovatelský dům a nikdo se s nimi nestýkal, kromě personálu, který ale britskou variantu viru nemá.

Pfizer si de facto udělal ze seniorů v izolaci referenční skupinu pokusných pacientů v rámci 3. fáze klinické studie

Německá vláda spustila už o víkendu mohutnou cenzuru a Facebook spolu s dalšími sociálními sítěmi kauzu umlčují, příspěvky jsou mazány, celé účty jsou blokovány, aby Němci nemohli tuto informaci sdílet a šířit. Mutace totiž prokazatelně vzniká v interakci lidského organismu a vakcíny Pfizer-BioNTech. Vakcína podle všeho spouští v lidském těle modifikovaný průběh nemoci, která odpovídá právě britské mutaci a najednou je i logické, proč jako první pro očkování jsou určeni důchodci a senioři.

Je to součást 3. fáze klinického testu Pfizeru na populaci, kdy očkování seniorů v izolaci dává farmaceutické firmě k dispozici tzv. referenční vzorek reakce vakcíny, přičemž vzorek je oddělený od zbytku populace. Kdyby se jednalo o lidi v produktivním věku, nebylo by možné určit, jestli osoba získala britskou mutaci z vakcíny, anebo mutaci chytla někde venku ve volném prostoru. Izolovaní důchodci v pečovatelských domech jsou dokonalé pokusné myši pro Big Pharma, protože splňují podmínky izolované referenční skupiny v klinické studii.

Senioři onemocněli po druhé dávce vakcíny mírnou formou Covidu, ale ten způsobila britská mutace, která musela přijít pouze z vakcíny

Kolega z firmy mi dnes s vyděšením říkal, že jeho manželka je s nervama úplně pryč, že chce z Evropy pryč a hučí do něho celý víkend od chvíle, kdy se o kauze dozvěděla od kamarádky v práci. Když se britský virus dostane i do izolovaného prostoru pečovatelského domu, který je už 3 měsíce v brutálním lockdownu a personál virus nemá, potom je jasné, že ty stařečky a stařenky ti dobytkové těmi vakcínami infikují a dělají z nich laboratorní myši, aniž by jim farmaceutické firmy zaplatily jediný cent za účast ve 3. fázi klinické studie. Samozřejmě, že lidé nejsou tupí, pokud se k nim dostane taková informace, je naprosto zjevné, že senioři v pečovatelském domě, kteří jsou nepohybliví, používají vozíček anebo chodítko a žijí v lockdownu už 3 měsíce, se mohli nakazit jen jedinou cestou, z vakcíny Pfizer.

Dobrou zprávou je, že průběh nemoci je u nich mírný, takže by vlastně nebyl důvod k nějaké panice, mírný průběh nemoci je typickým projevem vakcín, v tom tedy vůbec není problém. Jenže, problém je v tom, že po vakcinaci u těch osob propukne mírná nemoc v důsledku britské mutace viru, která by se rozhodně ve vakcínách nacházet neměla, a neměla by se nacházet ani u seniorů, kteří už 3 měsíce jsou v izolaci.

Tato zpráva prostě znamená naprostý šok, že vakcína Pfizer na seniorech pokusně jako na myších v laboratoři vyvolává nemoc způsobenou mutací, která údajně pochází z Velké Británie a neměla by se nikdy do uzavřeného pečovatelského domu dostat, a to tím méně, když u personálu pečovatelského domu hygienici žádný virus, ani britský, ani jiný, nezjistili. A německá média na mainstreamu mlčí a snaží se, aby kauze nikdo nevěnoval pozornost.

Německá vláda po onemocnění seniorů v Osnabrücku vyzvala k důslednější kontrole hranic… éto děbily!

Naprostým vrcholem je potom reakce německé vlády, která na informace o nákaze 14 seniorů v Osnabrücku reagovala způsobem, že by si jeden pomalu zaklepal na čelo. Vláda totiž v reakci na nákazu seniorů vyzvala k ještě přísnější kontrole na státních hranicích! To asi kvůli tomu, aby nepohybliví důchodci s chodítky necestovali z izolací do zahraničí a zpět, aniž by si toho personál pečovatelských domů všiml? Ne, tohle prostě už je krize a naprostá ztráta soudnosti německé vlády, protože už i Němcům dochází, že se tady hraje neskutečná komedie, protože to jsou vakcíny, které stojí za šířením této britské mutace.

A teď si představte, co se stane na jaře v ČR a na Slovensku poté, až se začne masivně očkovat těmito americkými vakcínami. Pokud si myslíte, že po naočkování dojde k uvolnění lockdownů a restrikcí, jste na omylu. Krátce po naočkování se začne v obou zemích masivně šířit britská varianta, a protože tito lidé naočkovaní vakcínou jsou infekční během mírného průběhu nemoci, bude se z očkovaných osob britská mutace šířit na neočkované lidi. Přesně to je součástí plánu globalistů a Big Pharma.

Český profesor to předpovídal už dopředu, že to přesně takto bude dopadat

Jak už nedávno ve videu upozorňoval český profesor Omar Šerý, očkovaní lidé se budou moci nakazit, to teď vidíme u těch seniorů z Osnabrücku, a budou infekční pro své okolí. To zkrátka není tak, že po naočkování člověk bude zdravý a současně bezinfekční pro své okolí, tak to nefunguje u těchto vakcín. Tyto vakcíny zajišťují pouze rezistenci, že člověk neonemocní těžkým průběhem nemoci, ale jinak očkovaná osoba bude pro své okolí pořád infekční a bude šířit virus. Je to ďábelský plán, čím více bude naočkovaných lidí, tím více se bude v populaci šířit britská nebo jiná mutace, která bude přímo spojená s těmito vakcínami.

VIDEO: https://rumble.com/vdkag3-profesor-omar-er-varuje-e-okovan-lid-se-budou-moci-i-tak-nakazit-a-budou-in.html

Jaká je pravděpodobnost a korelace faktorů náhod, že v izolovaném domě s pečovatelskou službou pár dní po druhé dávce vakcíny vypuknou u 14 seniorů mírné nemoci způsobené stejnou britskou mutací viru? Není potřeba vysvětlovat, že taková náhoda neexistuje. Pfizer si prostě na vzorku seniorů vyzkoušel, že jejich vakcína úspěšně vyvolává britskou mutaci. A zamyslete se, kolik takových mutací v budoucnu přinesou tyto mRNA vakcíny. Nekonečné množství variací a kmenů. Covid forever!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMediální hnojomety kádrují a připravují lidi o práci.   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 04:25:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
MUDr. Ctirad Musil promluvil. A šel...

Tento odvážný lékař možná jako jediný z nich promluvil o tom, co si o koronapodvodu myslí a jaký je skutečný stav těch "strašlivě přeplněných" nemocnic. Jeden pravdomluvných a nezávislých "hlídacích psů demokracie" jménem Seznam Zprávy na něho uspořádal mediální společenskou popravu a v podstatě na "společenskou objednávku" donutil ředitele hranické nemocnice onoho lékaře sesadit z pozice primáře.

Vítejte v koronakracii...

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17551/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBůh nás chraň před vzdělanou mládeží   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 04:22:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když jsem byl studentem na univerzitě, heslem liberálů byl citát, připisovaný Voltairovi: „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu k smrti bránit vaše právo to říkat.“ Liberálové použili tento citát jako svolení k dekonstrukci rodiny, společnosti, náboženství a systému víry, který držel různorodou americkou populaci pohromadě.

Dnešní liberálové chtějí umlčet a dokonce zatknout každého, kdo s nimi nesouhlasí. Sociální média blokují a ruší všechny, kteří vybočují z oficiálních verzí, a to dokonce i odborníky, členy Kongresu a prezidenta Spojených států. Amazon, Apple a Google vytlačují alternativní sociální média, znemožňují jejich existenci tím, že jim odpírají služby. Američané přicházejí o práci kvůli tomu, že jsou podporovatelé Trumpa, a dokonce i za to, že používají rodná zájmena, která tito idioti neschvalují. V rámci univerzitního života jsme se dostali do bodu, kdy neznalý „student“, přijatý jen na základě splnění kvót, má větší autoritu, než uznávaný badatel nebo vědec, a může nechat badatele nebo významného vědce prošetřit a sankcionovat jeho vlastní univerzitou. Totální ne-entita může zničit osobu, která dosáhla celoživotních úspěchů, jednoduše na základě toho, že se ne-entita „urazila“.

To je dnešní západní svět. Kdo zbývá, aby to bránil? Zemřel za to? A co je vlastně to? Hodnoty jsou pryč. Systém víry je rozpuštěn. Propaganda zaměřuje naši pozornost na Rusy, Číňany a Íránce. Skutečné hrozby pro naši existenci řídí naše životy. Žijeme v Matrixu jejich samoúčelných lží.

Jasným důkazem toho, že liberálové vytvořili nový Temný věk, je požadavek studentů Harvardu, aby univerzita odebrala titul Trumpovým příznivcům. Univerzitní život už opustila veškerá soudnost. Soudnost je nahrazena slepou nenávistí. Emoce vládnou. Ti, kdo říkají pravdu, jsou „nepřátelé lidu“.

Paul Craig Roberts

God Save Us From The Educated Youth vyšel 29.1.2021 na paulcraigroberts.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/02/8600-buh-nas-chran-pred-vzdelanou-mladezi.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPropad vlády Sebastiana Kurze   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 04:19:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz se dostává pod stále rostoucí tlak kvůli kontroverzním proti opatřením proti Covidu-19. V současné době je již 55 procent jeho spoluobčanů proti vládní protiepidemické politice. Řady opozice rostou a zejména pak strana Svobodných (FPÖ), kde absolutní většina členstva podporuje ostrý protivládní kurz předsedy poslaneckého klubu, bývalého ministra vnitra Roberta Kickla.

I když byl nyní tvrdý lockdown ukončen mírnými uvolňovacími kroky, počáteční pozitivní nálada k vládní politice se radikálně změnila. Jak vyplývá z průzkumu Dolnorakouského institutu pro demoskopii a analýzu dat (IFDD), souhlas obyvatelstva s vládními opatřeními nyní klesl pod 50 procent. Pouze šest procent populace je s nimi zcela spokojeno a 37 procent je zatím akceptuje. Naopak, nespokojených je 55 procent a z toho 23 procent jí od základu odmítá. Nejsilněji u 80 procent příznivců FPÖ a téměř 70 procent voličů vedoucí opoziční strany sociální demokracie.

Z analýzy IFDD vyplývá, že se tak děje s ohledem na dobu trvání opatření, odkládáním rozhodnutí, nedostatkem jistoty dalších kroků jak v rodinách tak ve škole. Důsledkem jsou negativními ekonomické dopady, zablokování mnoha oblastí života, zvyšování nezaměstnaností a omezené svobody pohybu. „Už tak dál nemůžeme“, interpretuje průzkum šéf IFDD Christoph Haselmayer.

Důsledkem je, že kancléř Kurz se dostává stále vice pod rostoucí tlak, ke kterému se stále více zapojují sociální partneři spolu s opozicí. Téměř polovina rakouské populace by uvítala opětnou účast sociálních demokratů ve vládě. Na druhém konci názorového spektra existují opětně rostoucí zisky pro v posledních parlamentních volbách propadlé pravicově populistickou FPÖ. Děje se tak proto, že Kickl se stal vedoucím oponentem proti současným opatřením tyrkysově zelené vlády.

Pod vlivem zvyšující se kritiky kancléř Kurz se vyslovil pro okamžitou výrobu ruských a čínských vakcín v Rakousku, aby se maximálně urychlilo očkování znepokojeného obyvatelstva. Prohlásil, že v této věci nesmí existovat žádná geopolitická tabu a obvinil Evropskou agenturu pro léčivé přípravky EMA z nedostatku vakcín v důsledku pomalého schvalování. Ode dneška jsou sice znovuotevřené obchody a kadeřnictví, ale platí povinnost nosit respirátory ve veřejných prostorách, dodržovat přísné hygienické předpisy a nadále platí noční uzávěra.

Richard Seemann
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA už seš obřezaná? Multikulturalizmus v EU   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 04:12:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezi náma holkama: A už seš obřezaná? Tak takovou otázku hravě může zaslechnout vaše princezna v multikulturní třídě. Problém je ve všech proimigrovaných zemích, zejm. imigrací z muslimského světa.

Evropský institut pro genderovou rovnost uvádí, že jen v 5-milionovém Dánsku čelí obřezání na 2000 dívek, obvykle z imigrantského prostředí. Všeobecně se odhaduje, že více než každá třetí dívka z imgrovaných muslimských rodin čelí riziku obřízky. Když pak soud svěří imigrantským rodičům děti odebrané Evropanům, čelí tomuto riziku I evropské dívky.

Zdroj: https://cphpost.dk/?p=122210

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuskem zmanipulovaná pátá kolona rozkládá demokracii v Česku: „Lovci dezinformátorů“ končí spolupráci s vládou   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 03:58:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká firma Semantic Visions od října pomáhala ministerstvu zdravotnictví v boji proti dezinformacím v otázce koronaviru. Nyní její kontroverzní šéf František Vrabel v rozhovoru pro Hospodářské noviny oznámil, že spolupráci končí, jelikož je vláda ani ministerstvo neposlouchaly. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to považuje za velkou ztrátu.

Semantic Visions měla pomoci svého algoritmu mapovat mýty a dezinformace, které se objevují na internetu v souvislosti s koronavirem, a radit vládě, jak správně komunikovat s veřejností.

„Chtěli jsme pomoci státu, který považujeme za vlastní. Nastal ale čas, abychom se z toho stáhli. Vláda na nás nedá, takže nemá smysl pokračovat,“ řekl v rozhovoru s HN šéf společnosti František Vrabel.

Po vládě například chtěli, aby sjednotila komunikační linii napříč ministerstvy. Z chaotických vyjádření totiž profitují právě dezinformační weby. Dále by komunikace měla být důvěryhodná a pozitivní. Vláda by se až na výjimky neměla zabývat vyvracením dezinformací, „protože tak paradoxně pomáhá s jejich rozšiřováním“.

Dezinformátoři v Česku

Podle Vrabela v Česku nyní působí 20 až 30 webových stránek, které se sice tváří jako zpravodajské weby, ale ve skutečnosti šíří dezinformace, a to ve prospěch Ruska.

„Stratégové v Kremlu se rozhodli, že budou útočit na rozkoly v naší společnosti, aby tím oslabili demokracii. Cílem je ponížit naši společnost na jejich úroveň,“ míní Vrabel.

Co dodat k tomuto kontroverznímu vykukovi, který saje peníze nás všech z rozpočtu! No větší blb se už v Česku snad ani nenajde!

Zdroj: https://sptnkne.ws/FqxG


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDo Česka přichází kruté mrazy. Meteorologové slibují až mínus 20 stupňů   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 03:51:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do Česka v nadcházejících dnech dorazí kruté mrazy, ledový vzduch z Arktidy vzduch v ČR ochladí až na mínus dvacet stupňů. Mrazy navíc dorazí i do takových míst, kde je taková zima vzácností. Informují o tom Novinky.cz s odkazem na meteoroložku Dagmar Honsovou.

Do Česka začne od severovýchodu proudit arktický vzduch, který průměrné denní teploty srazí hluboko pod dlouhodobý normál. Podle Honsové teploty klesnou až k mínus 20 stupňům.

„V ranních minimech bude během týdne po ránu teplota při zmenšené oblačnosti klesat až k –20 stupňům, v odpoledních maximech nejčastěji naměříme –8 až –3 stupně, ale ojediněle nejsou vyloučené ani tzv. arktické dny, tj. s teplotou pod –10 stupňů,“ uvedla meteoroložka.

Honsová dále uvádí, že je nutné počítat také s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, navíc řidiče a chodce bude i v pondělí trápit ledovka. Lepší to podle ní nebude ani na po Valentýnu.

„Pravé zimní počasí nepomine ani po Valentýnovi a výraznější nárůst teplot vzduchu zřejmě přijde až v posledním únorovém týdnu. Tak nízké teploty u nás naposledy panovaly v únoru 2012,“ řekla Honsová.

Kruté mrazy

V noci na pondělí situaci v Česku zkomplikovalo sněžení a místy i ledovka, kvůli které byla v noci na několika místech zablokovaná například dálnice D1. Kvůli sněhu ráno nejezdily vlaky z Benešova do Prahy.

Podle Honsové sněžení ustane během odpoledních hodin a k večeru se začne protrhávat oblačnost. Teploty již klesnou pod bod mrazu, na severu se očekává -8 až -4 stupňů, na jihu budou teploty mezi -4 až 0.

Na úterý meteorologové hlásí zataženo, místy se může objevit sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty klesnou na -8 až -12 stupňů, na severovýchodě může být až -18. Přes den se očekává -8 až -4, na jihu -2. Stejné počasí se očekává také ve středu.

Oblačno až zataženo s občasným sněžením bude i ve čtvrtek, kdy ranní teploty klesnou na -8 až -14 stupňů, při zmenšené oblačnosti až -16. Přes den bude -12 až -8, pocitovou teplotu však bude srážet čerstvý vítr.

Páteční ráno bude nejchladnější z celého týdne, očekávají se teploty -10 až -14, při utišení větru až -18 stupňů. Mělo by být jasno až polojasno, odpoledne bude -11 až -7.

Tepleji nebude ani o valentýnském víkendu, sobotní ranní teploty dosáhnout -12 až -8 stupňů, přes den se „oteplí“ na -9 až -5. V neděli se místy vyskytne sněžení nebo sněhové přeháňky, ranní teploty opět klesnou na -14 až -10, místy až -18. Přes den teploty zůstanou v rozmezí -11 až -7.

Podle meteorologického výhledu bude podobné počasí panovat i příští týden.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FpYE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo je nezávislá suverenita bez strategické autonomie?   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 03:48:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno Maria Demertzis, zástupkyně ředitele evropského think-tanku Bruegel Institute, napsala článek „Strategická nezávislost nebo strategická aliance?“, ve kterém poukázala na to, že není možné, aby Evropská unie a americká aliance čelila Číně.

V evropských politických kruzích již dlouho panuje shoda, že odmítají spojit své síly se Spojenými státy, aby ovládly Čínu. Pro zahraniční a bezpečnostní politiku je výslovně vyloučena možnost transatlantického spojenectví s Čínou. Po letošním nástupu nové americké vlády k moci se francouzský prezident Macron a německá kancléřka Merkelová otevřeně postavili proti sjednocení se Spojenými státy proti Číně nebo proti volbě stran mezi Čínou a Spojenými státy. Na konci loňského roku Čína a EU dokončily jednání o investiční dohodě podle plánu. Vysocí představitelé USA již dříve vyzvali EU, aby počkala, než Biden nastoupí do funkce, a projednala s ním toto rozhodnutí. To nejen ukazuje na plýtvání slovy, ale také to zdůrazňuje, že vliv USA v Evropě již není tak silný jako dříve.

Situace je tak jasná, že protičínské zájmové skupiny na druhé straně Atlantiku stále neznají realitu a fantazírují o svázání tradičních evropských spojenců a o tom, že se z nich stanou spojenci proti Číně. Není to tak dávno, co americký think-tank zveřejnil anonymní zprávu, ve které povzbudil Bidenovu administrativu, aby se plně koordinovala se svými hlavními spojenci a sjednotila svůj postoj proti Číně. Hned, jak zpráva vyšla, vyvolala nelibost.

Pokud jde o mezinárodní záležitosti, Evropská unie má své vlastní zájmy a strategické směry a není ochotna následovat Spojené státy. Jde o nevyhnutelný historický vývoj: během studené války podporovaly Spojené státy omezenou evropskou integraci a měly za cíl využít unii západoevropských zemí jako nástroj pro konfrontaci Sovětského svazu a zároveň podpoření Německa. Po skončení studené války se síla Evropské unie ve všech aspektech významně zvýšila a postoj Spojených států k Evropě se začal měnit. Kromě častých obchodních neshod Spojené státy také použily různé nástroje k potlačení eura, podpoře rozšiřování NATO na východ, vytvoření proameričtějšího tábora v Evropě a rozdělení evropských zemí. V posledních letech Trumpova administrativa umožnila USA jít stále dál cestou unilateralismu. Je naléhavé, aby Evropa „vzala svůj osud do vlastních rukou“. V posledních několika týdnech došlo v EU k očkovací bouři novou vakcínou proti COVID-19. Míra očkování EU výrazně zaostává za Spojenými státy a Británií, protože nejsou ochotny spolupracovat se spojenci, ale také očekávají, že spojenci si to zařídí sami. Této logice věří jen několik amerických politiků trpících „politickou naivitou“.

Předseda Evropské rady Charles Michel, kdysi řekl, že Evropská unie musí hrát roli stability a výstavby ve světě a musí „odpovídat skutečné váze EU ve světě“. A jak si představuje několik politiků ve Spojených státech, Evropa si zaslouží jen slova a nemá vůbec žádnou strategickou autonomii. Evropa, která postrádá suverenitu a nezávislost, je spojencem nebo vazalem Spojených států?Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozhodnutí Ofcomu o vysílání je jasnou ranou pro svobodu médií   
Pridal tk Úterý 09 únor 2021 - 03:46:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 4. února britský kontrolor Ofcomu náhle odejmul vysílací licenci přední čínské mezinárodní mediální organizaci, v níž se uvádí takzvaný konflikt redakční odpovědnosti s britskými vysílacími zákony.

„Ve Velké Británii zákony o vysílání vydané Parlamentem stanoví, že držitelé licencí k vysílání musí mít kontrolu nad licencovanou službou,“ uvedl Ofcom ve svém rozhodnutí o zrušení. „Naše šetření dospělo k závěru, že (držitel licence) .. nesplňuje zákonný požadavek na kontrolu nad licencovanou službou, a není tedy zákonným držitelem licence na vysílání.“

Od počátku je rozhodnutí více politické než legální. Britští regulátoři vysílání citovali Komunistickou stranu Číny, aby tvrdili o konfiguraci obsahu, který je pravděpodobně „kontrolován“ shora. Konkrétnější rozdíly v redakční autonomii, jako jsou ty, které odlišují redakční dohled od britských mediálních organizací, ve vyšetřovacím oznámení Ofcomu chybí.

Výsledkem je, že presumpce politických zásahů jako základu pro porušování rozhlasového a televizního vysílání vytváří nebezpečný a selektivní precedens pro svobodu tisku ve Spojeném království, předním zastánci nezávislosti médií na Západě.

Rozhodnutí britského Úřadu pro komunikace o 23 stranách vychází z právního a regulačního rámce ze tří zákonů o vysílání (1990, 1996 a 2003), kde je „právo na svobodu projevu“ neoddělitelně spojeno se svobodou „vysílacího subjektu a svobodou publika přijímat informace. “

Z provozního hlediska by pak důkazy o zásahu orgánu veřejné moci měly sloužit jako konkrétní porušení redakční nezávislosti, kde je prokázána „politická podstata“ přestupku. Místo toho, podle vlastního přijetí Ofcomu, je klíčovým spouštěčem jeho rozhodnutí o zrušení únor 2020 v souladu s Safeguard Defenders - kontroverzním protičínským lidskoprávním kolektivem.

Rozsudkem ze dne 4. února se společnosti Ofcom podařilo zajistit právní krytí této cílené propagandy ve Velké Británii a zavést dva samostatné standardy vyšetřování proti vysílacím podnikům zaměřeným na výkon. Nikde není tato dichotomie evidentnější než v případě British Broadcasting Corporation (BBC).

BBC má status veřejného vlastnictví, ale její svoboda předávat informace – jak zdůrazňuje právo Spojeného království – se považuje za nezávislou. Vezměme si skutečnost, že Ofcom běžně obviňoval čínské vysílací společnosti z porušování pravidel „spravedlnosti a soukromí“, poukazoval na choreografické protesty opozičních stran v Hongkongu a obviňuje čínskou mezinárodní mediální organizaci, která vysílá „vynucená přiznání“ britského novináře Petera Humphreyho.

Logikou této logiky požaduje BBC nejtvrdší pohled na šíření lží o „znásilnění“ a „nucených pracích“ v čínské autonomní oblasti Xinjiang Uygur, přičemž břemeno ověřování jejích tvrzení nechává veřejně neadresné. Žádná veřejná omluva nepřišla do popředí, ani nebyly prověřovány lži lidských práv BBC proti prokázaným suverénním zásahům. Sotva se sval pohnul.

Dohromady se stávají významnými proměnnými pro udržení důvěryhodnosti regulačního dohledu, zejména když je Ofcom – jako orgán veřejné správy – podle zákona o lidských právech britského parlamentu (oddíl 6, 1998) povinen prokázat, že jeho kroky nejsou neslučitelné s Evropskou úmluvou o lidských právech. Uplatňováním ducha této úmluvy na vybrané provozovatele vysílání, na úkor ostatních, představuje Ofcom kompromis svého závazku.

Do budoucna neochota přehodnotit rozhodnutí o odebrání licence pravděpodobně dosáhne jednoho ze dvou výsledků. Zaprvé umožní kapsám v parlamentu Spojeného království využít motivovaný úsudek a politizovat rétoriku vůči Číně.

První známky se odrážejí v nepřátelských poznámkách Juliana Knighta – předsedy britského parlamentního výboru pro digitální, kulturu, média a přístavy – který tento rozsudek označil za „potvrzení“ údajné kontroly a stranického jednání KSČ ve vztahu k informovanému vysílání ve Velké Británii.

Zadruhé, takový přístup bude i nadále upírat rovné podmínky čínské mezinárodní mediální agentuře a přidruženému personálu, a to navzdory tomu, že agentuře byla „úplná redakční nezávislost“ sdělena Ofcomu a potvrzena v záznamu.

Ztráta právního krytí vysílající organizaci, která je v souladu s právními předpisy, ve Velké Británii je v rozporu s právními zárukami poskytovanými vysílacími společnostmi ve Velké Británii v Číně, což vyvolává vážné otázky vzájemnosti v časem prověřeném politickém vztahu.

Údajné důkazy použité v průběhu Ofcomova cíleného vyšetřování dokazují, že čínským anglickým zpravodajským kanálem je s objektem dvojitého standardu odpovědnosti, který si sám stanoví, kdy korporace jako BBC dostávají volný průchod regulační kontrolou a kontroverzní kolektivní snaha o lidská práva předurčují výsledky.

Náhlé rozhodnutí Ofcomu vysadit čínského provozovatele vysílání ve Velké Británii, aniž by zavedlo takzvanou partyzánskou kontrolu čínského státu v mediálních záležitostech, hraje přímo do rukou toxického politického vyprávění o Pekingu, kde je nepochybně vázáno odpovědné vysílání typu režimu a mocenské politice – umožnění regulačním orgánům Spojeného království tesat tyto předsudky do kamene.

Hannan Hussain
je komentátorem a autorem zahraničních věcí. Je příjemcem Fulbrightova studia na University of Maryland v USA a bývalým asistentem výzkumného pracovníka Islamabad Policy Research Institute
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1355 sec,0.0291 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,280kB