Středa 10 únor 2021
Francie se snaží vzdorovat islámistickému separatizmu   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:52:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzská ústava nebo zákony muslimským imigrantům na papíře tolik nevadí. Ty si Francie může strčit někam… Dopal ale dostanou, když je policie nebo úřady začnou vymáhat. Nota bene v "jejich" čtvrti. Taková drzost! To teda pak jde i o život. Doslova. Násilné bitky imigrantů s policií, hasiči, záchrankou jsou na denním pořádku, za rok stovky zraněných a několik mrtvých příslušníků silových složek a záchranného systému. Většina muslimských imigrantů Francie má francouzské zákony v nejlepším případě za blbá doporučení a jsou přípustné, jen pokud nejsou v rozporu s islámským právem šaría. A zde už multikulturalizmus došel svého ultimativního vývojového stádia – kulturně náboženského – konkrétně islámistického - separatizmu.

Společensko-politická debata ve Francii však ještě nedospěla do stádia, že by bylo demokratické, aby si imigranti spravovali «svá» francouzská území autonomně, a tak Francie podniká ještě poslední snahu udržet zemi pohromadě. De facto zde nastává «krymská», “karabašská” či “palestinská” situace, kdy si stát osobuje právo na svá historická území, nad kterými v minulosti ztratil správu. Francii by bylo lze poradit, ať jde příkladem, a aplikuje to, co požaduje po Rusku v případě Krymu.

Nicméně ve čtvrtek byl Národním shromážděním zcela jednomyslně, a aniž by byl nějaký hlas proti, schválen nový trestný čin – zločin separatizmu. Ten spočívá právě v násilném protivení se výkonu práva policií a dalšími úředními osobami, a jejich ohrožování, napadání, zastrašování, pronásledování a bránění jim úřednímu výkonu. Trest až 5 let odnětí svobody a 75’000€ peněžitá pokuta. Přijaté zákonné opatření by mělo posílit ochranu policie a úředních osob, a přesvědčivě «odstrašivě» dokazovat, že stát za svými lidmi zákona důsledně stojí. K tomu má sloužit ještě jedna zákonná novinka. Protože se zastrašovaní policisté a úředníci často neodvažují nabonzovat a zažalovat imigrantské násilníky, mají (se souhlasem napadených a zastrašovaných úředních osob) podávat žalobu jejich úřady a orgány, v nichž jsou zaměstnáni č ive služebním poměru.

Zdroj: https://www.leparisien.fr/politique/les-deputes-votent-presque-unanimement-le-nouveau-delit-de-separatisme-04-02-2021-8423245.php
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBlokace za připomenutí nacistických zločinů? Polský Ústav národní paměti informoval o další cenzuře na Facebooku   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:49:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ústav národní paměti v Polsku, zabývající se zločiny nacismu, informoval o blokaci své anglickojazyčné stránky na Facebooku. Jak uvádí představitelé Ústavu, k incidentu došlo 6. února, důvodem zablokování byl příspěvek o plánech nacistů germanizovat polské děti, uveřejněný již v loňském roce na stránkách Ústavu.

V pondělí představitelé Ústavu národní paměti – Komise pro stíhání zločinů proti polskému národu zveřejnili příspěvek na Facebooku, v němž prohlásili, že jejich anglickojazyčná stránka byla zablokována. V prohlášení se uvádí, že stránka byla zablokována kvůli příspěvku zveřejněnému před sedmi měsíci, v němž se jednalo o plánech německých nacistů poněmčit polské děti.

„V zablokovaném příspěvku jsme psali o německých plánech germanizovat děti s odkazem na autentické dokumenty. Nehledě na odvolání z naší strany byl přístup ke stránce omezen od soboty,” uvádí se v prohlášení.

Dále autoři prohlášení podotýkají, že současná situace se velice podobá incidentu, k němuž došlo v polovině ledna. Jedná se o blokování ze strany Facebooku zahraniční propagace dokumentárního filmu o německých koncentračních táborech v Lodži, kde bylo uvězněno kolem 3 tisíc dětí. V souvislosti s tím Ústav národní paměti vyjádřil svůj protest proti cenzurování informací o německých zločinech spáchaných za druhé světové války.

Svůj protest proti blokování stránky Ústavu národní paměti vyjádřilo i Sdružení polských novinářů. Ve svém prohlášení představitelé sdružení označují tento krok ze strany sociální sítě za porušení práva na svobodu projevu a vyzývají k odblokování anglickojazyčné stránky polského Ústavu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Frjw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVon der Leyenová přiznala, že by jednotlivé státy vyjednaly vakcíny rychleji než EU. Bránil tomu strach z nacionalismu   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:46:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak píše americký časopis The National Interest, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová připustila, že by jednotlivé země mohly očkovat své populace rychleji, kdyby jednaly samostatně, než když spoléhaly na kolektivní program EU pro nákup a distribuci vakcín.

Předsedkyně EK v reakci na kritiku, že EU byla příliš pomalá v tom, aby zajistila dodávky vakcín, potvrdila, že si toho je vědoma. „Sama země může být rychlým člunem, zatímco EU je spíše jako tanker,“ prohlásila Von der Leyenová.

„Ano, může trvat déle, než se 27 členských států rozhodne společně, než samostatně. Představte si ale, co by se stalo, kdyby vakcíny dostával na začátku pouze jeden nebo dva členské státy. To by bylo představitelné pro několik velkých států, jako je Německo. Ale co by to znamenalo pro naši jednotu v Evropě? Takový odklon od našich evropských hodnot by neposílil, ale oslabil by všechny. A to by šlo k samotným základům Evropy,“ vysvětlila předsedkyně.

Jak však upozorňuje The National Interest, ministři čtyř zemí, jako je Francie, Itálie, Nizozemsko a Německo, ve skutečnosti začali jednat s výrobci vakcín už v létě 2020, aby co nejdříve zajistili dostatečné dávky vakcín pro všechny Evropany. Měli totiž vážné pochybnosti o tom, že by je EU dokázala zajistit rychle. Vytvořili tak Inkluzivní vakcínovou alianci, ale hlavy jejích vlád, včetně kancléřky Angely Merkelové v Německu, je pak vyzvaly k tomu, aby delegovali nákup vakcín na Ursulu von der Leyenovou.

Tím se ale podle časopisu porušila základní zásada zakládajících smluv Evropské unie, kterou je zásada subsidiarity sloužící k regulaci výkonu neexkluzivních pravomocí unie.

„Vylučuje zásah odborů, pokud lze problém účinně řešit samotnými členskými státy na centrální, regionální nebo místní úrovni. Unie je oprávněna k výkonu svých pravomocí pouze tehdy, kdy nejsou členské státy schopny uspokojivě dosáhnout cílů navrhované akce a pokud je akce prováděna na úrovni unie, může být zajištěna přidaná hodnota,“ vysvětlil časopis.

Ursula von der Leyenová však sama podle upozornění redakce připustila, že by členské země zajistily vakcínu rychleji, kdyby jednaly samostatně. Kolektivní program EU se naopak stal mnohem složitějším a způsobil smrt tisíců a tisíců Evropanů, kteří nebyli očkováni dostatečně rychle.

„Výsledkem je, že prodloužené blokování stálo nespočet miliard a zničilo živobytí tisíců osob samostatně výdělečně činných v Evropě. A proč? Všechno proto, že Angela Merkelová a Ursula von der Leyenová jsou poháněny iracionálním strachem z „nacionalismu“, což potvrdila von der Leyenová, když uvedla, že umožnit jednotlivým národům pořídit si vlastní zásoby vakcín „by šlo k samotným základům Evropy“,“ dospěl k závěru autor článku na webových stránkách časopisu The National Interest.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Frcj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponODS chce frnknout z koalice? Přispěl k tomu hlavní soud   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:43:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ústavní soud drcl do domina a kostky začínají padat. V ODS si uvědomili, že předvolební koalice není to pravé ořechové. Vydrží jim to s lidovci a TOP 09 do švestek?

Přestřelil vážený soud? Ústavní soud svým verdiktem pomohl protibabišovským koalicím, jenže! Koalice mají na mále. V ODS brousí kudlu, kterou chtějí vrazit lidovcům a TOP 09 do zad. A pro Zelené už nejsou sociální demokraté tak přitažliví.

O co tady jde? Tak za prvé o malou politickou revoluci. Jak drazí čtenáři víte, osm měsíců před volbami do Poslanecké sněmovny zrušil Ústavní soud část volebního zákona kvůli porušení rovnosti volebního práva a šancí kandidujících subjektů. Koalicím stran a hnutí postačí pro vstup do Sněmovny získání pěti procent hlasů stejně jako samostatně kandidujícím uskupením.

Ústavní soudci zastavili rozjetý vlak. Do Poslanecké sněmovny se hrnou dvě oficiální koalice a jedna nepodepsaná. Jde o spolčení Pirátů a Starostů a nezávislých, kteří podle nedávného průzkumu dotahují hnutí Andreje Babiše. O tom jsme konec konců psali. Ti problém nemají.

A pak je tu druhé uskupení. Širší. Navrch huj, ale vespod se to nemusí. Jde o koalici ODS, TOP 09 a lidovců. Říkají si SPOLU. Jenže jejich popularita není tak vysoká, jak by si zejména občanští demokraté představovali. Modří ptáci si mysleli, že posílí pozici druhé nejpopulárnější strany českého politického Olympu. To se nestalo. A proto začínají přemýšlet nahlas.

„Na výkonné radě ODS se vždy říkalo, že spojení je výhodnější při přepočítávání, že dosáhneme více mandátů, ale tento hlavní argument nyní padá," přiznal barvu vlivný jihočeský hejtman ODS Martin Kuba. Co tím Kuba chce říct? Že rozhodnutím Ústavního soudu padl hlavní argument pro společnou cestu k volbám s lidovci a TOP 09 pod značkou SPOLU.

Nakonec zmiňme námluvy sociálních demokratů a Zelených. Zelení do toho šli, protože měli pocit, že společná kandidátka s ČSSD jim pomůže protáhnout do Sněmovny jednoho nebo dokonce dva kandidáty. Po rozhodnutí Ústavního soudu tato koalice nedává moc smysl. Zelení můžou jít do chomoutu s kýmkoli, třeba s pěti názorově bližšími stranami.

Na novou stranickou realitu se novináři zeptali známého politologa Tomáše Doležala.

„Už nyní lze ovšem říci, že nález Ústavního soudu volebním procesem zamíchal velmi negativně v tom smyslu, že do něj vnesl ohromnou nejistotu a chaos, když stará, dvacet let fungující, pravidla roztrhal a na napsání nových dal zákonodárců pouze několik týdnů času. To samozřejmě rozkolísá i vnitřní život v politických stranách apod. V každém případě dle prvních výstupů parlamentních stran platí, že určitá omezení pro kandidující koalice budou ve volebním zákoně i po jeho novele.

Byť ne třeba tak tvrdá jako dosud, ale například na úrovni 7 % pro dvoučlenné koalice, 9 % pro tříčlenné a 11 % pro čtyř a vícečlenné. Dovoluji si vyloučit variantu, že by v zákoně zůstalo pouze kvorum 5 % pro všechny typy kandidujících subjektů,“ říká expert.

Z ODS zaznívají pochyby o účelnosti koalice s lidovci a TOP 09. Jihočeský hejtman z ODS Martin Kuba si není jistý, jestli se nyní občanským demokratům vyplatí koaliční hra kvůli ztrátě mandátů. Odtrhne se ODS?

„Uvidíme, zcela vyloučit to nelze, v minulých dnech vznesla tento požadavek i regionální zlínská organizace ODS. A samozřejmě bude záležet i na vývoji jednotlivých volebních preferencí a zejména na podobě nového volebního systému, který může být klidně pro ODS, pokud by byla subjektem předvolební koalice, méně výhodný než ten dosavadní.

A nemalou roli hraje i vnitřní pnutí v ODS, reprezentované na „opoziční“ straně např. právě zdravě ambiciózním hejtmanem Kubou a silnou stranickou pražskou organizací a na straně druhé předsedou Petrem Fialou a jeho okolím.

Důležitým faktorem v této hře bude i vývoj vzájemných vztahů mezi třemi složkami této koalice – ODS, KDU-ČSL a TOP 09, který zdaleka nemusí být idylický,“ míní pan Doležal.

Padá tím pádem smysl koalice ČSSD a Zelených?

„Opět, závisí na finální podobě nového volebního systému. Například kvorum 7 % pro dvoučlenné koalice by pro tuto případnou alianci bylo velice riskantní, ne-li nepřekonatelné. Nelze ani vyloučit, že stranu Zelených osloví i koalice Piráti-STAN k nějaké formě podpory či společné kandidatury, protože z hlediska utváření možných vládních většin půjde doslova o každý mandát či o každý hlas. A tato koalice má vstup do Sněmovny jistý, i kdyby případně byla tříčlenná, za jakýchkoli okolností.

A nezapomeňme, že společná kandidatura více subjektů nemusí probíhat pouze formou čisté přiznané koalice. Představitelná je i varianta jakési společné kandidátky jedné politické strany a osobnosti z jiné strany – či z jiných stran. Takový subjekt by musel překonat pouze pětiprocentní uzavírací klauzuli.

Anebo vznik ad hoc nové volební strany „na jedno použití“ složené z více politických subjektů, jako tomu bylo v minulosti na Slovensku, když se takto spojila „protimečiarovská“ opozice, aby ve volbách v roce 1998 obešla pro koalice velmi přísný slovenský volební zákon.

V takovém případě by pro vstup do Sněmovny taktéž stačilo celostátně překonat pouze pětiprocentní laťku,“ říká politolog.

Ústavní soud zrušil omezení pro koalice. Dá se očekávat, že na podzim uvidíme na hlasovacích lístcích roztodivné koalice pidistran?

„S největší pravděpodobností ano. Protože i když se do zákona vrátí určitá, ovšem nikoli tak přísná jako dříve, omezení pro kandidující koalice, z matematického i psychologického hlediska 7 % není totéž co 10 %, již to není tak nepřekonatelná výzva – a některé subjekty ji určitě přijmou. Ostatně, již to vidíme na příkladu vznikající stranické aliance okolo Trikolóry anebo v rámci malých subjektů reprezentovaných Janou Volfovou,“ říká politolog Tomáš Doležal.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/FqYs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína pomohla Srbsku bojovat proti epidemii   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:38:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od vypuknutí COVID – 19 v oblasti boje proti epidemie Srbsko zahájila úspěšnou spolupráci s Čínou, také dosáhla pomoci Číny.

Kromě různých zdravotnických materiálů Čína také zaslala do Srbska zdravotnickou skupinu, podporovala stavit labolatoř víra.

S podporou Číny Srbsko dosáhlo milión vakcín, tím se řádí v první skupiny zemí, které dosáhla čínských vakcín. Tyto věci odráží, že Čína je důvěruhodný přítel Srbska.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Zásadní rok 2021 pro změnu klimatu,“ řekl šéf OSN členským státům   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:36:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
SPOJENÉ NÁRODY 8. února - Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí řekl členským státům, že rok 2021 je „zásadním rokem“ pro řešení změny klimatu.

„Rok 2021 je zásadním rokem v boji proti změně klimatu,“ řekl šéf OSN na zasedání členských států v rámci příprav na nejnovější výroční konferenci OSN o změně klimatu, známou jako COP26, která se bude konat v listopadu ve skotském Glasgow. Konference byla původně plánovaná na loňský rok, ale musela být odložena kvůli pandemii COVID-19.

Svět ani zdaleka nedosahuje dohodnutých cílů ke snížení globálního oteplování v souladu s Pařížskou dohodou o změně klimatu, varoval Guterres ve své pokračující snaze zajistit větší závazek k odvrácení klimatické katastrofy.

Přestože uznal pokrok dosažený za poslední rok, včetně snižování emisí uhlíku, uvedl, že to nestačí.

„Svět zůstává daleko od cíle limitu 1,5 stupně podle Pařížské dohody,“ řekl Guterres členským státům. „Proto potřebujeme více ambicí, více ambicí v oblasti zmírňování, ambice v oblasti přizpůsobení a ambice v oblasti financí.“

Generální tajemník uvedl, že aby se skutečně nulové emise staly realitou, musí globální koalice růst, aby pokryla více než 90 procent veškerého uhlíku vstupujícího do atmosféry, což podtrhuje prioritu OSN.

Jelikož závazky musí být podpořeny jasnými a důvěryhodnými plány, vyzval země, aby poskytly výrazně ambicióznější národní rozhodné příspěvky, jak je uvedeno v dohodě, a dodal: „hlavní ekonomiky a členové skupiny G20 musí jít v čele.“

Generální tajemník uvedl, že uhlí musí být do roku 2040 postupně vyřazeno a financování odvětví dalších fosilních paliv musí být přesměrováno do čisté energie.

Vyzval také k průlomu v oblasti adaptace a odolnosti, což vyžaduje zvýšenou podporu zranitelným národům, včetně nejméně rozvinutých zemí světa a malých ostrovních rozvojových států.

„Máme morální povinnost jednat mnohem lépe a s novými a rozšířenými finančními iniciativami a nástroji,“ uvedl šéf OSN.

„Rozvinuté země musí splnit svůj závazek přijatý před více než deseti lety a znovu potvrzený v Paříži, aby mobilizovaly 100 miliard amerických dolarů ročně na financování opatření v oblasti klimatu pro rozvojové země. To musí být plně splněno před přípravou na COP26.“

Do konference v Glasgow zbývá devět měsíců a narušení pandemií COVID-19 pokračuje, Guterres zdůraznil závazek OSN zajistit, aby přípravná jednání proběhla prakticky.

„Jednoduše nemůžeme připustit, aby nám pandemie bránila ve společné práci na klíčové cestě do Glasgow. I když budou existovat výzvy, musíme se přizpůsobit. Sázky jsou příliš vysoké na to, aby to bylo jinak,“ řekl.

Generální tajemník nařídil úředníkům OSN po celém světě, aby zpřístupnili kanceláře a místa, aby se všechny země mohly účastnit virtuálních jednání.

„Tento proces budeme všemožně podporovat, abychom zajistili jeho úspěch,“ řekl.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Global Research se staví na obranu Donalda Trumpa   
Pridal tk Středa 10 únor 2021 - 03:34:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Global Research (Globální průzkum), je mezinárodně uznávaný web, který hledá pravdu, čímž pomáhá novinářům, kteří do tohoto webu přispívají, držet vládu USA přece jen v jakéms takéms stavu zodpovědnosti. A zatímco pohled na prezidenta Trumpa býval na tomto webu v mnoha směrech nepřesný a nejednoznačný, pokus Demokratů zobrazovat jej nyní jako člověka, který své příznivce vyzval k násilné zteči Kapitolu a proto si zaslouží být podroben procesu impeachmentu, vedl redakci Global Research k jeho jednoznačné a neohrožené obhajobě. V rozsáhlém článku rozebírá Emanuel Pastreich klady a zápory vlády prezidenta Trumpa a dochází k závěru, že Trump byl jediným americkým prezidentem, který projevil odvahu reprezentovat americký lid a odhalit sobecké agendy oligarchů, kteří Americe vládnou. A jen proto, píše Pastreich, byl Trump zdémonizován a ukradenými volbami odklizen ze scény.

Pastreichův článek zde: https://www.globalresearch.ca/defense-donald-trump/5736651

Američané , kteří se v důsledku úspěchů USA po Druhé světové válce a s vědomím, že jsou občany země rezervní světové měny, která tak diktuje světu svou vůli, stali ještě bezstarostnějšími a naivnějšími, než byli předtím, nejspíš dnes nechápou, co zamýšlený impeachment Trumpa vůbec znamená. Že útok na Trumpa je vlastně zahaleným útokem na svobodu projevu. Demokraté mají totiž v úmyslu zlikkvidovat jak První, tak i Druhý dodatek Ústavy USA, a tento úmysl je spolu se všemi oficiálními americkými médií řadí do kategorie Domácích nepřátel Spojených států. Avšak namísto nich byl za tohoto nepřítele označen Trump.

Jak? Především zde máme „povstání na Kapitolu“, které ovšem žádným povstáním nebylo. Šlo o předem naplánované překročení hranic pozemku Kapitolu lidmi, které Trump neznal. FBI varovala stráž Kapitolu den před Trumpovým projevem, že pár lidí plánuje narušit běžný chod Kapitolu. K tomuto narušení pak došlo už během Trumpova projevu před Washingtonovým Památníkem a nikoli po něm, a nikoli tedy jako jeho následek. Zde důkaz:

htps://www: .paulcraigroberts.org/2021/02/08/fbi-charges-against-capitol-trespassers-reveal-pre-planning-and-erode https://www-incitement-allegation/

Presstitující se špína, která se dnes vydává za média Spojených států, necítí žádnou hanbu, když vydává lži za pravdu. Toto je její jediné poslání. Tak např. presstitutka, známá jako the Hill, píše, že všechny autority se shodují v názoru, že impeachment může být použit i proti držitelům neveřejného úřadu. Tzn. i proti Trumpovi, i když prezidentský úřad už nezastává.

Což je ovšem do nebe volající lež, která nemá oporu ve skutečnosti, v právním systému a ani v celé ústavní historii. Co na tu nehoráznou lež říkáte vy, levicoví právníci Harvardu? A kdo jsou ty autority, které takovýto nesmysl podporují?

Samozřejmě, tohle nám the Hill nikdy nesdělí. A co k problému říká Alan Dershowitz, nejproslulejší profesor práva na Harvardu?

Jeho názor je krystalicky jednoznačný: Impeachmentu lze využít jen k vyhostění osoby z úřadu a nelze jej tudíž využít retroaktivně vůči osobě, která už v úřadu není: https://www.wsj.com/articles/no-you-cant-try-an-impeached-former-president-11611167113

Dershowitz dále uvádí, že právě probíhající proces Trumpova impeachmentu je útokem na První dodatek ústavy a ničím jiným.

Proces impeachmentu Trumpa nicméně v těchto dnech probíhá. A spolu s ním vzchází z popela americké Ústavy totalitní stát.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/02/09/global-research-comes-to-the-defense-of-donald-trump/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1598 sec,0.0543 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,214kB