Čtvrtek 11 únor 2021
Od půlnoci uzavírá vláda tři okresy. Lidé z nich nesmějí vycestovat, přijet nesmí ani občané ze zbytku země   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 10:22:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek zakázala vláda premiéra Andreje Babiše vycestovat ze tří okresů. Jedná se o Cheb, Sokolov a Trutnov. Platí to však v obou směrech, tudíž ani občané z jiných částí země nesmějí do okresů přicestovat.

Podle dostupných informací budou platit ze zákazu výjimky. Jednat se bude o docházku do škol či do zaměstnání, na úřad nebo pro zajištění nezbytné péče pro příbuzné a zvířata.

„Kdo toho chce využít, musí vždy deklarovaný účel doložit, bude to kontrolováno policií,“ reagoval ministr zdravotnictví Jan Blatný na dané výjimky z nařízení.

Lidé mají povinnost nosit chirurgické roušky nebo respirátor třídy FFP2. Z hmotných rezerv vláda regionům uvolní milion roušek.

„Rozhodli jsme proto o bezplatném poskytnutí milionu kusů roušek pro tyto postižené oblasti. V jednání je také to, aby do škol a školek byly dodány respirátory třídy FFP2,“ sdělil Blatný.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo skutečně vládne na Ukrajině? Ukrajinci to nejsou!   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 07:47:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Ukrajině právě probíhá zajímavý politický spor. Židovský poslanec a vůdce největší “opoziční” strany Vadim Rabinovich zahájil proces odvolání prezidenta Zielenskeho, který je rovněž židovského původu. Důvodem pro prezidentovo odvolání je podle Rabinoviche uzavření 3 protivládních televizních kanálů.

Židé mají nyní na Ukrajině pod přímou kontrolou 2 hlavní politické strany, zprivatizovali většinu státního majetku a nyní řídí finální privatizaci půdy, včetně komunikací a dokonce i mateřských školek. Výsledkem je, že etnickým Ukrajincům na Ukrajině již nic nepatří a o ničem nerozhodují. Ukrajincům je také systematicky snižováno vzdělání a zdravotní péče – s oficiálním nářkem “nejsou peníze”. Výsledkem je exodus obyvatelstva, kdy každý rok opustí zemi 1 milion Ukrajinců. Většina emigruje do Ruska, zbytek především do Polska, ČR, Itálie atd. Ukrajinské území je původním teritoriem Chazarské říše, jejíž příslušníci kdysi konvertovali k judaismu a tvoří tzv. aškenázské Židy. Pro ně je to vlastně takový velký návrat domů. Pro většinu Ukrajinců tam pak už nebude místo.

Jestli to někomu připomíná jisté “protokoly”, tak je to podoba čistě náhodná. Češi a Slováci by si měli dát velký pozor, aby nedopadli jako Ukrajinci.

Ivan Kyjevski
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMasová manipulace - jak to funguje   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 07:40:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přemýšleli jste někdy o tom, jak se stádo ovcí nažene na jatka? Manipulace mysli je dobře zavedený vědní obor, který se využívá již po staletí, ale je stále sofistikovanější. Například mezi mnohá pronikavá tvrzení Josepha Goebbelse, Hitlerova ministra propagandy (1933-1945), patří: „pokud opakujete lež dostatečně často, stává se pravdou“; nebo „pokud donutíte lidi, aby věřili v hrozbu nepřítele, uposlechnou vaše rozkazy“ - a „rozdělte a polarizujte je, zničte jejich solidaritu a budou se řídit vašimi příkazy“.

Dnes jsme sofistikovanější. Zatímco strach je stále zbraní elit - představte si neviditelného nepřítele, kterého se všichni bojí - máme digitální média, algoritmy a roboty, které se zaměřují na vaše myšlení, na to, jak reagujete a jak jednáte se sociálními médii nebo jaké webové stránky navštěvujete, kde a co nakupujete. To jsme uvedli jen pár informací. Dnes je to v průměru asi 200 takových údajů, které jsou elektronicky vypočítány, aby ovlivnily váš názor a přiměly vás uvěřit těm nejhanebnějším lžím.

Možná si uvědomujete, co s vámi covid dělá a v jakém stavu manipulace jsme - jak daleko to ještě máme na jatka? Sedm kroků, uvedených níže, je souhrn knihy „Vliv, síla přesvědčování“ od Roberta Cialdiniho.

Hypnoterapeuti si povšimli, jak vláda a státem kontrolovaná média používají zcela otevřeně hypnózu a techniky neurolingvistického programování (NLP). NLP je psychologický přístup, zahrnující analyzující strategie, které používají úspěšní jedinci, aby dosáhli svého osobního cíle. Týká se myšlenek, jazyka a vzorců chování, naučených na základě zkušeností, a vede ke konkrétním výsledkům.

Poslechněte si tohle:

⌦ Rozdělování na části:

Přimějte je, aby něco udělali, ne jednou, ale znovu a znovu, a pokaždé budete zvyšovat úroveň intenzity. Obvykle se to dělá třikrát. (Při prvním lockdownu jsem si řekl - dávej pozor, určitě bude druhý a třetí.) To zvýší poslušnost - bude mnohem pravděpodobnější, že je přimějete dělat to, co budete chtít.

⌦Nastavení „souhlasu“:

Přimějte je, aby nejprve „souhlasili“ s něčím malým (jen dva týdny na „zploštění křivky“), a potom to postupně navyšujte (celé měsíce trvající lockdowny, zrušení vánočních svátků, sociálně/ekonomicky vynucené vakcíny). Tímto způsobem bude mnohem pravděpodobnější, že budou stále souhlasit. (Kdyby v březnu řekli, že lockdowny budou pokračovat až do Vánoc, tak by došlo k nepokojům.)

⌦ Zmatek:

Udržujte je v neustálém stavu nejistoty. Vědomá mysl na to reaguje tím, že „přejde do režimu offline“, zatímco hledá vhodnou odpověď na něco, pro co neexistuje precedens. Potom bude pro manipulátora mnohem snazší získat přístup k nevědomé mysli a změnit systémy víry. Například pravidla lockdownu se mění prakticky na každodenní bázi; žijeme ve světě, ve kterém jsme nikdy předtím nežili, každý tápe a nikdo netuší, jak se má chovat. Na boj s našimi utlačovateli nám nezbývá žádná energie.

⌦ Opakování:

Opakujte stejné informace stále dokola (důkazy najdete v jakýchkoli novinách a televizních zprávách!)

⌦ Iluze volby:

Nechte je, aby si mysleli, že mají vše pod kontrolou, a to tím způsobem, že jim dáte dvě možnosti, přičemž obě z nich povedou ke stejnému výsledku. Například „Chcete vakcínu Pfeizer nebo Oxford?“ Nebo „Můžete si vybrat to dobré, nebo to špatné. Špatné = ještě další lockdown. Dobré = ještě další lockdown.“

⌦ „Sociální důkaz“

„Podívejte se, všechny tyto známé celebrity to podporují!“

⌦ „Nedostatek“

„Budete muset počkat, až na vás přijde řada s očkováním... možná, že nám dojdou vakcíny.“

A tak dále... Všechno to jsou klasické psychologické techniky kontroly. Jakmile to jednou spatříte, nemůžete se tomu ubránit, nemůžete to nevidět.

Podívejte se na knihu „Vliv, síla přesvědčování“ (Influence, The Power of Persuasion) od Roberta Cialdiniho - všechny metody, o kterých mluví, jsou denně používány ve zprávách a dalších médiích.

Pokud si včas uvědomíme, že tohle se teď právě děje, že tato aplikovaná teorie stojí za covidem a využívá covid pro skrytý cíl, kterým je mnohem větší omezení naši svobody - úplná kontrola nad lidstvem, chováním lidí, potravinami, zdroji; zda budou lidé žít nebo umírat; kontrola nad světovým bohatstvím - pak bychom mohli mít šanci vymanit se ze stáda, které se žene směrem k propasti, nebo na jatka.

Probuzení - protesty - neuposlechnutí - a znovu se spojit jeden s druhým. NYNÍ.

Peter Koenig

Mass Manipulation – How it Works vyšel 7.2.2021 na thesaker.is. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/02/8602-masova-manipulace-jak-to-funguje.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPan primátor dostal sněhovou koulí!   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 07:36:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ta zpráva o zásahu policie proti sáňkujícím dětem na Petříně v Praze mě šokovala. Ano, šokovala, to je ten správný výraz. Děti, to je přece smích, skotačení, radovánky. A s nimi i pohyb na čerstvém vzduchu. Všichni víme, že současná doba dětem nepřeje. Až se stydím, co všechno musí děti obětovat. Smutný pohled je na spěchajícího prvňáčka do školy s rouškou na ústech. Děti místo pohybu a sportu jsou povětšinou uzavřeni doma u PC, televize…

Většina dětí již několik měsíců v tomto školním roce nechodí do školy. Nemohou navštěvovat knihovny, sportoviště, kulturní zařízení, ani zajít do ZOO ... je to normální ? Co dětem místo toho nabízíme? Co předložil Magistrát vedený Piráty? A k tomu ještě tento nesmyslný zákaz sáňkování. Pan primátor (Piráti) nejspíš zapomněl, že jako kluk z Moravy také sáňkoval, lyžoval, dělal koule… A určitě mu to nikdo nezakazoval. Přišla mezi nás nemocná doba, zasáhla i děti. Hledejme pro ně místo zákazů náplň jejich činnosti! Vytvářejme podmínky pro jejich radovánky. Vím, že je to těžké, dokonce daleko těžší, než asistence u nějaké politické hrátky. Média si více všimnou padající sochy maršála než kopečku s dětmi na sáňkách…

Ten jindy pohotový Magistrát se řídí 20let starými vyhláškami z roku 2001. Za porušení této zastaralé vyhlášky může strážník na místě dát dokonce pokutu 10000 korun. Oddychl jsem si, že pokuta se nevztahuje na děti mladší 15let. Dříve se trestalo rákoskou, tak snad již tento trest byl zrušen… I my starší, pokud budeme přistiženi s lyžemi na Petříně či na Kampě, máme problém, vysoká pokuta nás nemine. Zároveň je až s podivem, že Magistrát toleruje v době nouzového stavu nepovolená shromáždění v centru Prahy. Je otazníkem, proč zde je tato benevolence, na rozdíl od sáňkujících dětí někde na kopečku.

Po letech v Praze napadl sníh a dokonce i mrzne. Sněhové koule létají vzduchem, před domem na Chodově máme sněhuláka. Kopečky u kostela ožily, jsou tím ideálním místem pro dětské radovánky. Ono to většinou jde, jen na pražském Magistrátu vládnou staré pořádky. Chci věřit tomu, že i přes tu 20let starou vyhlášku bude zase v Praze slyšet dětský smích. Možná, že některé sáňky přejedou přes obecní záhon, nebo dokonce porazí cedulku se zákazem sáňkování, přesto i v Praze kopečky musí patřit dětem!

Může se stát, že pana primátora, při nějaké té dětské koulovačce zasáhne sněhová koule. Pane primátore, nebyl v tom úmysl... Díval jsem se, zda koulování není trestné, ve vyhlášce to není… Nezlobte se páni radní na ty šťastné děti. Přimlouvám se za ně, a co se týče té povalené cedule o jakémsi zákazu, půjdu ji narovnat, případně ji vyměním. Povolte dětem sáňkování i na tom obecním kopečku někde pod Petřínem… Odměnou vám bude dětský smích.

Přemysl Votava
Místopředseda strany Národní socialisté
(Praha – Chodov)

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSolovjov poprvé zveřejnil, kdo stojí za Navalným uvnitř Ruska   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 07:31:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To, že protesty na podporu opozičního blogera Alexeje Navalného mají přimět prezidenta RF Vladimíra Putina určit nástupce, prospěšného jakýmsi silám, nacházejícím se ve stínu, několikrát prohlašovali liberální mluvčí.

Hlavní státní média dlouho preferovala řeči o západní objednávce na barevnou revoluci v Rusku, i když nepopírala existenci vlivných příznivců Navalného v Moskvě.
Nakonec se moderátor Vladimír Solovjov rozhodl sdělit, kdo stojí za projektem "Navalný" v Rusku, i když konkrétní jména znovu neuvedl.

"To, co vidíme nyní, je vrak vynořujícího se převratu v letech 2011-12. Kdy se odsunuté prozápadní elity, částečně projelcinovské, spojily a zformulovaly hlavní úkol – nedovolit návrat Putina. Ne proto, že byl meziosobnostní konflikt Putin-Medveděv. Konflikt spočíval v tom, že Putin modelu let 2011-12 už nebyl tím Putinem, který uvažoval o možnosti vstupu Ruska do NATO, že se stane součástí Evropy a bude se nacházet v řečišti americké politiky. Putin si už uvědomil nebezpečí, vycházející z NATO, už byl přednesen mnichovský projev. Tehdy se polekaly", řekl Solovjov ve vysílání svého kanálu na Youtube.

Podle jeho slov přicestoval v předvečer prezidentských voleb v Rusku v roce 2012 do Moskvy nynější prezident USA Joe Biden a přesvědčoval Putina, aby nekandidoval, aby mohl být Dmitrij Medveděv zvolen na druhé období.

Tehdy byl vytvořen liberální televizní kanál Dožď, který začal aktivně provádět protiputinovskou propagandu. Mimo to "lidé z okolí Medveděva" verbovali a přetahovali na svou stranu oligarchy. Na tu dobu ne náhodou připadá demarše frakce Spravedlivého Ruska, která se objevila na zasedání Státní dumy RF s bílými stužkami, symbolizujícími protest.

V tom okamžiku už Navalný figuroval ve věci zpronevěry prostředků Kirovlesa. Jak sdělil bývalý vicegubernátor Kirovské oblasti Sergej Karnauchov, poté, co se do vedení oblasti dostal zástupce SPS Nikita Bělych, bylo důvodů otevírat tam trestní případy více než dost.

"Nahromadily se materiály, týkající se činnosti Marie Gajdarové (poradkyně gubernátora , pozn. red.). Ledacos dělali v oblasti zdravotnictví. U Gajdarové byli komplici z SPS, tito lidí byli okamžitě dosazeni do funkce náměstků ministrů v regionu. Potom se začali zabývat nemovitostmi", sdělil Karnauchov.

Nicméně práce vyšetřovacích orgánů byla komplikována tím, že v oblasti aktivně pracovali zástupci Republikánské strany USA. Chystala se dokonce návštěva Hillary Clintonové.

Karnauchov s odkazem na zdroje v FSB tvrdí, že zástupci kirovských regionálních mocenských orgánů se tehdy aktivně setkávali s americkými rezidenty a dostávali od nich úkoly.

"Byl to první pokus Západu spolu s vnitřními elitami zkusit vybudovat "ideální model budoucího Ruska", řekl Karnauchov.

Zřejmě aby se nevyvolávala "mezinárodního rezonance", bylo rozhodnuto podat žalobu, v níž figuroval nejméně rozjetý člen týmu gubernátora Belych - jeho poradce Alexej Navalný. Nicméně zatčení aktéra zabránila Gajdarová, která měla se ženatým pánem romantický vztah.

"Když nastala doba zadržení Navalného, Marie Gajdarová udělala všechno, aby jej evakuovala. Kdesi Navalného ukryla a ten odjel s území regionu. Chystala se jej odvézt do zahraničí, sdělil Karnauchov.

Gajdarová požádala o pomoc velvyslanectví USA, nato operativci, kteří věc vyšetřovali, se začali setkávat s velkými komplikacemi. Mladá dáma zapojila své známé z liberálních médií, shromáždila peníze a zajistila školení milovaného na Yaleské univerzitě.

Navalný byl ještě v USA, když v Rusku proběhlo jeho první vyšetřování, přičemž provedené velmi kvalitně. Karnauchov se domnívá, že právě v tomto okamžiku proběhlo spojení vnějších a vnitřních kurátorů nového blogera.

Vladimír Solovjov soudí, že už první vyšetřování Navalného bylo placeno ruskými byznysmeny.

"Všechna vyšetřování Navalného byla objednávka, kterou, jak se soudí, prováděl Stas Bělkovský (politolog spolupracující s oligarchou Borisem Berezovským). Okamžikem příchodu Ašurkova se šéfové vyměnili", řekl Solovjov.

Vladimír Ašurkov v té době pracoval jako top manažer Alfa-grup. Opustil svou funkci v roce 2012. Právě tímto rokem je datován nedávno "předaný" do médií operativní záznam rozhovoru Ašurkova se zástupcem britské rozvědky. Rus žádá o peníze a slibuje, že zveřejní kompromitující materiál na domácí podnikatele, potřebný Britům.

"Když se podíváme, jaké transakce rozvíjel Navalný, například, u VTB, která se zabývala zahraničně-ekonomickými a obrannými projekty, co dělal pro rozpad zahraničně-ekonomických vztahů Transnefti, Rosnefti, zjišťujeme skutečnou podvratnou činnost. Před každým útokem určitá skupina dělala na burze zkrácené transakce na snížení. Jakmile položka vystupovala, "spolehlivé akcie"se nepatrně snižovaly, ale to postačovalo, aby to dělalo statisíce dolarů", říká Solovjov.

Už tenkrát se Navalný chystal uchvátit v Rusku moc.

"Osobně jsem byl přítomen při jednom z jednání v jedné z největších spotřebitelských bank v Rusku. Byli tam shromážděni ruští velkopodnikatelé na neveřejném zasedání. Přišli tam Navalný a Ilja Ponomarjov a informovali podnikatele, co bude, když se oni dostanou k moci: "Můžeme už nyní posoudit vaše jmenování na ty funkce, které budou uvolněny, jakmile se dostaneme do Kremlu. Všechno co od vás potřebujeme - dát nyní trochu peněz". Tato banka byla jedním z operátorů protestu. Byly tam silové struktury a byli tam ti, kteří už nepůsobí v blízkosti zastávky metra Čína-město (patrně se rozumí administrativa prezidenta, pozn. red.)", sdělil Sergej Karnauchov.

Jak se Solovjov domnívá, už k roku 2012 podle jednotného plánu pracovaly všechny Západem financované nevládní organizace, a také paralelně působící "síťky" Navalného a Michaila Chodorkovského - za podpory byznysmenů a bývalých "z hnízda vypadlých" zástupců mocí.

Triumfální znovuspojení Krymu s Ruskem, které vyvolalo v zemi výbuch patriotismu, je přinutilo na nějakou dobu odložit plány, ale nyní si na ně vzpomněli.

"Přesvědčili západníky, že Putin nedisponuje dostatečnou podporou uvnitř Ruska. Stačí fouknout - a Putin nebude. Je to pro ně velké překvapení, že výbuch nevyšel", řekl Solovjov.

Také tvrdí, že nikdo nehodlá dělat z Navalného prezidenta.

Jelena Ostraková

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurokomisařka Jourová shrnuje diskuzi na závěr jednání o nutnosti zavedení cenzury (10. 2. 2021)   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 04:27:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velká většina europoslanců podpořila zavedení cenzury, nejvášnivěji frakce Levice, také frakce Socialistů a frakce Liberálů (Renew), většina Lidovců a Zelených, proti byla velká většina konzervativců a všichni z naší frakce Identita a demokracie. K hlasování o "boji proti dezinformacím" se vrátím později. (Záznam není celý z technických důvodů, chybí asi 30 sekund).

Hlavní teze byly, že kontrolu a mazání obsahu nemají dělat firmy, ale "my", pomocí "nezávislých komisí" a spolehlivých nástrojů umělé inteligence.

Varování před důsledky cenzury a konstatování, že jde o popření svobody slova, nebyly brány v potaz. Je možné, že paní Jourová věří tomu, co říká.


Ivan David, Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZastavit extrémismus! Švýcaři proti burkám   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 03:39:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iniciativa švýcarských lidovců (SVP) k uspořádání referenda proti veřejnému nošení islámských burek „Zastavte extrémizmus!“ s plakátem černé zahalené hlavy na červeném pozadí se těší kolosálnímu ohlasu napříč společenským i stranickým statusem voličů. Ani šéfové ostatních stran nemohli svým nesouhlasem (z principu proti konzervativním a protiimigrantským lidovcům) udržet své ovečky od nesdílení souhlasu.

Burky prostě ve Švýcarsku nechce podle průzkumů prakticky 2/3 všech voličů, lhostejno které politické orientace. 65% švýcarských voličů je pro zákaz islámského zahalovaní iniciovaný lidovci, ať už k tomu mají političtí hlavouni ostatních stran jakékoli své stranické třesky-plesky. Ocuť pocuť.

Iniciované všelidové hlasování o zákazu zahalování se bude konat 7. března.

Zdroj: https://interdiction-dissimuler-visage.ch/telechargements/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman změnil názor: Rychetskému státní vyznamenání neudělí. Poškodil republiku   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 03:30:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že Řád Tomáše Garrigua Masaryka předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému neudělí. Ve středu to oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

O udělení státního vyznamenání Rychetskému Hrad avizoval loni v říjnu. Kvůli poslednímu rozhodnutí Ústavního soudu ve věci volebního zákona odmítá mu prezident Řád udělit.

„Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl neudělit původně plánovaný Řád Tomáše Garrigua Masaryka Pavlovi Rychetskému, vzhledem k tomu, že poškodil Českou republiku zrušením volebního zákona v době předvolební kampaně,“ informoval Ovčáček na svém Facebooku.

Ústavní soud dne 3. února rozhodl o zrušení části volebního zákona. Podle něj porušuje rovnost volebního práva a šance kandidátů. Hnutím teď postačuje pro vstup do Sněmovny jenom pět procent hlasů. Změny se dotkly i částí zákona určujících počet poslanců v jednotlivých krajích a rozdělování mandátů. Rozhodnutí nemá odklad, a proto se dotkne už letošních voleb do Poslanecké sněmovny.

Loni u příležitosti výročí založení Československa ocenil 38 osobnostní. Mezi ně patřil i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Nicméně kvůli koronaviru o vládním opatřením se má slavnostní předání konat až letos.

„Vyznamenání Řádem TGM si velice vážím nejen s ohledem na to, že nositeli tohoto řádu jsou osobnosti, které jsem vždy obdivoval, ale též proto, že pan prezident se takto rozhodl, ačkoliv v poslední době se naše názory poněkud rozcházejí, což si vysvětluji zejména tím, že jeho funkce jej svazuje podstatně více než mne,“ okomentoval tehdy prezidentovo rozhodnutí Rychetský.

Jeho reakce na poslední prezidentovo rozhodnutí zatím není známa.

Dříve Zeman ve svém dopise Ústavní soudu, kde uvedl, že zasahování do probíhajícího volebního procesu ústavně nezodpovědné.

V úterý Ústavní soud rovněž rozhodl, že se Zeman musí omluvit za své výroky vůči Zdeňku Šarapatkovi. V listopadu 2017 v televizi Barrandov prezident řekl, že Šarapatku propusti z úřadu vlády v době, kdy byl premiérem, pro neschopnost. Šarapatka ale ve skutečnosti odešel z úřadu vlády po dohodě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FrFb


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický Senát hlasoval pro pokračování procesu obžaloby s Trumpem   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 03:27:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
WASHINGTON 9. února - Senát USA v úterý hlasoval pro pokračování druhého procesu obžaloby bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Senát odhlasoval 56:44, že obžalovací proces s Trumpem je ústavní, a to navzdory výzvám některých republikánů k zamítnutí řízení. Šest republikánských senátorů hlasovalo se všemi 50 demokraty.

„Senát bude pokračovat v procesu,“ uvedl po sčítání hlasů demokratický senátor Patrick Leahy z Vermontu, který procesu předsedal.

Hlasování přišlo poté, co manažeři obžaloby Sněmovny reprezentantů a tým Trumpových obhájců strávili čtyři hodiny debatami o tom, zda prezident, který opustil úřad, může být předmětem soudního procesu v Senátu.

Kongresman Jamie Raskin z Marylandu, hlavní vedoucí obžaloby, zahájil svou prezentaci videem, které ukazuje znepokojivé záběry z toho, jak demonstranti prorazili přes policii a vyplenili Kapitol.

Třináctiminutové video bylo zakončeno Trumpovým tweetem 6. ledna, ve kterém se uvádí, že „to jsou věci a události, ke kterým dochází, když je posvátné většinové volební vítězství tak bez okolků a brutálně odebráno“.

„Pokud toto není žalovatelný přestupek, potom nic takového neexistuje,“ řekl Raskin.

Trumpův právní tým tvrdil, že Trump nepodněcoval výtržníky a že jeho projev o volbách byl chráněn prvním dodatkem.

Trumpův právník David Schoen obvinil, že demokraté využívají obžalobu jako politický „krvavý sport“, aby se pokusili zabránit Trumpovi v opětovném kandidování.

Úvodní argumenty v procesu by měly začít ve středu. Bude to pokračovat alespoň do pátku, ale mohlo by to trvat do příštího týdne.

Manažeři obžaloby sněmovny a Trumpův tým budou mít 16 hodin během dvou dnů na to, aby svůj případ předložili Senátu, podle dohody uzavřené mezi demokraty a republikány, stejně jako vedoucími sněmovny a Trumpovým právním týmem.

Sněmovna, kde mají demokraté většinu, hlasovala o obvinění Trumpa kvůli „podněcování povstání“ 13. ledna, týden poté, co jeho příznivci zaútočili na budovu Kapitolu.

Trump odmítl žádost, aby svědčil během soudu, a právní tým bývalého prezidenta tvrdí, že jakékoli odsouzení by bylo protiústavní.

Přesvědčení Senátu vyžaduje dvoutřetinovou většinu. Demokraté, kteří mají pouze polovinu ze 100 křesel v Senátu, potřebují nejméně 17 republikánů, kteří by hlasovali, aby usvědčili bývalého prezidenta.

Trump je prvním prezidentem v historii USA, který byl dvakrát obviněn. V prosinci 2019 domácí demokraté obvinili Trumpa ze dvou článků - zneužití pravomoci a maření práce Kongresu - ohledně jeho úsilí tlačit na Ukrajinu, aby vyšetřila Joea Bidena a jeho rodinu. V únoru 2020 byl osvobozen republikány vedeným Senátem.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a země střední a východní Evropy posilují spolupráci v oblasti vakcín   
Pridal tk Čtvrtek 11 únor 2021 - 03:25:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Devátý summit mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy (CEEC), původně plánovaný na první polovinu roku 2020, byl odložen kvůli vypuknutí COVID-19, ale spolupráce mezi oběma stranami se nezastavila.

Poté, co celkový objem obchodu mezi oběma stranami v roce 2020 dosáhl 103,45 miliardy amerických dolarů, Čína a země střední a východní Evropy zdůraznily další spolupráci v mnoha oblastech, jako jsou vakcíny, obchod a zelená ekonomika, na úterním summitu Číny a zemí střední a východní Evropy, který se uskutečnil prostřednictvím videa.

Jaké jsou společné cíle?

Celosvětová spolupráce ve vakcínách proti COVID-19 je v mezinárodním společenství horkým tématem a mechanismus Čína-CEEC nebude chybět při poskytování příspěvků v této oblasti.

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) ve svém hlavním projevu na summitu uvedl, že bude vyvinuto společné úsilí v oblasti lékařské a zdravotní péče, sdílení zkušeností a přeměny vakcín pproti COVID-19 na globální veřejné statky.

Srbsko dosud obdrželo 1 milion dávek vakcíny od čínské společnosti a mezi Maďarskem a čínskými společnostmi vyrábějícími vakcíny stále probíhá spolupráce, uvedl Xi Jinping a dodal, že Čína bude v případě potřeby aktivně zvažovat tuto spolupráci s dalšími zeměmi střední a východní Evropy.

Od vypuknutí pandemie COVID-19 se Xi Jinping intenzivně angažuje v „cloudové diplomacii“, včetně účasti na virtuálních setkáních nebo jejich vedení a telefonování se zahraničními vůdci a vedoucími mezinárodních organizací, aby Čína přispěla k výzkumu, vývoji a distribuci vakcín proti COVID-19.

Obchodní spolupráce bude i nadále dodávat silný impuls do globálního hospodářského oživení a růstu.

Čína má v úmyslu v příštích pěti letech dovézt zboží za více než 170 miliard dolarů ze zemí střední a východní Evropy a bude usilovat o zdvojnásobení zemědělského vývozu zemí střední a východní Evropy do Číny a zvýšení obousměrného obchodu se zemědělskými produkty v příštích pěti letech o 50 procent, řekl Xi Jinping.

Čínský prezident také zdůraznil sladění meziregionální spolupráce se spoluprací v rámci Pásma a stezky, a zlepšení úlohy čínsko-evropských nákladních vlaků v hospodářském rozvoji.

V současné době všech 17 členů CEEC v rámci spolupráce podepsalo s Čínou dokumenty o spolupráci na společné výstavbě Pásma a stezky.

Počet nákladních vlaků mezi Čínou a Evropou v roce 2020 dosáhl 12.400, přičemž mezi hlavními průchody a cíli byly také Polsko, Maďarsko a Česká republika.

V loňském roce bylo mezi Čínou a Evropou uskutečněno rekordních 12.400 cest nákladních vlaků, které přepravovaly zboží, zejména osobní ochranné prostředky, na Evropský kontinent, který byl jedním z nejvíce zasažených míst pandemií.

Jako výsledek summitu bylo dosaženo 88 dokumentů o spolupráci a byl rovněž zdůrazněn větší pokrok v odvětvích, jako je zelená ekonomika, digitální ekonomika, kultura a mezilidská výměna.

Jak dosáhnout cílů?

Není pochyb o tom, že výše uvedené úkoly nejsou snadné, zejména v době po pandemii, kdy globální případy COVID-19 již překročily 100 milionů a jejich počet stále stoupá a objevují se nové a závažnější kmeny koronaviru.

Na úterním summitu Čína zdůraznila trvalou dynamiku spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy v oblasti řešení.

Xi Jinping zdůraznil, že otevřenost a inkluzivnost jsou klíčem k trvalé životaschopnosti, uvedl, že Čína a země střední a východní Evropy vyvinuly některé principy, které odrážejí jejich charakteristické rysy a jsou akceptovány všemi stranami.

Rozhodování prostřednictvím konzultací, poskytování výhod všem partnerům spolupráce, sledování společného rozvoje prostřednictvím otevřenosti a inkluzivity a dosažení většího růstu prostřednictvím inovací, to vše je důležité, řekl Xi.

Když dojde na krizi, výzvy a příležitosti jdou často ruku v ruce.

Mechanismus spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy se zrodil v roce 2012 na pozadí evropské dluhové krize a nyní, poté, co celý svět zažil v roce 2020 vážný kolaps ekonomiky, se oči znovu upírají na Čínu a země střední a východní Evropy s větším očekáváním.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1704 sec,0.0360 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,280kB