Sobota 13 únor 2021
„Nezapomínejme kvůli covidu na hrozbu masové migrace.“ Václav Klaus varoval před skrytým nebezpečím   
Pridal tk Sobota 13 únor 2021 - 04:38:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident Václav Klaus varoval před nevěnování pozornosti otázkám masové migrace. Tu označil za katastrofickou hrozbu pro Evropu. Do Evropy prý nejsou přijímáni jednotlivci, nýbrž celé národy.

„Covid a v souvislosti s ním se vynořivší ideologie, kterou zjednodušeně nazývám kovidismem, vytlačila z naší pozornosti katastrofickou hrozbu masové migrace. Ta tu sice s námi je už řadu desetiletí, ale novou kvalitu získala v roce 2015, kdy Evropa zcela rezignovala na ochranu svých hranic a ústy německé kancléřky prohlásila „wir schaffen das“, my migraci zvládneme. Znamenalo to, že se masové migraci není třeba bránit, že je to pozitivní věc. Nejen německá kancléřka, ale i další vlivné skupiny lidí masovou migraci propagují a podporují,” uvedl na začátku svého textu, který byl publikován na stránkách Institutu Václava Klause, bývalý prezident.

Krátce se také věnoval tématu „covidismu“, jemuž podle jeho názoru umetla cestu společenská atmosféra posledních několika desítek let spojených s vírou v rozum a vládu elit.

„Odbočím ke kovidismu. Není to standardní, z učebnic známá doktrína. Je to ad hoc vytvořená, velmi nekoherentní doktrína, jejíž zrod byl připraven postmodernistickým, postideologickým způsobem myšlení posledních let či desetiletí. Je to víra v rozum a vládu elit (a na ně napojených odborníků, tzv. expertů) a víra v jejich schopnost řídit lidskou společnost bez donedávna dominujícího systému demokracie a vlády lidu (demos), prostřednictvím v minulosti osvědčeného systému parlamentní demokracie (a s ní spojených mechanismů),“ napsal.

„Covidismus“ a masová migrace mají údajně společnou víru v takzvanou expertokracii a elit s ní spojených. Klaus uvedl, že velkou inspirací pro něho je kniha francouzského autora Renauda Camuse s názvem Velká výměna.

Camus, slovy Václava Klause, „nevidí kolem sebe jenom smiřování se, vidí i souhlas a podporu masové migrace”. Právě tento pohled na svět autorovi prý „vynesl nenávist francouzských elit a soudní proces, ve kterém byl odsouzen k podmíněnému trestu”.

„Masovou migraci do Francie označuje Camus za „výměnu národa“, Le Grand Remplacement. Nesouhlasí s tím, že – po tom, co se ve Francii v poslední éře stalo – „národ je stále týmž národem“. Oceňuje, že „za oceánem přetrvává jistý patriotismus, náklonnost k vlajce, k národu, k jeho rituálům a úspěchům“, ale hned dodává, že po něčem takovém „ve Francii není takříkajíc ani stopy“ (str. 21). Zdůrazňuje, že ve Francii už byla přijata „perspektiva změny národa“ (str. 23). Tato změna národa, on ji nazývá „výměnismus“, je ideologií „nahraditelného člověka“ (str. 24),“ napsal ve svém textu bývalý prezident.

Na výměnu obyvatelstva ve Francii má údajně vliv také radikální úpadek vzdělanosti v tamní společnosti.

„Camus odmítá ono odkulturňování a říká, že „intelektuální biodiverzita se scvrkává ještě rychleji než biodiverzita skutečná“ (str. 131), a že vzniká „jedna monopolní kulturní třída“ (str. 135). Za svůj cíl považuje „zachránit z Francie, z francouzské civilizace a kultury, co ještě zachránit lze“ (str. 140). Pořád doufá, že „se náš lid probudí z otupělosti, kam ho uvrhlo zhroucení vzdělávacího systému“ (str. 141). Trápí ho „masová, neustálá zábava bez možnosti úniku… mediální imbecilizace, průmysl otupělosti… politika, jež se stala podívanou, šoubyznys, který se stal ideologickou autoritou“ (str. 155). „Média jsou moc, která nezapomíná ani neodpouští“ (str. 163), za zmínku stojí jeho úžasná slova „pedagogisté“ (str. 167) či „imbecilizační televize“ (str. 176), jeho víra „věřte vlastním očím, nespoléhejte se na novináře“ (str. 207),“ cituje Václav Klaus francouzského autora.

Bývalý prezident přitom na dalších řádcích poukazuje na skutečnost, že Camus ve své knize údajně nevidí problém v islámu, nýbrž v tom, že do Francie a dalších evropských národů nejsou přijímáni pouze migranti jednotlivci, nýbrž „celé národy“.

Václav Klaus na konci svého textu upozorňuje, že podobně jako Renaud Camus, odmítá myšlenky o tom, že v případě masové migrace by se jednalo o úmysl, o spiknutí politických a společenských špiček. „Já si myslím, že to způsobila bezprostředně neorganizovaná, byť lecjak podporovaná synergie různých idejí, vlivů a zájmů, které lze popsat standardní společenskovědní terminologií,“ uzavřel Václav Klaus svůj text na portálu IVK.

Návrat do politiky

Bývalý prezident během včerejšího rozhovoru v pořadu iDnes TV uvedl, že je připraven k výraznému návratu do politiky v případě, že by vláda nadále ignorovala požadavky národa spojené s bojem s epidemií nového koronaviru.

„Já myslím, že předkrok bude dnešní hlasování ve sněmovně o nouzovém stavu. (…) Já jsem připraven v momentu, když poslanci předvedou i nadále, že nereprezentují většinové mínění občanů České republiky a prodlouží ten nouzový stav, tak já jsem připraven opravdu výrazně vstoupit do politiky a vyzvat všechny politické subjekty, hnutí a občanské iniciativy, aby řekly, že když tudy cesta nevede, tak je potřeba, aby se lidé sjednotili na jiné bázi než parlamentní a řekli: Ne!“ uvedl v diskuzi bývalý prezident.

Poslanecká sněmovna včera po dlouhé rozpravě týkající se nouzového stavu návrh na jeho prodloužení odmítla. Současný nouzový stav tak skončí v neděli 14. února.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FsRb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrunej obdržela dar vakcín proti COVID-19 z Číny   
Pridal tk Sobota 13 únor 2021 - 04:35:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brunejské ministerstvo zdravotnictví ve středu v tiskové zprávě uvedlo, že tato země obdržela v úterý dávku vakcín proti COVID-19 vyrobenou společností Sinopharm, kterou Čína v úterý darovala, a přezkoumává očkovací program.

V březnu 2020, na počátku pandemie COVID-19, Brunej poskytla pomoc Číně, což odráží úzkou dvoustrannou spolupráci při řízení pandemie, uvedlo toto ministerstvo.

Ministerstvo uvedlo, že stále přezkoumává plány na distribuci vakcín v souladu s doporučenými prioritami.

Podle čínského velvyslanectví v Bruneji se slavnostního předání vakcín v úterý zúčastnil druhý ministr zahraničních věcí sultanátu Haji Erywan a diskutoval s Yu Hong (Jü Chung), čínskou velvyslankyní v Bruneji.

Haji Erywan vyjádřil svou vděčnost Číně a uvedl, že se jedná o první dávku vakcíny proti COVID-19, kterou Brunej obdržela, a která je považována za dar, který Číňané dávají obyvatelům Bruneje, což odráží dlouhodobé tradiční přátelství a hlubokou vzájemnou důvěru mezi oběma zeměmi.

Řekl, že čínská vakcína bude hrát pro Brunej důležitou roli při překonání epidemie. Brunej je ochotna u příležitosti 30. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi a 30. výročí založení systému dialogu mezi Čínou a ASEANem zvýšit dvoustranné vztahy a vztahy mezi Čínou a ASEANem na novou úroveň, dodal.

Čínská velvyslankyně Yu řekla Haji Erywanovi, že čínská pomoc s vakcínami proti COVID-19 pro Brunej odráží novou výšku bilaterální spolupráce proti pandemii COVID-19.

„V současné době jsou celosvětové vakcíny proti COVID-19 distribuovány hlavně do některých rozvinutých zemí, i když jsou vakcíny zásadní pro opětovné odstartování ekonomiky všech zemí. V tomto případě odráží čínská pomoc s vakcínami pro Brunej skutečné přátelství mezi našimi dvěma zeměmi,“ řekla velvyslankyně během diskuse.

Yu uvedla, že Čína vážně splnila svůj slib, že jakmile budou čínské vakcíny vyvinuty a vyrobeny, stanou se produktem veřejného blaha, což přispěje k dostupnosti a cenové dostupnosti vakcín v rozvojových zemích.

„Čína poskytuje pomoc s vakcínami 53 rozvojovým zemím a my jsme exportovali vakcíny do 22 zemí. Čína se také aktivně účastní konference COVAX pod vedením WHO a rozhodla se do tohoto programu poskytnout 10 milionů dávek vakcín, hlavně kvůli uspokojení poptávky rozvojových zemí,“ řekla Yu.

„Čína podporuje domácí společnosti při provádění společného výzkumu, vývoje a výroby se zahraničními partnery a při vývozu vakcín do zemí, které vakcíny naléhavě potřebují, certifikovaly čínské vakcíny a povolily jejich nouzové použití,“ dodala.

Podle velvyslankyně čínská pomoc s vakcínami v Bruneji „plně odráží vysokou úroveň strategického partnerství mezi Čínou a Brunejí a skutečné přátelství mezi těmito dvěma národy“.

Yu vyjádřila naději, že pomoc s vakcínami přispěje ke konečnému vítězství Bruneje v boji proti pandemii COVID-19.

Brunej ve středu ohlásila jeden nový importovaný případ COVID-19, čímž se národní počet zvýšil na 183.

Od posledního případu lokální infekce 6. května 2020 bylo v Bruneji potvrzeno celkem 42 importovaných případů. V současnosti Brunej zaznamenala 280 dní bez případů lokální infekce COVID-19. Pět aktivních případů je stále léčeno v Národním izolačním centru a všichni jsou ve stabilním stavu.

Z důvodu COVID-19 v Bruneji došlo ke třem úmrtím a 175 pacientů se uzdravilo.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Celý svět společně slaví čínský Nový rok a hovoří o čínské kultuře“   
Pridal tk Sobota 13 únor 2021 - 04:32:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský Nový rok je nejdůležitějším festivalem, který nese čínskou kulturu. Je také příležitostí posílit mezinárodní vliv čínské kultury, vyprávět příběhy o Číně v nové éře a formovat postavení Číny v nové éře.

12. února zahájil francouzský kanál CGTN společně s Euronews, švýcarskou národní televizí (ve francouzštině), francouzskou polynéskou televizí, mauricijskou národní televizí a národní televizí Pobřeží slonoviny speciální pořad „Celý svět společně slaví čínský Nový rok a hovoří o čínské kultuře“, televizní média sdílela večerní gala se zahraničními diváky, interpretovala kulturní konotaci čínského Nového roku, vyprávěla zajímavé příběhy Číňanů žijících v zahraničí v uplynulém roce a demonstrovala pozitivní hodnoty současných Číňanů.

Galapředstavení na oslavu Jarních svátků 2021 vykreslilo ducha nové éry

Rok myši odešel po stopách zimy, rok buvola nám přinesl jaro. 11. února v 20:00 bylo jako vždy zahájeno Galapředstavení na oslavu Jarních svátků na rok 2021 vysílané čínskou mediální organizací China Media Group (CMG), ve šťastné, příznivé, teplé a příjemné novoroční atmosféře byly uspořádány různé programy, jako zpěvy a tance, opery, kung-fu, kouzla a další. Celé galapředstavení živě, hluboce a umělecky představilo téma 100. výročí založení Komunistické strany Číny, všestranného budování společenství mírného bohatství, vymanění se z chudoby, čínského snu, a prevence a kontroly epidemie.

Celé galapředstavení je agregátem ideologie, umění, zajímavostí a inovace. Diváci a média v první čas chválili letošní Galapředstavení na oslavu Jarních svátků, ocenili, že má hluboké myšlenky, teplé emoce a novou výšku umění, nabídlo Číňanům doma i v zahraničí kulturní hostinu, která posiluje důvěru, shromažďuje občanské srdce, otepluje lidové srdce a buduje společné srdce.

Podle počátečních statistických výsledků, do 24 hodin 11. února dosáhl počet diváků přímého přenosu letošního Galapředstavení na oslavu Jarních svátků 1,14 miliardy. Z toho 569 milionů byli diváci nových médií přímého přenosu a v televizi sledovalo galapředstavení 571 milionů diváků. Toto galapředstavení také vysílalo více než 600 medií z více než 170 zemí a regionů, jako jsou Spojené státy, Francie, Německo, Itálie, Rusko, Japonsko, Brazílie, Austrálie, Indie, Spojené arabské emiráty, Malajsie a Jižní Afrika. Počet zahraničních diváků, kteří sledovali letošní Galapředstavení na oslavu Jarních svátků na platformách Youtube, Facebook a dalších, dosáhl více než 18,66 milionu.

Galapředstavení na oslavu Jarních svátků na rok 2021 hlasitě opěvovalo novou éru plnou emocí, vyobrazilo rozvoj a změny Číny, které probíhají den za dnem a ukázalo pilného ducha Číňanů. V roce 2021 bychom měli s duchem buvola dobře sloužit lidem, provádět inovaci a rozvoj, pilně pracovat a udělat velký krok na novou cestu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Rusko už má infantilního Západu tak akorát dost   
Pridal tk Sobota 13 únor 2021 - 04:25:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už nějaký ten rok poukazuji na to, že kremelská politika zdrženlivosti a sebeovládání vůči západním provokacím provokuje provokace další a další, čímž se stává politikou nebezpečnou, která může vést až k riziku války.

Nuže nyní se zdá, že Kreml konečně tuto svoji sebedestrukční politiku zavrhl a nahradil ji otevřenou řečí, která vůči nekompetentnímu Západu nepostrádá dokonce ani prvky pohrdání. Na tiskové konferenci, uskutečněné na závěr nedávného jednání viceprezidenta Evropské komise Borrela s ruským ministrem zahraničí Lavrovem, vyjádřil ruský ministr na adresu EU tuto ostrou výtku: „Začínáme vycházet z předpokladu, že EU není spolehlivým partnerem“. Či vyjářeno jinak: Evropa Rusko potřebuje. Rusko Evropu nepotřebuje.

Často jsem též uváděl, že Navalnyj je washingtonskou loutkou a nikoli ruským opozičním vůdcem, nu a nyní mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová prohlásila, že Navalnyj a jeho Západem financovaná skupina není žádnou opozicí. „Jsou to agenti NATO“.

K tématu se vyslovuje též známý komentátor the Saker zde: https://www.unz.com/tsaker/the-headless-chicken-and-the-bear/

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/02/12/russia-has-had-enough-of-the-infantile-west/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0998 sec,0.0286 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,145kB