Úterý 16 únor 2021
USA tvrdí, že Čína vážně bránila sledovatelnosti nového koronaviru WHO   
Pridal tk Úterý 16 únor 2021 - 03:05:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada amerických médií, včetně New York Times, nedávno citovala několik odborníků Světové zdravotnické organizace, kteří uvedli, že během vyšetřování Společné skupiny odborníků Světové zdravotnické organizace pro sledovatelnost nového koronaviru určité chování v Číně vážně bránilo vyšetřovacímu procesu WHO. Po vydání zprávy však odborníci citujíce z článku postupně publikovali články, aby vyvrátili fámy, a tvrdili, že jejich názory byly zkresleny, a obviňují New York Times z „nestydatého“ chování.

Peter Daszak, konzultant Světové zdravotnické organizace pro patogeny a předseda americké neziskové organizace EcoHealth Alliance, na Twitteru uvedl: S vedoucím pracovním skupiny pro životní prostředí mám pocit, že čínští kolegové jsou upřímní a důvěryhodní. Získali jsme důležitá nová data (během vyšetřování) a také jsme se dozvěděli více o tom, jak se virus šíří. “

Vedoucí laboratoře Světové zdravotnické organizace pro spalničky, zarděnky, chřipku a obrnu a odbornice na veřejné zdraví Thea K Fischer také zveřejnila na Twitteru, že zpráva New York Times vážně zkreslila její slova. Řekla: „Toto není zkušenost, kterou jsem získala v týmu epidemiologie. Čínská strana si vytvořila dobré vztahy s mezinárodním týmem epidemiologie a živé diskuse (my) také odrážely vysokou úroveň účasti (z čínské strany). To, co bylo řečeno, bylo vážně zkresleno, což vrhlo stín na důležitou vědeckou práci. “


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBill Gates vyzval Čínu a USA k spolupraci na změně klimatu   
Pridal tk Úterý 16 únor 2021 - 03:03:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kontroverzní filantrop a spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates uvedl, že Čína a USA by mohly dosáhnout velkých výsledků, které budou výhodné pro všechny, pokud budou při řešení změny klimatu spolupracovat.

V neděli v rozhovoru pro agenturu Xinhua ocenil Bill Gates odhodlání Číny snížit emise uhlíku a věří, že svět bude mít prospěch z úsilí země učinit zelenou energii dostupnější.

Miliardář filantrop uvedl, že Čína a další země snížily náklady na solární energii a elektromobily, čímž snížily ceny energie, aby usnadnily jejich celosvětové přijetí, a dodal, že elektrické autobusy se stávají normou v mnoha čínských městech.

„Bez příspěvku Číny by mnoho klíčových složek (v boji proti změně klimatu), jako jsou baterie a solární energie, nebylo tak cenově dostupných,“ řekl Gates.

Dodal, že Čína také dělá hodně pro budování své elektrické sítě, aby využívala více obnovitelné energie, a řekl: „Doufám, že inovátoři v Číně mohou dostatečně snížit náklady na zelenou energii, takže Čína dokonce zvýší svůj závazek využívat obnovitelné zdroje energie v její iniciativě Pásmo a stezka.“

Bill Gates popsal základní výzkum a vývoj jako obrovskou oblast spolupráce a vyzval Čínu a USA, dvě největší ekonomiky světa, aby společně podporovaly výzkum a vývoj a pomohly snížit zelenou prémii pro celý svět.

„Obě země mají v mladé generaci úžasné chytré lidi, kteří jsou hrdí na to, že se mohou zapojit do spolupráce mezi oběma národy v oblasti změny klimatu,“ řekl Gates.

USA a Čína jsou dvěma největšími přispěvateli ke změně klimatu na světě a společně jsou zodpovědní za 40 procent celosvětových emisí skleníkových plynů.

22. září loňského roku Čína ve zprávě Valnému shromáždění OSN oznámila, že bude usilovat o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2060. A Biden dal klima do středu své domácí a zahraniční politiky, včetně opětovného připojení se ke globální Pařížské dohodě a jmenování bývalého ministra zahraničí Johna Kerryho jako amerického zvláštního vyslance pro klima, který uvedl, že USA budou spolupracovat s Čínou na řešení změny klimatu.

Z výsledků průzkumu, který provedl Institut Asia Society Policy Institute a Data for Progress na začátku února, vyplývá, že 56 procent Američanů uvedlo, že administrativa prezidenta Joe Bidena by měla při řešení změny klimatu spolupracovat přímo s Čínou, což považují za důležitější než všechny ostatní problémy, jako jsou odzbrojení jaderných zbraní a kontrola a prevence epidemie COVID-19.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředseda vlády a pandemický správce WHO   
Pridal tk Úterý 16 únor 2021 - 03:00:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Třináct krajských hejtmanů a pražský primátor, kteří převážně patří do opozice, včera vyzvali českou vládu, aby vyhlásila nový čtrnáctidenní nouzový stav, čemuž kabinet následně vyhověl. Hejtmani chtějí vládě a Parlamentu dát více času na projednání návrhu nového pandemického zákona. Ten by ministrům během pandemie poskytl mnoho pravomocí, kterých teď smějí využívat pouze za nouzového stavu. Andrej Babiš by už nemusel každých 30 dní chodit do Parlamentu, aby omezoval svobody a práva Čechů. Světová zdravotnická organizace (WHO) by se jakožto orgán, který vyhlašuje pandemii, stala jeho hlavním dohlížitelem. Jedná se o tu samou WHO, kterou právě zkritizoval Bílý dům Joea Bidena ve věci vyšetřování covidu-19.

Je s podivem, jak usilovně se čeští hejtmani snaží WHO, která je pod silným čínským vlivem, vsunout mezi Listinu základních práv a svobod a Čechy, s Babišem coby místním pandemickým správcem této světové organizace.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1138 sec,0.0477 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,103kB