Středa 17 únor 2021
Petříček a metoda kukaččího vejce   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 19:49:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Představujete-li si, že americký miliardář Soros do svých v Česku působících organizací, jako jsou Open Society Institute a Sorosovy nadace (Soros Foundations), kam např. patří nadace Open Society Fund Praha, Nadace OSF Praha v Česku, Soros Fund Management, Council of Foreign Relations, česká odbočka Sorosovy mezinárodní organizace Transparency international a dále česká nevládní nezisková organizace Evropské hodnoty (ředitel pornoherec Jakub Janda), či neziskovka Člověk v tísni, lije miliony a miliardy jen tak z plezíru bohatce a nic velkého a převratného za své peníze od těchto organizací neočekává, jste samozřejmě na velkém omylu. Úkolem všech z nich je totiž zajistit v naší zemi konečné a definitivní vítězství euroatlantického světového názoru současně s potlačením všech názorových vlivů ostatních, hlavně těch, které by k nám snad mohly přicházet z Ruska.

Jak se má tohle zajistit?

Všemi možnými způsoby a cestami, včetně těch nejsofistikovanějších a v zájmu oklamání protivníka též nejméně očekávatelných. Např. metodou kukaččího vejce.

Pokusím se ji popsat: Z řad politického dorostu se vybere skupina mladíků vlastnících co nejchudobnější osobní kouzlo, a všem těmto nešťastníkům se ze známého už fondu poskytne co nejvyšší možné vzdělání, včetně absolvování univerzity české (nejlépe Karlovy), po níž samozřejmě budou následovat studia univerzit západních. Např. University of Warwick, Centre Européen de Rechercheres Internationales et Strategies Brusel, Universite Libre de Bruxelles atd.

Už během těchto studií se všem těmto necharismatickým mladíkům, kteří se takto získaným pobytem v cizině naučí mluvit anglicky, francouzsky či španělsky, nakuká, že jsou sociálními demokraty, a že se tedy od nich očekává, že okamžitě po návratu do vlasti vstoupí do České strany sociálně demokratické, v níž – jak se očekává a jak k tomu též dojde – neudělají sice na lidi a veřejnost vůbec dobrý dojem, ale díky svým nabytým jazykovým znalostem v ní udělají kariéru. A díky všemu, co se na Západě naučili, nebudou v ČSSD prosazovat politiku sociálnědemokratickou, ale euroatlantickou.

Nu a pak se jeden z těchto mladých mužů, který prošel naznačeným vývojem, stane z vůle vedení ČSSD v České republice ministrem zahraničí. Ale jelikož půjde, jak též shora naznačeno, o muže bez kouzla a sociálního demokrata jen nakukaného a ne tedy skutečného a navíc vyhlížejícího jako přerostlý chlapec s nejistým pohledem, který jakoby stále hledal v davu ruku své maminky, přinese své straně mnohem víc škody než užitku. A protože se k mezinárodním problémům bude jako zahraniční ministr muset často vyjadřovat a bude tak činit ve stejném duchu, jak to ve Warwicku a Bruselu dennodenně slýchal, stane se pro Čechy tak nepopulárním, že preference ČSSD stáhne až pod pětiprocentní hranici.

V tom okamžiku, kdy se tedy bude zdát, že stranu před totálním zánikem může spasit už jen jedině výměna stávajícího ministra za osobu jinou, a to skutečně sociálnědemokratickou, učiní tento ministr něco nepředstavitelného. Vyhlásí, že na podzimním Sjezdu ČSSD hodlá kandidovat na post předsedy strany. A TO ABY JÍ PRÝ DAL NOVÝ STYL.

Což bude rána, která v domácích poměrech způsobí cosi jako otřes podzemních ker Země, ale též rána, kterou stratégové Sorosových organizací u nás dopředu naprosto přesně vypočítali a naplánovali. A to jako tu, kterou Češi už nestráví a dají sbohem straně, kde se něco tak obludného a absurdního mohlo přihodit.
Z hradby české levice tak vypadne první kámen, zatímco na pádu kamenů všech dalších se v kancelářích Sorosových institucí bude pilně a dál pracovat.

A to bude též to jediné, s čím budeme moci v naší politice na sto procent počítat.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMike Whitney: Jak demokraté pozdvihli Trumpa nad svoje hlavy   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 19:47:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokraté přistoupili k Impeachmentu se stejnou arogancí, jako ke všemu. Měli za to, že jak zadupají nohama, lidé oprávněnosti jejich obvinění uvěří.

Avšak to se nestalo. Namísto toho se Trumpův obranný tým chopil popelnice a všechen jeho nevábný obsah, připravený kTrumpovu zneuctění, převrátil na hlavy jeho demokratických odpůrců

Které nic nemohlo překvapit víc. Ale opravdovým šokem se pro ně stalo, až když jejich falešná videa a důkazy začaly být veřejnosti odhalovány jako ty nejpustší podvody. A tedy to, co mělo být Trumpovým výpraskem, se změnilo v otevřené okno, jímž bylo lze nahlédnout do zpustlé duše upadající strany.

Takže nakonec Trump odkráčel ze scény netknut, zatímco Demokraté si ve skrytu lízali rány. Takže hurá pro Trumpa!

Nyní je tedy Trump mocnější, než byl kdy v Bílém domě. Jeho příznivců přibylo, jaho pověst bojovníka vystoupila ještě výš k oblakům a demokratická opozice se prokázala být nekompetentní, porazitelná a skrz naskrz zkorumpovaná. Trump efektivně své nepřátele porazil a učinil sama sebe nejmocnějším politikem Ameriky. Je konzervativním obrem, který nyní zaujímá pozici toho, kdo do příštích voleb rozdává v Republikánské straně karty. A jak řekla Marjorie Taylor Greenová: „Trump je Republikánskou stranou. Teď je ta strana jeho!“

Překlad:Lubomír Man

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/02/16/mike-whitney-explains-how-dumbshit-democrats-elevated-trump-far-above-themselves/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozzlobení uprchlíci zahájili hladovku kvůli hotelové stravě. Jídla je málo a uprchlíci kvůli tomu hubnou   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 08:05:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uprchlíci ubytovaní v hotelu v britském Readingu zahájili protestní hladovku kvůli jídlu. Jídlo je prý nezdravé a je ho málo. Někteří uprchlíci prý v Británii dokonce při čekání na azyl zhubli! Jiní údajně z jídla onemocněli.

Uprchlíky rovněž zlobí dlouhé čekání na vyřízení azylu, který by jim umožnil žádat vyšší dávky a zdarma ubytování v normálních domech.

To je skutečná hrůza: uprchlíci cestují přes půl světa za blahobytným a bezpracným životem v Británii a místo toho musí bydlet hotelu a ještě dostávají malé porce!

Oficiálně sice uprchlíci z celé Afriky a Asie prchají před válkou v Sýrii, ale každý musí pochopit, že malé porce jsou zjevný projev bílé nadřazenosti a rasismu!

KPI
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko: žena vyhrála u soudu nad 2 židovskými autory, kteří obvinili neprávem jejího strýce, že nacistům udával Židy. Židovské organizace ječí, “ohrozí to nezávislý historický výzkum”!   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 08:00:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Varšavský soud nařídil 2 akademikům socioložce Barbaře Engelking a historikovi Janu Grabowskému, aby se veřejně omluvili Filomeně Leszczyńské, neteři Edwarda Malinowského. Malinowski byl starostou polské vesnice Malinowo během 2. světové války a výše uvedení akademici ho obvinili, že udával nacistům Židy a jednu Židovsku prý okradl. Obvinění se objevila v knize, Noc bez konce: osud židů ve vybraných okresech okupovaného Polska.

Oba autoři musí poslat paní Leszczynské omluvný dopis a omluvu zveřejnit na stránkách Polského centra pro studia holocaustu. Soud ale nenařídil vyplacení finanční náhrady v požadované výši 100 000 PLZ.

V knize oba odsouzení akademici obvinili starostu Malinowského, že nacistům udal desítky Židů a o prý s nacisty spolupracoval. Vyšetřování po válce, včetně prohlášení svědků události potvrdilo ale přesný opak. Starosta Malinowski musel s Němci komunikovat v rámci své funkce starosty a naopak aktivně chránil obyvatele vesnice před odvlečením na nucené práce a koncentračních táborů. Vrcholem pak byla zjevně vymyšlené obvinění, že starosta okradl Židovku Ester Drogickou, která ho požádala o úkryt. Přitom ona Židovka sama vypověděla, že jí starosta schoval a celou dobu živil! Dokonce jí před tím všichni odmítli, když se nějakou dobu schovávala v lese a došlo jí jídlo. Jediný starosta se jí ujmul (za podobný čin by byl německými nacisty zastřelen starosta i celá jeho rodina!) a schovával jí několik týdnů na půdě a nosil jí jídlo!

Rozsudek vyvolal zděšení židovský organizací jako Yed Vashem, Světový židovský kongres a dalších, prý to ohrozí svobodný historický výzkum. Vždyť do teď bylo dovoleno Židům a židovským organizacím kohokoliv beztrestně obvinit z neonacismu, antisemitismu, rasismu, či kolaborace s nacisty a zničit mu život. Třebaže se mnohdy jednalo o obvinění zcela účelová, lživá a vymyšlená. Nikdo se neodvážil neprávem obviněných zastat. Zdá se, že emancipace polské vlastenecké vlády pokračuje plnou parou.

Podobné procesy bohužel známe i z ČR a Slovenska. Předseda menší strany Národní demokracie A. Bartoš byl zcela účelově odsouzen za “nenávist” k Židům – rozuměj za celkem věcnou kritiku židovské menšiny. Kdy vrcholem zjevně politického procesu bylo prohlášení soudního znalce “obžalovaný má sice pravdu, ale je to nevyvážené!”

Zkrátka taková “nevyvážená” pravda má v případě potřeby v české justici své místo. Vyprávět by mohl také vydavatel slovenského časopisu Zem a Vek T. Rostas. Toho si za jeho článek “Klín Židov mezi Slovanami” vyzvedlo dokonce doma policejní komando NAKA se samopaly. Rostas si v článku dovolil citovat slovenské národní buditele jako Štůr, Hurban, Kollár a další a jejich názory na Židy.

Opačně se vždy jedná o svobodu slova. Ještě se nestalo, aby byl nějaký židovský autor, nebo židovská organizace odsouzen za urážky jiných národů, byť případů by se našlo jistě dost. Příkladem budiž kniha a film Nabarvené ptáče od židovské autora Jerzyho Kosinského, který si vymyslel údajný teror polských vesničanů vůči místním Židům, ačkoliv ho během války vesničané schovávali s celou rodinou a jeho rodina měla v té době dokonce služku! Takový zažíval ten chudák teror ze strany polských vesničanů, kterým rovněž hrozila smrt v případě prozrazení.

Jak napsal O. Orwell v knize “Farma zvířat” – všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.

Joe Nowak, Chicago, USA

Zdroj: https://ceskavec.com/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovenský ministr zdravotnictví de facto potvrdil další konspiraci Aeronetu, Evropská komise má zájem o rozbor až 10% vzorků DNA občanů, které zůstaly po antigenních plošných testech!   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 07:47:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský ministr zdravotnictví de facto potvrdil další konspiraci Aeronetu, Evropská komise má zájem o rozbor až 10% vzorků DNA občanů, které zůstaly po antigenních plošných testech! Na šokující zprávu upozornil slovenský server Zem & Vek, my přinášíme video! Vědci ze zahraničí prý mají zájem o sekvencování DNA občanů EU za účelem vědeckého výzkumu! A v České republice je hotovo, školáčkům budou 2x týdně strkat do nosu špejle, rodiče se bouří a mají strach o zdraví dětí! Co se bude dít s odebranými vzorky DNA na špejlích? Kdo komu dává právo bez vašeho souhlasu sekvencovat vaši DNA, anebo dokonce DNA vašich dětí?

To snad není pravda. Uběhlo 24 hodin a došlo k dalšímu potvrzení další údajné konspirační teorie Aeronetu. Včera došlo k odpálení bomby o výroku Romana Prymuly, že v Evropské unii se diskutuje o tom, jak a kam nahrávat data o očkovaných a testovaných občanech, že to mohou být mobily, papírové průkazy, ale i čipy, o kterých se mluví v souvislosti s plánem na zavedení podkožních čipů, stejně jako u psů a koček.

Již minulý rok v zimě jsme psali o tom, že v rámci procesu covidové hysterie a řízení pohybu obyvatelstva dojde ke snaze vytvořit apartheidový společenský systém, kdy jedna skupina bude očkovaná a bude mít privilegia na svobodu pohybu a vstupu či cestování, a druhá skupina bude mít de facto roli nevolníků a vězňů ve svých domovech a domácnostech. A ke kontrole pohybu lidí budou potřeba nástroje, v první fázi papírové covidové pasy, ve druhé fázi elektronické covidové pasy v mobilech a ve třetí fázi podkožní čipy.

Roman Prymula v neděli v pořadu Partie na CNN Prima News tuto informaci o čipech odhalil, že Evropská komise o tom diskutuje. Někteří čtenáři podléhající vlivu chorobné cemperizace informačních toků začali křičet, že pan Prymula určitě myslel nějaké jiné čipy, např. USB čipy. A jak asi tak byste chtěli na ulici kontrolovat někoho s USB klíčenkou? Opravdu je někdo tak tupý, že si myslí, že policisté budou chodit s notebooky a budou zasunovat USB klíčenky, kterou si lidé budou nosit na krku na provázku nebo na klíčích?

Ne, čipy, o kterých diskutuje evropská unie, jsou experimentální podkožní čipy, které jsou již v pilotním testování ve Švédsku, kde nastřelování podkožních RFID a NFC čipů pro účely identifikace, odemykání dveří, nebo placení kryptoměnami je módním trendem. Článek již před dlouhými 3 roky přinesl server NPR. A pokud jste si mysleli, že toto je největší dosud potvrzená konspirace, tak se nadechněte, protože mám pro vás daleko větší šok.

VIDEO: Evropská komise vznesla požadavek na evropské země, aby sekvencovaly DNA až 10% svých občanů z odebraných biologických vzorků z testování

Pamatujete si, jak jsem minulý rok psal o tom, že by mě zajímalo, co se děje se špejlemi a odebranými vzorky z celoplošných antigenních testů na Slovensku a jinde? Mluvil jsem o tom několikrát i na rádiu SVCS, že máme velké podezření, že vzorky od občanů nejsou spalovány v pecích pro likvidaci zdravotnického odpadu, ale že odebraný materiál je postupován dále a je s ním pracováno. Až dosud jsme neměli důkaz, přestože do redakce se nám ozývají zdravotníci a lidé, kteří se účastnili celoplošných testů na Slovensku, ale dosud nebylo jasné, co se se vzorky děje a kdo má o vzorky DNA slovenských občanů zájem. A dnes už to víme.

VIDEO V ODKAZU: https://rumble.com/vdw273-slovensk-ministr-zdravotnictv-okoval-e-evropsk-komise-chce-vzorky-dna-oban-.html

K odhalení a doslova k odpálení informační vodikové bomby došlo již 11. února/februára na tiskové konferenci slovenského ministra zdravotnictví Marka Krajčího v Bratislavě, když na konci tiskové konference odpověděl na dotaz novinářky ohledně sekvencování DNA. Slovenský ministr šokovaným divákům televize TA3, která tiskovku přenášela, sdělil informaci, že Evropská komise, v jejímž čele stojí bývalá německá ministryně obrany a gynekoložka Ursula von der Leyen, požádala členské země EU, aby provedly laboratorní rozbor a sekvencování 5 až 10% vzorků DNA odebraným občanům v jednotlivých zemích EU z plošných testováni! O tomto výroku na slovenské alternativě jako první informoval Zem & Vek.

Kapacity na Slovensku na sekvencování půl milionu občanů nestačí, ale laboratoře v zahraničí to rády udělají zadarmo

A to není všechno. Slovenský ministr dále uvedl, že Slovensko zahájí sekvencování DNA svých občanů co nejdříve, ale kapacitně na to Slovensko nestačí, a že přichází v úvahu, že část vzorků by se mohlo sekvencovat v cizině, kde v některých případech zahraniční firmy nabízí sekvencování DNA dokonce zadarmo. Ano, to je pravda, tyto laboratoře jsou financované ze zdrojů zahraničních vlád, nadnárodních organizací a rovněž fondů a nadací, které jsou úzce spjaty s farmaceutickým, ale i se zbrojařským průmyslem.

Největší zájem o DNA různých etnik a ras spočívá v různých unikátních mutacích, které umožňují potom vyvíjet vakcíny a léky pro specifickou rasu, etnickou skupinu, ale rovněž chemické a biologické zbraně, které mohou zabíjet jen určitou skupinu lidí se specifickými DNA rysy. Díky sponzoringu vojensko-průmyslového komplexu a farmaceutických firem jsou tyto sekvenční práce velmi často zadarmo. Jenže ve skutečnosti, nic v životě není zadarmo, obvykle za to, co je zadarmo, zaplatíte v životě tu nejvyšší cenu. Nejčastěji za léky zdarma zaplatíte svým zdravím a za sociální sítě a emaily zdarma zaplatíte ztrátou svojí svobody a soukromí.

Skandál v právní rovině, občané nedali souhlas k nakládání se svým genetickým DNA materiálem vládě ani třetím stranám

Prohlášení slovenského ministra zdravotnictví je doslova vodíková bomba v informačním prostoru. Náš právník nám okamžitě sumarizoval výčet několika problémů na úrovni až trestných činů, protože nikdo z občanů, kteří se přijdou testovat, nedává explicitní souhlas s využitím svého genetického materiálu pro sekvencování DNA, a už vůbec nedává souhlas, aby jeho genetický materiál cestoval do zahraničí do soukromých sekvenčních laboratoří. Evropská komise tak usiluje de facto o sekvencování desetiny populace v každé zemi, v ČR je to tím pádem 1 milion českých občanů, na Slovensku zhruba půl milionu, v Německu je to 8,3 milionu obyvatel.

V Polsku je to 3,8 milionu obyvatel a v úhrnu v celé Evropské unii znamená jedna desetina obyvatelstva skoro 45 milionů obyvatel, jejichž DNA má být podle Evropské komise sekvencována. Dámy a pánové, tohle je naprostý skandál, který nemá obdoby! Pod záminkou mutujících virů covidu, které se neustále mění, tak Evropská unie spustí sekvencování DNA až desetiny populace EU. Jako kdyby něco usilovně hledali. Ano, hledají určité sekvence, určité osoby, s určitou DNA. Hledají kompendium Nephilim, resp. nositele genové linie Amšelach Charedim. Desetina populace je tzv. zaměřovací vzorkování. Snaží se zaměřit v populaci místo, kam se potom později soustředí. Pokud jste četli moje knihy a pokud jste viděli film Above Majestic, už víte, proč po tomto kompendiu globalisté (Dům Sion) tak usilovně pátrají.

A co děti a jejich genetický materiál? Proč chtějí školáčkům strkat špejle do nosů? Jde o sběr DNA vzorků už i od dětí?

A bylo jim to málo, poručili dětem, testovat se, jak si přálo Veličenstvo Covid! Ano, přesně tak. Česká vláda totiž schválila návrat dětí do škol, ale za podmínky, že budou dvakrát týdně podstupovat výtěry z nosu antigenními testy. Hádejte, co se stane s odebraným genetickým materiálem vašich dětí? Ano, až jedna desetina genetického materiálu vašich děti skonči v laboratořích, kde budou sekvencovat jejich DNA a část vzorků skončí v zahraničí. Bez vědomí rodičů, bez vašeho souhlasu, aniž by vás někdo jako zákonné zástupce dětí žádal písemně o poskytnutí genetického materiálu DNA vašeho dítěte pro forenzní sekvencování.

Pod záminkou hledání lepších vakcín budou farmaceutické firmy mít přístup k DNA vašich dětí, dojde k vytvoření mohutného bazénu DNA pro potřeby budoucího genového inženýrství, klonování, bioniky atd. A to všechno bez vašeho souhlasu, bez finanční kompenzace. Proč chtějí strkat špejle do nosu dětem, pro které Covid-19 nepředstavuje naprosto žádnou hrozbu? Vy snad znáte nějaké děti ve světě, které leží někde na plicních ventilacích? Pokud by nějaké takové případy byly, už by to dávno do světa troubila všechna média.

Pod rouškou virové hrozby tak došlo k mohutnému sběru vzorků DNA v takovém objemu, jaký lidská historie nepamatuje. Ve jménu zdraví se budou sekvencovat desítky a později stovky milionů DNA sekvencí. A všechny DNA půjdou do databáze, do systému, pro potřeby kontroly, pro potřeby nejen farmacie, ale i policie, armády a výzkumných organizací. Vytvoření genetického poolu, který nabídne genovým inženýrům nekonečné pole působnosti pro experimenty a výzkum v oblasti genetiky, eugeniky, bioniky a neurálních strojů vyčtených z kompendia. Stojíme na počátku Brave New World a už nám berou všechno, národy, hranice, děti, svobody a teď už i DNA.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 07:33:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP."

V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun.

Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP."

Tak a je to! A ještě věříte těm šmejdům co nás chtějí držet v EU - žaláři národů, ovládaným vyvolenou sortou nikám nevolených levicových neomarxistů!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOPRAVDU NÁM ZMĚNA KLIMATU ŠKODÍ? NEBO SPÍŠE PROSPÍVÁ?   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 04:23:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z médií slyšíme, že změna klimatu pro nás představuje hrozbu. Ale když se nad tím zamyslíme, tak se ukáže, že to není tak docela pravda a že nám přechod k teplejšímu klimatu může v mnoha ohledech prospět.

Úvodem malé okénko do historie. Klima se samozřejmě mění odjakživa bez ohledu na člověka (ač mnozí alarmisté tvrdí opak) a střídají se zde teplá a chladná období – a to jak ve velkém měřítku (střídání dob ledových a meziledových v cyklech o délce okolo 100 tisíc let), tak i na úrovni menších výkyvů v rámci současné doby meziledové, v níž si tu lebedíme posledních zhruba 11 tisíc let.

A u těchto kratších výkyvů si můžeme povšimnout zajímavé skutečnosti. Teplejší období zpravidla znamenají rozmach civilizací, zatímco chladná období jejich neúspěchy a zánik. Například teplé období v neolitu (tzv. holocénní optimum) přineslo vznik a rozvoj zemědělství, další teplé období se kryje s rozmachem Římského impéria a poslední teplá vlna před tou současnou (kolem r. 1000) znamenala hospodářský rozvoj (spekuluje se i např. o tom, že se na polích sklízely dvě úrody do roka) a celkový rozkvět středověké kultury, z čehož těžil ještě Karel IV. Na druhou stranu ochlazení přinášelo spíše problémy. Chladný výkyv v 16.-19. století (tzv. malá doba ledová) přinesl mnoho období neúrody a bídy, vymazal vikingské osídlení v Grónsku a byl zřejmě i jednou z příčin vpádu Švédů do střední Evropy.

V současnosti se vracíme zpět do teplého období, jaké tu bylo za vrcholného středověku. A z médií slýcháme, že nám to škodí a že bude lepší, pokud podnebí zůstane chladné. Já si ale naopak myslím, že nám oteplení spíše prospěje, podobně jako to platilo vždy v historii.

Hlavním důsledkem oteplování v podmínkách ČR jsou méně tuhé zimy oproti minulosti. To, co jsme viděli za okny a co nám lezlo za nehty v minulých týdnech, je (naštěstí) jen vzácnost, většina zim je mnohem mírnější, což s sebou přináší mnoho přínosů. V první řadě to jsou značné úspory za topení. Pak obecně větší pohodlí a více příležitostí k „nezimním“ venkovním aktivitám. A samozřejmě také méně problémů v dopravě – ať už je to úspora za sypání silnic, méně dopravních nehod kvůli sněhu a ledu, nebo i rychlejší cestování bez zdržování (jen si představte, že byste museli od října do dubna neustále škrabat auto, odhazovat sníh a dávat pozor na náledí…).

A to, co jsem teď popsal, platí v ještě mnohem větší míře v severských oblastech. Díky oteplení tam jsou k dispozici obrovské plochy k osídlení, zemědělství či průmyslu, které dříve byly nedostupné. Ruské úřady již pochopily, jaké to skrývá možnosti k rozvoji. Nemluvě o tom, že slabší vrstva a menší plocha mořského ledu tam výrazně usnadní lodní dopravu.

Samozřejmě je jasné, že oteplování má i nevýhody. V našich podmínkách jsou to 2 hlavní problémy: Vysychání krajiny v sušších letech a přehřívání měst v letních měsících. Obojí se ale dá snadno řešit. V prvním případě úpravou krajiny (zejména vodních toků a orné půdy) tak, aby se voda v krajině zadržela i do suchých období. Druhý problém se dá odstranit výsadbou zeleně (vč. Zelených střech a stěn) a tvorbou vodních prvků v ulicích (z vlastního výzkumu termokamerou vím, že to dost pomůže). A stejně tak se dají řešit i problémy v jiných oblastech.

Lidé v minulosti již mnohokrát zažili teplá období. Avšak byli rozumní (na rozdíl od současných „elit“), nenadávali na oteplování, ale naopak jej využili ke svému prospěchu. Udělejme to také tak. Užívejme si mírnějších zim i dalších přínosných projevů oteplování a řešme ty škodlivé. Přestaňme s tím nesmyslným „třídním bojem“ proti CO2 a celé změně klimatu – a všechny peníze, které jsou dnes vyhazovány na „uhlíkovou neutralitu“, věnujme na ozelenění měst a další adaptační opatření.

MGR. JAN SEDLÁČEK

Autor článku je přírodovědec (krajinný ekolog), předseda spolku Národní mládež a místopředseda politické strany Národní demokracie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpověď české exmuslimky z Brna. Varování pro všechny české matky a otce   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 03:42:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jmenuji se Pavlína Bitarová, dcera syrského křesťana a moravské mámy, dětství jsem strávila v arabském světě a nyní je ze mě brněnsko-budějovická exmuslimka. Byla jsem 4 roky muslimkou, přičemž jsem konvertovala a islámovala zde, v Brně. Shodou okolností jsme se zde sešli na Valentýna, svátek zamilovaných Jak jistě víte, slavení jakýchkoli neislámských svátků je pro muslimy, včetně konvertitů, zakázáno. Valentýn má mezi zakázanými svátky zvláštní privilegium, oslava milenecké lásky je v islámu naprosté tabu. Jak se vůbec stane, že holka jako já naletí islámské propagandě?

Zkusím to říct v pár větách. Jako míšenka jsem nebyla nikde doma - tady, ani tam. Z dětství v arabském světě jsem si pamatovala soudržné velké rodiny, spoustu dětí, společně trávený čas, a žádné problémy mezi křesťany a muslimy. Jistě, byla to předválečná Sýrie a hodně mých vzpomínek bylo ovlivněno tím, že šlo o dětství. Po návratu do Brna jsem byla dost divoké pubertální třeštidlo, které neumělo najít své místo ve společnosti. Na místní poměry jsem brzy otěhotněla (bylo mi 24), miminko si nechala a jako svobodná máma, odsuzovaná lidmi kolem, že jsem si "zkazila život", jsem začala docházet do místní mešity.

Zpočátku jsem o islámu neuvažovala, chtěla jsem si jen udržovat arabštinu, taky mě fascinovala "sesterská" atmosféra mezi muslimkami. Nebyl problém pohlídat si dítě, povídat si o dívčích věcech.. a až zpětně vím, že šlo o klasické "bombardování láskou", jak ho známe ze všech sekt. Konvertovala jsem a prvních pár měsíců jsem se cítila naprosto šťastná a naplněná. To je na islámu nejhorší: Dá zbloudilcům jakoby smysl, najednou jsou všechny otázky vyřešené, máte ve všem jasno, komunita "sestřiček" vás dnes a denně ujišťuje, že děláte správně. Začnete pilně studovat islámská pravidla a nadšení pomalu, nepozorovaně, začíná střídat STRACH. Neustálé modlení, dodržování desítek a stovek omezujících pravidel, ve vás vyvolá dojem, že vás Alláh opravdu vidí, sleduje každou vaši myšlenku, a vy neustále nejste dost dobrá muslimka. Květovaný šátek vystřídá černý závoj (já ho nosila, tady v Česku!), z veselé mladé holky je zachmuřené a současně povýšené stvoření.

Díky vlastní zkušenosti s islámskou svatbou a rozvodem, a taky díky arabštině, skrz kterou jsem byla pro představené mešity užitečná, jsem postupně začala nahlížet pod pokličku té jejich MÁŠA-ALLÁH spokojenosti a bratrství. Zjistila jsem, a tady to veřejně tvrdím, že většina těch na oko spokojených muslimek zažívá každodenní ponižování, bití a psychický útlak. Od "normálního" domácího násilí se to islámské liší tím, že násilník má za zády podporu Alláha, koránu a celého společenství věřících. Muslimka nesmí o domácích poměrech mluvit ani se "sestrami", natož s "nevěřícími". Setkala jsem se s případy dovezených mladších manželek, které jsou tady v Brně, po většinu času zavřeny doma, s vyhrůžkami únosem dítěte i s neskutečným psychickým terorem vůči těm, které by islám chtěly opustit. Nemyslím si přitom, že by islámští muži byli horší, než jiní muži.

NEJSOU to rození násilníci. Za všudypřítomné násilí v islámských rodinách může jednoznačně výchova, kterou zas diktuje islám, tedy korán a sunna. Mnozí by mohli být naprosto fajn chlapi, ale i oni mají hlavně strach. Možná netušíte, že muslim, který si neumí zjednat "pořádek v rodině", má "neposlušnou ženu" a nevychová ze svých dětí dobré muslimy, půjde sám do pekla. Takový kápo systém, který je základem možná nejhoršího projevu islámu - vražd neposlušných dcer kvůli "cti". Asi nevíte, že správná muslimka by se s partnerem neměla seznámit sama - mělo by to být rozhodnutí rodiny, a když ta není jako u konvertitek, tak starších mešity.I brněnská mešita funguje tak trochu jako dohazovací agentura, přihrávající naivním děvčatům zájemce o česká víza z celého světa.

Málo se ví, že v muslimských rodinách by měly být holčičky oddělovány od chlapečků od 7 let, že ve výchově by nemělo být místo pro hudbu, výtvarku, nebo že (ale to už je opravdu hardcore) by mladá muslimka měla z domu rodičů odejít rovnou do domu manžela, a první menstruaci prožít až tam. Trvalo mi dost dlouho, než jsem pochopila, že islámská pravidla mají jediný účel - degradovat ženy na úroveň nemyslících mašin na výrobu nových zfanatizovaných muslimů a zotročených muslimek. Jistě, ta pravidla NEJSOU dodržována ve všech islámských rodinách, ale rozhodně to je to, co v brněnské mešitě, v podstatě pár kroků odtud, vtloukají do hlav mladým naivkám. Ano, v brněnské mešitě se učí čistokrevný saláfismus - radikální islám - a i já se na tom podílela.

Chtěla bych svou řeč zakončit výzvou všem těm dívkám a ženám, které na druhé straně demonstrují za toleranci a proti "nenávisti", tedy proti nám. Dámy, islám není to, co v něm hledáte, ale pokrytectví, lež a strach. A pokud se vám nyní, náhodou, zdá, že vám islámské podřízení a zapření sama sebe vyhovuje, tak si uvědomte, že do toho rodíte děti, dcery - bude vyhovovat i jim? Zahráváním si s islámem připravujete pro své děti otroctví !!!

Pavlína Bitárová
Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicie tvrdě zasahuje proti protestům za "španělského" Navalného!   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 03:31:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policie tvrdě zasahuje proti protestům za propuštění španělského "Navalného". Tisíce lidí v Barceloně, Gironě, Lleiě a Valencii a dalších španělských městech vyšli do ulic za propuštění představitele španělské opozice a disidenta - španělského "Navalného". Dochází ke střetům s policejními těžkooděnci. Lidé tuto noc manifestující za svobodu disidenta Hasela se brání policejnímu násilí kameny, pyrotechnikou, zapalováním popelnic, rozbíjením výkladů bankovních poboček. Mrkněte!

Ve Španělsku tento rapper, blogger a opoziční politik se jmenuje Pablo Hasel a vystupuje proti současnému monarchistickému režimu, omezování svobod a za svobodu projevu. Nyní byl zatčen a odsouzen na dva půl roku za svůj "terorizmus" proti režimu monarchie. Za Pabla Hasel se postavila i Amnesty International.

Španělsému autoritářskému režimu za věznění liberálního opozičního politika Hasela budou zřejmě hrozit sankce EU, jak to místopředseda Evropské komise, Španěl národností, Josep Borell prosazuje proti Rusku v případě blogera Navalného.Video: https://www.telesurtv.net/#.

Zdroj: https://www.lavanguardia.com/politica/20210216/6250473/manifestacion-lesseps-barcelona-detencion-pablo-hasel.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExministr financí Ivan Pilný oznámil svůj odchod z ANO. Nezdržel se ani ostrých slov na adresu Babiše   
Pridal tk Středa 17 únor 2021 - 03:26:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vládní hnutí ANO Andreje Babiše přichází o jednoho ze svých členů. Hnutí se totiž rozhodl opustit exministr financí a bývalý poslanec Ivan Pilný. O svém rozhodnutí informoval šéfa hnutí a českého premiéra Andreje Babiše prostřednictvím dopisu, který mu zaslal. Co v něm stálo?

Dopis, který Pilný zaslal Babišovi, získal portál iRozhlas.cz. Uvádí v něm, mimo jiné, hlavní důvody svého odchodu. Mezi ně tento šestasedmdesátiletý politik řadí například špatný stav politiky nebo posouvání nepřekročitelných hranic.

„Místo věcné diskuse o mých názorech a argumentech, které nejsou v hnutí ojedinělé, je na mne uvalena ‚karanténa‘ monitoringu hnutí a následuje bezdůvodné odstranění z poslední funkce ve státní správě, o kterém jsem se dozvěděl z médií. Politika není procházka po louce plné fialek, takže to neberu osobně,“ napsal v dopisu například Pilný.

Tím reagoval na své nedávné odvolání z výboru Státního fondu dopravní infrastruktury. To proběhlo v minulém týdnu.V textu svého psaní se ale také dotkl toho, co mu vadí.

„To, co mně vadí, je absence demokratické diskuse a výměny názorů na dlouhodobé a aktuální problémy, před kterými nestojí jen hnutí ANO, ale země, ve které žijeme,“ uvádí.

Bývalý ministr navíc zastává názor, že jsme nyní ve válečném stavu s virem, který „evidentně neslyší ani na Čau lidi, ani na trachtace na Karlově mostě, kašle na odpírače roušek a hájení jejich práv, není proti a dokonce ani pro“.

I proto Pilný ve svém dopise vyzývá ke držení se zdravého rozumu, a také v boji za něj. Podle něj totiž vláda i lidé musí myslet na to, co bude.

„Musíme myslet na budoucnost a věřit v ní. Není možné ani firmu, natož stát, spravovat neustálým nepředvídatelným přeskakováním mezi mikromanagementem a řízením odborníky. Nemůžeme být obětí populistického stylu vládnutí neschopného se rozhodovat podle dlouhodobých cílů,“ zní jeho názor.

V neposlední řadě se expolitik nechal slyšet, že v současné době máme „bohužel politiky, jejichž jediným cílem je vyhrát volby“.

„Jiní polarizují společnost, dělí ji na ‚slušné‘ lidi a ty ostatní, nebo jsou šediví či nesrozumitelní. Nad nimi ční hradní otec, který si chce zbytek svého mandátu prostě užít,“ zkritizoval Pilný některé hlavní politické představitele, včetně prezidenta Miloše Zemana.

Kdo je Ivan Pilný?

Připomeňme, že Pilný působil ve Sněmovně v průběhu volebního období 2013-2017, kdy zastával také post předsedy hospodářského výboru. V květnu 2017 byl jmenován ministrem financí ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD), kde nahradil svého tehdejšího stranického šéfa Andreje Babiše.

Do dubna 2019 působil také jako náměstek ministryně průmyslu a obchodu. Uveďme, že na začátku 90. let zakládal českou pobočku Microsoftu, v letech 1992 až 1998 byl generálním ředitelem Microsoftu ČR.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fvex
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1808 sec,0.0290 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,316kB