Sobota 20 únor 2021
Dánsko chce přinutit mešity překládat kázání   
Pridal tk Sobota 20 únor 2021 - 06:46:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dánsko hodlá přinutit mešity, aby v nich kázání byla simultánně překládána do dánštiny. Návrh zákona samozřejmě cílí na radikální islám, avšak navenek to nařizuje všem - i křesťanským - náboženským pospolitostem.

Záměr vyvolal širokou společenskou diskuzi a nedůvěru imigrantů, nicméně většina řadových Dánů s ním nemá problém. Napříště tedy - žádná pouhá arabština, turečtina, paštúnština a další, avšak vždy v doprovodu s dánštinou.

Mešity a cizojazyčné církve si stěžují, že je to logistická zátěž, které nelze vždy dostát. Zákonodárci mají však jasno: zamezit šíření radikálního islámizmu v mešitách a ztransparentnit a zpřístupnit jejich pospolitosti okolní společnosti a úřadům.

Zdroj: https://international.la-croix.com/news/religion/denmark-seeks-to-force-all-religions-to-translate-sermons-into-danish/13710

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon83% dívek a žen v EU nepáchne do no-go zón   
Pridal tk Sobota 20 únor 2021 - 06:44:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čím dál více lidí, zejména mladých, si stěžuje na karanténu. Karanténa tu však byla dávno před pandemií. Karanténa ... vstupu do no-go zón.

Liberalizmus a multikulturalizmus vrhají čím dál delší stín na obyvatele Evropy. Stín stinné stránky společenské segregace a vzniku paralelních společností a no-go lokalit a čtvrtí, kde žijí imigranti.

Podle dnes zveřejněné studie ohledně bezpečnosti a lidských práv v Evropě, 83% mladých žen a dívek v Evropských zemích se obává a vyhýbá vstoupit do některých čtvrtí či lokalit. U mladých mužů je to 58% těch, kdo si dají pozor, aby nevešli do imigrantské zóny. Mužům hrozí fyzická konfrontace a mladým ženám urážení, obtěžování a fyzické a sexuální napadení.

Evidentně, věhlasné evropské hodnoty a rovnost už namnoze v Evropě stojí jen na papíře a jsou spíše věcí politického tlachání, zatímco životní praxe, zejména mladých lidí, je je zcala odlišná. Tendence: z kopce.

Zdroj: https://www.lesoir.be/356073/article/2021-02-19/harcelement-de-rue-80-des-jeunes-europeennes-evitent-certains-lieux-ou-quartiers
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Zákon oslabuje občanská práva.“ Klaus varuje občany před novým pandemickým zákonem   
Pridal tk Sobota 20 únor 2021 - 06:38:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Institut Václava Klause ostře vystoupil proti novému pandemickému zákonu, jenž byl po čtvrtečním jednání vlády s opozicí schválen Poslaneckou sněmovnou. Klaus a jeho partneři se domnívají, že by se občané měli zamyslet, nakolik zákon podle nich oslabuje právní garance základních občanských práv a svobod.

Oficiální stanovisko Institutu Václava Klause bylo zveřejněno na webu institutu a podepsáno Ladislavem Jaklem, Václavem Klausem a Jiřím Weiglem.

„Společným úsilím vlády a opozice byla významně oslabena faktická právní garance základních občanských práv a svobod. Jejich omezování či dokonce suspendování ztratilo charakter absolutní výjimečnosti a přestalo být vázáno na vyhlášení nouzového stavu,“ uvádí se v oficiálním stanovisku Institutu Václava Klause k pandemickému zákonu.

Autoři dále uvádí, že zákon se jenom tváří, „že je na jedno použití“, a vztahuje se pouze na mimořádná opatření v boji s dnešní koronavirovou pandemií. Není však vůbec jisté, zda někdo prohlásí epidemii za ukončenou. Autoři stanoviska se domnívají, že virus, kvůli kterému epidemie vypukla, nikam nezmizí. Podle jejich názoru rovnováha v dělbě moci bude kvůli zákonu narušena ve prospěch exekutivy, vlády a jednoho ministerstva.

„Jeden resort – ministerstvo zdravotnictví – získává právo celostátně omezit taková základní práva občanů, jako je svoboda shromažďovací, svoboda pohybu, nedotknutelnost soukromého majetku, právo na vzdělání, právo svobodně podnikat, právo na soukromí,“ píší autoři a dodávají, že zákon dává právo ministru zdravotnictví omezovat podnikání, školství, může rušit dopravu, cestování nebo ukládat „drastické likvidační pokuty“.

„Základní svobody jsou podstatou politické demokracie a musejí být maximálně chráněny. To, že se na souhlasu s tímto nebezpečným krokem podílejí společně vláda i opozice, je alarmující. Už podle platné legislativy disponuje vláda a další veřejné instituce dostatečnými pravomocemi přijímat opatření proti šíření nakažlivých nemocí. Nyní však dostává do rukou novou mocnou zbraň, jejíž parlamentní kontrola bude výrazně oslabena,“ uvádí se dále ve stanovisku.

Autoři za šokující označili postoj opozice, která místo toho, aby bránila takovému zásahu do občanských svobod, zákon podpořila, ba co víc, dokonce vyžadovala od vlády zákon tohoto typu.

„Opozice svým souhlasem prodala demokratické principy za kompenzace skupinám, které považuje za své voliče,“ stojí v prohlášení.

Autoři považují za příznačné také to, že byl zákon přijímán v režimu legislativní nouze, kdy vynechali politickou i věcnou debatu, a že vláda doslovně ze dne na den získala nové pravomoci. Zdůraznili, že obvykle je zásadní útok na demokracii doprovázen tvrzením o nezbytnosti posílení vládní moci v boji s nebezpečím.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FwZd
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrazílie nakoupila 54 milionů dávek čínské vakcíny   
Pridal tk Sobota 20 únor 2021 - 06:34:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy latinskoamerické agentury Brasilia dne 16. února místního času brazilské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že brazilské ministerstvo zdravotnictví podepsalo smlouvu na nákup dalších 54 milionů dávek vakcíny proti COVID-19 vyrobené čínskou společností Sinovac.

Podle zprávy koupila Brazílie od Sinovac celkem 100 milionů dávek vakcíny včetně 46 milionů dávek vakcíny proti COVID-19 zakoupené brazilským Butantanovým institutem od společnosti Sinovac. Všechny tyto vakcíny budou dodány do září tohoto roku.

Zpráva také uvedla, že do 30. dubna bude dodáno 46 milionů dávek vakcíny proti COVID-19.

Brazilské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že Brazílie obdrží do prosince letošního roku dalších 42,5 milionů dávek vakcíny poskytnuté v rámci programu COVAX při OSN, jehož cílem je zajistit všem zemím přístup k bezpečné a účinné vakcíně.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWall Street skončila obchodování poklesem velkých technologických firem   
Pridal tk Sobota 20 únor 2021 - 06:33:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Wall Street skončila obchodování poklesem velkých technologických firem, počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA roste

Akcie na Wall Street skončily ve čtvrtek níže, když se investoři přesunuli od velkých technologických jmen, zatímco neočekávaný nárůst týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA ukazuje na křehké oživení trhu práce
.

Akcie společností Apple, Tesla a Facebook nejvíce kolísali jak na S&P 500, tak na technologicky náročném Nasdaq.

Akcie Facebooku klesly o 1,5 procenta na 269,39 USD, když Wall Street vyhodnotila širší důsledky svého kroku zablokovat veškerý zpravodajský obsah v Austrálii.

Průmyslový průměr Dow Jones klesl o 119,68 bodu, neboli 0,38 procenta, na 31.493,34, index S&P 500 ztratil 17,36 bodu, neboli 0,44 procenta, na 3.913,97 a Nasdaq Composite poklesl o 100,14 bodu, neboli 0,72 procenta, na 13.865,36.

Objem amerických burz činil 13,13 miliardy akcií.

Silné výdělky, pokrok v zavádění očkování a naděje na federální stimulační balíček ve výši 1,9 bilionu dolarů pomohly americkým akciovým indexům na začátku týdne opět dosáhnout rekordních maxim.

Měsíční vzestup však naznačuje, že akcie mají nyní vysoké ocenění, uvedl Jason Pride, hlavní investiční ředitel pro soukromé bohatství ve Glenmede ve Filadelfii.

„Jsme stále v opatrně býčím prostředí pro trh jako celek,“ uvedl Pride a uvedl dva důvody.

„Dostaneme ekonomické oživení vyvolané vakcínami, to je číslo 1. Odvrácenou stránkou tohoto příběhu je, že to trhy do značné míry přecenily a nasměrovaly se na nadhodnocené území. Trhy s tím budou bojovat,“ řekl.

Obavy z rostoucího výhledu inflace přiměly investory k zaúčtování zisků z akcií s vysokým oceněním v odvětvích technologií a komunikačních služeb S&P 500, které od minima v březnu 2020 podpořily 76% nárůst S&P 500.

Peter Essele, vedoucí správy portfolia v Commonwealth Financial Network v Bostonu, uvedl, že do cen akcií směřujících do letošního roku je zabudováno mnoho iracionálních nevázaností.

„Začali jsme vstupovat do prostředí, kde se riziko ve skutečnosti znovu stalo faktorem, zejména inflačním rizikem,“ řekl. „Nyní jde o to, zda se základy budou shodovat s aktuální úrovní cen.“

Zpráva amerického ministerstva práce ukázala, že počáteční žádosti o státní dávky v nezaměstnanosti vzrostly minulý týden na 861.000 z 848.000 v předchozím týdnu, částečně kvůli potenciálním nárokům souvisejícím s dočasným uzavřením automobilových závodů kvůli globálnímu nedostatku polovodičových čipů.

Z 11 hlavních sektorů S&P 500 vzrostly pouze veřejné služby a spotřebitelské uvážení, zatímco nemovitosti sotva klesly, a to o 0,02 procenta.

Index S&P 500 zaznamenal 15 nových maxim za 52 týdnů a žádná nová minima; Nasdaq Composite zaznamenal 104 nových maxim a 17 nových minim.

Americké čínské firmy uvedené na seznamu obchodují většinou níže

Americké čínské společnosti kótované na americkém trhu se ve čtvrtek obchodovaly převážně níže, přičemž devět z 10 největších akcií podle váhy v indexu S&P U.S. Listed China 50, končily den níže.

Akcie čínského konkurenta Tesly - NIO a platforma elektronického obchodování Pinduoduo klesly o 5,04 procenta, respektive o 3,47 procenta, a zůstaly pozadu oproti ostatním z první desítky akcí indexu.

Akcie společnosti TAL Education Group vzrostly o 1,03 procenta, což je jediný zisk mezi 10 nejlepšími akciemi.

Ve středu činil index S&P US Listed China 50, který je určen ke sledování výkonu 50 největších čínských společností kótovaných na amerických burzách podle celkového tržního stropu, 6.438,52, což představuje meziměsíční nárůst o 14,67 procenta a meziroční nárůst o 23,23 procenta.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRychetský je jako Benešová   
Pridal tk Sobota 20 únor 2021 - 06:21:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský zaútočil 4. února v Hospodářských novinách na čtyři ze svých vlastních soudců. Řekl, že pokud ministryně spravedlnosti Marie Benešová spekuluje o tom, kdo co komu slíbil za zrušení klíčových pasáží volebního zákona, „zřejmě tím míří na mé čtyři kolegy, kteří ve věci volebního zákona zaujali odlišné stanovisko, protože opakování mandátu je v rukou prezidenta Miloše Zemana.“

Rychetský rychle dodal, že je přesvědčen, že všech 15 soudců rozhoduje zcela nestranně a nezávisle. Ale škoda už byla napáchána.

Rychetský naznačil, že oni čtyři odpůrci (Ludvík David, Jaroslav Fenyk, Josef Fiala, Radovan Suchánek) potřebují Zemanovu podporu, aby získali další desetileté funkční období. Ve skutečnosti však mandát všech patnácti soudců vyprší až poté, co Zeman v březnu 2023 opustí svůj úřad. Stejně jako Benešová, Rychetský „falešně“ obvinil soudce z toho, že za své rozhodnutí mohli dostat něco přislíbeno.

Erik Best

Zdroj: Friday Edition
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1263 sec,0.0476 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,156kB