Novinky - Info kuryr
TOP 09 – hlavní zemský škůdce?   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2013 - 11:54:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Strana TOP 09 je roztodivnou formací. Bývalí lidovci se spojili s klikou pravdolásky okolo Karla von und zu Schwarzenberga na platformě té nejvíce asociální politiky, kterou Česká republika dosud zažila. Pravdoláskou ovládaná média vytvořila z věčně spícího obhroublého knížepána, kterému je rozumět sotva každé druhé slovo, politickou superstar. Bodrý kníže s dýmkou se stal skvělým marketingovým produktem – něčím, co dosud v české politice chybělo. Češi se ze své podstaty potřebují před někým hrbit a možná si přejí návrat starých časů, kdy se klaněli před šlechtou, která jim čas od času milostivě hodila od stolu pár drobků.

--------------------------------------------------------------------------------

Postava světoobčana a politického turisty Schwarzenberga, jenž prošel nespočtem stran – od ODA přes US-DEU ke Straně zelených a ještě stihl asistovat u zrodu marginální havlostrany Cesta změny, která naštěstí skončila dříve než začala, měla zakrýt skutečného lídra TOP 09, kterým je „nejlepší ministr financí galaxie“ Kalousek – slovy Dr. Ratha „geniální zločinecký mozek“. Byl to dobrý volební tah – zatímco zkompromitovaný, avšak mimořádně schopný politický rutinér Kalousek vše v pozadí organizoval, z billboardů po celé republice shlížel loutkový předseda Schwarzenberg. Se skrytou politickou podporou Havla a Topolánka a s pomocí Hávů a Bakalů byla financována nákladná předvolební kampaň, která nakonec ve volbách přinesla nad očekávání dobré výsledky. I to je smutný důkaz o neschopnosti českého ovčana přemýšlet v širších souvislostech. Volič se nechá nachytat na laciné pozlátko, které mu vnutí média, a nenamáhá se zjistit si alespoň základní fakta o lidech, které volí. Co jsou vlastně Kalousek a Schwarzenberg zač?

Rodině Schwarzenbergů byl v roce 1947 zabaven majetek zvláštními zákony Národního shromáždění používanými proti kolaborantům. Je proto udivující, že byl mnohamiliardový majetek Schwarzenbergovi jakožto kancléři prezidenta Havla po roce 1989 navrácen. Stejně jako ty Havlovy, jsou i „knížecí“ restituce velmi podivné. Aby zdědil a zrestituoval majetek znějící na jméno Schwarzenberg, neváhal podnikat zajímavá právnická salta. Zatímco byl v šedesátých letech adoptován do tzv. hlubocké větve Schwarzenbergů, což mu umožnilo dědit v Rakousku, po roce 1989 se v Čechách přihlásil ke své původní biologické krumlovské větvi, aby se mohl ucházet o miliardové restituce. Vzhledem k tomu, že podle platného českého práva Schwarzenberg na restituce neměl nárok, kauza došla až k soudu. Nicméně vyšetřování tak velkého přítele prezidenta Havla nebylo zkrátka únosné.

Jako senátor proslul Schwarzenberg nejnižší účastí na zasedáních horní komory. Jako ministr zahraničí už v Topolánkově vládě dokázal, že české národní zájmy nemá v úmyslu bránit. Vždy hájil především americko-izraelské zájmy a nikdy nezapomínal ani na sudetské Němce, jejichž poválečný odsun nestoudně nazývá „vyhnáním“. Společně s další členkou TOP 09 a politickou turistkou Parkanovou, která se historicky znemožnila nazpíváním ódy na radar, prosazoval umístění amerického radaru v Brdech proti vůli většiny obyvatel. Prosadil uznání narkoteroristického islámského banditistánu Kosovo, čímž pošlapal tradičně přátelské a bratrské česko-srbské vztahy (Slováci lžistát Kosovo dodnes neuznali). V Bělehradě udělal České republice další ostudu, když v červených ponožkách usnul na důležité konferenci. V destruktivní protičeské politice Schwarzenberg pokračuje i v Nečasově vládě. Je velkým stoupencem teroristického paktu NATO a vysílání českých vojáků do různých prapodivných misí, kde bojují a umírají za zájmy amerických imperialistů a zbrojní lobby. Stále uvažuje ve studenoválečných schématech a v Rusku a Číně vidí nepřátele bez ohledu na ekonomické škody, které způsobuje ignorování trhů zemí BRICS české ekonomice. S tím souvisí i rušení ambasád ve strategicky důležitých zemích jako je Venezuela. Schwarzenberg vždy poslušně odkýve kdejaký nesmysl z dílny bruselských byrokratů a média ho ještě líčí jako českého vlastence!

A jaký je profil faktického lídra TOP 09? Miroslav Kalousek vstoupil do politiky ještě za časů Národní fronty neblahé paměti, kdy zahájil svou kariéru v tehdejší ČSL, po roce 1989 přejmenované na KDU-ČSL. V devadesátých letech v roli náměstka ministra obrany nakoupil nefunkční padáky, které vzaly život jednomu vojínovi. Od dob lidoveckého působení se ministerstvo obrany stalo korupční černou dírou státního rozpočtu. V tomto kurzu pokračovala i pozdější ministryně Parkanová a Kalouskův kamarád Barták, oba spojovaní s korupčním nákupem pandurů. V roce 2008 ministr financí Kalousek jaksi nepostřehl, že se blíží ekonomická krize a z rozpočtového schodku 39 miliard se postupně vyklubalo 192 miliard – nejvíce v historii. K tomu výrazně přispěla daňová reforma, jež způsobila výpadek v příjmech státního rozpočtu v řádu mnoha desítek miliard.

Kalousek se před loňskými volbami stylizoval do role zodpovědného hospodáře, který zabrání tomu, aby se Česko vydalo řeckou cestou. Lidem arogantně poslal složenku s částkou státního dluhu, který sám způsobil (!). Na základě tzv. řecké lži česká pravice vyhrála volby. A paradoxně nás nyní svou politikou tupých škrtů dusících hospodářský růst žene do Řecka mílovými kroky. Kalousek programově likviduje střední třídu, na jejíž bedra přenesl největší zátěž – skokové zvýšení DPH (o zvyšování daní nepadlo před volbami ani slovo) nejvíce dopadá na nízko a středněpříjmové vrstvy. Přímé daně Kalousek neumí vybrat, a tak zvyšuje ty nepřímé. O zdanění finančních transakcí (tzv. Tobinově dani) nechce ani slyšet, na práva bank, hazardu a velkokapitálu se nesmí sahat a o daňové progresi se neuvažuje. Zato se katolické církvi vrátí majetek v řádu desítek miliard, na který nikdy neměla nárok. Kromě usilovné práce na ožebračení obyčejných lidí se Kalousek umí dobře postrat o své kamarády. Podnikl kroky ve prospěch Josefa Šťávy, který v arbitráži proti státu, jehož zájmy měl ministr financí zastupovat, usiluje o bezmála patnáct miliard korun. Před čtyřmi lety vydal odpustek Schwarzenbergovi, takže nemusel státu vracet pětimilionovou dotaci, kterou získal na obnovu svých rybníků. Ale o dvanáct miliard z Mostecké uhelné, které leží ladem ve Švýcarsku, se nechce přihlásit. Nikoliv svědomitý hospodář, ale otec českého státního dluhu!

Kromě Schwarzenberga a Kalouska jsou v TOP 09 další „výtečné osobnosti“, jako např. nejasociálnější ministr práce Drábek, který místo vytváření nových pracovních míst vymýšlí, jak ještě více nezaměstnané ponížit a připravit je i o tu mizernou almužnu, kterou od státu někteří z nich dostávají. TOP 09 je stranou bankéřů, finanční oligarchie, církve a velkokapitálu. O svých asociálních plánech však před volbami otevřeně hovořila. O to víc je udivující, kolik lidí s „holou zadnicí“ ji odevzdalo svůj hlas. Tento zvláštní fenomén, kdy nemajetní lidé volí stranu hájící zájmy plutokracie, aby se mohli počítat mezi ty bohaté a „úspěšné“, trefně popsal profesor Keller. TOP 09 volilo i mnoho prvovoličů, kteří nikdy nepoznali fungování pracovního trhu a jejich povědomí o kapitalistické realitě je velmi chatrné – většinou je živí rodiče. Domnívám se, že po Novém roce, kdy všechny zrůdné reformy této zkorumpované vlády plně dopadnou na široké lidové vrstvy, prudce klesnou preference i této marketingové formaci, která podle posledních průzkumů dlouhodobě stagnuje.

PhDr. Ondřej Kosina, Ph.D.
Článek vyšel 29. listopadu 2011 v Kolínských novinách.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVeškerá práce čínské armády je zaměřena na vítězství v případné válce   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2013 - 11:49:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Místopředseda Ústředního vojenského výboru KS Číny Xu Qiliang (Su Čchi-liang) provedl nedávno inspekci jednotek ve středočínském Luo Yangu (Luo Jangu) a ve východočínském pobřežním městě Qing Dau(Čching Tau). „Armáda musí přivést do života výroky předsedy Si Ťin-pchinga, tedy musí být schopna zvítězit v případné válce, na kterou se musí celá armáda pečlivě připravit. Veškerá práce armády je zaměřena na vítězství", řekl Xu při inspekci.

Vojáci musí procvičit vše, co vyžaduje nynější napjatá situace a případná válka. Je třeba vybudovat vynikající armádu, která bude schopná hájit státní suverenitu a územní celistvost, dodal místopředseda Xu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKurdové obviňují Turecko z pašování islámských teroristů do Sýrie   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2013 - 11:42:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Syrští Kurdové obvinili Turecko, že pašuje zahraniční islamisty na jejich území.

Syrští Kurdové dostali svou historickou šanci dobýt si vlastní nezávislé území a spojit se se svými kmenovými sousedy v Iráku. Těm se fakticky podařilo získat nezávislost, a přitom kontrolují klíčová naleziště ropy. Krok k vybudování nezávislého Kurdistánu znamená, že se Kurdové za žádnou cenu nesmí dát zatáhnout do občanské či teroristické války v Sýrii. Prezident Bášár Assad je moudře nechal na pokoji, protože má jiné starosti. Kurdové tedy vojensky a civilně drží pod kontrolou rozsáhlá území Sýrie na hranici s Tureckem, svým historickým nepřítelem.

Nyní začaly první vážné střety s islámskými teroristy právě v kurdské autonomní oblasti. Syrští Kurdové obvinili Turecko, že na jejich území, konkrétně do okolí severokurského města Ras al-Ain, pašuje zahraniční islamisty. Ti začali vraždit na území kontrolovaném Jednotnou demokratickou stranou Kurdů, což je ve skutečnosti ozbrojená domobrana, která zaštiťuje také činnost své odnože v Turecku, Strany kurdských pracujících. V Turecku je ovšem tato politická strana zaregistrována jako teroristická organizace.

Nezávislé humanitární organizace pracující v regionu tvrdí, že ztráty na obou stranách zatím nejsou velké, jdou do desítek bojovníků. Ve srovnání s jinými oblastmi Sýrie zde vládne klid. Na bývalém syrském území již začalo lokální cílené vyvražďování obyvatel. Například v Homsu našli těla asi 100 popravených civilistů, kteří byli etničtí Sunnité. Stejně jako v případě teroristického útoku na univerzitu v Aleppu se k odpovědnosti za vraždy nikdo nepřihlásil. Podle ruských zpráv na budovu univerzity vystřelili rakety protivládní povstalci. Tehdy zemřelo více jak 80 osob, dalších 160 bylo zraněno.

Vyšlo: e-republika.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 5661 [5662] 5663 ... 5702 5703 5704
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 4345
unikátních: 1728

Celkem na této stránce ...
celkem: 5093048
unikátních: 1957694

Stránka ...
celkem: 5340534
unikátních: 1956617
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.4830 sec,1.3001 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,696kB