Novinky - Info kuryr
Ve Švýcarsku zastřelil pachatel 5 lidí   
Pridal tk Čtvrtek 28 únor 2013 - 02:30:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Neidentifikovaný pachatel zahájil střelbu v závodní kantýně v švýcarském Menznau.

Média informují o pěti zahynulých a čtyřech těžce zraněných. Místní policie tyto údaje zatím nepotvrdila.

V současné chvíli jsou v místě činu soustředěny policejní jednotky. Byla zřízena speciální telefonní linka pro nejbližší příbuzné zaměstnanců. Příčiny neštěstí nebyly zatím zjištěny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStatisícové demonstrace proti finančnímu puči ve Španělsku , aneb co je nám v Česku zamlčováno   
Pridal tk Středa 27 únor 2013 - 08:06:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Španělů vyšly do ulic, aby pranýřovaly zbídačování a bránily demokracii, jelikož španělským královským palácem a vládou otřásá korupční skandál.

Evropská sezóna protestů nakonec odstartovala tento týden. V sobotu poté, co Řecko paralyzovala už bůhvíkolikátá generální stávka, se „vlna občanského“ hněvu přelila Španělskem se statisíci protestujícími rojícími se po ulicích Madridu a více než 80 měst v zatím další větší lidové bouři proti probíhajícímu finančnímu puči. V Madridu propukly srážky a bylo zatčeno přinejmenším 40 lidí poté, co policie zkusila rozpustit protestující, kteří zase jednou obklíčili Parlament.
Sobotní demonstrace ve Španělsku byly úmyslně načasovány tak, aby byly v souběhu s 32. výročím El Tejerazo, tj. pokusem o puč podplukovníka Antonia Tejera, který v roce 1981 vedl vojenský kontingent 200 ozbrojených důstojníků, kteří zaútočili na Kongres, když zrovna probíhal proces volby nového ministerského předsedy. Ačkoliv tento puč král Juan Carlos veřejně odsoudil, odhalil loni Der Spiegel tajný dokument ukazující, že král soukromě s pučem sympatizoval.

Pro miliony Španělů už i tak z toho trapného problému anachronismu této země s její aristokracií i tak dost bolí hlava. Jakmile španělská krize otevřeně vypukla, král Juan Carlos si hanebně odjel do Botswany zalovit slony, aby tak výrazně předvedl svou necitlivost a odcizenost této hlavy státu (která rovněž slouží jako čestný president zemské pobočky WWF). Mezi tím králova dcera a synovec čelí vážným obviněním z korupce kvůli mnoha milionům euro zpronevěry a praní peněz.

Ovšem dávné vojenské puče a absurdní královské skandály jsou v tomto okamžiku tak nějak nejmenším problémem. Jelikož země sklouzla ještě hlouběji do propasti, úchvatně nedodržuje EU uvalené cíle limitů zadlužení s 10,2 procentním loňským rozpočtovým deficitem a teď jsou miliony ohroženy chudobou. Podle Oxfam kolem 18 milionů Španělů (téměř 40 procent obyvatelstva) do roku 2022 čeká život v bídě. Po desetiletích rozvoje je tu riziko, že se to všechno zhroutí. V EU jenom v Bulharsku a v Rumunsku mají vyšší procento žijících v tak hrozných podmínkách.

S tím, jak nezaměstnanost proráží šokujících 26 procent, s více než 400 000 rodinami od počátku krize vystěhovanými z jejich domovů (znamená to úžas budících 500 rodin denně) a dalšími 53 272 rodinami, co přijdou podle projekcí o své domovy jenom letos, se nám tu ukazuje akutní humanitární krize. Mezi tím se pod záminkou „vyrovnání rozpočtu“ osekávají platy, vyhazují se zaměstnanci, privatizují se nemocnice, krátí se penze, bobtná školné, rostou daně a sociální výdaje se decimují.

Loni šla čtvrtina vládního rozpočtu na obsluhu veřejného dluhu, zatímco 100 miliard euro se vyplýtvalo na výkup jen samotné Bankia z dluhů, což je konglomerát zbankrotovaných spořitelen. I přes hojnou záplavu veřejných peněz a extravagantní bonusy ředitelstvu Bankia (z nichž jednomu dali 6,2 milionů euro, aby šel do „předčasného důchodu“), tato banka týden nato odhalila celkové ztráty ve výšce více než 19 miliard euro, což obnáší největší korporátní ztrátu v historii Španělska.

Při tomhle všem se jako slon ve skříni objevil ohavný korupční skandál, který dále otravuje Rajoyovu konzervativní vládu. Minulý měsíc největší španělské noviny El Pais vydaly tajné dokumenty odhalující roky endemické korupce na nejvyšších místech vládní strany. Luis Barcenas, pokladník Partido Popular, vedl dvojí účty, z nichž byly tajné příspěvky od španělských businessmanů rozdělovány vedoucím členům strany. Mezi obdarovávanými při tomto skandálu jsou i bývalí ředitel z Bankia a činitel MMF Rodrigo Rato zrovna tak jako ministerský předseda Rajoy, který si za 10 let nabahnil více než 250 000 euro v ilegálních postranních platbách.

Aby to bylo ještě horší, většina z těchto peněz vypadá, že pochází ze stavebního sektoru, který zažil během nafukování španělské bubliny s nemovitostmi ohromný boom, což naznačuje, že vůdčí politici chamtivě hrabali úplatky, aby soukromým investorům dovolili obcházet stavební předpisy a stavět na chráněné půdě. Během tohoto procesu tisíce stavebních projektů zjizvilo španělskou krajinu a zůstaly po něm stovky neobývaných měst duchů a zničilo se hodně z vzácných plážových pásem této země. Když ta bublina nakonec praskla, ztratily miliony pracovníků stavebního sektoru svou práci a statisíce lidí ztratily své domovy – zatímco politici, bankéři a businessmani si shrábli i tak vodopád zisků.

Ten PP korupční skandál španělskému obyvatelstvu potvrdil už dlouho trvající podezření, že demokraticky zvolení zástupci byli do velké míry spolupachateli těžké finanční krize této země, z čehož si i hrabali. Už v roce 2011 ulice zaplavily miliony indignados (našvaných), aby obvinili zastupitelské instituce této země, že jsou jen parodií na demokracii, stavějíc proti praktikám korporací a zkorumpované praxi svých politiků autentickou z lidí odspoda vyrůstající demokracii uplatňovanou přes lidová shromáždění a solidární sítě.

Tuhle sobotu Marea Ciudadana – volná a decentralizovaná koalice více než 200 akčních skupin a spolků hnutí, která je sama produktem téměř dvou let lidového odporu – vytáhla zase do ulic statisíce lidí, aby poslala vládě zase další zprávu: už dost zbídačování a vyplácení z dluhů; už dost politické a ekonomické korupce s beztrestností bankéřů, královskou podlostí a policejní brutalitou; dost už vlády finančních trhů a reforem uvalených EU/MMF; už dost těch nehumánních řešení této krize korporativistického modelu, která se titulují za neoliberální.

Po tom korupčním skandálu Rajoy vrávorá, ale pořád se drží moci, leč ty poslední fragmenty legitimity této vlády rychle tají. Průzkumy ukazují, že 96 procent Španělů věří, že jejich politici jsou naprosto zkorumpovaní a neustálá mobilizace statisíců rozzuřených občanů ukazuje, že miliony jsou si vědomy, že existuje přímá vazby spojující tyhle zkorumpované politiky s národními businessmany, evropskými institucemi a mezinárodním finančním kapitálem.

A tak přesně 32 let od Tejerazo si lidé ve Španělsku uvědomují, že jim tam zůstal ještě další pokus o puč. Ten slon ve skříni byl už odhalen a císař se ukázal, že tam stojí nahý. Začala lovecká sezóna 2013. Tentokrát bude loven lovec, a král bude kořistí – spolu s celou tou finanční aristokracií s modrou krví: od Rata po Rajoye a od Bankie k Trojce. ¡Que se vayan todos! Už přišel čas, aby šli.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZápad je rozhodnut likvidovat lidská práva   
Pridal tk Středa 27 únor 2013 - 08:02:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Jako pravý opak své pózy zůstává Západ oddaný likvidaci lidských práv. Dokázali zcela překroutit dokonce i samotný význam tohoto konceptu a vůbec nepraktikují, co hlásají.

--------------------------------------------------------------------------------

Na co se obvykle jako na lidská práva odvolávají: volby a hlasování, přičemž musíte volit mezi pár loutkami mocenské elity. Takové privilegium. Koho chci, loutku číslo 1, nebo loutku číslo 2? Přes veškeré to chvástání ohledně „voleb“ v Libyi je toto přesně to, co se tam stalo… a jinde též.

Netřeba se zmiňovat o svobodě tisku, což je u západních korporátních médií vtip, stejně jako jejich údajná „svoboda slova“.

Tím, co skutečně představuje lidská práva, je právo žít důstojně. Právo na bydlení. Právo na sociální mobilitu prostřednictvím bezplatného vzdělání. Právo na bezplatnou zdravotní péči. Právo na práci a rekreaci. Právo na zabezpečení ve stáří nebo v neschopnosti. Bezplatná nebo dotovaná vybavenost. Síť sociálních záruk, která nenechá nikoho na holičkách.

Když byl rozpuštěn Sovětský svaz a Varšavská smlouva, jediná protisíla kapitalistické mocenské elity byla odstraněna. V tentýž okamžik začala válka elity proti lidským právům doopravdy. Léta obav z hrozby socialistického a komunistického úsilí o tyto lidská práva a osvobození od kolonialismu byla pryč.

Jejich prvním velkým cílem byla Jugoslávie. Prst do oka Ruska.

Tam spolu žily různé národnostní skupiny, s jistým sociálním a materiálním zabezpečením, a měly tendenci spolu vycházet. Docházelo tam k promísení a dokonce sňatkům lidí z různých skupin. Ale zničením ekonomiky šlo vše do kopru, díky sankcím a destabilizaci ze strany MMF.

Pak bylo snadné zorganizovat konflikty a sociální nepokoje.

Západní mocnosti poskytly ty nejzpátečničtější teroristické separatistické elementy a dodaly jim vše potřebné: peníze, organizaci, propagandu, zbraně, najaté kriminálníky a na podporu plnou sílu USA. Bin Laden a mudžahedíni z Afghánistánu a dalších států infiltrovali tuto zemi masívně.

Totéž se stalo v Libyi a nyní v Sýrii… dovoz teroristů pro zábavu a pro zisk.

Jugoslávie byla vybudována na myšlence, že jižní Slované nezůstanou slabými a rozdělenými lidmi, bojujícími mezi sebou, kdy by tak byli snadnou kořistí vnějších imperialistických zájmů.

Po velké vlastenecké válce se socialistická Jugoslávie stala velkou životaschopnou zemí a ekonomickým úspěchem. Měla jednu z nejsilnějších měr růstu: dobrou životní úroveň, bezplatnou zdravotní péči a vzdělání, zaručené právo na práci, měsíc placené dovolené, míru gramotnosti přes 90% a věk dožití 72 let. Jugoslávie také svým občanům mnoha etnik nabízela dostupnou veřejnou dopravu, bydlení a vybavenost, s ekonomikou nemotivovanou ziskem, která byla většinou veřejným vlastnictvím.

Rozparcelování a zmrzačení Jugoslávie pak bylo zorganizováno Spojenými státy a dalšími západními mocnostmi, které se spojily proti jedné zemi ve východní Evropě, která nechtěla dobrovolně zničit to, co zůstalo z jejího socialistického systému, a nastolit ekonomický řád volného trhu.

V podstatě měla jejich snaha za následek přeměnu Jugoslávie na region rozvojového světa, shluk slabých pravičáckých knížectví, s drogami a pašováním lidí, mafiánským státem a neomezenými etnickými čistkami a teroristickými činy v srdci Evropy. Lidská práva byla silně erodována, dokonce i tam, kde nyní nemají na vrch fašisté a fundamentalističtí teroristé.

V Libyi, před laskavou západní intervencí, přeměnil Muammar Kaddáfí nejchudší zemi světa na jednu z nejbohatších v Africe. Poskytl Libyjcům vysokou míru gramotnosti a bezplatné vzdělání, a pak vyplácel univerzitní granty pro studium v zahraničí těm, kteří je potřebovali. 10% libyjských studentů studovalo v zahraničí, v Evropě a USA, bylo to placeno státem, stejně jako strava a ubytování. Diktátor vzdělával své lidi?

Dával každému novomanželskému páru 50,000 dolarů do začátku. Platil polovinu ceny prvního auta, poskytoval bezúročné bankovní půjčky. Poskytoval bezplatnou zdravotní péči a bezplatné bydlení. Nikdo tam nebyl nikdy bezdomovcem.

Vybudoval nejvyspělejší zavlažovací systém na světě a přivedl vodu do převážné části Libye přes poušť. Jde o největší zavlažovací projekt světa, s největší podzemní sítí potrubí a akvaduktů, dodávající 6,500,000 metrů krychlových pitné vody denně. Kdy předtím šlo o jednu z nejsušších zemí na světě, s tímto projektem libyjská poušť rozkvetla. Poskytoval lidem, kteří si přáli být farmáři, půdu, osivo, nástroje a vzdělávání.

Libye se těšila nejvyššímu indexu lidského rozvoje v Africe. Pomohl osvobodit Afričany z okovů imperialismus a kolonialismu. Poskytl Afričanům satelity, aby je osvobodil od ochromujících plateb západním korporacím.

Zřídil půjčky, aby se mohli Afričané osvobodit od plateb lichvářům zahraničních bank po zbytek věčnosti. Převáděl příjmy z libyjské ropy přímo na bankovní účty Libyjců. Všichni se dělili o zisky z libyjské ropy, které již nešly do kapes nadnárodních společností.

Zřídil bankovní systém, který by nakonec osvobodil celou Afriku. Celá západní šaráda byla o zbavení ho moci, kvůli jeho humanitárním a rozvojovým projektům v Africe a jeho plánu přejít na zlatem krytou měnu, zlatý dinár, který by byl pro sobecké západní finanční zájmy, které usilovaly jen o udržení Afričanů v chudobě a vyhladovělé, a o vykrádání jejich přírodních zdrojů, příliš drahý.

Nyní se Libye přeměnila na pekelnou díru třetího světa, pařeniště terorismu, kde nikdo není v bezpečí, ani nemá žádnou záruku, že se dožije dalšího dne a nebude zavražděn, zmrzačen, či snad znásilněn a okraden.

V Sýrii patří k právům, kterým se syrští občané těší, bezplatná zdravotní péče; bezplatné vzdělání; dotovaný chleba, rýže, cukr a palivo, stejně jako bezplatné studium v zahraničí. Stejně jako v Jugoslávii a Libyi spolu různí lidé vycházeli velmi dobře. A nyní, co teroristé lidem nabízí? Absolutně nic, vyjma lezení vůdců do zadnice západních zájmů, aby mohla být země okradena o své zdroje. Jejich extrémní forma islámského práva, na rozdíl od pokrokové současné společnosti, zlikviduje všechna práva, obzvláště žen. Místo různorodé společnosti to bude teokratické peklo na Zemi, stejně jako Libye.

Američtí prezidenti rozvraceli, terorizovali a bombardovali země ve velkém, pod záminkou „lidských práv“ – ale nikdy nic neudělali proti skutečným zločincům, kteří jsou čirou náhodou věrnými loutkovými spojenci oddanými pomoci Washingtonu učinit svět bezpečný pro Fortune 500.

Zaprodanci a hrabiví nespokojenci jsou připraveni se prodat, stejně jako naše práva. Lži, podvodná obvinění a obelhávání jsou modem operandi této příšery. Mějte to na paměti, když hvězdy západních médií blijí svůj hnus, ať už si říkají Nepokojné kundičky (Pussy Riot), Xavier Lerma, Yoani Sánchez, nebo Mustafa, velký „vůdce opozice“.

Příšera imperialismu strká svoji odpornou hlavu nejen do velkých ohnisek, které jsem zmínila, ale také po celém Středním východě, Africe, Asii a latinské Americe, kdy se snaží zrušit pokroková vítězství lidských práv.

Pomalu je naše planeta zbavována lidských práv a je přeměňována na obří koncentrák, kde 99% posluhuje 1%.

Také jsme toho hodně slyšeli o úsporných opatřeních, kde se bude platit za chyby a neukojitelnou hrabivost tohoto 1%. Pracovní jistoty, výhody a záruky jsou odstraňovány.

Je čas reagovat a bojovat proti této příšeře, která si nečiní problémy s vyhlazováním života v masivním měřítku a likvidováním jakýchkoliv stop lidských práv a důstojnosti. Povšimněte si obrovské psychotické zuřivosti jejich útoků, mentality „posílání do doby kamenné“ těchto válečných zločinců. Proti-imperialistický boj musí začít doopravdy.

Lisa Karpová

West dedicated to destruction of human rights vyšel 24. února na Pravda.ru. Překlad Zvědavec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 5661 [5662] 5663 ... 5892 5893 5894
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 1252
unikátních: 447

Celkem na této stránce ...
celkem: 5343839
unikátních: 2064274

Stránka ...
celkem: 5582972
unikátních: 2053716
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.8742 sec,1.6341 z toho dotazů.Dotazů v DB:28. Použitá paměť:1,706kB