Neděle 30 březen 2014
Obyvatelé Duchcova se zlobí na soudkyni Krajského soudu   
Pridal tk Neděle 30 březen 2014 - 18:24:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Duchcov – Sobotní odpoledne znamenalo pro obyvatele Duchcova jisté vzrušení z všedního víkendu. Dělnická strana sociální spravedlnosti a duchcovští občané uspořádali setkání na náměstí Republiky.
„Bude tady klidná demonstrace, vůči tomu co se zde událo v poslední době, to, že chceme ulice Duchcova zaplnit my jako Duchcováci a ne nějaké cizí organizace jako Konexe. Prostě se chceme o naše město starat my a chceme bezpečný Duchcov,“ říká naší redakci jeden z organizátorů Jiří Obr. Před kostelem stálo několik lidí s transparenty a vlajkami DSSS a České republiky. Dva řečníci poukazovali na dvojí metr který uplatňuje česká justice v rámci politické korektnosti a pozitivní diskriminace. Na pořadu dne byly dvě kauzy. První, že o.s. Konexe si zablokovala veřejná prostranství města Duchcov pro sebe na celý půlrok dopředu aby zde konala Romské kulturní akce, čímž porušuje soudní rozhodnutí, které takto dlouhou blokaci zapovídá a Duchcovská radnice se proti tomu nepostavila a toto jednání umožnila.
„Bohužel i přes tento rozsudek zde mám v ulicích nahlášená veřejná shromáždění tentokrát je to již od patnáctého dubna do patnáctého září, což je sto padesát čtyři dní. Myslíte si, že v Duchcovských ulicích skutečně bude konat sto padesát čtyři cikánských festivalů? Já si myslím, že skutečně ne a tak je více než jasné, že toto sdružení Konexe v čele s panem Brožem a paní Čonkovou opět jen bezdůvodně blokují naše ulice. Nedovolme, aby si naše město mohli mezi sebe rozdělovat nějaký Brož z ústí nad Labem a Čonková z Chomutova,“ hřímal řečník ze schodů kostela, kde byla umístěná zvuková aparatura. Ovšem tohle není jediný důvod, který duchcovské občany rozladil. Je to kauza, kdy několik občanů Romské národnosti rasistickými výkřiky jako: Bílé svině, bílé m.... a ještě horšími výrazy, a posléze i fyzicky napadlo kolemjdoucí manželský pár. Všichni útočníci dostali až nápadně nízké tresty a rasový podtext nebyl soudem vůbec vzat v úvahu. Tato skutečnost rozladila velkou řadu obyvatel Duchcova, z nich takřka dvě stovky se sešly zde.
„Vždyť oni se nám smějou do očí. Já tu jednu odsouzenou potkávám v krámě a řekla mi, že na ně na cikány nikdo nemá. A jestli se jim budeme bránit, tak nás Evropa zničí, jelikož oni to mají z Evropské unie slíbené. Že jsme jen bílí debilové co budou na cikány makat a oni nám budou vládnout. Pěkně to paní soudkyně udělala. Doufám, že spí klidně,“ rozhořčeně říká postarší paní, která si nepřeje být jmenována. A okolí jí souhlasně přizvukuje. Nad opravdu podivně nízkými tresty se pozastavuje řečník v druhé části svého projevu.
„Před deseti dny rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem takto: Nejmladší s útočníků který celý incident začal, dostal dva roky. Agresivnější z útočnic, dostala tři roky a to jen proto, že byla v podmínce za stejný trestný čin. Další z útočnic, která se chovala velmi agresivně, odešla pouze s podmínkou. Také další z útočnící odešli pouze s s podmínkami. I přes to, že obvinění cikáni před strážníky městské police a záchranáři nadávali napadeným do bílých sviní a vyhrožovali jim pobodáním nožem, tvrdí ústecká soudkyně Kurešová, že nebylo prokázáno že by obžalovaní chovali zášť k jinému národu či jiné rase a to by bylo motivem k útoku. My opravdu nevíme, co se ještě musí stát a jaké důkazy soudci potřebují, aby konečně přiznali, že opravdoví rasisté jsou převážně nepřizpůsobiví cikáni, kteří nepracují, parazitují na úkor společnosti a po nocích se dopouštějí trestné činnosti zaměřenou proti majoritní společnosti. Věříme, že soudkyně Kurešová vážně pochybila a že teprve odvolací soud potrestá tyto agresivní útočníky jak se sluší a patří. Nejsme žádní fašisté ani rasisté, chceme jen stejný přístup ke všem.“
Po ukončení proslovů se průvod dal za velké policejní asistence a s doprovodem médii na pochod městem. Padaly obvyklá hesla jako Čechy Čechům a podobně, které skandovalo několik mladíků. Jediný slovní incident se odehrál, když se průvod přiblížil k jedné z ulic, kde už byli shromážděni příslušníci ultralevicových hnutí, kteří vyhrožovali násilím a vulgárně nadávali procházejícím Duchcovákům. Naštěstí byli odděleni policejním kordonem, tak skončilo jen u slov. Průvod se nakonec vrátil na náměstí Republiky, kde byla organizátory celá akce ukončena.

(Text, foto: Siegfried Neumaier)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 2498 [2499] 2500 ... 2919 2920 2921
V Egyptě lékaři porazili AIDS? tk @ (30 bře : 13:17) (Ze světa)
Lavrov a Kerry se dnes setkají v Paříži tk @ (30 bře : 06:53) (Ze světa)
Je nám tě líto, ukrajinský lide tk @ (29 bře : 10:14) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:12.1216 sec,12.0508 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,344kB