Pondělí 28 leden 2013
BOJKOT MÉDIÍ! Nekupujte, nečtěte, neposlouchejte, nedívejte se, nenavštěvujte...   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2013 - 07:31:26 Cist komentare / psat: 1 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Média se stala pouhými nástroji pro šíření propagandy a ekonomických zájmů majitelů mediálních domů. Pokřivují realitu a destruktivním způsobem působí na veřejný prostor v České republice. Ve snaze zvýšit prodeje neváhají démonizovat a skandalizovat kohokoliv, kdo třeba jen nesouhlasí s jejich názory, soustřeďuje ve svých rukách určité rozhodovací pravomoci či se přímo protiví jejich ekonomickým a mocenským zájmům.

Dnes a denně jsme svědky prvoplánovitých mediálních lynčů, bezprecedentních ataků a ničím nepodložených obvinění. Důkazy vydávané za fakta jsou obvykle pouhou (dez)interpretací autora článku, propojováním nepropojitelného a slučováním neslučitelného.

Dnes a denně jsme svědky úniků dokumentů ze spisů soudních a policejních vyšetřovatelů. Novináři však samozřejmě nemusí uvádět zdroj ani způsob, jak se k takovým materiálům dostali. Palcové titulky lákají čtenáře k nahlédnutí do soukromí osob veřejného života (politik, významný podnikatel, umělec, sportovec). Tu unikne soukromý rozhovor, jindy textová zpráva či soukromá emailová komunikace. Pro obyčejného smrtelníka věc nevídaná. Novináři však tyto ve skutečnosti trestněprávní skutky vydávají za "hledání a hájení pravdy". Nic však není daleko od pravdy, jako takováto lživá tvrzení.

Dnes a denně se nás investigativci a "nezávislí" političtí komentátoři snaží přesvědčovat, že největší nebezpečí pro naši stále ještě mladou demokracii představují politici a politické strany. Přitom jsou to právě média, kdo se snaží ovládnout a přeměnit naše životy k obrazu svému. Zatímco politiky si volíme ve svobodných a demokratických volbách sami a můžeme tedy po uplynutí volebního období jejich případný negativní vliv na dění v České republice eliminovat, tak novináři a majitelé tištěných novin, internetových serverů, rozhlasových a televizních stanic jsou nikým nevolená zájmová uskupení.

Ve stručnosti řečeno, politiky máme šanci jednoduše nezvolit, média a novináře nikoliv. Kde je tedy více zastoupena demokracie, v politice či v médiích?

Média pozbyla práva nazývat sebe sama hlídacími psy demokracie. Stala se naopak hlavním činitelem, který dusí náš veřejný prostor k zalknutí a činí z něj prostřednictvím svých kýčovitých mediálních her plných poťouchlosti, škodolibosti a zloby místo neslučitelné pro rozvoj svobodomyslné společnosti 21. století.

Média se stylizují do role morálních arbitrů, vyšetřovatelů, soudců i katanů, kteří stínají hlavy nepohodlných protivníků kdykoli se jim zamane. Média nemilosrdně vynášejí soudy a rozhodují, kdo představuje laskavé DOBRO a kdo nejhorší ZLO. Běžní lidé nemají prakticky žádnou šanci se těmto manipulacím bránit. Mimo jiné také proto, že všechna mainstreamová média hovoří stejným hlasem.

Omezit zhoubný vliv médií na veřejný prostor můžeme pouze oslabením jejich ekonomické moci:

Nekupujme, nečtěme, neposlouchejme, nedívejme se a nenavštěvujeme žádné tištěné novinky, televizní stanice, rozhlasové stanice a internetové servery, které (dez)interpretují tuzemskou politickou scénu a veřejný prostor. Nenechme si nadále vnucovat pokřivený pohled na realitu od jedinců a uskupení, kterým jde ve skutečnosti jen o větší vliv a ekonomickou moc.

Nenechme s sebou dále manipulovat a staňme se plnohodnotnými občany demokratické společnosti. Naše názory a povědomí o politické scéně si nemusíme utvářet na základě filtrovaných zpráv a zaujatých komentářů. Přestaňme být závislí na dýchacích přístrojích, které nás prostřednictvím médií napojují na údajně jediný zdroj informačního kyslíku.

Volně dýchat, svobodně uvažovat a myslet můžeme bez jakýchkoliv falešných šidítek. Ne všichni, ale věřím, že alespoň někteří z nás jsou toho schopni.

Nebo se mýlím?

Autor: Josef Provazník

P.S. Naše redakce s tímto názorem souhlasí a proto již šestý rok je v Teplicích na stánkách tištěné vydání Teplického KURÝRU zdarma a taktéž tento server provozujeme bezplatně k získávání informací.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 2548 [2549] 2550 ... 2570 2571 2572
Tak tedy Zeman tk @ (27 led : 13:28) (Z domova)
Ismail Salami: Radioaktivní pohádka o Íránu tk @ (27 led : 13:21) (Ze světa)
Válka proti demokracii tk @ (27 led : 13:06) (Ze světa)
Kde je spravedlnost? tk @ (27 led : 13:04) (Ze světa)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:8.1408 sec,8.0542 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,306kB