Sobota 26 leden 2013
Kdo lže o náklonosti knížete k sudetským Němcům? Schwarzenberg, nebo Blesk? Tady je pravda   
Pridal tk Sobota 26 leden 2013 - 07:51:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Karel Schwarzenberg se ohradil proti inzerátu, který v pátek vyšel v Blesku a poukazuje na to, že Schwarzenberg podporuje sudetské Němce. Když si však projdeme jednotlivé body, je to de facto ve svých důsledcích pravda (někdy nedopovězená), i když některé věci Schwarzenberg explicitně neřekl.
V inzerátu se píše:


Nevolte Karla Schwarzneberga!

1) - řekl, že by měl být prezident Beneš podle dnešních zákonů postaven před Haagský tribunál pro válečné zločince

2) - děkuje za podporu představiteli Sudetendeutsche landsmanschaftu Berndu Posseltovi

3) - považuje poválečný odsun Němců za nespravedlivý, aniž bere na zřetel mnichovský diktát, okupaci Československa a statisíce českých obětí druhé světové války

4) - považuje Benešovy dekrety za neplatné a tím připravuje půdu pro vrácní majetku potomkům válečných zločinců


Tak si to proberme bod po bodu

1) Připomeňme si, co řekl Schwarzenberg v debatě v České televizi 17. 1. 2013.

"Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu."

(V Haagu zasedá Mezinárodní soudní dvůr, kde jsou souzeni například generálové z válek v bývalé Jugoslávii, obvinění z válečných zločinů či genocidy.)

"Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi se, jestli někdo byl k republice loajální nebo se proti ní provinil, to je to, co našim předkům vyčítám," poznamenal Schwarzenberg k odsunu Němců.

Podle Schwarzenberga byla česká společnost po válce "nakažena bacilem nacismu", když vyhnala německé spoluobčany. "Spousta z nich republiku nezradila," poznamenal.

Tím, co řekl v televizi, Schwarzenberg de facto řekl, že by měl být prezident Beneš podle dnešních zákonů postaven před Haagský tribunál pro válečné zločince

2) Je fakt, že Schwarzenberg řekl, že je rád za každou podporu, kdo mu někdo projeví - tak odpověděl na dotaz Zemana, zda je pravda, že ho Posselt podpořil. Posselt ho sice nyní přímo v kampani nepodpořil, ale Schwarzenberg ho v posinci 2010 pozval do Čech a přijal ho společně s patronem sudetských Němců, bavorským premiérem Horstem Seehoferem. Inzerent očividně vycházel z té debaty na ČT.

Čili tvrzení č. 2 je pravdivé částečně. Dalo by se obrátit: Posselt nepodpořil Schwarzenberga, ale Schwarzenberg pozváním do Prahy podpořil Posselta.

3) Znovu si připomeňme slova Karla Schwarzenberga:

"Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu."

(V Haagu zasedá Mezinárodní soudní dvůr, kde jsou souzeni například generálové z válek v bývalé Jugoslávii, obvinění z válečných zločinů či genocidy.)

"Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi se, jestli někdo byl k republice loajální nebo se proti ní provinil, to je to, co našim předkům vyčítám," poznamenal Schwarzenberg k odsunu Němců.

Je pravda, že Schwarzenberg považuje odsun za nespravedlivý a o Mnichovu a nacistických zvěrstvech se v kampani nezmiňoval. (a nepamatujeme si, že by německé nacistické zločiny na Češích odsoudil)

4) Benešovy dekrety podle Schwarzenberga v ČR neplatí od přijetí české ústavy a Listiny základních práv a svobod v roce 1993. Ne od počátku, ale od momentu přijetí těchto nových dokumentů. "Co je zrušené, už nemůžu ještě jednou zrušit," poznamenal Schwarzenberg.

To řekl v ČT. Až další dny se opravil s tím, že jsou vyhaslé. Je možné, že se zalekl důsledku vlastních slov a o žádnou "opravu" nešlo - že třeba poprvé hovořil upřímně a potom "brzdil" na radu svého týmu.

A pokud by byly Benešovy dekrety zrušené, rozhodně by to půdu k navrácení majetku válečných zločinců připravilo!

Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostranné kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění. Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil, jak uvádí tento článek: Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné jako ty Havlovy. Navíc chtěl vrátit majetek sudetským Němcům

Bylo to v květnu 1991, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek. Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti. Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena. Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg.

Takže jaká lživá inzerce v Blesku???!!!!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 2550 [2551] 2552 ... 2570 2571 2572
Schwarzenberg hraje o miliardy tk @ (25 led : 21:23) (Z domova)
Demokracie, terorismus a tajný stát - 1.díl tk @ (25 led : 21:13) (Ze světa)
Ekonomka Šichtářová: Máme tu nový tunel tk @ (25 led : 20:54) (Z domova)
Byli nebezpeční, byli zabiti ! tk @ (25 led : 20:45) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:8.4692 sec,8.3802 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,340kB