Sobota 23 březen 2013
I hlupákům muselo být jasné, že si to Rusové nenechají líbit a že jsou dost mocní, aby eurozóně zatopili   
Pridal tk Sobota 23 březen 2013 - 06:33:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mysleli si bláhově, že beztrestně zkonfiskují peníze ruských oligarchů. Pošetile vynechali Rusko při spřádání svých šílených plánů na „záchranu“ Kypru. Medvěděv to vyjádřil přiléhavě: „Eurozóna se chová jako slon v porcelánu“.

Už před čtyřmi dny jsem ve svém článku »Evropská unie už krade. Hyperinflace startuje na Kypru« napsal: „Jestli se někdo konejší nebo má dokonce zlomyslnou radost, že nejvíce na to doplatí Rusové, nerozumí ničemu. Rusko samozřejmě dříve nebo později úder vrátí, to bychom nesměli znát Putina.“

O den později jsem doplnil v článku »Ti šílení diletanti tu Evropu zničí!« doplnil: „Možná má někdo zlomyslnou radost, že tam utkví peníze miliardářů. Ale bez jejich peněz se bankovní systém zhroutí. A nové peníze nikdo do takto rizikového prostředí nepošle. Krátkozrakost těch diletantů je opravdu nebetyčná. Ještě zlomyslnější lidé si zamnou ruce, že na to doplatí bohatí Rusové. Oni ztráty unesou a najdou si jiný daňový ráj mimo EU. Ovšem nic bych za to nedal, že si to Putin nechá líbit. Očekávám, že to EU osolí na ceně nafty a plynu. Takže asi za ty hlupáky zaplatíme účet zase my všichni.“

I hlupákům muselo být jasné, že si to Rusové nenechají líbit a že jsou dost mocní, aby eurozóně zatopili. Zase to je důkazem, jací diletanti Evropské unii velí. A tak Barroso přijel do Moskvy s týdenním zpožděním. Musel kajícně přiznat: „Brusel Rusko neinformoval o způsobu, jakým chtěl řešit kyperské problémy.“

Putin však na Barrosa nečekal. Musel mu stačit premiér Medvěděv, který má přece jen omezené kompetence. Přesto si nenechal ujít na adresu EU slova o slonu v porcelánu. A nezůstalo jen při tom.

Ruský premiér si neodpustil pohrozit snížením podílu eura na ruských měnových rezervách, které činí 175 miliard eur!, pokud způsob řešení kyperské finanční krize poškodí ruské zájmy. „Zdanění“ vkladů přirovnal k někdejším sovětským metodám. Připomněl, že přes Kypr operuje řada ruských „vládních struktur“, které mají nyní zablokované účty, a proto musejí jednat tvrdě. Medveděv to uvedl v rozhovoru pro několik západoevropských deníků, který včera zveřejnil web ruského předsednictva vlády.

Ti diletanti si měli dávno uvědomit bez ideologických předsudků, co uniká také mnohým našim zahraničněpolitickým úderníkům havlovského typu, že EU se neobejde bez korektních vztahů s Ruskem. A soukromničení v otázkách kyperské krize bylo zvlášť sebevražedné.

Oni vlastně vyloučili možnost, aby se s Ruskem dohodla přímo kyperská strana jednající svým ministrem financí Michalisem Sarrisem. Ten se vrátil z Moskvy jako spráskaný pes. Moskva nebude nic slibovat kovaříčkovi (Kypru), dokud se kovář (EU) patřičným způsobem nebude kát. A teď už je ve hře jen systém „něco za něco“. Otevřena byla i otázka víz.

Takže EU řešení kyperské krize krátkozrace zkomplikovala. Navíc otevřením možnosti konfiskace vkladů vyděsila i ostatní předlužené země, bankovní systém a vkladatele v celé eurozóně.

A jejich bezradná hloupost nemá konce. Dali čas Kypru do pondělka. Pokud by se v úterý otevřely banky, což považuji za nemožné, z kyperských bank by odtekla veškerá likvidita. Už teď v bankách čekají na realizaci další příkazy na převod do zahraničí ve výši více než sedmi miliard eur (asi 180 miliard korun). Kdo by také čekal, že? Vždyť kyperští politici si už stihli ulít v přepočtu 115 miliard korun.

Jsem ekonom, ale žádné dobré řešení mě nenapadá. Diletantství euromesiášů k němu zavřelo všechny cesty. A bude hůř. Není to poslední krize eura, eurozóny ani EU.
Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

Autor:Dušan Streit
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 2625 [2626] 2627 ... 2735 2736 2737
Chemický útok v Sýrii tk @ (23 bře : 06:02) (Ze světa)
Světový bankovní systém před zánikem tk @ (23 bře : 06:00) (Ze světa)
Proti eurovalu – proti vlajce tk @ (23 bře : 05:42) (Z domova)
Hizballáh: Obama je zaměstnanec sionistů tk @ (23 bře : 05:37) (Ze světa)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:10.1540 sec,10.0892 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,120kB