Středa 23 leden 2013
Invaze bezpilotních šmíráků a zabijáků   
Pridal tk Středa 23 leden 2013 - 12:54:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oko Velkého Bratra míří do ještě intimnějšího soukromí

O drones - bezpilotních šmírácích a zabijácích – česká média zatím slovem harpagonsky skbrlí. Tím větší hit je to v Americe, odkud přichází i tento mráz. Už do roku 2020 jich má brázdit na 30 tisíc i samo americké nebe. O tom – a hrozbách, jež to nese - víme už od Naomi Wolf: Blíží se bezpilotní útok na Ameriku?, jíž jsme dali slovo 3. ledna. Dnes nabízíme dokument, hýřící i spoustou názorných ilustrací. Rizika perverzní “technologické revoluce” dokládají i beze slov.

Sekvencí pikantních dat je však i doprovodný komentář. Americké vojenské letectvo – zní tu z první ruky – cvičí už dnes víc operátorů drones, než nových pilotů za kokpit. Vedle bezpilotních zabijáků, schopných útočit těžkotonážní municí, běží na plné obrátky i miniaturizace. Cílem je co nejdřív vyvinout a zavést Little Cruise Missiles – nízko letící, a proto radarem nezachytitelné “křižující rakety”, odpalované a zaměřované infanteristou přímo na bojišti.

Jedna vývojová laboratoř nechala malý drone kroužit pár metrů kolem Sochy svobody. Ač patří do nejhlídanějších zón, protivzdušná obrana ten špílec ani nezaregistrovala. Byl z toho málem poprask, jako když postbupertální Matthias Rust “podletěl” radary a přistál na Rudém náměstí, Gorbačovovi pod nosem. Hlavně však zlověstný vzkaz, co už nás brzy nemá minout ve světě, lačném zahanbit i Orwellovy chmurné vidiny. Drones o velikosti kolibříka – zní doprovodným komentářem tu v obavách, tu naopak v očekávání mastných zisků – se už brzy stanou nevídaně dalekozrakým Big Brother´s´ Eye. Tak nestydatě vlezlé ”Oko Velkého Bratra” má být už brzy k mání brettschneiderům – erárním i korporátním – i paparazzi, co kradou soukromí celebritám. Film to už teď předvádí na Paris Hilton, marně na pláži “odstiňované” tlupou bodyguardů.

Manažer jedné z korporací, chtivé na tom všem co možná vytřískat, se na kameru netají ani ještě převratnější ambicí: “demokratizovat” drones, tak jak to Bill Gates dokázal s počítači. Bezpilotní šmírák do každé rodiny? Hrana nezvoní jen bezpečnosti letecké dopravy. V sázce je hlavně torzo, jež zbylo ze soukromí. Právě z těch lidských práv, o nichž tak jímavě preluduje liberální otčenás.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 2717 [2718] 2719 ... 2732 2733 2734
Lavrov varoval před úderem proti Íránu tk @ (23 led : 12:30) (Ze světa)
Zemský škůdce prezidentem? tk @ (23 led : 07:28) (Z domova)
Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu tk @ (23 led : 07:18) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:10.7765 sec,10.7114 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,128kB