Novinky - Info kuryr
Rusko plánuje další dodávky pistolí Osa do USA   
Pridal tk Úterý 21 únor 2017 - 05:41:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Silové struktury USA projevují velký zájem o ruské pistole Osa, v současné době probíhají konzultace o rozšíření jejich dodávek, řekl v pondělí RIA Novosti generální ředitel podniku, který je projektantem dané neletální zbraně, koncernu Techmaš Sergej Rusakov.

„Silové struktury USA projevují značný zájem o produkci koncernu Techmaš, mimo jiné o víceúčelový komplex civilní zbraně s neletálními účinky Osa, která je určena k aktivní sebeobraně, vysílání signálů a osvětlení terénu," řekl Rusakov na výstavě IDEX 2017.

Podle jeho slov koncern zvažuje možnost další spolupráce v oblasti dodávek komplexu Osa a víceúčelového štítu Legion policejním departementům různých amerických států, a kromě toho pořádání vědecko-technických konzultací".

Koncem uplynulého roku bylo oznámeno, že pistole Osa do své výzbroje zařadila policie státu Arizona. V koncernu Techmaš tehdy na vysvětlenou řekli, že to byl „první případ v novodobých dějinách, kdy americké silové struktury oficiálně zakoupily ruské neletální zbraně".

Rozhodnutí policistů nebylo náhodné: ruská zbraň umožní policii, aby méně zabíjela a zadržovala víc pachatelů, řekl už dříve v interview pro Los Angeles Times šerif Paul Babeu.

Díky tomu, že v mechanismu pistole nejsou komponenty s vratně-translančním pohybem, nemůže se Osa zaseknout a v případě selhání pistole automaticky vystřelí dalším funkčním nábojem.

Komplex je určen k sebeobraně a individuální ochraně před napadením, kromě toho ho mohou používat příslušníci pořádkových orgánů, je určen k zajišťování bezpečnosti v letecké dopravě, k vysílání signálů a osvětlování terénu signálními raketami a světlicemi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajemství volebního úspěchu Donalda Trumpa   
Pridal tk Úterý 21 únor 2017 - 05:33:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
Jednou z příčin, proč Donald Trump vyhrál prezidentské volby, byla jeho schopnost používat slovo „já“ a komunikovat přímo s voliči, domnívá se švýcarský lingvista Jacques Savoy. Své závěry publikoval v časopise Digital Scholarship in the Humanities.

„Trump zvítězil jak v primárkách, tak i v prezidentských volbách. Znamená to, že jeho styl komunikace přes Twitter a další komunikační metody budou dominovat během následujících prezidentských voleb? Můžeme konstatovat, že politická rétorika skutečně směřuje k simplifikaci a zkracování délky poslání," domnívá se badatel z Univerzity v Neuchatel.

Savoy byl stejně jako další vědci překvapen Trumpovým volebním úspěchem. Lingvista se proto rozhodl rozluštit tajemství jeho vítězství pomocí analýzy hlavní zbraně jakéhokoliv politika — rétoriky.

Vědec dospěl k závěru, že Trumpovo vítězství v primárních a ve všeobecných volbách lze vysvětlit jedním hlavním faktorem: budoucí prezident často říkal slovo „já" — častěji než další kandidáti z obou stran. Dokonce ti kandidáti, kteří rovněž často říkali „já" — Hillary Clintonová, Bernie Sanders a Ted Cruz — ve volebním klání setrvali nejdéle.

Slovo „já" se v politice považuje za nekorektní. Většina zkušených kandidátů proto raději volí výraz „my".

Další silnou stránkou projevů Donalda Trumpa byla jednoduchost jeho větných staveb: v průměru jeho věty obsahovaly 13 slov. Pouze třetina slov v jeho řeči byla smyslová. Ostatní slova připadla na gramatické členy, citoslovce a na různé obraty, které často vyjadřovaly emoce, a nikoliv smysl.

Samotná Trumpova slova byla rovněž jednoduchá. Trump se vyhýbal používání synonym a neustále užíval stejné výrazy.

Díky tomu podle Savoye Trump mluvil jednoduchým, pro voliče srozumitelným jazykem, zatímco jeho konkurenti si cvičili ve výřečnosti a debatovali na abstraktní témata, kterým obyčejní Američané nerozumí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Chorvatsku urazili držitele Oscara nerce Jamie Foxxe   
Pridal tk Úterý 21 únor 2017 - 05:31:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  
V chorvatském Dubrovníku se dva opilci snažili ponížit známého afroamerického herce Jamie Foxxe. Napsal o tom list Dubrovacki dnevnik s odkazem na poškozeného.

Foxx, který v roce 2005 vyhrál Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, dorazil do Dubrovníku na natáčení filmu Robin Hood: Počátek. Během přestávky navštívil jednu z restaurací města, kde ho dva místní obyvatelé pod vlivem alkoholu začali rasisticky urážet. Personál podniku výtržníky okamžitě vyprovodil a herec spolu se svými kolegy pokračoval večeřet.

V poslední době byl v Chorvatsku zaznamenán růst netolerance a nacionalismu, což potvrzuje několik nedávných incidentů. Minulý víkend například neznámí pachatelé hodili granát se slzným plynem do nočního klubu Super, který podle místních médií navštěvují představitelé sexuálních menšin. Slzným plynem se přiotrávily desítky osob a policie již začala případ vyšetřovat.

Minulý čtvrtek v centru Záhřebu došlo k útoku na zakladatele a organizátora mezinárodního hudebního festivalu Exit Dušana Kovačeviće kvůli srbské dopravní značce na jeho autě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 5804 5805 5806
Hledat Info kuryr
Datum / Čas
 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:
Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
Novinky pro 2017
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
 
Počítadlo
Dnes na této stránce ...
celkem: 901
unikátních: 370

Celkem na této stránce ...
celkem: 5222683
unikátních: 2011300

Stránka ...
celkem: 5465913
unikátních: 2005112
Reklama
 

Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.3367 sec,1.1955 z toho dotazů.Dotazů v DB:26. Použitá paměť:1,674kB