Mladík, který vyhrožoval střelbou na školách, byl dopaden. Byl to žert, vysvětluje   
Pridal tk Úterý 11 červen 2019 - 03:53:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr vnitra Jan Hamáček v pondělí večer oznámil, že se policii podařilo najít mladíka, který hrozil střelbou ve školách. V případu pomáhaly i zpravodajské služby z USA.

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelby ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert,“ sdělil ministr vnitra na svém Twitteru.

Policie oznámila, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, který se policistům doznal a celou věc si vymyslel.

Pražským policistům se v souvislosti s výhružkou střelby podařilo zadržet šestnáctiletého muže, který se policistům doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel.

Česká policie varovala pražské střední a vysoké školy před útokem aktivního střelce. Podle vysoce postaveného zdroje z policie bezpečnostní složky zaznamenaly na sociálních sítích podezřelou komunikaci.

„V prostředí soc.sítí jsme zaznamenali výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti,“ uvedla Policie na svém Twitteru.

Lidové noviny s odkazem na vlastní zdroje tvrdí, že policie dostala signál od zpravodajské služby jedné z partnerských zemí NATO. Ta zachytila status na sociálních sítích, ve kterém v anglickém jazyce stálo, že anonymní střelec konkrétní den v červnu začne střílet na pražské škole. Místo činu však neupřesnil. Podle informací Lidových novin se jednalo o jednu z amerických zpravodajských služeb. Policie tuto informaci ani nepotvrdila, ani nevyvrátila.

Účet, na kterém se status objevil, nebyl veden pod pravým jménem.

Varování obdržely nejméně tři vysoké školy v Praze. Informaci potvrdily i některé střední školy. Podle jejich ředitelů to však výuku moc neovlivnilo, protože upozornění přišlo po skončení výuky.

Zdroj:https://sptnkne.ws/mC2y

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1012 sec,0.0368 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,229kB