Ministerstvo spravedlnosti nebude zkoumat Babišův střet zájmů   
Pridal tk Pátek 08 listopad 2019 - 04:38:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo spravedlnosti nebude přezkoumávat rozhodnutí krajského úřadu ohledně údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Česká televize informovala, že pro zahájení řízení není důvod.

Středočeský úřad na konci září zastavil přestupkové řízení s premiérem Babišem.

O přezkoumání rozhodnutí se snažila organizace Transparency International. Krajský úřad informoval, že odpovědný úředník odeslal nejvyššímu státnímu zástupci a ministerstvu spravedlnosti záležitost k posouzení.

Údajně se jednalo o snahu „zamezit veškerým spekulacím“ okolo postupu úřadu pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO).

„Ministerstvo spravedlnosti podnět Transparcency International posoudilo a pro zahájení přezkumného řízení jsme neshledali důvody,“ prohlásil tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Pozadí kauzy

Středočeský krajský úřad totiž ve čtvrtek 26. září pravomocně rozhodl o zastavení přestupkového řízení s Babišem. To se týkalo jeho možného střetu zájmů.

Český premiér původně dostal celkem dvakrát pokutu ve výši 200 tisíc korun, a to od městského úřadu Černošice, pod který dle svého bydliště patří. Tamní právníci si stáli za tím, že porušuje zákon proto, že jako přední politik vlastní celostátní média.

Nadřízený úřad zpočátku rozhodnutí daného městského úřadu zrušil a znovu nařídil jeho projednání. Nestalo se však nic závratného, jelikož dne 5. srpna město rozhodlo o věci prakticky stejně. Premiérovi tak byla opět udělena pokuta 200 000 Kč. To se však nelíbilo odvolacímu orgánu, který řízení rovnou definitivně zastavil.

Kauza Čapí hnízdo

Dne 30. srpna Městské státní zastupitelství v Praze pravomocně zastavilo jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo. Prezident Miloš Zeman v souvislosti s touto kauzou později prohlásil, že pokud by mělo dojít k jejímu obnovení, použil by své právo abolice, aby ji zastavil. Poukazoval na mediální tlak v této souvislosti ze strany politických soupeřů úřadujícího premiéra.

Babiš, který byl v říjnu 2017 obviněn z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie, dlouhodobě odmítal, že by na vytváření farmy bylo něco nezákonného. Premiérovi hrozilo až deset let vězení. Kromě jeho samotného čelila stíhání i jeho žena Monika, dcera Adriana Bobeková, švagr Martin Herodes a také bývalí členové společnosti Farma Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál. Původně v kauze mezi stíhanými figurovali i první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek a další tři lidé.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Asrx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1654 sec,0.0745 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,223kB