„Zbytek světa Evropu ignoruje,“ zabodoval Babiš na klimatickém summitu OSN   
Pridal tk Úterý 03 prosinec 2019 - 06:39:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Madrid: Český premiér Andrej Babiš během klimatického summitu OSN v Madridu zkritizoval státy, které podle něj jdou proti proudu Evropy v otázkách emise a nerespektují Pařížskou dohodu o změně klimatu.

Babiš poukázal na to, že konference se nezúčastnili ani zástupci všech členských států EU. „Evropa tady není, ani pan Macron, velký protagonista, ani paní Merkelová, není tu plno dalších premiérů,“ prohlásil premiér ve svém projevu před ostatními politiky.

Mimo jiné dodal, že Česko klimatické závazky stanovené do roku 2020 splní a v některých oblastech je i překoná. Upozornil ale, že uhlíkové neutrality není možné dosáhnout bez jaderné energie.

„Bez podstatného zvýšení jádra v energetickém mixu není možné nejen v České republice dosáhnout uhlíkové neutrality,“ řekl.

Svá slova zopakoval i na Twitteru. Dodal, že Česko na to je připraveno. „Uhlíkové neutrality ale není možné v ČR dosáhnout bez zvýšení jádra v energetickém mixu. Ani bez investic do obnovitelných zdrojů. Bude to stát stovky miliard a energie a my jsme připraveni do toho jít. Úsilí ale musí vyvinout všechny státy světa bez rozdílu a ne jen Evropa,“ napsal Babiš.

Kdo nerespektuje povinnosti?

Babiš také zmínil možné zavedení uhlíkové daně. Podle něj mnoho států nerespektuje závazky a je potřeba řešit otázku klimatu právě s nimi.

„Ty státy, které vyrábějí a mají emise, tak tam se říká, snižte emise. Ale některé státy v pohodě nakupují výrobky z Číny, Česká republika taky. O tom je taky debata, je potřeba se podívat na to. Pokud nedonutíme státy, které nerespektují závazky, a zároveň spotřebováváme a nakupujeme jejich zboží, to je k debatě,“ uvedl premiér.

„Jde o to, že zbytek světa Evropu ignoruje. Pokud Čína, Vietnam, celá Afrika, Indie, jedou uhlí, jdou totálně proti proudu Evropy,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A8Qx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1835 sec,0.0886 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,390kB