V USA informovali o raketě „schopné překonat“ ruské systémy PVO   
Pridal tk Pondělí 16 prosinec 2019 - 05:58:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Raketa Precision Strike Missile (PrSM) třídy země-země vyvíjená korporací Lockheed Martin pro americké vojenské letectvo a námořnictvo dokáže prý překonat ruský systém protiletecké obrany. V rozhovoru pro Breaking Defense to řekl americký generál John Rafferty.

Na evropském bojišti má být tato raketa, podle jeho slov, nasazena především jako kontra opatření proti ruským systémům protiletecké obrany. V Tichomoří má zase čelit čínským válečným lodím.

Generál zdůraznil, že nová raketa má nahradit taktický systém ATACMS. Bude menší než její předchůdkyně. Umožní to umístění většího počtu bojových hlavic.

Magazín píše, že úspěšný test PrSM byl vykonán na střelnici White Sands v New Mexiko 10. prosince. Raketa urazila přibližně 240 km a zasáhla všechny terče. Precision Strike Missile může přijít do výzbroje v roce 2023. Za dva roky má být modernizována a vybavena funkcí sledování a likvidace pohybujících se cílů v závislosti na jejich radiovém záření.

Zkoušky zakázaných raket

12. prosince byla v USA otestována nejaderná balistická pozemní raketa středního doletu, jež byla předtím zakázaná Smlouvou INF, řekl Sputniku mluvčí letecké základny Vandenberg.

Pentagon otestoval v srpnu nejadernou raketu s plochou dráhou letu (okřídlenou), jež byla předtím zakázána Smlouvou INF. Raketa byla variantou Tomahawku a úspěšně zasáhla cíl po více než 500 km letu. Odpálení se konalo z mobilní rampy. Pentagon dodal, že používá výsledky testů k dalšímu vývoji raket.

2. srpna vypršela platnost INF. Na začátku letošního roku Washington oznámil jednostranné vystoupení z této smlouvy a obvinil Rusko z jejího porušení během dlouhé doby. Moskva všechna obvinění popřela. Na začátku července podepsal ruský prezident Vladimir Putin zákon o pozastavení smlouvy.

Rusko nejednou učinilo prohlášení, že plní všechny body smlouvy INF. Ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Moskva má velmi vážné otázky pro Washington ohledně plnění smlouvy. Podle jeho slov jsou obvinění USA z porušení INF nepodložená.

Zdroj: Breaking Defense, Spuniknews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1323 sec,0.0629 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,321kB