Brazílie hodlá přesunout velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma   
Pridal tk Pondělí 16 prosinec 2019 - 06:13:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syn brazilského prezidenta Eduardo Bolsonaro sdělil izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi o úmyslu přesunout v roce 2020 velvyslanectví do Jeruzaléma. Uvedla to kancelář předsedy izraelské vlády.

Dříve bylo v Jeruzalémě otevřeno brazilské obchodní zastupitelství, ceremoniálu se zúčastnil i zmíněný premiér Benjamin Netanjahu a jeho manželka Sarah. Před ceremonií se potkal Netanjahu s Eduardem Bolsonarem. Kromě toho během setkání hovořil Netanjahu i s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem po telefonu.

„Byl jsem s prezidentem Jairem Bolsonarem předtím, než jsem sem přišel. Chystá se přesunout velvyslanectví do Jeruzaléma. Chystá se to udělat. Chceme provést tento přesun nejen pro Brazílii, ale aby to byl příklad pro celou Latinskou Ameriku,“ řekl Eduardo Bolsonaro.

Netanjahu zase řekl, že otevření obchodního zastupitelství je součástí toho, „na čem se strany dohodly v otázce posílení vztahů“.

„A to se tady nyní děje v rámci závazku prezidenta Bolsonara otevřít příští rok ambasádu v Jeruzalémě,“ uvedl premiér.

Na oficiálním twitterovém účtu izralského premiéra byly ze setkání zveřejněny fotografie.

Ve zprávě izraelského ministerstva se kromě vysvětlení situace psalo i o tom, že konzulární služby nebyly poskytovány a nebyl umožněn ani vstup na velvyslanectví.

Zdroj:


„Chci říci, jak moc oceňuji postoj prezidenta Bolsonara ohledně podpory Izraele. Prezident Bolsonaro okamžitě změnil politiku a řekl: Stojíme za Izraelem. Stojíme za pravdou,“ je napsáno v jednom z příspěvků.

Americký prezident Donald Trump v prosinci roku 2017 oznámil uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Zároveň sdělil, že se tam přesune americké velvyslanectví. Daná událost se konala 14. května roku 2018 v den 70. výročí založení Izraele. Trumpovo rozhodnutí způsobilo nepokoje mezi Palestinci a protesty v několika zemích arabského světa. Izrael označuje Jeruzalém jako své „jediné a nedělitelné“ hlavní město, včetně jeho východních regionů a historického centra.

Uzavření izraelských velvyslanectví

Na konci října informovalo izraelské ministerstvo zahraničí o uzavření svých diplomatických zastupitelství po celém světě. K takovému kroku přistoupilo ministerstvo kvůli neshodám s ministerstvem financí.

Informovalo se rovněž o tom, že dříve pracovníci izraelského ministerstva zahraničí a obrany zahájili stávku na izraelských diplomatických misích v zahraničí. Jako důvod konfliktu se uvádělo rozhodnutí ministerstva financí o zdanění zastupitelských výdajů diplomatů, které nebudou doloženy stvrzenkou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AG4j
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0876 sec,0.0252 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,262kB