Asad obvinil USA z prodeje ropy ze syrských ložisek   
Pridal tk Pondělí 16 prosinec 2019 - 15:00:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že USA prodávají Turecku ropu ze syrských ložisek, které obsadily. Ankara je tedy spolupachatelkou Washingtonu.

V rozhovoru pro čínskou televizi Phoenix Asad řekl, že tato ložiska byla dříve obsazena teroristy Džabhát an-Nusry a pak Islámským státem.

„Když tam přišel IS a stáhl Nusru, přesněji řečeno se IS spojil s Nusrou, začaly tuto ropu krást a prodávat. Komu? Prodej šel přes Turecko. Nyní USA kradou ropu a prodávají ji Turecku. Turecko je spolupachatel, pro něj to není žádný problém, Turecko je schopné všeho,“ prohlásil Asad.

Poznamenal, že Turecko i předtím hrálo bezprostřední úlohu v nákupu ropy od teroristů, a teď ji kupuje od Washingtonu.

Stažení amerických vojsk. Jaký je jejich skutečný počet v Sýrii?

Prezident Asad má za to, že se v Sýrii nachází několik tisíc amerických vojáků, a nikoli stovky, jak tvrdí samotné USA. Řekl to v interview pro čínskou televizi Phoenix.

Američtí politici neuvádějí skutečný počet a mluví o stovkách vojáků, aby nepobouřili pacifisty, o několika tisících zase mluví proto, aby „obšťastnili“ vojenskou lobby.

„Americký režim se ve válce opírá do značné míry o soukromé vojenské společnosti, jako je Blackwater. Takže mají-li skutečně v Sýrii několik stovek vojáků, mají ještě několik tisíc, a možná i desítky tisíc civilistů, jež pracují pro tyto společnosti a válčí v Sýrii. Proto je těžké uvést přesné číslo, ale je to určitě několik tisíc lidí,“ prohlásil Asad.

Předseda Spojeného výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA generál Mark Milly dříve sdělil, že v Sýrii zůstane 500-600 amerických vojenských příslušníků.

Prezident USA Donald Trump stáhl kvůli turecké operaci na severovýchodě Sýrie z tohoto regionu větší část amerických vojsk. Američtí vojáci zůstali v nevelkém počtu na jihu země a na východě, kde podle Pentagonu pomáhají místním kurdským oddílům střežit ropná ložiska.

USA a jejich spojenci provádějí v Sýrii a Iráku od roku 2014 vojenskou operaci proti IS (zakázaná v RF), přičemž v Sýrii působí bez povolení vlády této země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AG9g

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1543 sec,0.1159 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,026kB