Kamerový štáb syrské státní televize byl napaden militanty v Aleppu   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:08:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tým syrského státního kanálu, který ukazoval posun syrské armády, byl napaden militanty ve středu v západní provincii Aleppo.

„Štáb státního televizního kanálu Akhbar (nazýván také Sýrie TV, pozn. red.), který ukazoval posun syrské armády, byl zasažen útokem teroristických skupin v západní provincii Aleppo,“ uvedla televize.

Státní agentura SANA informovala, že během útoku byli zraněni i její zaměstnanci.

Syrská armáda momentálně provádí vojenskou operaci na západ od Aleppa. Dříve byla osvobozena osada Rashidin-4 a Khan al-Asal.

Incident se odehrál na pozadí stupňujícího se napětí v sousední provincii Idlib, kde turecké ministerstvo obrany provedlo útoky na jednotky syrské armády v pondělí a úterý.

V úterý 11. ledna turecké ministerstvo prohlásilo, že bylo zničeno dalších 51 jednotek, které náleží syrské armádě, včetně dvou tanků, zařízení pro instalaci protiletadlových lodí a skladu munice.

V pondělí Ankara prohlásila, že pět tureckých vojáků bylo zabito a pět dalších bylo zraněno v důsledku ostřelování pozorovacího stanoviště v Idlibu syrskou armádou.

V reakci na to turecké ozbrojené síly vypálily na 115 cílů syrské armády a podle turecké služby neutralizovaly 101 vojáků.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dnes uvedla, že důvodem pro zhoršení situace v syrské provincii Idlib je nesplnění povinností Turecka, které byly slíbeny v Soči v září 2018.

„Situace v Idlibu eskalovala do extrému. Vidíme důvod současné degradace v chronickém neplnění povinností ze strany Turecka podle memoranda v Soči ze dne 17. září 2018 a v přesunu kontrolovaných jednotek Ankary z tzv. mírné ozbrojené opozice na severovýchod Sýrii do zóny operace Pramen míru a do Libye,“ řekla.

Dříve turecký prezident Tayyip Erdogan obvinil Moskvu a Damašek ze zasažení civilistů v syrském Idlibu a prohlásil, že Turecko zaútočí na syrská vládní vojska mimo zónu eskalace Idlibu, pokud provedou útočné akce.

Kreml k tomu uvedl, že Rusko zůstává věrné rusko-turecké dohodě o Sýrii a že syrská armáda v Idlibu útočí na teroristy, nikoliv na civilisty, a že jejich cílem je neutralizovat agresivní aktivity teroristických skupin.

Zdroj: TV Akhbar, Sputnik, SANA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1275 sec,0.0662 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,038kB