Dlouhodobé ztráty z COVID-19 se projevují ve Spojených státech   
Pridal tk Středa 05 srpen 2020 - 03:56:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 3   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy jsou v nové fázi epidemie nového koronaviru s infekcí „mimořádně rozšířenou“ ve venkovských oblastech i ve městech. Odborníci na koronavirus Bílého domu v neděli uvedli, že případy COVID-19 v některých částech země stále rostou a lékařští odborníci začali studovat možné dlouhodobé náklady.

„Jsme v nové fázi,“ řekla dr. Deborah Birxová „Státu Unie“ společnosti CNN. „To, co dnes vidíme, se liší od března a dubna“. Dodala, že pandemie ovlivňuje městské i venkovské oblasti.

„Každý, kdo žije ve venkovské oblasti: Nejste imunní ani chráněni před tímto virem,“ řekla Birxová.

Birxová je koordinátorka pracovní skupiny Bílého domu a uvedla, že lidé žijící společně ve vícegeneračních domácnostech, kde se vyskytuje pneumonie nového koronaviru, by měli v domě nosit roušky, aby chránili starší osoby nebo nebo ty, kteří to potřebují.

Admirál Brett Giroir, pomocný sekretář zdravotnictví a lidských služeb, nadále zdůrazňoval důležitost nošení roušek.

„Pokud to neuděláme, a pokud neomezíme vnitřní přeplněné prostory, virus bude i nadále běžet,“ řekl v programu „Meet the Press“ s NBC.

"Jsme velmi znepokojeni a to je velmi vážný bod."

Birxová řekla, že to, co viděla a slyšela, když během posledních tří týdnů navštívila 14 států, jí dalo důvod k obavám.

„Když jsem cestovala po celé zemi, viděla jsem, jak se pohybuje celá Amerika,“ řekla Birxová. "Pokud jste se rozhodli jít na dovolenou do populárního místa, opravdu se musíte vrátit a chránit ty s jinými onemocněními a předpokládat, že jste nakaženi."

Doposud nový koronavirus infikoval v USA asi 4,6 milionu lidí a zabil více než 155 tisíc Američanů. Lékařští odborníci varovali, že jejich práce v první linii bude zbytečná, pokud země nebude schopna ovládnout prudké případy koronaviru.

Podle nedávné studie zveřejněné v časopise The Lancet Public Health, pracovníci ve frontové linii ve Velké Británii a USA měli více než třikrát větší pravděpodobnost pozitivního testu na koronavirus ve srovnání s běžnou komunitou.

WHO v pátek oznámila, že nejméně 10 procent všech celosvětových případů COVID-19 tvoří zdravotničtí pracovníci. Během tiskového briefingu šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl,

„Všichni dlužíme zdravotníkům obrovský dluh. Nejen proto, že se starali o nemocné, ale proto, že riskovali svůj vlastní život v souladu s povinností.“

Dlouhodobé náklady na COVID-19

Kromě přetížených zdravotnických systémů a zdravotnických pracovníků jsou zdravotničtí odborníci také znepokojeni dlouhodobým ekonomickým a zdravotním poplatkem přineseným koronavirem, protože studie u pacientů s COVID-19 stále odhalují nové komplikace spojené s touto chorobou a rostoucí důkazy ukazují, že někteří přeživší COVID-19 mohou čelit měsíce nebo možná roky oslabujícím komplikacím.

Odborníci na zdravotní péči říkají, že to bude trvat roky, než budou moci být náklady pro ty, kteří se zotavili z epidemie, plně vypočteny. Náklady vyplývají z působení COVID-19 na více orgánů, včetně poškození srdce, plic a ledvin, které bude pravděpodobně vyžadovat nákladnou péči, jako jsou pravidelné skenování a ultrazvuk, a také dosud nejsou plně známy neurologické deficity.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1374 sec,0.0642 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,326kB