Vánoční setkání rytířů v Teplicích   
Pridal tk Neděle 14 prosinec 2014 - 14:05:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tradice, která trvá již dvacet let, probíhá dvakrát ročně v našem lázeňském městě. Tentokrát se opět setkání uskutečnilo v rokokovém sále teplického zámku (dnes Regionální muzeum v Teplicích), o následně slavnostní pohoštění se postaral nejexkluzivnější teplický hotel Price de Ligne na Zámeckém náměstí, pod vedením ředitele Petra Brandla.

Právě před dvaceti lety Teplice navštívil sekretář velmistra Řádu německých rytířů P. Mgr. Petr Bouček a společně s velmistrem a generálem pravoslavného Rytířského řádu sv. Konstantina a Heleny opatem PhDr. ThDr. Mgr Eugenem S. Freimannem, Ph.D., M.A. , který žije v Teplicích vysvětili lázeňské prameny při otevření první lázeňské sezony. Od tohoto okamžiku začali postupně navštěvovat Teplice významní členové různých rytířských řádů a šlechtických rodů a postupně se z toho stala jedna z největších mezinárodních událostí pro Teplice a Českou republiku. Při sobotním setkání bylo přítomno pět reprezentantů knížecích rodin, kterým dominoval kníže Lichtenstein, několik hrabat a baronů, členové diplomatického sboru a členové dalších rytířských řádů.

Rytířský řád sv. Konstantina a Heleny, který je hostitelem a pořadatelem této události je duchovně rytířský řád, který byl podle starých kronik založen římským císařem sv. Konstantinem Velikým již roku 312, jako družina na ochranu sv. labara. Roku 1180 získal od byzantského císaře Alexia Komnena své stanovy. Odznakem řádu je řecký kříž, červeně smaltovaný, s liliově zakončeným ramenem. Na ploše ramen jsou postupně zlatá písmena I.H.S.V. /In Hoc Signo Vinces – V tomto znamení zvítězíš/. Ve středu kříže je umístěn zlatý medailon s názvem řádu a černou byzantskou orlicí, kříž je převýšen zlatou korunkou.

Rytíři se sdružují v národních komendách a v jejich čele stojí komtur. V čele celého řádu stojí velmistr v hodnosti generála, který s generální radou řád řídí. V dnešní době Rytířský řád sv. Konstantina a Heleny působí ve 32 zemí světa, je registrován Evropskou unií (EU) a Organizací společnosti národů (OSN), jako nevládní mezinárodní organizace. V Teplicích se rytíři setkávají za účelem přijímání nových členů.

Teplický KURÝR jako jediné periodikum má exkluzivitu být u toho a přináší vám fotografie z tohoto setkání.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0881 sec,0.0299 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,210kB