Bahrajn zakázal masku Anonymous   
Pridal tk Pátek 01 březen 2013 - 06:29:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maska Guy Fawks, symbol protestu, byla v Bahrajnu zakázána.

Jde o jedno z posledních opatření Bahrajnu k potlačení dva roky trvajícího povstání.

Zákaz objednávání masek, které zpopularizovala filmová adaptace komiksu „V jako Vendeta“ z roku 2005, byl nařízen ministrem hospodářství a obchodu Hassanem Fakhroem. Rozhodnutí následovalo po žádostech ministra vnitra, který řekl, že je tento krok ve „veřejném zájmu“.

Ministr nařídil úřadům na hranicích a v přístavech, aby zabránili dovozu těchto masek a kdokoliv, kdo by tento zákaz chtěl obejít, bude zatčen.

Toto nařízení je interpretováno jako pokus o eliminaci mocného symbolu proti vládě monarchie a také proto, aby byli demonstranti zbaveni možnosti maskování své identity.

Od hnutí „Occupy“ po arabské jaro se tato maska stala tím, co ilustrátor komiksů David Lloyd popsal jako „znak k použití proti tyranii.“

Bahrajn je druhou zemí Perského zálivu, která zakázala používání známé masky – Spojené arabské emiráty zakázaly nošení této masky 2. prosince.

Bahrajn je země, kde je 75% šíitů, ale kde vládne sunnitská monarchie. V únoru 2011 tisíce demonstrujících zalily ulice hlavního města Manama a požadovaly demokratické reformy a rezignaci premiéra Sheikh Khalifa bin Salman al-Khalifa. Od začátku povstání bylo nejméně 82 demonstrantů zabito, včetně devíti dětí.
Zdroj:FreePub


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0964 sec,0.0321 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,159kB