Zakázaný film: "Obyčejný fašismus" od Andreje Karaulova   
Pridal tk Pondělí 02 únor 2015 - 06:41:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cenzura v Evropské unii a v České republice se točí na plné obrátky. Předkládáme zde čtenářům dvou dílný zakázaný dokumentární film od Andreje Karaulova: Obyčejný fašismus.

V červnu 2014 v Moskvě proběhla prezentace filmu známého ruského žurnalisty, autora a vedoucího televizního programu „Moment pravdy“ Andreje Karaulova „Ukrajinský fašismus“. Film je věnován tragickým událostem na Ukrajině. Název filmu odkazuje ke klasickému dílu Michaila Romma „Obyčejný fašismus“. V rozhovoru pro zpravodajskou agenturu „Tatar-inform“ Arkadij Karaul řekl, že práce na filmu začala teprve nedávno (v červnu).

„Ukázalo se totiž, že dosud v naší zemi není jediný dokumentární film, který by shromáždil alespoň některé ze zločinů, ke kterým došlo na jihovýchodě Ukrajiny v dubnu, květnu a června roku 2014. A tak jsme ho udělali.

Nejdůležitější v tomto filmu rozhodně nejsou Karaulovy otázky, ale svědectví těch očitých svědků (je jich více než 10), kteří v sobě našli tolik odvahy a síly, aby vyprávěli pravdu poté, co prošli peklem v Mariupolu, Oděse a dalších místech,“
– řekl.

Film je určen pro Evropu, Spojené státy, OSN.

„Všechna západní média akreditovaná v Moskvě ignorovala nejen film, ale i to, že na premiéru speciálně přijel i vůdce Doněcké republiky, předseda prezídia Nejvyšší rady DNR Denis Pušilin. Báli se podívat!“ – doplnil Andrej Karaul.

I. část


II. část
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0738 sec,0.0304 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,040kB