Sobota 16 březen 2013
Budou Židé opět nosit Davidovu hvězdu?   
Pridal tk Sobota 16 březen 2013 - 05:29:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včerejší článek na idnes, domyšlený do důsledků, mne vede k překvapivému ale logickému závěru o možném opětovné zavedení povinného označení Židů. Proč? Protože každá transplantace, při které dárce není blízký příbuzný, je anonymní. Objektivně vzato, Žid se nikdy nedozví, že dostal dřeň od jiného Žida.

Po celém světě existují registry dárců kostní dřeně. I když jsou to dárci pouze potencionální, a jsou vedeni jmenovitě i s adresou, není mezi nimi činěn rozdíl co do národnosti, barvy pleti či náboženského vyznání. Na základě odběru krve se zkoumají podobné znaky u dárce a příjemce. Přestože se druhý ročník české náborové akce tváří fundovaně a je mediálně podporován, z lékařského hlediska jde o naprostý nesmysl. Spíše to připomíná nadřazenost takzvaného vyvoleného národa.

Jakákoliv transplantace, ať je to krve, pupečníkové krve, životně důležitého orgánu nebo dřeně je velkým zásahem do organismu. Tělo se přirozeně brání cizímu tělesu (jsou známy případy úmrtí po transfůzi krve), a aby bylo zajištěno, že člověk bude žít se ,,symbiontem,´´ je mu uměle snižována imunita. Vzpomeňme bývalého politika Josefa Luxe, který v USA zemřel po transplantaci kostní dřeně na nakažení zcela banálním virem. Ideální dárce bývá z rodiny, když se však takový nenajde, hledá se v bankách a registrech celého světa. Nikde přitom není dárce apriori označován jako Žid.

Aby měla Česká židovská obec jistotu, musela by se úplně změnit pravidla transplantací od registrace, odběru, převozu, operace, výběru příjemce apod. Z důvodů možné diskriminace nejsou darované části lidského těla ocejchovány jako židovské, arabské, bělošské apod. Z možných morálních důsledků žádná banka ani registr nesděluje nikomu, příjemci, lékařům, ani židovské obci, sebemenší údaje o donátorovi.

Jak by tedy chtěla židovská obec zaručit, že dárce kostní dřeně, ale i jiného orgánu, bude Žid? Z výše uvedených důvodů je to nemožné. Ledaže by si sama založila registr, připomínající gheto, kam by nepustila nikoho, kdo by nebyl košer. Pochybuji, že by jí to naše zákony umožnily, dostala by se okamžitě do podezření z rasismu, nesnášenlivosti, diskriminace, xenofobie a dalších zlořádů, jež sama ráda a často kritizuje.

Ještě zajímavější by to bylo v případě obdarovaného. Jak chce konkrétně u lékaře pacient nárokovat čistý židovský orgán (v tomto případě dřeň) a jak chce lékaři, kterého to vůbec nemusí zajímat, dokladovat svůj židovský původ? Ani rodokmen, táhnoucí se až k jednomu z dvanácti synů židovského patriarchy Jákoba, nezaručí hebrejskému pacientovi "nadstandartní péči", která by se spíše dala popsat jako překročení všech lékařských pravidel.

Pokud Česká židovská obec požaduje pro své členy transplantace kostní dřeně pouze od Židů, je otázkou času, kdy bude chtít košer orgány i u jiných transplantací, třeba srdce nebo ledvin. I jim musí být jasné, že je to z medicínského hlediska hloupost, proto se domnívám, že tato náborová ekce je jen nábožensko-sionistickou propagandou nejhrubšího zrna. Jestli však své nebezpečné šovinistické, rádoby zdravotnické, požadavky myslí Židé vážně, měli by více dbát o zřetelnější označení svého původu. Nějaký papírek v dokladech, který se při autonehodě může ztratit či shořet, s razítkem rabína, na košer zacházení v české nemocnici nemusí postačovat.

Na konec mě napadají dvě úvahy. Jak jednoduchá pravidla mají Svědci Jehovovi, až jim snad Židé mohou i závidět. A za druhé: když to platí pro Židy, platí to i pro ostatní národy, etnika, náboženství? Když napíši, že chci, v případě že to bude potřeba, pro sebe a svou rodinu kostní dřeň výlučně od čistokrevného Árijce, udělá mi na to redakce idnes.cz propagační článek?

PS: Upozorňuji, že podle moderního výkladu je národnost pocitová záležitost.

Autor:Karel Nováček
http://karelnovacek.blog.idnes.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1245 sec,0.0688 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,039kB