Neděle 31 březen 2013
Sýrie vzdoruje západní invazi   
Pridal tk Neděle 31 březen 2013 - 06:05:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za jakých podmínek může válka v Sýrii skončit v průběhu jednoho měsíce, sdělil Hlasu Ruska Thierry Meyssan, spisovat a novinář, žijící v Sýrii, bývalý člen libyjské vlády epochy posledních dní Džamáhíríje.

Syrská vláda se aktivně brání přílivu zahraničních wahhábistů. Za dva roky se jejich počet na syrském území zvýšil na 200-250 tisíc. To je přibližně 1 procento místního obyvatelstva, což znamená, že například do Francie by ze zahraničních přijelo 650 tisíc trénovaných a boji zocelených bojovníků, jejichž cílem by bylo zničení země! Mohla by se tomu Francie bránit? Ale Sýrie stále vzdoruje. V tomto regionu je velmi málo silných státu, proto se snaží zničit právě Sýrii.

Protiteroristických operací se účastní malá část syrské armády, méně než 25 procent z celkového počtu příslušníků ozbrojených sil. Tři čtvrtiny vojáků stále brání vnější zónu, tedy se snaží chránit hranice proti Severoatlantické alianci a Izraeli. Pokud bude do Sýrie přerušen přísun zahraničních bojovníků a zbraní, tak válka skončí v průběhu jednoho měsíce. Pokud k tomu nedojde, může pokračovat desetiletí.

Syřané nemají nic proti své vládě. Nechci tvrdit, že všichni obyvatelé milují své vedení, ale v každé zemi se vždy najdou nespokojení. Nyní, nehledě na to, jaký lidé mají názor na Bašára Assada, jsou přesvědčeni, že brání svou zemi před zahraniční intervencí. A v každém státě se najde dostatek zrádců.

Obyvatelé Aleppa nenávidí islamisty, které podporují USA a EU

Armádu tvoří místní muži, kteří bojují za svou vlast. Nejdříve nám hovořili o masové dezerci. Ale já ještě jednou zdůrazňuji, tyto případy nepřekročily 5 procent a nyní k dezerci vůbec nedochází! Lid se mobilizoval na záchranu své země!

Předtím, než jsem přijel do Sýrie, jsem byl v Libyi, posledních pět týdnů existence Džamáhíríje jsem byl členem vlády. Proto jsem samozřejmě dobře obeznámen s tímto problémem. Libye byla čistě nominálním státem. Taková byla vůle Muammara Kaddáfího, kterou jasně vysvětlil ve své Zelené knize (pdf). Možná taková nominální vláda byla vhodná v období míru, ale absolutně se nehodí pro boj s imperialismem.

Kromě toho, přímo během války Kaddáfí jednal s různými představiteli z tábora agresorů. Dobře jsme věděli, že se setkal se zástupci USA, Francie i Izraele. Proto mu Rusko nemohlo poskytnout zásadní podporu. Což také vysvětluje zánik libyjského státu.

Muammar Kaddáfí prováděl komplikovanou politiku, která přivedla ke ztrátě všech důležitých aliancí.

Bašár Assad je lídr absolutně jiného typu. Assad je mimořádně racionální, vyniká výbornou chladnokrevností, je velmi důsledný ve své politice. Má ty vlastnosti, které se nejlepším způsobem hodí pro současnou situaci. Je to správný muž na správném místě! Je to demokratický vůdce, což odporuje tomu, co o něm vytrvale říkají.

Assad zdědil diktaturu a krok za krokem ji v průběhu celého desetiletí transformoval. Poskytl lidem vzdělání a prostředky k přechodu na demokratický systém. Pokaždé, když dělal krok kupředu, tak mu vyhrožovali. Chtěli mu zabránit změnit jeho zemi. Ale dokonce nyní, nehledě na válku, Bašár Assad pokračuje v ústavních reformách.
A Západ pokračuje v politice, která se svou podstatou málo liší od nacistické ideologie Drang nach Osten.

Vyšlo: Hlas Ruska
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0943 sec,0.0353 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,222kB