Pátek 05 duben 2013
Metropolita Kryštof má vyvrátit podezření, že porušil mnišský slib   
Pridal tk Pátek 05 duben 2013 - 03:50:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejvyšší zástupce české Pravoslavné církve, metropolita Kryštof musí do půlky května vyvrátit podezření, podle něhož porušil mnišský slib tím, že měl poměry se ženami. Než tak učiní, přebírá jeho funkci zastupování církve olomoucko-brněnský arcibiskup Simeon, řekl dnes ČTK ředitel Úřadu eparchiální rady Pravoslavné církve Jaroslav Šuvarský. Metropolita Kryštof tak například nyní nesmí podepisovat smlouvy.

O tom, že arcibiskup pražský a metropolita Česka a Slovenska Kryštof má údajně několik milenek a s nimi děti, informovala televize Nova. Případ ve středu řešil posvátný synod Pravoslavné církve na svém mimořádném zasedání, neboť se podle církevních pravidel jedná o závažnou záležitost.

"Žádá metropolitu Kryštofa o vyvrácení předložených obvinění do příštího zasedání," uvedl Šuvarský. Požádal také o právní kroky, které povedou k očištění. Příští zasedání synodu se podle Šuvarského koná v půlce května.

V obžalobě se podle Novy píše, že vedl milenecký vztah se ženou jednoho z farářů celých sedm let. A není to prý jediná žena, se kterou zhřešil. S dalšími má i děti, celkem jich prý může být až deset. Arcibiskup Kryštof uvádí, že má dvě dcery Kateřinu a Zuzanu, ale to bylo podle něj ještě předtím, než složil slib mnišství. Domnívá se, že obvinění souvisí s tím, že Pravoslavná církev má v rámci církevních restitucí dostat jednu miliardu korun. "Někteří by rádi, aby peníze šly výhradně na humanitární projekty pro seniory, pro nemocné, pro naše děti. A jiní říkají, že je potřeba je dát nějak do těch fondů a získat z nich další prostředky pro duchovenstvo," řekl dnes arcibiskup Kryštof TV Nova.

K pravoslaví se ve světě hlásí nejvíce křesťanů po církvi římskokatolické, hlavně z Řecka a Ruska. V České republice se jejich počet odhaduje na sto tisíc. Přibývá jich hlavně v souvislosti s příchodem lidí z Ukrajiny a dalších zemí, v nichž má pravoslaví tradici. Také Pravoslavná církev je zahrnuta do majetkového narovnání státu s církvemi. Pravoslavná církev dostane finanční kompenzaci ve výši celkem 1,14 miliardy korun.
Zdroj: christnet
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1184 sec,0.0372 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,326kB