Boj s dezinformacemi a negativní reklama - Info kuryr
Úterý 03 leden 2017
Boj s dezinformacemi a negativní reklama   
Pridal tk Úterý 03 leden 2017 - 14:42:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vnitro vytvořilo nový útvar boje proti dezinformacím. Činnost útvaru byla zahájena právě dnes. Bude sledovat lživé weby a bojovat s propagandou na internetu.

Centrum pro potírání opačných názorů, neboli ministerstvo pravdy jak se mu také začalo přezdívat, zahájilo svou činnost.

Šéfredaktor webu WertyzReport Jiří Hubáček hovoří v této souvislosti o snahách států získat monopol na pravdu.

Po celém světě se začínají tvořit seznamy webových stránek s „nedůvěryhodným obsahem,“ Facebook nedávno oznámil označování příspěvků s „nedůvěryhodným obsahem“ a Ministerstvo vnitra České republiky zachází až tak daleko, že nechalo vytvořit tým pro monitoring „vlivu cizí moci.“

Válka proti alternativním médiím trvá podle Hubáčka už několik let. Začala postupně a s čím dál větší neefektivitou byla zesilována.

„Já sám si pamatuji, že když měl někdo jiný názor, tak si založil webovou stránku a vše zpochybňoval. S tím jsem se už setkal u naší minulé webové stránky někdy v roce 2009. To se bavíme o tzv. trolování. Troling postupně začal být agresivnější a nenávistnější, ale byl stále neefektivní. Zoufalá doba vyžaduje zoufalé činy, a tak přichází instituční kontrola nad pravdou.“

Podle historika, sociálního psychologa a publicisty z Hannoveru Petra Schnura je Pravda ale jinde.

„Bublina praskla!“ Stále více lidí má plné zuby farizejství a lží etablované politické „elity“. „Velmi důvěrně poznám nálady lidí ve Francii i v Německu, a tak se mohu jen usmívat. Na to, aby nastalo politické zemětřesení, není zapotřebí Putina, ruských agentů a kremelských trolů. Obama, Merkelová, Hollande a celá EU demaskovali sama sebe.“ Schnur upozorňuje na to, že obviňování z manipulací Amerických voleb mu připomíná hon na „agenty imperialismu“ v nejhlubší době normalizace.

„Nepotřebujeme cenzuru, nepotřebujeme ideovou policii, nepotřebujeme nový úřad pro tisk a informace, pokud máme i nadále žít ve svobodné a demokratické společnosti,“ řekl Zeman a dodal, že si „nepřeje, aby ministerstvo vnitra bylo novodobým Koniášem a aby pornoherci sestavovali seznamy nepohodlných internetových serverů“.

Opravdu to značně připomíná dobu minulou, kdy se v SSSR a jejich satelitech pokoušeli tvrdě skrývat některé detaily o světovém dění a naší účasti v nich zakrýt. Prostě se pokoušeli skrýt pravdu. Dnes, při existenci internetu, není už z principu možné cokoli skrýt. Dnes pravdu nepozná jen ten, kdo nic ani vědět a poznat nechce.

Vytvoření speciálního útvaru pro boj s ruskou propagandou a seznamy závadných webů je ta nejlepší reklama pro samotnou ruskou propagandu a ony zmíněné závadné weby. Říká se tomu negativní reklama.

Negativní reklama je taky reklama, navíc funguje báječně. Odborníci tvrdí, že prezident Zeman vyhrál volby díky negativní reklamě, kterou jeho tým vedl.

Zdroj: http://wertyzreport.cz/clanek/stat-vyhlasuje-medialni-valku

http://zpravy.idnes.cz/cenzura-internetu-centrum-pro-boj-s-dezinformacemi-zeman-projev-vnitro-1o0-/domaci.aspx?c=A161226_162448_domaci_hro

Emil Kalabus

Zdroj: Czech Free Press


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

NovyCas.org - Vaše cesta z dluhů

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.cz


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1817 sec,0.1256 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,018,984B