Středa 04 duben 2018
Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani nepožádal. Londýn je pobouřen, že si Rusové dovolili svolat zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní   
Pridal tk Středa 04 duben 2018 - 18:55:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani nepožádal. Londýn je pobouřen, že si Rusové dovolili svolat zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní. Je to prý zvrhlost! Smyčka se pomalu utahuje okolo laboratoře Porton Down, poslední informace ukazují, že laboratoř dokonce testovala bojové látky na morčatech v bytě bývalého agenta GRU!

Redakce AE News přináší článek Jiřího Bati na téma posledního vývoje dramatických událostí okolo kauzy Novičoku ( http://infokuryr.cz/news.php?item.21185 ), ale k doplnění článku pana Bati níže připojím úvodem neuvěřitelnou informaci, která odhaluje zoufalou pozici Londýna. Rusko totiž na dnešek svolalo mimořádné zasedání OPCW v Haagu, což je Organizace pro zákaz chemických zbraní, která má roli tzv. watchdog agentury, tedy dozorového orgánu, který dohlíží na zákaz chemických zbraní. Rusko se po skandálním obvinění ze strany Londýna obrátilo na OPCW, aby jako nejvyšší orgán v této věci jasně vyzvala Londýn k transparentními chování a předání vzorků a všech důkazů o útoku v Salisbury mezinárodní vědecké obci, kterou zastřešuje OPCW.

Britové na tento požadavek zareagovali jako hysterická žena, protože řev a jekot z Londýna nadzvedl obočí dokonce u samotných představitelů OPCW. Šéf ruské zahraniční rozvědky SVR Sergej Naryškin při konferenci v Moskvě uvedl, že Rusko chce navrhnout „civilizované řešení“ incidentu s otravou Skripalových na mimořádném jednání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. Britové však označili ruský návrh za zvrhlý. „Jde o taktiku odvádění pozornosti a jenom další dezinformaci určenou k vyhýbání se otázkám, na které ruské úřady musí odpovědět,“ uvedla britská delegace. Tento skandální výrok jenom potvrzuje skutečnost, jak se Londýn bojí toho, že OPCW by mohla začít útok v Salisbury vyšetřovat v oficiální rovině, a to by byl pro Londýn průser. OPCW má totiž podle mezinárodních dohod nejvyšší pravomoci a smí vstoupit a zkontrolovat jakoukoliv chemickou laboratoř na světě a požadovat po provozovateli laboratoře plnou spolupráci.

Británie skrývá v Porton Down tajemství, Skripal mohl spolupracovat s laboratoří ze svého domu, ale došlo k nehodě. Jedna věc totiž opravdu nehraje, jak rychle se u domu objevila protichemická jednotka

Rusko odeslalo už před 2 týdny do Londýna nótu s více než 20 otázkami, na které má Londýn odpovědět Moskvě, jednou z hlavních otázek je především dotaz, kde vzala britská strana tak rychle a pohotově protilátku, když nemohla v okamžiku incidentu v Salisbury tušit, o co se jedná, jestli je Sergeji Skripalovi jenom špatně od žaludku, nebo má infarkt, protože diagnostikovat zásah nervově paralytickou látkou vyžaduje zkušenosti lékařů a vlastnictví tzv. chemických prekurzorů, kterými je možné následně vzorek látky porovnat s referenčním vzorkem v laboratoři.

Jenže britská policie přispěchala ke Skripalovým do jejich domu ihned a pohotově s antidotem proti A-234. To vyvolává podezření, že Sergej Skripal spolupracoval s laboratoří v Porton Down na nějakém tajném projektu a zřejmě došlo u něho doma k nehodě, viz. morčata bývalého agenta GRU níže v článku pana Bati. Z toho důvodu potom logicky Britové věděli, s jakým antidotem musí honem rychle za Skripalem přispěchat. Pokud by toto dopředu nevěděli, trvalo by několik dnů, než by lékaři přišli v nemocnici na to, že pacient nezabírá na léčbu proti běžným jedům.

Znamená to, že teprve nemocnice by zalarmovala po několika dnech Úřad protichemické obrany Velké Británie a teprve poté by laboratoř v Porton Down začala testovat krev Sergeje Skripala a až potom by mohla přijít na to, že byl zasažen nervově parlaytickou látkou. Důležité je slovo “mohla”, protože to není zaručené. Laboratoř je schopna zjistit jedy jen v případě, že laboratoře ví, co konkrétně se hledá. Od toho slouží tzv. referenční vzorky.

Nemá smysl tady zacházet do podrobností, ale funguje to tak, že pod elektronovým mikroskopem se izoluje obrazec jedem zasažené látky jedem a poté se vezme druhý vzorek, např. čisté krve a přidá se do ní referenční vzorek jedu č. 1 z referenční báze chemických agentů. Pokud výsledný obraz reakce vytvoří stejný obraz předlohy z těla pacienta, byl původ otravy nalezen. Pokud vzorek nesouhlasí, jde o jiný jed a musí se test zopakovat s novým vzorkem čisté krve a jiným referenčním vzorkem jedu, vzorek č. 2 atd.

Britové utíkali s protilátkou ke Skripalovi domů způsobem, že museli vědět dopředu, co se mu stalo a co mu mají podat za antidotum

Pokud laborant neví, co hledá, může se stát, že bude hledat shodu a vzorek i celý měsíc a bude zkoušet tisíce vzorků jedů z referenčního skladu jedů, kterými disponuje každá státní laboratoř. V tomto případě ale měli Britové hned jasno a hned přiletěli ke Skripalově domu v Salisbury jako s keserem a hned Skripalovi a jeho dceři podali antidotum proti A-234. Jak lze tedy tušit, Britové jsou takoví lháři a podvodníci, že si neuvědomují, že odborníci z OPCW budou Britům pokládat mnohem brutálnější otázky, než jaké do Londýna zaslala Moskva. A Britové si mysleli, že stačí slovo jejich premiérky Mayové a tvrdé prohlášení slovy: “Víme, že s největší pravděpodobností to byli Rusové!” A hotovo, tečka! Alergická reakce Londýna na zasedání OPCW tak pouze potvrzuje to zapáchající máslo, které mají Britové na hlavě. Kdyby totiž OPCW začala vyšetřovat práci v laboratoři Porton Down, asi by vyplavaly na povrch opravdu děsivé informace.

-VK-
Šéfredaktor AE NewsZdroj: https://aeronet.cz/news/britsti-experti-nedokazali-zjistit-puvod-novicoku-jenze-nikdo-je-o-to-ani-nepozadal-londyn-je-pobouren-ze-si-rusove-dovolili-svolat-zasedani-organizace-pro-zakaz-chemickych-zbrani-je-to-zvrhlost/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1510 sec,0.0468 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,458kB