Úterý 15 leden 2013
Svět o českých volbách: Šílenci z cirkusu Praha   
Pridal tk Úterý 15 leden 2013 - 05:35:33 Cist komentare / psat: 1 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle toho, co píší o českých prezidentských volbách ční média, se zdá, jako by v nich hráli roli de facto jen dva lidé. A nejsou to ti, o nichž se v Praze mluví jako o favoritech.zahrani

Nezasvěcený člověk by mohl soudit, že hlavními postavami první přímé prezidentské volby jsou Vladimír Franz a odcházející Václav Klaus.

Tvář Vladimíra Franze části článků, které se české politice věnují. Například tým americké ABC News začíná materiál větou "Vladimír Franz je operní skladatel a malíř, potetovaný od hlavy až k patě. Jeho tvář je pomalována ve válečnickém stylu modrou, zelenou a černou barvou."dominuje velké

ABC News mylně uvádí, že Franz je v průzkumech veřejného mínění na třetím místě, a tvrdí, že v televizní debatě do studia volal divák a označil Franze za "exotické stvoření z Papuy Nové-Guineje."

Franz má podle amerických žurnalistů dost příznivců, hlavně mezi mládeží. Mezi Čechy mladšími třiceti let pro něj může hlasovat až třetina, uvádí ABC News. Favorité postupu do druhého kola - Fischer a Zeman - se prý budou ucházet o hlasy jeho voličů.

Také agentura Associated Press (AP) postavila svůj článek o volbách na Vladimíru Franzovi.

Píše, že pro mnoho Čechů, zvláště těch z Prahy, potetovaná tvář Franze není nijak šokující, protože už je několik let známou osobností.

Server MSN.comříštím prezidentem České republiky?" publikovala velkou fotku Franze s titulkem: „Stane se tento chlápek p

Konec cirkusu Praha?

Agentura Reuters se ve své zprávě z Prahy věnuje hlavně zahraničněpolitickým souvislostem výměny na Pražském hradě a odcházejícímu Václavu Klausovi.

Kdokoliv, kdo přijde po něm, prý bude více proevropský. Reuters připomíná, že Klaus lezl Bruselu na nervy kritikou evropské integrace a některými kroky, například otálením s podpisem Lisabonské smlouvy.

"Od chvíle, kdy Češi začali dělat problémy, získali přezdívku cirkus Praha," cituje agentura nejmenovaného diplomata z členské země Evropské unie, který si přál zůstat v anonymitě.

Spiegel: Přehlídka extrémů

Německý internetový deník Spiegel Online zveřejnil na úvodní straně článek s názvem "Prezidentská volba v Česku. Mezi šílenci". Nebere si servítky, o volbě píše jako o přehlídce extrémů.

"Favority jsou bledý technokrat, žvanil imunní před alkoholem a potetovaný profesor umění," vysvětluje německým čtenářům.

"Fischer je bezpartajní a k tomu tak nudný, že mu to je až ku prospěchu," píše autor článku. Nejvíc času - a ostrých slov - ale věnuje Miloši Zemanovi. Už v době, kdy byl premiérem, si podle něj vysloužil pověst "žvanila a populisty".

"Když (Zeman) skončil, rozhádal se se všemi a rozezlen se stáhl na svou chalupu, podomácku oblečený odtamtud do kamer říkal kousavé komentáře k aktuální pražské politice," připomíná dobu, kdy expremiér dění v Praze sledoval z Vysočiny.

Podle Spiegelu Online není divu, že je Zeman v Česku "s pivní a knedlíkovou kulturou" znovu favoritem. Češi mají podle něj politiky plné zuby. Znechucení jsou prý ještě víc, než je tomu v ostatních zemích východní Evropy.

Zeman je ateista a veterán, píší Poláci

I Polská tisková agentura PAPže hlavním favoritem je Miloš Zeman. K němu podotýká, že je pro zvýšení daní a odmítá například legalizaci marihuany nebo zavedení kvót pro zaměstnávání žen v řídicích funkcích. ve svém materiálu v titulku píše,

Zemana PAP charakterizuje jako veterána české politické scény, ateistu a otce dvou dětí. A jako člověka, pro kterého je vzorem sociálního státu Švédsko.

Online deník Aktuálne.skředpokládá, že kdyby o českém prezidentovi hlasovali Slováci, pravděpodobně by do druhého kola prošli Schwarzenberg a Zeman, zatímco popularita Franze by byla nižší než v České republice. p

Další Slovenský deník SMEže "česká elita" chce za prezidenta Karla Schwarzenberga, ale občané váhají. konstatuje,

Zdroj:http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=768306
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0991 sec,0.0372 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,235kB