Úterý 20 listopad 2018
Předseda maďarského parlamentu Kover, maďarský místopředseda vlády a ministr vnitra Pinter se setkali se členem politbyra ÚV KS Číny Guo Shengkunem   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:18:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda maďarského parlamentu Kover, maďarský místopředseda vlády a ministr vnitra Pinter se dne 19. listopadu setkali se členem politbyra ÚV KS Číny, tajemníkem Ústředního politického a právního výboru Guo Shengkunem (Kuo Šeng-kchun), který je v Maďarsku na návštěvě.

Guo Shengkun předal předsedovi maďarského parlamentu Koverovi pozdravy od předsedy politbyra ÚV KS Číny Li Zhanshu (Li Čan-šu), pak mu blahopřál k opětovnému zvolení za prezidenta parlamentu, kterým se stal v květnu letošního roku. Guo Shengyu uvedl, že Čína vysoce oceňuje dlouhodobý závazek k rozvíjení vztahů mezi Čínou a Maďarskem a aktivní podporu spolupráce v různých oblastech mezi oběma zeměmi. Prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a premiér Li Keqiang (Li Kche-čchiang) se v posledních letech několikrát setkali s předsedou vlády Viktorem Orbánem, takže představitelé obou stran stále pokračovali v rozvoji vztahů mezi Čínou a Maďarskem v této nové době. Čína je ochotna dále prohlubovat důležité dohody a spolupráci, kterých dosáhli představitelé obou zemí, prohloubit vzájemnou politickou důvěru, podporovat pragmatickou spolupráci, rozšiřovat výměny v oblasti vymáhání práva a v dalších oblastech a obohatit tímto obsah komplexního strategického partnerství Číny a Maďarska.

Během setkání s maďarským místopředsedou vlády a ministrem vnitra Sandorem Pinterem Guo Shengkun uvedl, že pan místopředseda vlády a ministr vnitra přikládá velkou důležitost rozvíjení vztahů s Čínou, chápe a podporuje hlavní zájmy a hlavní obavy Číny a hraje pozitivní roli při rozvoji vztahů mezi Čínou a Maďarskem na vysoké úrovni. Doufá, že Čína a Maďarsko využijí příležitosti 70. výročí založení diplomatických vztahů, které se bude připomínat v příštím roce, aby nadále rozšířovaly tradiční přátelství, spolupracovaly na budování Pásma a Stezky, společně podporovaly spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy v oblasti vymáhání práva a v dalších oblastech, tím se vytvoří lepší budoucnost pro obyvatele obou zemí.

Kover a Pinter uvedli, že tradiční přátelství mezi Maďarskem a Čínou je hluboké, další upevnění celkové úrovně bilaterálních vztahů a prohloubení bilaterální pragmatické spolupráce v různých oblastech je v souladu se zájmy obou zemí. Maďarská strana podporuje iniciativu Pásma a Stezky, je ochotna posílit spolupráci v oblastech, jako je vymahatelnost práva, a podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů a rozvoj vztahů mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0928 sec,0.0371 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,222kB