Úterý 20 listopad 2018
Dohoda „odchodu z EU" získala podporu členských států EU   
Pridal tk Úterý 20 listopad 2018 - 05:19:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 19. listopadu na zasedání EU ministři 27 členských států přezkoumali návrh dohody „odchodu z EU", které dosáhly EU a Velká Británie v minulém týdnu. První zástupce EU na jednání „odchodu z EU" Michel Barnier se téhož dne vyslovil v tom smyslu, že návrh dohody „odchodu z EU" je spravedlivý. Ministři 27 členských států podporují tento návrh. V současné době EU a Velká Británie projednají politickou deklaraci o bilaterálních vztazích v budoucnosti.

Podle plánu uspořádá EU zvláštní summit ve dne 25. listopadu, na kterém zástupci 27 členských států provedou závěrečné přezkoumání návrhu dohody „odchodu z EU" a očekává se, že tato dohoda bude formálně schválena. Michel Barnier řekl, že na tomto zvláštním summitu EU se vynese konečné rozhodnutí o tom, jestli přechodné období„odchodu z EU" bude trvat do konce roku 2022.

„V každém případě budoucí vztahy EU a Velká Británie budou mít úplnou autonomii při vytváření vlastních právních předpisů a pravidel. Pro EU to je velmi klíčové. To přispěje k zajištění integrity jednotného trhu. Pro Velkou Británii to je také klíčové, aby měla právo řídit opět vlastní záležitosti."

Podle dohody mezi Velkou Británií a EU Velká Británie oficiálně odstoupí z EU, a to dne 29. března roku 2019.

red.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1108 sec,0.0595 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,024,624B