Pondělí 03 prosinec 2018
Nejvyšší vedoucí představitelé Číny a Spojených států zabrzdili obchodní a hospodářské tření mezi oběma zeměmi   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:47:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínsko-americké obchodní a hospodářské tření, které trvá už přes 8 měsíců, má na konci letošního roku konečně důležitou šanci na obrat.

1. prosince se čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) setkal při účasti na summitu G20 v Argentině se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Bylo to první setkání nejvyšších představitelů obou zemí od zahájení čínsko-amerického obchodního a hospodářského tření v březnu letošního roku. Obě strany jednaly o čínsko-americké hospodářské a obchodní otázce a dosáhly konsenzu, rozhodly o zastavení zvyšování celních sazeb a dalších opatření omezujících obchod a o okamžitém řešení otázek vzájemného zájmu. Hlavy obou zemí požádaly své obchodní skupiny, aby urychlily jednání, dosáhly dohody, zrušily zvýšení celních sazeb z letošního roku a posunuly bilaterální obchodní vztahy na dráhu normálního rozvoje.

„Vzájemné spojení znamená společný rozvoj a vzájemné uzavření znamená ústup". Současné hospodářství je vysoce globalizované, zastavení eskalace obchodní války a obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy významně prospěje světovým podnikům i lidem. Prvního Čínského mezinárodního dovozního veletrhu, který se nedávno konal v Šanghaji, se zúčastnilo zhruba 180 společností ze Spojených států, což představovalo pouze jednu třetinu počtu japonských společností. Hlavní důvod byl, že čínsko-americké obchodní tření ovlivnilo vývoz z USA do Číny.

Podle konsenzu, kterého na tomto setkání dosáhly hlavy Číny a Spojených států, zvýší čínská strana podle své potřeby dovoz produktů ze Spojených států v oblasti zemědělství, energetických zdrojů, zpracování a služeb, aby lépe uspokojila stále rostoucí potřebu čínských lidí po krásném životě. Pokud jde o velký potenciál čínského dovozního trhu, záleží na Spojených státech, na jejich postoji a schopnostech, kolik z něj dokážou ukrojit. Čínský trh požaduje věrnost a spravedlivou hospodářskou soutěž, hospodářské hrozby a extrémní nátlak nepřinesou žádné výsledky. Čína kromě toho zvýší svůj dovoz nejen ze Spojených států, ale také z celého světa. Produkty a služby ze Spojených států musejí získat uznání čínských spotřebitelů. Na základě tohoto konsenzu budou Spojené státy aktivně řešit obchodní otázky čínského zájmu, např. obnoví dovoz vařeného drůbežího masa z Číny apod.

„Ať svítí slunce nebo prší, spolupráce a vzájemné výhody jsou jediná správná volba," řekl čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 v Argentině. To je také očekávaný postoj Číny a Spojených států při řešení obchodního a hospodářského tření.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2064 sec,0.1409 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,110kB