Sobota 12 leden 2019
Itálie posuzuje možnost znovuotevření velvyslanectví v Sýrii   
Pridal tk Sobota 12 leden 2019 - 05:24:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řím zvažuje možnost obnovit činnost diplomatických misí v zemích, v nichž byly dříve ukončeny, zejména pak v Sýrii. V pátek o tom informoval italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanezi, a to v rámci veřejné akce na italské akademii věd Accademia dei Lincei.

„Itálie obecně zvažuje možnost opětovného otevření velvyslanectví tam, kde byla dříve fyzicky zavřena, a to v nejširším měřítku. Pokud jde konkrétně o úvahy o syrské příležitosti, pak je vše zcela závislé na vývoji situace v této zemi," uvedl ministr a dodal, že pro Řím je i nadále prioritou mít velvyslanectví po celém světě.

Podle premiéra se italské ministerstvo zahraničí snaží posoudit, zda je nutné znovu otevřít velvyslanectví v Sýrii a kdy by k tomu mělo případně dojít.

„Je samozřejmě velmi důležité, aby se situace v Sýrii rozvíjela ve směru k normálnějším perspektivám. Ke zrychlení v tomto směru nedošlo," dodal. Podle ministra není situace v této zemi stále ještě stabilní a pro obnovení plnohodnotných aktivit diplomatické mise je zapotřebí vážnější normalizace.

Činnost italského velvyslanectví v Sýrii nebyla oficiálně ukončena. Nicméně v roce 2012 byl po krveprolití a nepokojích italský velvyslanec odvolán do své vlasti a brzy jej následovali i další diplomaté. V důsledku toho zůstal v diplomatické misi v Damašku pouze jeden administrativní zástupce. Podle místních médií byl do Damašku loni v prosinci opět vyslán první diplomat z Říma.

I přes vážnou politickou krizi v Libyi zde italské velvyslanectví nepřestalo fungovat. Italský premiér Giuseppe Conte koncem prosince 2018 oznámil, že novým velvyslancem v Tripolisu se stane Giuseppe Maria Buccino, který nahradí Giuseppe Perrona. Bývalý diplomatický zástupce Itálie odešel z „bezpečnostních důvodů".

Místní média poznamenala, že rozhodnutí o změně velvyslance v Libyi přišlo krátce poté, co se Conte zúčastnil zasedání s velitelem Libyjské národní armády, Chalífem Haftarem. Zasedání proběhlo v Římě na začátku prosince.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k28m

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1033 sec,0.0504 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,170kB