Pondělí 04 únor 2019
Čínský lunární Nový rok se oslaví různými akcemi po celém světě   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 18:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tradiční čínské svátky – Svátky jara se blíží. Ode dneška začíná v Číně dovolená, a to právě v souvislosti s těmito svátky. Odhaduje se, že během novoročních dovolených bude překonán počet 40 milionů turistů, ze kterého činí téměř sedm milionů počet čínských turistů cestujících do zahraničí. A po celém světě se budou konat různé akce na oslavu čínského lunárního nového roku. Vyplývá to z nejnovější zprávy, kterou zveřejnila největší čínská internetová cestovní kancelář Ctrip.com.

V čínském Hongkongu denně projíždí dvousměrně 12 nových vlaků mezi Hongkongem a Shenzhenem(Šen-čen). A od 4. až do 11. února zavádí most Hongkong-Zhuhai-Macao volné průkazy pro malé osobní automobily. Operátoři kyvadlových autobusů a přeshraničních autobusů mostu Hongkong-Zhuhai-Macao plánují i zlepšení dopravní kapacity během novoročních dovolených, aby vyhovovaly požadavkům cestujících. Místní úřady předpokládají, že během dovolených Svátků jara bude přibližně 7,32 milionů lidí vstupovat do Hongkongu a odjíždět z Hongkongu prostřednictvím různých námořních, pozemních a leteckých transferů.

V roce 2018 přesáhl počet čínských turistů, kteří navštívili Thajsko již deset milíonů. Ve Zprávě o cestovních trendech během volna u příležitosti Svátků jara 2019 se uvádí, že Thajsko se umístí na prvním místě na žebříčku nejpopulárnějších turistických destinací pro čínské turisty během novoročních dovolených. Thajsko bude pokračovat v zavedení bezvízové politiky pro přilákání ještě více čínských turistů. V čínské čtvrti v Bangkoku se představí o Svátcích jara dračí a lví tance.

Na žebříčku nejpopulárnějších turistických destinací pro čínské turisty zaujalo Japonsko druhé místo stejně jako v loňském roce. Japonské vlády a různé civilní organizace také přijaly řadu příznivých politik pro uvítání návštěv čínských turistů během dovolených.

V nákupních centrech, v obchodech s elektronickými spotřebiči, v drogériích a dalších nákupních zařízeních pracují i čínští prodavači. Při nakupování mohou čínští turisté komunikovat s nimi v čínštině. A v některých velkých obchodních centrech mohou čínští zákazníci přímo platit pomocí aplikace Alipay nebo Wechat.

Singapur je také jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro Číňany. Od třetího února začínají v Singapuru tradiční chrámové trhy na oslavu příchodu čínského lunárního nového roku. Zde mohou turisté nejenom sledovat tradiční lampiony, představení starých zvyků, ochutnat místní speciality, ale také se podívat na představení s ohňostroji ve večerních hodinách. Sváteční atmosféra je stále silnější.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1089 sec,0.0466 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,210kB